Strona 3163 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13161 3162 3163 3164 31653468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 maja 2021, 13:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 948
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Panowie, Volvo FH z 10 roku, 460 EEV, jakieś bolączki? :)

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 08 maja 2021, 13:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Słabe światła mijania, trochę ciasna kabina, wiek i przebieg, bo większość ma już ponad banię.

Poza tym, to chyba najlepszy możliwy tir z tamtych lat.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 08 maja 2021, 13:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Jeżeli chodzi o silnik, to u nas w najstarszym FH4 jest chyba właśnie EEV (też 460, tyle że E5). Jeżeli nie to niech ktoś mnie poprawi. :)

Ogólnie silnikowo to ładnie to chodzi i zbytnio z tym problemów nie ma, nawet z AdBlue. Wiadomo coś tam nieraz się porypie, ale zdecydowanie układ SCR jest mniej awaryjny, aniżeli chodzi o E6. :wink:

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 08 maja 2021, 15:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Weekendowe zakazy w Niemczech już obowiązują, czy dalej zniesione?


Post Wysłano: 08 maja 2021, 15:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Zniesione do 30.06 oprócz Bawarii i Turyngii.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 08 maja 2021, 15:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Podziękował.


Post Wysłano: 09 maja 2021, 12:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2014, 17:45
Posty: 219
Samochód: Fiat Skoda
Lokalizacja: SRS

Adam, o co chodzi z wozami biedronki, ze wyjeżdżając obowiązkowo 80% wozów zatrzymuje się za brama i stoja sobie :D ostatnio parę dni jeździłem ostro na wannie i obserwowałem ten fenomen do tego ze stopnia ze jak ktoś z biedronkowych wyjezdza i jedzie od razu na ulice to jest dla mnie dziwny :lol:
[/quote]

Tu nie wszystko da się racjonalnie wytłumaczyć :lol: . Ja też się zatrzymuje się za bramą ale nie z powodu logowania karty. N Abramie dostajemy papiery od naczepy, i po prostu za bramą chowie sobie wszystkie papiery żeby nie latały po kabinie. A po drugie zimą ściągam kurtkę , czapkę. Latem kamizelkę i takie pierdoły. W nocy i dni nie handlowe dostawy na sklep są tzw bezobsługowe. To znaczy tylko kierowca i ochroniarz. W tedy na bramie dostajesz jeszcze klucze na sklep. I za bramą dzwonisz do ochroniarza i informujesz go na który sklep jedziesz i za ile będziesz. dotyczy to sklepów w pobliżu tak do 20min. Niestety na każdy sklep nie przypada jeden ochroniarz, dlatego często jest tak że dzwonisz a ochroniarz jest na innym sklepie ,lub jesteś już drugi w kolejce :( . Na nie które sklepy w nocy się nie jedzie żeby stać z włączonym agregatem ,blisko bloki. Albo dla swojego bezpieczeństwa Bytom Konstytucji Świony Lipiny. I to cala tajemnica zatrzymywania się zaraz za bramą i niekiedy dłuszego postoju. Co do późnego logowania nie twierdze że tego nie ma. Ale to się po prostu nie ma już sensu. Kiedyś jak kończyłeś swoją zaplanowaną robotę i na zwrotach była kolejka i byłeś 2 do podjazdu pod rampę mogłeś się wypiąć na tzw górce i szedłeś do domu. Ale nastąpiły zmiany :/ . I teraz musimy się zrzucać dopóki masz czas pracy. Chyba że następny kurs zmiennika jest już do wyjazdu i jest oczywiście załadowany co nie jest już takie oczywiste ostatnio. Dlatego nagle wszyscy zaczeli liczyć godziny pracy nocne to już w ogóle. Jak będziesz u nas na centrum po włącz 12 kanał i posłuchaj tej gadki z kalmarami jak to wszystkim czas się kończy :mrgreen: zwłaszcza rano. Co do szczytywania danych to zależy jak dany przewożnik do tego podchodzi. U mnie wiem że niektórzy dostali jakieś uwagi. A jak to wygląda u innych to mogę tylko przypuszczać. Widziałeś jak auta u nas wyglądają i to niestety pokazuje jak u danego przewoźnika to wszystko wygląda.

_________________
Kierowca z Biedronki , inni kierowcy patrzą na mnie z politowaniem :?


Post Wysłano: 09 maja 2021, 13:12
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Bytom ul Konstytucji :lol: aż mi przypomnialeś pewna hurtownie z płytkami i ten klimat tych bloków tam obok
Fakt ciekawe klimaty tam są


Post Wysłano: 09 maja 2021, 21:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2012, 14:36
Posty: 493

Aż tak tam niebezpiecznie? bo zaciekawiła mnie ta historia że aż w samochodzie strach przebywać.
Rozumiem w UK gdzie jak podjechałem to juz obchodzili zestaw, ale żeby w Polsce :shock:

_________________
B - 21.05.2010 C - 29.04.2013
E - 03.07.2013 KW- 10.05.2013
Nie mylili się tylko Ci, którzy nigdy nie żyli.


Post Wysłano: 10 maja 2021, 5:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Jak w samochodzie, jak on musi rozładować towar.


Post Wysłano: 10 maja 2021, 9:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2014, 17:45
Posty: 219
Samochód: Fiat Skoda
Lokalizacja: SRS

Cytuj:
Aż tak tam niebezpiecznie? bo zaciekawiła mnie ta historia że aż w samochodzie strach przebywać.
Rozumiem w UK gdzie jak podjechałem to juz obchodzili zestaw, ale żeby w Polsce :shock:
To takie dwa przykłady najbardziej ekstremalne. Konstytucji obrobili w czasie budowy :lol: . W świtochłowicach w czasie dostawy wyparowało paliwo. Nieraz w czasie dostawy widziałem przez fartuch że ktoś się kręci przy samochodzie. A jak jest tylko rampa czy windowanie to po prostu trzeba być bardziej uważnym. Niby podejdzie jeden gostek , ale nigdy nie wiesz czy za rogiem nie ma kolegów. Są to sklepy w nieciekawych dzielnicach , przypuszczam że w każdym mieście w Polsce jest taka dzielnica. Co wcale nie oznacza że nie może się to zdarzyć w tzw lepszej dzielnicy , miejscowości. W Toszku też była akcja ze złodziejami w czasie dostawy. Nie jest to tak jakieś nagminne , ale po prostu robi się to prewencyjnie. Bo po co dostać po mordzie za zgrzewkę piwa czy nawet karton wódki. Tak od początku pandemii zauważyłem że nasilają się kradzieże w czasie dostawy. Zamieszanie na sklepie kierownik sklepu zajęty jeszcze jak do kasy kolejka to można kraść. Teraz takie czasy że wystarczy komuś zajechać drogę czy nie wpuścić w korku i już z łapami leci i chce cię lać :( .

_________________
Kierowca z Biedronki , inni kierowcy patrzą na mnie z politowaniem :?


Post Wysłano: 10 maja 2021, 22:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Najlepszy sklep to chyba poprzednia lokalizacja pod adresem cytuje "Plac na Bobrku" :lol: tam z familoka mogliby węża i pompkę podawać prosto pod auto :D ale widzę tez ze w logistyce popuścili pasa i coraz więcej kolorowych aut ciaga biedronkę, teraz doszło grafitowe FH 540 w lustrzanych naklejkach Matyska, białe fury to juz codziennosc, pomarańczowe CF, taki jarmark jak na starych magazynach byl :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 11 maja 2021, 22:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

O tak, Bobrek i tamtejsze familoki to generalnie coś pięknego. Zwłaszcza po zmierzchu :lol:


W całej obecnej dziwacznej sytuacji na rynku pojazdów i naczep wytargałem z okolicznego placu poleasingowego Kogla z 2014r w całkiem rozsądnych pieniądzach. Zobaczymy jaki będzie werdykt mechaników jak się za niego zabiorą :]


Post Wysłano: 11 maja 2021, 22:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 948
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

No ceny to jakaś kpina...

Znajomy kupił w tamtym roku Scanie R450 z 15 roku 500k przebiegu za 140 netto, teraz trzeba spokojnie 30 dołożyć...
Nie wspomnę, że R450 z 16/17r trzeba położyć około 200. :shock:

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 11 maja 2021, 23:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Podziwiam tych którzy kładą takie siano za takie auto... :shock:
Mam drugi tydzień nieprzyjemność jeździć tą królową szos i jak wracam do domu to jestem normalnie chory. Tęsknię za Stralisem ten komfort jazdy i biegi wchodzące jednym palcem..... Ehhh nie rozumiem fenomenu tych skaczących kani...


Post Wysłano: 11 maja 2021, 23:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 814
GG: 0

może to dobry czas na sprzedaż swojego parcha, ale przeglądając olxy to nie ma nic właśnie w sensowych cenach, nawet sensownym stanie/przebiegu... actros jedna z tanszych opcji, ale i tak takie około 300tys przebiegu to sporo ponad 200... jak kształtują się ceny nowych mb volvo scania daf?? dwa pytanie czym uszczelnić podłogę w naczepie, bo musze rozebrać 4 płyty :/ i jak to sensownie złożyć ktoś ma zrobione to na śruby zamkowe z nierdzewki te łby nie wystają za mocno? jakieś foto może ktoś ma?

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 12 maja 2021, 7:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Na zamkowe się nieda zaraz puści, normalnie łeb stożkowy na wylot z nakrętką nierdzew ja robiłem na 10 i 12 mm... Dożywocie.
Uszczelniałem to takim dekarskim spoiwem... Susza.


Post Wysłano: 12 maja 2021, 8:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Podziwiam tych którzy kładą takie siano za takie auto... :shock:
Mam drugi tydzień nieprzyjemność jeździć tą królową szos i jak wracam do domu to jestem normalnie chory. Tęsknię za Stralisem ten komfort jazdy i biegi wchodzące jednym palcem..... Ehhh nie rozumiem fenomenu tych skaczących kani...
:mrgreen: :mrgreen:
Odnośnie naszej rozmowy prywatnej - ustrzeliłem Hi Way 500 - 400 przebiegu i niecałe 7tyś h.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 12 maja 2021, 8:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Są śruby na imbus. Wyglądają jak zamkowe, płaski łeb, a można od góry złapać kluczem. No i zdaje się, że są w klasie 8.8.
Zresztą, zamkowe, to jakiś nonsens, nie znajduję dla nich zastosowania. To jest dobre, jak ktoś robi jak dla obcego, a gwarancja jest do bramy.


Post Wysłano: 12 maja 2021, 8:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

do tej podłogi to najlepsze na imbus z powiększonym łbem stożkowym z normalnym trochę za słabo trzymają.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3163 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13161 3162 3163 3164 31653468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: