Strona 2671 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12669 2670 2671 2672 26733468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 wrz 2019, 12:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
Załadunek w Electroluxie w Siewierzu - totalna porażka... (...)
14 pasów 28 narożników :lol:
Kiedyś ładowałem pralki, czy lodówki w Whirlpool w Popradzie, to znowu zabraniali zakładać pasy. Tylko z tyłu belki. Kurła, jak to się bujało...to był strach jechać z tym...


Post Wysłano: 24 wrz 2019, 12:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

A tutaj suszarka 40 kg i na niej druga stabilnie to stało może 160 cm wysokie...


Post Wysłano: 24 wrz 2019, 15:28

Obrazek
Obrazek

Jest i pierwsza sztuka w Gdańsku :)


Post Wysłano: 24 wrz 2019, 17:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2014, 9:00
Posty: 1154
Samochód: Scania R410
Lokalizacja: Będzin

Cytuj:

To gdzie jest cudownie tak ogólnie ? Patrząc na mapę świata to w sumie wszędzie źle.
Praktycznie w każdej części świata gdzie nie ma Nas Polaków :mrgreen:

_________________
"Ja to jestem tradycjonalista,wolałbym rzepa zapiąć niż jakieś promy wbijać' -Król Dystrybucji 2019


Post Wysłano: 25 wrz 2019, 9:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 948
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Electrolux ma śmieszne wymogi zabezpieczania i ładowania... Raz ładowałem w Świdnicy i na moje szczęście nie miałem multilocka w naczepie, a pasy nie mogły być o ramę zaczepione i skończyło się na kilku pasach od kłonicy do kłonicy. :mrgreen: Mimo to szybko i sprawnie. Tak jak Davo pisałeś, licencje, skany dowodów, podpory na koniec naczepy, kliny... A no i kluczyki do biura. ;)

Sergiej, na export wozimy cały czas AGD wysoko po dach i zero pasów, belka na tył i ogień. :mrgreen: Ładunki same w sobie spoko, lekko, tyłem bez pasów. Ale to czekanie we Wrocku to yebał ich pies, ostatnio idą na rekordy. Mniej niż 12h oczekiwania na samą rampę to nie ma na co liczyć...



A teraz pytanko z innej beczki. :mrgreen: Mam okazję pojeździć z beczką na ADR'ach.. Mam podstawowe ADRy, żeby zrobić na cysterny to muszę ten plastik wymieniać po egzaminie czy dają jakieś dodatkowe papiery? Gość się upiera, że w jeden dzień to zrobię i mogę ruszać...

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 25 wrz 2019, 9:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 814
GG: 0

@Scorpu na LG czy whirpoolu sie tak pogorszyło? byłem tu i tu to po 3 4godz

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 25 wrz 2019, 10:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 948
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Whirpool. ;) To chyba też zależy od dnia i ilości załadunków. Czasami tak jak mówisz, po 3/4h i wypad, a ostatnio mniej niż 12h na samą rampę nie udało mi się pokonać...

Ale idźmy w to dalej. Podstawiłem się własnie w UK u klienta na rozładunek, przychodzi i z uśmiechem mówi, że mają problem bo nie mają szczypiec do wózka i zapraszają za tydzień, cyrk. :lol:

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 25 wrz 2019, 11:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Jeżeli Ci chodzi o ADR to musisz dorobić na cysterny i wymiana plastika. Koszt około 350 zł.

50 zł. plastik i kurs na cysterny to 300 zł.
Na jaką cysterne idziesz? Dowiedz się, czy nalewaki nie są ci potrzebne.

Może nie jeden dzień, ale jak kurs zrobisz i zaraz będziesz miał egzamin to w 2 tygodniach się zmieścisz.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 25 wrz 2019, 12:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Siedzę na serwisie DBK w Sosnowcu, jakby ktoś był w pobliżu to zapraszam na bajerę ;-)

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 25 wrz 2019, 14:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

To idź no do tego uja z obsługi klientów i powiedz mu że czekam na telefon od niego :D


Post Wysłano: 25 wrz 2019, 14:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Ja z nimi nie zaczynam.
Styczność z marką DAF dobiła mnie do ziemi.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 25 wrz 2019, 15:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Kierownik, ty dziś stałeś na DK42 przy rozścielaczu koło Końskich przed 11?

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 25 wrz 2019, 17:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Uszanowanko. Czy któryś z Panów uzywa w swoim aucie zamienników żarówek H7 w technologi LED? Lampy w Kanio niestety Ksenonowe nie sa wiec swiatła brakuje a noce dłuższe i rozważam żarówki LED, ale na allegro sa takie po 50 zl i takie za 500zl.


Post Wysłano: 25 wrz 2019, 18:03
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Naprawdę jeśli już planujesz zmienić to zagłęb się w temat bo wali czasem po oczach gorzej jak te niby śmiertelnie oślepiające obrysówki holenderskie.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 25 wrz 2019, 18:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Ja mam. Bosma coś za około 250zł, czyli kompromis pomiędzy chińskim no-name, a Philipsami. W nocy robią robotę, na betonowej A12 jest aż za jasno. Stawalem osobówką tak z 40 metrów przed nimi i nie stwierdziłem żeby oślepiały. Reflektory mam zwykłe odbłysnikowe, nie soczewki.
Trzeba sprawdzić czy jest w lampie miejsce, bo z tyłu jest spory radiator i moduł CAN, żeby komputer błędu spalonej żarówki nie pokazywał.
Niby mówią, że szkła zamrażarka przy ledach, ale mnie się nie zdarzyło, druga sprawa, że jak coś to mam spryskiwaczy reflektorów w razie czego.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 25 wrz 2019, 19:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Kierownik, ty dziś stałeś na DK42 przy rozścielaczu koło Końskich przed 11?
Ja i większa część towarzystwa, w różnych odstępach czasu przewijaliśmy się tam od 10tej, gdzieś do 16tej.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 25 wrz 2019, 20:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Cytuj:
Ja mam. Bosma coś za około 250zł, czyli kompromis pomiędzy chińskim no-name, a Philipsami. W nocy robią robotę, na betonowej A12 jest aż za jasno. Stawalem osobówką tak z 40 metrów przed nimi i nie stwierdziłem żeby oślepiały. Reflektory mam zwykłe odbłysnikowe, nie soczewki.
Trzeba sprawdzić czy jest w lampie miejsce, bo z tyłu jest spory radiator i moduł CAN, żeby komputer błędu spalonej żarówki nie pokazywał.
Niby mówią, że szkła zamrażarka przy ledach, ale mnie się nie zdarzyło, druga sprawa, że jak coś to mam spryskiwaczy reflektorów w razie czego.
Ja to chciałem montować do Stralisa ale bałem się że deska nie będzie zielona....
Jednak bardziej się obawiałem kontroli, tu jest H7 tak wyeksponowana w reflektorze że nieda się LEDa niezauważyć, a kokoty tylko czekają na przegląd światełek....
Także dalej przedzieram się przez noce z oryginalnymi kaganami, a jak się po trasie przesiąde do wiekowej Omegi gdzie jest oryginalny zenek to wkoncu nastaje jasność :lol:


Post Wysłano: 25 wrz 2019, 20:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Cytuj:
Cytuj:
Kierownik, ty dziś stałeś na DK42 przy rozścielaczu koło Końskich przed 11?
Ja i większa część towarzystwa, w różnych odstępach czasu przewijaliśmy się tam od 10tej, gdzieś do 16tej.
No to chyba cię widziałem, stałeś z drugim szoferem między samochodami, przejeżdżałem żółtym Manem - beczką :)

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 25 wrz 2019, 21:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Cytuj:
]
Ja to chciałem montować do Stralisa ale bałem się że deska nie będzie zielona....
Jednak bardziej się obawiałem kontroli, tu jest H7 tak wyeksponowana w reflektorze że nieda się LEDa niezauważyć, a kokoty tylko czekają na przegląd światełek....
Także dalej przedzieram się przez noce z oryginalnymi kaganami, a jak się po trasie przesiąde do wiekowej Omegi gdzie jest oryginalny zenek to wkoncu nastaje jasność :lol:
Co najśmieszniejsze jak już chodzi o kokotowo to akurat ten model ma czeską homologację E8, ale nie wiem z jakiej przyczyny i co to daje, pewnie nic.
Soczewkowe lampy mają ta zaletę, że tam nic nie widać i na wet jak coś to można palić głupa, jak przyszedłem to już tak było.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 25 wrz 2019, 23:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Teraz jak się chłopy rzucą po tych superlatywach na te piękne klasyczne Man-y F2000 pod gruszką to nie będzie komu jeździć w klapkach i białych skarpetkach :-) Łysy tylko zapomniał dodać że większość firm nie operuje dwu zmianowo, tzn operują na dwie zmiany, ale jednym kierowcą :-)
Ale dodałem, że trzeba zrobić dobry przegląd ofert zanim się rzuci te białe skarpety. Bo odsetek dziadów wśród lokalnych przewoźników jest dokładnie taki sam jak ten na "międzynarodówce" :)

U nas w firmie najstarszy gruz to 2007 czy 2008 rok, a samych gruszek 16. Zresztą czasem mam wrażenie, że o jeżdżeniu gruszką najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy gruszką nigdy nie jeździli :D

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2671 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12669 2670 2671 2672 26733468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: