Strona 2565 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12563 2564 2565 2566 25673468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 maja 2019, 19:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Cytuj:
Dziewczyna tak się zdenerwowała, że masakra. Pół dnia struta była.
Struta była, bo gdyby ten 'ktoś inny' się dowiedział że za plecami się kontaktujecie i dogadujecie pewnie poszła by afera z karą w tle. :mrgreen:

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 18 maja 2019, 20:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Nic by nie było, bo ona ten ładunek zleca przewoźnikowi, a oni sprzedali to nam.
Przewoźnik nic nie musiał o tym wiedzieć, a przy ewentualnej aferze mógłby już więcej tego towaru nie wozić. A to stała robota i pewnie jemu bardziej zależy niż jej.
Tak czy owak, ja konfliktowy nie jestem i bawiliśmy się w głuchy telefon :)
Teraz dostałem info, że jest towar do zabrania z Niemiec do Dzierżoniowa.
Nawet się nie odzywałem, bo być może znów by źle odczytała moje intencje, więc poza obowiązki kierowcy więcej się nie wychylam. [emoji4]

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka



Post Wysłano: 18 maja 2019, 21:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Dzisiaj dla odmiany pół dnia na zlocie Jelcza, kurde ilu jest pasjonatów i fanatyków tej marki i jej historii, zwłaszcza koncówka produkcji serii 4xx to byli ludzie którzy znali prawie każda sztuke która jeździ w Polsce,była do sprzednia,stoi gdzies w krzakach etc itp, potrafił podejść gość i z daleka recytować dane techniczne poszczególnych modeli, różnice,ciekawostki.
"Ten z młodych wilków?? no to u nas w firmie teraz jeździ -Płock :wink: "
"To jest ten Detroit z Torunia co był do sprzedania rok temu?? no rozmawialem z nimi ale oni drogo chcieli cos 36tys pln, tam jeździł na potrzeby własne ze sprzetami do odwiertów,przebieg miał mały" :shock:
Najlepiej zachowane sztuki to ex Straż Pozarna i wojsko, trzy takie stały i faktycznie widać było ze miały lekko w życiu, jeden mial przebieg 20 tys km.
Dla mnie mega fajna impreza :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 18 maja 2019, 21:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 16:06
Posty: 641
GG: 1
Lokalizacja: Elbląg

A bedzie ktoś z forum w Nowym Stawie za tydzień ?


Post Wysłano: 19 maja 2019, 7:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lut 2009, 20:17
Posty: 114
Samochód: Renault Mascott, MB Actros
Lokalizacja: KWI

Mamy w firmowej kolekcji Jelcza 004 z przebiegiem 8 tys.

ObrazekObrazek

_________________
Szakal


Post Wysłano: 19 maja 2019, 8:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Chętnie bym zobaczył fotkę jak wygląda teraz ten z Młodych Wilków. Ktoś ma może? :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 19 maja 2019, 8:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Jego ma firma Taurus z okolic Płocka tablice WPL i to nie ma nic wspolnego z czerwonymi Taurusami od firanek. Maja chyba z 6 jelonków w tym 3x detroit które latają z wannami, ostatnio jednego w Gdańskim porcie ktoś fotografował a ten z młodych wilków dalej jest w zółtym kolorze i smiga na drodze

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 19 maja 2019, 9:09

U mnie trzymają Fh12 1998r, 380k przebiegu wyremontowany kilka lat temu po dzwonie stał w krzakach większość swojego życia. :D


Post Wysłano: 19 maja 2019, 19:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2017, 23:00
Posty: 124

Trochę pomieszaliście.
Dwa ciągniki siodłowe model C424 i C422 należą do firmy "Taurus" z Bodzanowa która zajmuje się między innymi handlem nawozami i transportem. Owe Jelcze jeżdżą zarobkowo. Ten niebieski to C424 z silnikiem Detroit Diesel serii 60 i skrzynią biegów Eaton TSO. To numer 16 w produkcji, czyli ostatni wyprodukowany z takim motorem. Razem z prototypem numer 1 jeździł od początku dla "Geofizyki Toruń" ciągając naczepę niskopodwoziową. Numer 1 jeździ w małej firmie budowlanej pod Sieradzem. Obecnie jest żółty. Został przemalowany jeszcze przez poprzedniego właściciela. Numer 16 który był na zlocie został przemalowany w Bodzanowie przez obecnego właściciela.
Żółty ciągnik który był na zlocie z tym swoistym głobem producenta "Kuda", to prototyp wyprodukowany w jednym egzemplarzu. Posiada silnik marki "Mielec" o mocy 272 KM lub 320 (nie mylić z silnikami austriackiego producenta "Steyr"). Najważniejsze - ten wóz nie wystąpił w filmie "Młode wilki". Tam był żółty ciągnik marki Jelcz ale model C422 ale z kabiną jak w Detroit Diesel, czyli szeroki zderzak od Dafa ATI. Kto nie wierzy niech zrobi stop klatkę.

Firma "Taurus" posiada w sumie pięć Jelczy. Obecny bordowy nr rejestracyjny WPL .... to naprawdę C423 MB, gdzie oryginalnie miał silnik V6. Nie mniej jednak te silniki miały problem z chłodzeniem i się przegrzewały. Został zamontowany silnik DD serii 60 z C424 które jeździły dla Zakładu Transportu Samochodowego FSO. Ten egzemplarz stoi w Bodzanowie i służy jako części.
Żółty C424 na rejestracji WPL, to ex FSO.
No i jest oczywiście wyżej przeze mnie opisana "Kuda" która obecni według właściciela już nie jeździ zarobkowo.
Jej bliźniak to model C423 MB, taki zielony który jeździł na rejestracji DWR w Długołęce. W 2017 zezłomowany. Obecnie zdekompletowana kabina stoi u właściciela UTC "Cygan". Silnik się przegrzał bo to V6 Mercedesa.

Podsumowując. "Taurus" ma dwa jeżdżące C424 (niebieski co był na zlocie i żółty ex FSO). Jedną unikatową Kudę (była na zlocie). Jednego bordowego C423 MB (na zewnątrz wygląda jak C424) z silnikiem z różowego C424 ex FSO.
Oba ex FSO zostały zakupione z firmy "Trakus" z okolic Glinojecka.
W "Młodych wilkach" grał C422 z silnikiem Mielec na zawieszeniu mechanicznym.
C424 w sumie od 1993 do 1996 wyprodukowano 16 sztuk.
C423 MB w sumie wyprodukowano około 10 sztuk + nieznana liczba C422 MB (zawieszenie mechaniczne).
Prototyp C425 (tak JZS miał go nazywać ale zmieniono oznaczenie modelu na C423 MB) został zezłomowany przed kilku laty.

Fotki ze zlotu ....

Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

PS. Ten zielony S315 to Jelcz a nie Żub A80. Silnik już na licencji Leyland, moc 178 PS, wolnossący.


Post Wysłano: 19 maja 2019, 20:34
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Fajnie że jeszcze zachowały się jakieś egzemplarze i ludzie o nie dbają bo to kawał naszej historii motoryzacji


Post Wysłano: 19 maja 2019, 20:46
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Z silnikiem MB i kudą były dwa, ten żółty i zielony z Bykowa.
Nie raz już o nim wspominałem.

Zielony stoi już dłuższy czas i marnieje....
Pisałem do szlachty z Buska Zdroju, ale jak grochem w ścianę, lepiej kupować "nowe" stary 200 z energetyki....

Robert
Ten żółty z kudą był na zlocie?

Wstyd się przyznać ale nie miałem czasu podjechać, a miałem 20 km :|

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 19 maja 2019, 21:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2017, 23:00
Posty: 124

Tak, żółta była na zlocie. Jelcze z kabiną "Kudy" były dwie, m in. żółta z firmy "Taurus" która była na zlocie i zielona z silnikiem V6 o mocy 340 PS. Żółtą uchwyciłem przed zlotem w raz z C424 na pierwszej fotce i na ostatniej miniaturce gdzie w roli głównej występuje Jelcz C417.

Obecnie Kuda z Bykowa jest oficjalnie zezłomowana, tj. można kupić kabinę z ramą ale bez silnika, skrzyni biegów i wielu elementów z wnętrza. Wszystko jest przerdzewiałe. Typowe dla kabin Jelcza, praktycznie nie ma tylnej ściany ani podszybia bo wszystko jest zardzewiałe. Można to kupić i osadzić na innej ramie. Inaczej się go nie zarejestruje.


Post Wysłano: 19 maja 2019, 21:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

O ten wynalazek chodzi?
Obrazek

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 19 maja 2019, 22:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2017, 23:00
Posty: 124

Dokładnie tak.


Post Wysłano: 19 maja 2019, 22:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Ja takie coś minąłem 2 razy na własnym podwórku, blachy TPI, wygląda na regularny użytek. Ale nie wiem czy to coś niezwykłego, bo na Jelczach się nie znam.
https://imgur.com/ukJYtwE
https://imgur.com/rJ9Qzp5


Post Wysłano: 19 maja 2019, 22:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Luka ten też był na zlocie, ma teraz maske w kolorze.To jest tak abstrakcyjny widok bo samochód oprócz ledów na przodzie wygląda jakby od opuszczenia fabryki nikt przy nim nic nie robił :D Ma wolny wydech i komin który bez naczepy sprawia wrażenie ze ma z 6 metrów wysokosci i na zlot przyjechał nim kierowca który ma poniżej 30 lat taki typowy ziomeczek :twisted:
Cytuj:
Najważniejsze - ten wóz nie wystąpił w filmie "Młode wilki". Tam był żółty ciągnik marki Jelcz ale model C422 ale z kabiną jak w Detroit Diesel, czyli szeroki zderzak od Dafa ATI. Kto nie wierzy niech zrobi stop klatkę.
Nikt tak nie napisał ze to ten sam :wink: dowiedziałem sie tylko ze firma ma go w swoim taborze i dalej jest w zółtym kolorze.

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 19 maja 2019, 22:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2017, 23:00
Posty: 124

To Jelcz C422 Miłosza. Auto jest z Pinczowa. Ten Jelcz również był na zlocie. Ten sam człowiek ma jeszcze białego Jelcza C422 lub C423 którego remontuje, C424 auto ex PEPES Łomża a później ciągał naczepę izotermę biało-niebieską który stał pod Olesnem na stacji i ostatnio nabył czerwonego C422 w kabinie z szerokim zderzakiem z silnikiem Mielec z firmy Budo-Hurt Łódź (?) który ma silnik do remontu.

Auto z filmu to model C422 z silnikiem Mielec i szerokim zderzakiem. Myślę że "Taurus" go nie posiada ponieważ ciężko byłoby stwierdzić czy to akurat ten egzemplarz :wink:


Post Wysłano: 20 maja 2019, 6:07
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Dobrze obryty jesteś :)

Zielona kuda poszła w Krzaki właśnie z tytułu silnika, dokończył żywotu i auto poszło w odstawkę, kabina była kompletna.

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 20 maja 2019, 10:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2017, 23:00
Posty: 124

W końcu rodzima motoryzacja więc trzeba chronić niczym jednorożce. Było trzech poważnych kupców na C423 MB z Bykowa. Właściciel nie chciał sprzedać. Dopiero jak przegrzał silnik chciał go sprzedać. Aby to auto gdziekolwiek pokazać trzeba było wydać 14 tyś zł na silnik, bo przegrzanej fałki naprawianie to rzeźba w guanie. Plus z kolejne 15 tyś zł na remont przerdzewiałe kabiny. Czyli 40 tyś zł. Dla wielu za dużo jak na takie auto, szkoda że takie auta wpadają w kiepskie ręce.


Post Wysłano: 20 maja 2019, 14:39
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Ja od niego mieszkam 30 km i znam dobrze właściciela, oraz smutną historię auta...

Razem jeździliśmy na jednej robocie i raz było mi dane nim się przejechać.... 8)

Silnika nie ma, zrobiono w nim " remont" i został sprzedany za dobrą kasę do Afryki :/

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2565 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12563 2564 2565 2566 25673468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: