Strona 2564 z 3471 [ Posty: 69416 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12562 2563 2564 2565 25663471 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 maja 2019, 18:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2648
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Dzisiaj wyjątkowo na dwa auta jechalismy do Krakowa i podczas manewrowania usłyszałem ze koledze z auta wyraznie powietrze gdzies spierdziela, zaciągnał reczny przestało- no to wiadomo co sie zdupcyło, szybkie wczołganie pod auto i potwierdzenie który siłownik jebnął,telefon do kierownika warsztatu i po powrocie na baze nowy juz czekał.Jak na naszą firmę to wykonalismy robote na poziomie NASA :lol:
Warto od czasu do czasu na zgaszonym silniku zrzucic ręczny i nasłuchiwać bo czesto kierowca nie jest w stanie usłyszeć takiego defektu

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 17 maja 2019, 18:19

Cytuj:
To już chyba nie wymysł spedytora, tylko gdzieś po drodze ktoś zapomniał wspomnieć, że szybciej zamykają.

Bo komu zależy, żeby auto cały weekend stało ?
To nie wina mojej spedytorki tylko jakiegoś cymbala , który fracht pogonił niby z piątkowym rozladunkiem.
Ja miałem jutro na 4 fix kolejnego załadunku .Zawsze się zastanawiam po co oni kłamią.Przeciez analogicznie może to być zrobione w drugą stronę i wtedy jemu ktoś auta nie podstawi...


Post Wysłano: 17 maja 2019, 18:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Bo jak na piątek to ktoś się może połasi, a jak na poniedziałek, to albo stawka inna, albo by nie sprzedał ładunku.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka



Post Wysłano: 17 maja 2019, 18:24

Cytuj:
Przeciez analogicznie może to być zrobione w drugą stronę i wtedy jemu ktoś auta nie podstawi...
Tylko jak jemu ktoś auta nie podstawi, to koszty przerzuci na firmę transportową, bo nikogo nie interesuje, że osoba 3-cia z innej spedycji zawiniła.


Post Wysłano: 17 maja 2019, 18:28

Bibor w sumie masz rację.
Jeżeli jemu przewoźnik z takiego powodu nie podstawił auta to pewnie jeszcze by go cham obciążył ...
edit dlatego w Polsce powinien być powszechny dostęp do broni palnej.


Post Wysłano: 17 maja 2019, 19:23

23h pod rampą 2.5h od domu, ale w końcu szanowny raben puścił.


Post Wysłano: 17 maja 2019, 20:03

Davo76 mijaliśmy się za bramkami na Gliwicach. Radio włącz. :D


Post Wysłano: 17 maja 2019, 20:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Cytuj:
23h pod rampą 2.5h od domu, ale w końcu szanowny raben puścił.
Słabo logistycznie. Mogłeś jeszcze godzinkę postać i pauza weekendowa by była, a tak znów auto km nie będzie robiło :)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka



Post Wysłano: 17 maja 2019, 21:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Cytuj:
Davo76 mijaliśmy się za bramkami na Gliwicach. Radio włącz. :D
A to Ty mi migałeś....sciszony byłem bo ktoś zadzwonił akurat...
Także pozdro i byle do domu.


Post Wysłano: 17 maja 2019, 22:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
23h pod rampą 2.5h od domu, ale w końcu szanowny raben puścił.
Ale to na pewno nie ten Raben :D To ten drugi!

Coś ostatnio było gadane o Surstromming? Dla osób o mocnych nerwach (i nie przy jedzeniu):
https://www.sadistic.pl/degustacja-surs ... 494592.htm

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 17 maja 2019, 22:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Pewnie jakby tak nie szydził, to byłby łaskawszy :wink:

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 17 maja 2019, 22:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Był temat ikei.

Jeżdżę cały czas , nigdy nie miałem spóźnienia na za i rozładunek . Jak widzę ze terminy dostaw są ciężkie to każe przestawiać awizację i 90 procent idzie przesunąć godzinę awizacji lub nawet dzień dostawy na inny

Oni przynajmniej płacą za postój powyżej 4 godzin od awizacji, a nie po 24h. Lub 48...

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 17 maja 2019, 23:02

Cytuj:
Pewnie jakby tak nie szydził, to byłby łaskawszy :wink:
Nigdy wcześniej nic na temat r nie pisałem, dopiero po tym zajściu jestem bojowo nastawiony na dalsze kontakty z tą spedycją.


Post Wysłano: 17 maja 2019, 23:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 cze 2014, 21:13
Posty: 30

Dziś podczas surfowania po Internecie przez przypadek natrafiłem na archive.org i z ciekawości wpisałem adres forum. Chociaż konto na forum posiadam od 2014 roku i rzadko się na nim udzielam, to czytam je od niemal samego początku i bardzo miło było zobaczyć stare tematy, które niegdyś zakładane były przez kierowców oraz w dużej części „prawofotelowców” marzących o karierze kierowcy. Przeglądając tematy znalazłem również takie założone przez osoby aktualnie obecne na forum, a oto kilka z nich:
http://web.archive.org/web/201206200802 ... =44&t=7755 - Evil
http://web.archive.org/web/201206200802 ... =44&t=7755 - Evil
http://web.archive.org/web/200804032342 ... =44&t=7526 – Mihu
http://web.archive.org/web/200804032344 ... =44&t=9208 – MAN
http://web.archive.org/web/201111131319 ... =44&t=7019 - Daniel_Vos
Jak ten czas szybko leci…..


Post Wysłano: 18 maja 2019, 0:43
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
To już chyba nie wymysł spedytora, tylko gdzieś po drodze ktoś zapomniał wspomnieć, że szybciej zamykają.

Bo komu zależy, żeby auto cały weekend stało ?
A bo w tym całym cyrku logistycznym chodzi tylko o to by pozbyć się ładunku, podpisać cyrograf i niech ktoś inny się z tym buja. Informacje drażliwe jak termin załadunku, czy inne istotne informacje są pomijane celowo by klient połasił się na taki ładunek. Wielokrotnie spotykałem chłopaków, którzy ładowali meble z łapanki ( giełdy) i byli wielce zdziwieni jak im mówiłem, że czeka ich rozładunek ręczny samemu. Każdy się zarzekał a ostatecznie dymał z tematem. Kwestia pieniędzy. Ja po tych 5 latach, gdzie starałem się być punktualny, zgodnie z awizacją i wytycznymi spedycji mam teraz całkowitą lachę. Do godziny 8 mój telefon jest wyciszony i nie odbieram, żadnych telefonów. Prócz firmowych. Życie mnie nauczyło, że wymiana rzetelnych informacji to 1 na 100 przypadków reszta to bujda na resorach. Więc szkoda mojego czasu na sadzenie komuś kocopołów. Jak już dzwoni to mówię prawdę i nie muszę potem czarować przed kimś co kto i jak bo nie mam najzwyczajniej do tego głowy.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 18 maja 2019, 7:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

tam gdzie jeżdżę też ładują pojazdy z firmy "R" (nie wiem czy to z tego lepszego czy gorszego) , kiedyś kierowca z łapanki biedak 5 godzin przestał bo zapomniał (nie wiem może sie wstydził) powiedzieć że przyjechał z tej szacownej firmy na załadunek. stał sobie pod ścianą aż któryś z kierowników zmianowych zainteresował się "dlaczego" on tyle czasu tam stoi. towar dla niego spokojnie czekał na rampie i nikomu nie przeszkadzał. co ciekawe kierowca twierdził że miał kilka telefonów z "R" i mimo że mówił że stoi w fabryce to jakoś nikt nie wpadł na pomysł by zadzwonić do klienta ( no bo klient jest najważniejszy ...... itd....) by sprawdził jak to jest naprawdę, a klient nie szukał kierowcy bo tego nie robi z zasady.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 18 maja 2019, 9:17

Cytuj:

A bo w tym całym cyrku logistycznym chodzi tylko o to by pozbyć się ładunku, podpisać cyrograf i niech ktoś inny się z tym buja. Informacje drażliwe jak termin załadunku, czy inne istotne informacje są pomijane celowo by klient połasił się na taki ładunek. Wielokrotnie spotykałem chłopaków, którzy ładowali meble z łapanki ( giełdy) i byli wielce zdziwieni jak im mówiłem, że czeka ich rozładunek ręczny samemu. Każdy się zarzekał a ostatecznie dymał z tematem. Kwestia pieniędzy. Ja po tych 5 latach, gdzie starałem się być punktualny, zgodnie z awizacją i wytycznymi spedycji mam teraz całkowitą lachę. Do godziny 8 mój telefon jest wyciszony i nie odbieram, żadnych telefonów. Prócz firmowych. Życie mnie nauczyło, że wymiana rzetelnych informacji to 1 na 100 przypadków reszta to bujda na resorach. Więc szkoda mojego czasu na sadzenie komuś kocopołów. Jak już dzwoni to mówię prawdę i nie muszę potem czarować przed kimś co kto i jak bo nie mam najzwyczajniej do tego głowy.
Zlecenia są w tym momencie tak napisane, że nawet jak wychodzą takie kwasy, to zleceniodawca jest bezpieczny. U nas też jest zapis, że koszty ręcznego rozładunku są wliczone w cenę frachtu. Nawet jak się trafią miejsca gdzie już nawet drzwi nie trzeba otwierać i zadaniem kierowcy jest cofnąć pod rampę i podpisać się pod dokumentem.

Natomiast te ostatnie 2 strony można podsumować tylko jednym zdaniem, większość problemów wynika z kilku osób zamieszanych w obrót 1 ładunkiem. Giną informacje i potem wychodzą nieprzyjemności. Miałem raz sytuację, gdzie w Niemczech było święto a na rozładunku w Anglii wyszedł jakiś problem. Kierowca mi sam zasugerował, żebym zadzwonił do firmy bezpośrednio (stał na zewnętrznym magazynie), pan miło przeprosił, wyjaśnił, a rano zamiast zjeby usłyszałem ze strony spedycji, że przepraszają ale za dużo %% było grane i fajnie, ze sobie poradziliśmy. Wyobrażacie sobie taką akcje w Polskiej spedycji z milionem klauzul zakazu kontaktu z klientem?


Post Wysłano: 18 maja 2019, 9:37

Cytuj:
tam gdzie jeżdżę też ładują pojazdy z firmy "R" (nie wiem czy to z tego lepszego czy gorszego) , kiedyś kierowca z łapanki biedak 5 godzin przestał bo zapomniał (nie wiem może sie wstydził) powiedzieć że przyjechał z tej szacownej firmy na załadunek. stał sobie pod ścianą aż któryś z kierowników zmianowych zainteresował się "dlaczego" on tyle czasu tam stoi. towar dla niego spokojnie czekał na rampie i nikomu nie przeszkadzał. co ciekawe kierowca twierdził że miał kilka telefonów z "R" i mimo że mówił że stoi w fabryce to jakoś nikt nie wpadł na pomysł by zadzwonić do klienta ( no bo klient jest najważniejszy ...... itd....) by sprawdził jak to jest naprawdę, a klient nie szukał kierowcy bo tego nie robi z zasady.
U mnie wyszedł taki kwas że raben dokumentów przesłać dla mnie na magazyn nie potrafił, innychz tą samą robotą ladowali zgodnie z awizacją.


Post Wysłano: 18 maja 2019, 17:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Ja ostatnio brałem ładunek do firmy, w której pracuje moja koleżanka i jak się okazało, to był jej ładunek.
My to mieliśmy od kogoś innego.
Tam ponoć często mylą towar itp.
Mówię do spedytorki, że taka sytuacja i w razie problemu będę dzwonił do niej bezpośrednio i będzie jak należy.
Dziewczyna tak się zdenerwowała, że masakra. Pół dnia struta była.


Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka



Post Wysłano: 18 maja 2019, 18:05

Chleb jej odebrałeś ,a ona w razie czego w kilka godzin sama by to zalatwila :lol:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2564 z 3471 [ Posty: 69416 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12562 2563 2564 2565 25663471 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: