Strona 2502 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12500 2501 2502 2503 25043468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 mar 2019, 13:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Ale to aż tak słabo jest? Może coś się w lato polepszy.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 12 mar 2019, 15:14

Ja wczoraj o 16:00 skapitulowałem z szukaniem exportu z Transa, pojechał na pusto do Berlina.

Obrazek

Dzisiaj okazja była się przysiąść i delikatnie mówiąc kosmos :)


Post Wysłano: 12 mar 2019, 15:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Beznadziejnie wyglądają te tablety w tym mercu. Spasowanie elementów idealne jak by to chińczyk zrobił :lol:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 12 mar 2019, 15:22

Wrażenie jest dziwaczne, bo odruchowo patrzysz w okno szukając lusterka, a to jest na słupku. Natomiast na żywo jakiejś strasznej tandety nie ma, stał niezarejestrowany, więc nie było opcji się karnąć, ale bawiąc się na postoju tymi bajerami fajnie, tylko już to jest taki etap, że kierowcy starszej daty mogą się gubić (nikogo nie urażając).


Post Wysłano: 12 mar 2019, 15:37

Cytuj:
Ale to aż tak słabo jest? Może coś się w lato polepszy.
Przerzuty po Unii na Transie chodzą po 60-70 centusiów za km , a z powrotami do Polski idą już na mistrza .Stawka 40 centów za km przestała już chyba dziwić.
Ostatnio jak byłem koło Erfurtu to fracht z tamtych okolic do Gliwic był wyceniony na 30 centów za km.Dyspozytorka zapytała czy to doładunek , to odpowiedzieli , że 24.5 tony :lol:


Post Wysłano: 12 mar 2019, 16:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

GrzegorzPPP na firane masz lepszy przerzut no i import na ADR to nawet 0.9 szarpniesz. Timo sobie wykup, jednym frachtem się zwraca.


Post Wysłano: 12 mar 2019, 16:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Na Timo tak samo czysto i tanio jak na transie.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 12 mar 2019, 16:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Powinien być osobny temat dla transportowych malkontentów :D co chwile te same żale na stawki i okrutność branży :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 12 mar 2019, 17:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Jak to mówią, transport się nie opłaca. Dobiorę tylko 5 w tym roku :D

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 12 mar 2019, 18:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

tak naprawdę coś się dzieje w transporcie bo place poleasingowe zaczynają puchnąć - codziennie przybywa oddanych pojazdów, ale stawki jakoś w górę nie chcą dygnąć.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 12 mar 2019, 18:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Nie zaglądam na place poleasingowe, ale gadka jak to ciężko jest mi znana odkąd się tym interesem zajmuję.
I ci, którzy najbardziej stękają najwięcej grotów dokupują.

Długi dobrze gada, nie opłaca się, ale Sklasę na koszty to bym wziął.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 12 mar 2019, 18:18

Nie opłacało się już w czasach gdy ropa była po 3 złote, a powroty do kraju po eurusie za km :lol:
Jednak rynek nie jest z gumy i obecnie jest jak jest.


Post Wysłano: 12 mar 2019, 18:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1348
Lokalizacja: BIA

Wie ktoś może czy B2,równoległa do A9, miedzy Munchenberg a Bayreuth można przejechać dużym? Po dzisiejszej popisówie -15 km korka,blisko 3 godz.w plecy, szukam jakiegoś odjazdu na przyszłość.

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 12 mar 2019, 19:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

kierownik - masz 100% racji ( w sprawie stękania i kupowania), a na placach to tak optycznie z daleka ( z drogi) stoi chyba sam złom więc wiele nie tracisz.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 12 mar 2019, 20:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Człowiek bierze tydzień wolnego, myśli pogoda coraz lepsza podziała coś w koło domu. Nie dość że od weekendu pada to jeszcze złapałem krztusiec od nieszczepionego bachora znajomych i umieram. Przed idiotów pierwszy raz w życiu antybiotyk biorę

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka


_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 12 mar 2019, 20:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Antyszczepionkowcy górą!

:D

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 12 mar 2019, 20:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2009, 15:49
Posty: 288
Samochód: 21' 590 S
Lokalizacja: G D A Ń S K

Cytuj:
Wie ktoś może czy B2,równoległa do A9, miedzy Munchenberg a Bayreuth można przejechać dużym? Po dzisiejszej popisówie -15 km korka,blisko 3 godz.w plecy, szukam jakiegoś odjazdu na przyszłość.
Szedłem tamtędy w nocy i jak mnie pamięć nie myli można napierać. Ale nie z ciężkim ładunkiem będzie ciekawie bo dużo górek jest.

_________________
KINGS NEVER DIE


Post Wysłano: 12 mar 2019, 22:10

Do mnie nowy actros to nieporozumienie, to krok wstecz do ciężarówek Mercedesa, po tym jak powstał actros, a modele mp2 i mp3 stały się wręcz legendą niezawodności to nie mam przekonania do tego tabletowego samochodu, mp4 był całkiem spoko wsiadało się do niego i było wiadomo że siedzi się w ciężarówce. Ogólnie rynek ciężarówek zawsze zaskakuje volvo z modelem FH4 miało/ma sporo problemów gdzie poprzednik (chinczyk) był jak dla mnie jedną z najlepszych ciężarówek (pomijając małą kabinę), scania miała wpadkę z e5 bez adblue gdzie do marki był to strzał w kolano ale z modelami e6 jest niewątpliwe jedną z najlepszych propozycji. No i Iveco, które to moim zdaniem ostro walczy o powrót do czołówki, model HI Way i XP są już na o wiele wyższym poziomie wykonania niż stralis e5, sam jestem ciekaw kiedy wypuszczą nowy model i jak mocno zamiesza on w stawce.


Post Wysłano: 12 mar 2019, 22:50

Ja Ci powiem tak, mamy takiego kierowcę Bogdana, naprawdę złego słowa na niego nie powiem, przez ostatnie dwa lata nawet raz na siebie głosu nie podnieśliśmy, absolutne 0 problemów z nim, prawie 35 lat jeździ, no złoty kierowca jest pod każdym względem. Sam się tylko z siebie śmieje, że jest 1410 rocznik bo kompletnie nie kuma technologii i jak przyszły Volva to od razu dzwonił jak się stacje w radiu zmienia :) Pojeździł trochę, co potrzebuje to sobie ogarnął, czasami podpytał i jeździ. No i tak samo jest z tym, dzisiaj jest wielkie łał a tak naprawdę to co za różnica czy zamiast malutkiego ekranika masz duży ekran? Tak czy siak wszystkim sterował komputer tylko zamiast podnosić wskazówki to teraz puści to na ekran. W Volvie np. guziki wyglądają na zwykłe przyciski I/O a tak naprawdę to moduły są z kilkunastoma nieraz pinami, tylko nie rzuca się mocno w oczy więc mało kto na to uwagę zwrócił.

Mam już nawet ofertę cenową i ta sama specyfikacja, którą chcieliśmy 2 lata temu dzisiaj kosztuje +/- 5 tyś euro więcej, ale w sumie wszystkie klamoty podrożały. Więc nie jest tak, że to będzie pojazd z kosmosu, tylko te auta będą się na drogach pojawiać i tak naprawdę czas pokaże jak to wszystko w praniu wygląda. Z góry auta nie oceniałbym przez pryzmat 2 ekranów i lusterek :wink:

No i tak na marginesie, co do tego, że wiadomo, że się siedzi w tirze. Mieliśmy te Range T na testy i tam nikt nie słyszał o jakiejkolwiek ergonomii. Tempomat w pokrętle, pozycja za kierownicą z lokomotywy i wsteczny, którego bez instrukcji nie wrzucisz. Tutaj wsiadasz i masz wszystko pod ręką mimo wszystko. Baardzo naturalnie wychodzi. Najważniejsze guziki i tak są fizyczne przy drugim ekranie, guziki po lewej stronie kierownicy masz od głównego wyświetlacza, po prawej od "tabletu". Naprawdę da się to ogarnąć. Patrząc po zdjęciach Volvo też testuje podobny patent, Scania już chyba ma całe zegary elektroniczne (ale to chyba opcja jest).


Post Wysłano: 12 mar 2019, 23:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Mieć elektroniczne zegary a doczepiony na [wycenzurowano] tablet za kilka stów, to robi różnicę.

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2502 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12500 2501 2502 2503 25043468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: