Strona 2725 z 3472 [ Posty: 69427 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12723 2724 2725 2726 27273472 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 gru 2019, 10:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:16
Posty: 110

Porażka, przyjechałem do Hermesa się rozładować i podleciec w stronę załadunku A oni mówią , żeby odstawić naczepe i zapraszamy w poniedziałek.


Post Wysłano: 07 gru 2019, 10:36

Strzelce Opolskie kronospan, jedyny w kolejce od 8, zdążyli jedna palete włożyć.


Post Wysłano: 07 gru 2019, 10:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:16
Posty: 110

A jak Cię zaladuja to co do 14 będą robić? Oni wiedzą co robią. :lol:


Post Wysłano: 07 gru 2019, 13:51

Są takie firmy w , których najpierw robią kolejkę , a potem się biorą do roboty żeby tą kolejkę zmniejszyć.
Taki stan umysłu :mrgreen:


Post Wysłano: 07 gru 2019, 14:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Reflektuje ktoś na oczyszczacz/jonizator powietrza do samochodu? Mam nówkę funkiel wygraną w konkursie na handel - żeby podłączyć w dużym, trzeba gniazdo 12V :)

https://allegrolokalnie.pl/oferta/sharp ... -powietrza

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 07 gru 2019, 14:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Strzelce Opolskie kronospan, jedyny w kolejce od 8, zdążyli jedna palete włożyć.
Wpadaj do mnie
Mam wódeczności i żeberka.

@zzx to kwestia rodzaju ogrzewania.
U miha w mp2 był airtop 3500 (taki kozak), ja miałem w mp3 padlinę.
Co prawda ja lubię spać "w chłodnym", ale są sytuacje, że fajnie jest trochę się dogrzać.

Pod tym względem i w scanii jest bieda.
Duża buda a wieje ciepłym gdzieś zza fotela pasażera. W górnych partiach kabiny jest ciepło, ale przy podłodze pizga złem (nogi marzną)


Post Wysłano: 07 gru 2019, 14:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Pod tym względem i w scanii jest bieda.
Duża buda a wieje ciepłym gdzieś zza fotela pasażera. W górnych partiach kabiny jest ciepło, ale przy podłodze pizga złem (nogi marzną)
W poprzednich Volvach z suchym webasto to samo tylko z drugiej strony. U kierowcy i u góry Afryka, a pasażer na Syberii. W Scanii dla mnie o tyle lepiej, że jak robię pauzę i coś robię innego niż spanie to siedzę zazwyczaj na fotelu pasażera :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 07 gru 2019, 15:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Cytuj:
to siedzę zazwyczaj na fotelu pasażera :)
A widzisz, ja od zawsze koczuję za fajerą raczej. Nawet wygodniej wbijać gwoździa, bo kierownica głowę przyjmie.

Kiedyś w MANie mnie włożyli na parkingu na fotel pasażera to miałem od ogrzewania bąble na piętach tak poparzyło


Post Wysłano: 07 gru 2019, 15:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Bo w MANie czy DAFie mogli rozprowadzić ogrzewanie tak aby grzało od samej podłogi.
Po drugie to musi być porządny piec typu 3,5 kW a nie bieda edyszyn o mocy 2 kW.
Po trzecie efekt daje dodatkowa fabryczna izolacja kabiny.
W poprzednim tga od tylnej ściany pizgało zimnem, w obecnym tga można normalnie funkcjonować i nieda się przymarznąć do tylnej ściany :lol:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 07 gru 2019, 15:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Cytuj:
@zzx to kwestia rodzaju ogrzewania.
U miha w mp2 był airtop 3500 (taki kozak), ja miałem w mp3 padlinę.
Co prawda ja lubię spać "w chłodnym", ale są sytuacje, że fajnie jest trochę się dogrzać.

Pod tym względem i w scanii jest bieda.
Duża buda a wieje ciepłym gdzieś zza fotela pasażera. W górnych partiach kabiny jest ciepło, ale przy podłodze pizga złem (nogi marzną)
Kiedyś był o tym temat, że AT2000 jest za słabe, a AT3500 bardziej awaryjne.


Post Wysłano: 07 gru 2019, 15:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Jak dostane najnowsze wyniki to dam CI znać :wink:
Nie no luz, zadowolę się starymi. Poka co tam wyszło.

W volvie bardzo łatwo jest dołożyć ok 70cm rury, ktorą leci ciepłe, i tak ją ustawić że dmucha na podłogę.
Też lubie w zimnym, ale po wyjściu ze śpiworka, nie ma to jak postawić stópki na ciepłej podłodze...

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Ostatnio zmieniony 07 gru 2019, 15:45 przez Kierownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 07 gru 2019, 15:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 maja 2016, 16:20
Posty: 157

Miałem tą "przyjemność" współpracować (jako zleceniodawca) z firmą, której nazwy wymieniać tutaj nie wolno.
Na 4 załadunki u mnie - 3x odbiór był w dniu następnym.
Ok, zawsze może coś się zdarzyć, ale kurde nie w takiej częstotliwości :lol:
Pewnie to nie ten dział, albo inna spółka, ale sygnowana tym samym nazwiskiem.
Niesmak pozostał.


Post Wysłano: 07 gru 2019, 16:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Mi się też zdawało że w Ivecu piździ od ścian....W moim czerwonym i brata czarnym pod tapicerami niema nic, taka pustka powietrzna, natomiast w białym pod spodem są jakby wkłady filcowe. To samo było w Eurostarku pamiętam jak montowałem halogeny to te maty były wszędzie....


Post Wysłano: 07 gru 2019, 17:42
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3575
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Rozbierałem prawie całą tapicerkę w stralisie i tam nie ma nic, blacha i od razu tapicerka :mrgreen:
Na bokach są milimetrowe maty i na globie coś jest :x

Po obiciu skajem kabina jest cieplejsza i cichsza, jest na plus.
Wylot z ogrzewania też przerobiłem, aby wiał bardziej na kabinę, bo tak wiał na fotel pasażera :]

Ale ogólnie iweko pod względem temperatur w kabinie średnio, zero izolacji, w zimę Webasto pompuje, w lato zaś sauna...
No cóż... Iweko

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 07 gru 2019, 17:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Szybkie pytanie - Range T460. Silnik 11l. Warte to coś? Spalanie, awaryjność, typowe usterki? No i oczywiście - jak w tym wynalazku wygląda kwestia ogrzewania i izolacji kabiny? :mrgreen:


Post Wysłano: 07 gru 2019, 17:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Silnik ten sam co w Premiawkach, więc niby to volvo, ale turbawka w każdym przy 700kkm pada, awaryjny i drogi Apm, największe zbiorniki paliwowe i tak są zdecydowanie za małe. Tylne zawieszenie 2 poduchy, czyli szału nima.

Z plusów to pali to naprawdę malutko. No i cena.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 07 gru 2019, 18:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lis 2015, 1:19
Posty: 287

Cytuj:
Szybkie pytanie - Range T460. Silnik 11l. Warte to coś? Spalanie, awaryjność, typowe usterki? No i oczywiście - jak w tym wynalazku wygląda kwestia ogrzewania i izolacji kabiny? :mrgreen:
nastepca premium ,taka lepsza premiumka bo szersza.


Post Wysłano: 07 gru 2019, 18:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Cytuj:
Silnik ten sam co w Premiawkach, więc niby to volvo, ale turbawka w każdym przy 700kkm pada, awaryjny i drogi Apm, największe zbiorniki paliwowe i tak są zdecydowanie za małe. Tylne zawieszenie 2 poduchy, czyli szału nima.

Z plusów to pali to naprawdę malutko. No i cena.
W FH4 też już nie ma APM?
Ktoś tu się przesiadał między Range T, FM i FH i według tamtych opisów Renault nie wypadał źle. Tylko wiesz... trochu wstyd.


Post Wysłano: 07 gru 2019, 18:15

Mieliśmy na testy T ale z 13 litrowym silnikiem, plusem też była waga, bo z naszymi chłodniami-krowami schodziła poniżej 18 ton.

Ogólnie na początku kierowca stwierdził, że za karę chyba dostał, a po 2 tygodniach jak oddawał to stwierdził, że znośne autko i to w sumie po przesiadce z volva.


Post Wysłano: 07 gru 2019, 18:20

Cytuj:
Szybkie pytanie - Range T460. Silnik 11l. Warte to coś? Spalanie, awaryjność, typowe usterki? No i oczywiście - jak w tym wynalazku wygląda kwestia ogrzewania i izolacji kabiny? :mrgreen:
brachol od roku jeździ na takiej, jak wróci do domu wieczorem to z nim pogadam i Ci napisze co i jak.
Na pewno ogrzewanie jest ok bo nie narzeka, tylko był problem z przepałem oleju silnikowego w tym egzemplarzu bo znika w miesiąc wszystko. robi około 10 tys km na miesiąc, a nie widać nigdzie żeby się pocił czy coś takiego a ma najechane 200 tys. i to jest bardzo dziwna sprawa.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2725 z 3472 [ Posty: 69427 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12723 2724 2725 2726 27273472 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: