Strona 2592 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12590 2591 2592 2593 25943468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 cze 2019, 21:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Ok, to trochę rozjaśnia. Według tego, powinien być dwuczęściowy, tak?
http://sklep.sigmalift.pl/101_mocowanie ... 3%B3w.html
Czemu to takie ważne? Łańcuchy się zużywają podobnie jak pasy i można je osobno wymieniać jak samą taśmę pasa?


Post Wysłano: 17 cze 2019, 21:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3565
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Bo sobie założysz grzechotkę gdzie Ci wygodnie, a tak to może wypaść w miejscu gdzie nie będzie pasować.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 17 cze 2019, 21:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

W sumie słusznie, nie pomyślałem o tym, będą przyzwyczajonym do pasów.


Post Wysłano: 17 cze 2019, 22:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sie 2016, 14:18
Posty: 248
Lokalizacja: PZ

Cytuj:
Ok, to trochę rozjaśnia. Według tego, powinien być dwuczęściowy, tak?
http://sklep.sigmalift.pl/101_mocowanie ... 3%B3w.html
Czemu to takie ważne? Łańcuchy się zużywają podobnie jak pasy i można je osobno wymieniać jak samą taśmę pasa?
Zużywają się jak wszystko. Nie wiem co tam będziesz miał wypisane w certyfikacie od nich ale przeważnie raz na rok powinno dać sie je na "przegląd". Jak coś będzie nie tak jakieś oczko do wymiany czy coś to zrobią to bez konieczności wymiany całego no chyba, że będzie kompletny szrot.


Post Wysłano: 18 cze 2019, 10:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Nie szuka ktoś auta/zestawu mega? Jest do przejęcia leasing na tgx 2013 rok, 600 tys w kołach, w ciągłym ruchu międzynarodowym. Jest też naczepa krone mega, 2015 rok, na osiach bpw.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 18 cze 2019, 18:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Kupiłem używaną elektronikę. Plastikowa obudowa tak jebie fajkami, jakby ktoś specjalnie trzymał to urządzenie w naparze z kiepów. Próbowałem zabić zapach chemią domową, od wczoraj moczy się w wodzie z proszkiem do czyszczenia tapicerki. Nic nie pomaga. Ktoś się pozbywał może w aucie zapachu fajek i ma jakieś sposoby jak usunąć go z plastiku?


Post Wysłano: 18 cze 2019, 18:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3565
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Przetrzyj octem, a potem wysyp na to sodę oczyszczoną.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 18 cze 2019, 18:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Czemu to takie ważne? Łańcuchy się zużywają podobnie jak pasy i można je osobno wymieniać jak samą taśmę pasa?
Dawno temu mielismy jednoczęściowe i do coili to ile razy było tak ze napinacz nigdzie nie pasował, potem przerabialismy na normalne,pamietaj zeby napinacz zawsze był w lini prostej łancucha bo na zagięciu jak zaczniesz dopier*** siłą to wygniesz śrube i cześć :wink:
Łancuchy zużywaja sie o wiele wolniej i na pewno nie przetrzesz go :D ja dziennie spinam po 2-4 x lancuchami i cały czas są na zewnatrz pojazdu, najszybciej(rok-dwa) zużywaja sie zapadki w hakach(wylatuja sworzenie) i zazwyczaj zapadki i sprezynki juz nie ma zanim to zobacze ale to mozna osobno kupic, napinacz od czasu do czasu przesmarować i smiga latami, jeden po kilku latach był tak zużyty ze luz na gwincie zrobił sie tak duży ze przy naciaganiu wyrywało go :D Dodatkowo taki jednoczęsciowy łancuch zawsze jeszcze inne zastosowania sam sie przekonasz po czasie

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 18 cze 2019, 19:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Pany, w Dafu retarder raz działa, raz nie działa. Po jakimś czasie w ogóle przestaje działać, tylko klapa na wydechu działa. Jakieś pomysły?


Post Wysłano: 18 cze 2019, 19:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lis 2008, 13:40
Posty: 50
Samochód: Scania S

Sergiej może olej się kończy?


Post Wysłano: 18 cze 2019, 20:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 814
GG: 0

hmm potrzebuję monitoringu/gps do auta, co polecacie, jakie to koszty itd, na co zwrócić uwagę który wybrać a który omijać z daleka? ktoś coś podpowie? interesuje mnie położenie przebyta droga zapamiętywanie przebytej drogi, paliwo? chyba tyle? :> może jakieś sugestie

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 18 cze 2019, 20:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 948
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Ja ujeżdżam zwykłą R440 z 12 roku i jak mam załadowane do 15 ton to przywożę z komputera 28/29, do 10 ton zamykam się max 26. ;) Stałe kierunki, tylko tonaże różne.

Teraz np. mam załadowane 4t na trasie Leszno-Zielona Góra (zał)- Osnabruck - 24l. ;)


Tydzień temu 10t na UK, 18t do PL i 30l było. :mrgreen:

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 18 cze 2019, 20:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

https://orllo.pl/lokalizator-samochodowy.html bez abonamentu, niby dożywotni dostęp, aplikacja mobilna, funkcje w zależności od modelu. Odświeżanie co 10s, historia 4 tyg wtecz na pewno, więcej nie wiem bo nie sprawdzałem.

Z tym retarderem, tam jest taki jak by silnik krokowy nim sterujący, może on się kończy.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 18 cze 2019, 20:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Cytuj:
Pany, w Dafu retarder raz działa, raz nie działa. Po jakimś czasie w ogóle przestaje działać, tylko klapa na wydechu działa. Jakieś pomysły?

Albo cewka albo zawór . W sumie prędzej cewka .

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 18 cze 2019, 21:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2017, 23:00
Posty: 124

Z Uberem to jest jeszcze inaczej niżeli bożyszcz z Golfa Ci opowiedział. A jest tak :
Z każdego kursu dla Dupera idzie 25%. Najniższy rachunek jaki Duper wystawia to 10 zł na fakturze a dla przewoźnika czyli w ich nomenklaturze „partnera” zostaje 7.5 zł. Trzeba pamiętać że Duper to również mnożniki, czyli jeżeli w danej chwili i miejscu jest wielu zamawiających czasami zwykle Taxi będzie tańsze.
Aby być ich partnerem trzeba wyrobić licencje na przewóz osób lub mieć taksówkarską. Więc to jest kolejny koszt. Nie wiem jak wygląda temat gdy korzystasz z aut Dupera.
Stawki są bodaj od 1.1 zł za kilometr na zwykłym aucie a te lepsze spełniające wyższe standardy to chyba 1.7 zł/km.


Post Wysłano: 18 cze 2019, 21:43

No jemu na papierze też wyszłoby może i 1.1 zł/km, tylko co z tego jak aplikacja liczy po najmniejszej linii oporu, lasem i polem. Z tego co mówił, są różne aplikacje (serwisy) pod którymi jeździ i Uber wychodzi dla niego najgorzej.

Przynajmniej fajnymi furami się można powozić, Nubira, Fiat Tipo, Pandą ala Unreal jechałem raz :D


Post Wysłano: 19 cze 2019, 8:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Dziady są w każdej branży :D Polska to specyficzny kraj :D

U mnie z porażek to jak zwykle powrót do PL :D Niby 0,85e/km :D
Teraz już wiem skąd taka stawka :D Załadunek w D 9h.
4 rozładunki w PL. Na pierwszym 2h, na drugim 5h, na trzecim 5h, po czym na trzecim miejscu okazało się, że w drugim miejscu nie zdjęli jednej palety (całe szczęście 20km tylko). Więc zrzucili trzecie miejsce, jadę pod to drugie rozładować tą zaległą paletę, po czym gość mówi że jemu w papierach wszystko się zgadza i ma tyle palet rozładowanych ile powinien mieć. Chodzimy sprawdzamy i co? I rozładował tą z 3 miejsca :D Pier... Znowu z powrotem w trzecie miejsce, tam twierdzą, że oni z papierami sprawdzali i że jest wszystko ok :D W końcu rozładowali.

Na 16h pracy przejechałem 200km i rozładowałem 3 miejsca.

Czy ktoś miał może styczność ze spółką cywilną w transporcie?


Post Wysłano: 19 cze 2019, 8:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Ja byłem zatrudniony w S.C. jak jeździłem po kraju.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 19 cze 2019, 11:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Ja tak rozważam opcję zawiązania spółki cywilnej ze znajomkiem, co by to auto nie stało.

Chciałbym tak, żeby koszty auta/serwisu szły na pół, ale każdy jeździł na swój rachunek i na swojej licencji.
Jestem tylko ciekawy czy tak można i jak (o ile w ogóle można) przypisać auto do licencji.


Post Wysłano: 19 cze 2019, 11:34

Auto masz na siebie - jednoosobową działalność, tak?

Zakładasz spółkę z kumplem - ona ma licencje na transport, auto podnajmujesz z jednoosobowej działalności do spółki. Paliwo, opłaty, bierze na siebie spółka. Robi się tylko problem z podwójnym opodatkowaniem, ale i to można przeskoczyć.

Auto cały czas pozostaje twoje, więc jak się pokłócicie, czy coś to spółka się zawija i po temacie.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2592 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12590 2591 2592 2593 25943468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: