Strona 2477 z 3471 [ Posty: 69418 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12475 2476 2477 2478 24793471 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 lut 2019, 20:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 maja 2016, 16:20
Posty: 157

To, że inni jeżdżą za mniej, czy tam dobierają aut, to sami wiecie, że może mieć kilka powodów :)

-czysto kosztowa firma
-ktoś działa na kasie zrobionej XX lat temu i idzie teraz fartem na minimalnym zarobku
-nieświadomość własnych kosztów
itp. itd.


300zł dziennie dla kierowcy, co w tym dziwnego? Zusy same się opłacają? Przecież pracodawcę pracownik kosztuje "trochę" więcej niż to, co dostanie na łapę. Te 300zł "kosztu" pracownika, to takie optimum. Proste, no chyba, że to te braki matematyki, przez które inni ciągle dobierają aut, jeżdżąc za mniej. A co do przeliczenia ile z km dostanie kierowca to też trochę bezsens. Są roboty gdzie przez dzień zrobisz 100km, a narobisz się za 2 i jeszcze 15h braknie, żeby do domu wrócić.


Post Wysłano: 11 lut 2019, 21:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2011, 21:01
Posty: 277
GG: 0

Krzesło królewskie z Kielc jeździ po 2,4 na Podkarpacie i ponoć się opłaca.


Post Wysłano: 11 lut 2019, 21:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Mozna też tak:
Obrazek
Obrazek

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 11 lut 2019, 21:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2016, 21:20
Posty: 318
Samochód: Daf

Przeciętny krajowkarz z plandeki pod spedycja robi max 500km średnio dziennie. Zarobi średnio 4500-5500 do ręki.
Kominiarz zrobi załòżmy te 500km (kiedyś kierownik tu mówił że po tyle robią km. Ja średnio też tyle robię ) czemu ten gość co robi kominy ma zarobić mniej ? Ròżni się czymś jego jazda ? Pewnie jeszcze bardziej dostanie w kość niż ten co siedzi w kabinie. Dwa że ten gość co tu ma tę robotę w SC zrobi te 300km pewnie w tyle samo godzin co wyżej wymienieni, dlaczego też ma zarobic mniej ? To w gestii szefa jest ustalić tak robotę żeby zarobic podobnie, szef i pracownik.
Ten co robi te kominy to i tak pewnie śniadanie musi kupić, obiad na pauzie zjeść jedynie obiadokolacje zje wspolnie.
Koczowanie po eu nie jest dla mnie.
Edit: kondzio zajechało od Ciebie typowym dziadem, takim Januszem w stylu ' a somsiad to nie za dużo pieniążków zarabia '


Post Wysłano: 11 lut 2019, 22:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

kierowca "dookoła komina" ok 270 km ( 1 kólko )dziennie na plandece 2-3 rozładunki + 2 załadunki w tym 1 załadunek bokiem + 1 rozładunek bokiem dostaje 150 zł od kółka+ podstawa.
pracę zaczyna 4-5 rano kończy ok 12-13.
czasami zdarzy sie nocka w samochodzie ale wtedy jest wolny około 10-11.
nie wiem czy to dużo czy mało ale nie narzeka.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 11 lut 2019, 22:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5926

Cytuj:
Mozna też tak:
A ta po ile?
Chociaż tą "spadniętą" na hali bym jednak wolał.


Post Wysłano: 11 lut 2019, 22:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 815
GG: 0

Cytuj:
A gdzie teraz jest szał.
Weź, wszystko na TK, i WR jeździ poniżej 3zł/km, niektórzy to i grubo poniżej, a zapłatą bywa nie przelew tylko w naturze, i towarzystwo dobiera wozów jeden po drugim.

Zresztą nikt nie nastawia się tylko na jedną robotę. A ten temat coś czuję, że będzie się ładnie zazębiał.
w końcówce zeszłego roku dostałem taką super ofertę od pewnej kopalni lodzkiego EOP to były szałowe stawki 2,2-2,4pln netto/km :mrgreen:

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 11 lut 2019, 22:49

Wiadomo, że przy stawkach pokroju 2 z groszem to nie ma sensu, ale jak już gadamy o stawkach to też trzeba jakoś to do kilometrów i obrotu porównać.

W 3mieście jest teraz robota na wywrotki i wychodzi ponad 20 zł za kilometr. Tylko strzał ma 11 km i może 4 się zrobi dziennie kółka więc ostatecznie wychodzi całkiem przeciętnie.

Chyba, żeby na powrocie ładował :mrgreen:


Post Wysłano: 11 lut 2019, 22:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Cytuj:
Jak nie przemawiał do mnie ten młody, tak pięknie pozamiatał....
Odpowiedz na Instagramie i kolejny filmik zaorał, wreszcie coś świeżego na YT.

Ciekawe co na to Kysiu, patronita założył, chyba wypłaty spadły z sufitu...
Tak oglądałem ostatnio jego film, blech .. :D
Ciekawe kiedy będzie to MMA :lol: i jeśli dojdzie kiedyś na jakimś parkingu do skutku, który będzie uciekał pierwszy i zgubi laczki :wink: . Widać że już co poniektórym palemka odpala na weekendzie.
Tego za bardzo nie rozumiem i ktoś niech mi wyjaśni odnośnie tego patronita, kto na niego wpłaca kasę (i nie chodzi mi tu o Krycha), ale trzeba naprawdę nie mieć co robić z pieniędzmi żeby dotować ludzi normalnie pracujących i zarabiających do tego na Y.T. :?: Z mojego punktu widzenia lepiej by zrobili jak by reklamowali (lokowali produkty) jakieś usługi, kondomy niż wyciągali kasę od widzów.
Odnośnie tych stawek co podał Kolega LKW Tomek to może szału nie ma, ale na pewno są tutaj tacy co latają pod spedycjami za mniejszą stawkę i dużo mówią. Wiadomo że też nie wiadomo jakie są terminy płatności za usługę i na ile czasu chcą minimalnie podpisywać taką umowę etc gdzie się ładuje rozładowuje (czy są stałe drogi). Jak się mówi to co drobnym druczkiem (szczegóły) jest najbardziej wiążące.

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 11 lut 2019, 23:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

O czym tu wogole dyskutować. Jak ktoś jest zaradny, potrafi szukać i nie skupia się tylko na plandece to robota na EU dla kierowcy pod względem przejechanych km czy godzin już dawno przestała się opłacac. Z własnego doświadczenia wiem, że 4,5 koła za codzienne pobyty w domu na Śląsku i Małopolskie to nic nadzwyczajnego. A i więcej dostać też nie problem. Tu jest tylko kwestia godzin pracy bo do 10h to jest spoko robota ale robić po 12-15h i wracać do domu to człowiek się bardziej umeczy po pewnym czasie niż gdyby walnąć się na lezanke za sobą. Wszyscy ludzie z którymi jeżdżę dawno się wyleczyli ze spania w aucie i przy obecnych zarobkach nikt tu nawet nie myśl o jakiś powrotach. Raczej o zmianie branży czy tam ewentualnie jakis betonowoz czy 4 oska :)


Post Wysłano: 11 lut 2019, 23:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

No i tradycyjnie. Od narzekania na 3,9zł/km pusto/ pełno zeszliśmy do poziomu realizmu, że za 2,4 ktoś jeździ i jakoś tam, pewnie kulawo, pewnie z takimi samymi kulawymi powrotami, ale jednak się grajdoli.

Takie so Polaki, nadawać że motłoch jeździ za grosze, samemu jeżdżąc za jeszcze gorsze grosięta.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 11 lut 2019, 23:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 maja 2016, 16:20
Posty: 157

Kierownik
Z całym szacunkiem, ale weź mi wytłumacz (wylicz) jak opłaca się za 2.4 jeździć i jeszcze jakoś tam "grajdolić". Ba, dodaj do tego parę groszy nawet.
Tylko tak realnie, po legalu. Nie, żeby wagi 60t zamykać, albo, być każdego dnia w domu, ale nie tak na 4-5h. Liczby nie kłamią, chętnie się doszkolę :)


Post Wysłano: 11 lut 2019, 23:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 815
GG: 0

trzeba odróżnić stawke km licznikową a spedycyjną :D baaa duzo spredycji po pl jest co daje 3pl i wyżej ale co z tegoo jak z licznika wychodzi np 2,6, i km na plandece to zawiele nie narobisz, tak jak i na zagranicy wszyscy jeżdżą po 1e, tylko ze jak podliczą kółka to wychodzi pewnie jak wszystkim 0,7-0,8e km każdy przejechany od wyjazdu z bazy do bazy czy tam 0,8-0,9e na przerzutach, cały pic by to tanio przejechac (mało paliwa i małe opłaty) no ale wiadomo większość jezdzi po 1e i robi 15tys miesiecznie na fuuuullll legalu :mrgreen:

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 12 lut 2019, 1:20
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1727
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Cytuj:
No i tradycyjnie. Od narzekania na 3,9zł/km pusto/ pełno zeszliśmy do poziomu realizmu, że za 2,4 ktoś jeździ i jakoś tam, pewnie kulawo, pewnie z takimi samymi kulawymi powrotami, ale jednak się grajdoli.

Takie so Polaki, nadawać że motłoch jeździ za grosze, samemu jeżdżąc za jeszcze gorsze grosięta.
Dokładnie dobrze to ubrałes w słowa :D
Po 2.4 i jakoś to będzie :lol:


Post Wysłano: 12 lut 2019, 3:57
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3571
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

W naszym rejonie MOnTA zarzuciła 2,30 za km.
Rekiny KLI, KNS, WRA i ulubieńce TKI już się kotłują po kopalniach, siedzą w kabinach bez Globa po 2 tyg :D

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 12 lut 2019, 6:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2016, 21:20
Posty: 318
Samochód: Daf

Cytuj:
kierowca "dookoła komina" ok 270 km ( 1 kólko )dziennie na plandece 2-3 rozładunki + 2 załadunki w tym 1 załadunek bokiem + 1 rozładunek bokiem dostaje 150 zł od kółka+ podstawa.
pracę zaczyna 4-5 rano kończy ok 12-13.
czasami zdarzy sie nocka w samochodzie ale wtedy jest wolny około 10-11.
nie wiem czy to dużo czy mało ale nie narzeka.
No i to jest bardzo dobra kasa dla kierowcy biorąc pod uwagę ilość godzin.
Tyle że tak to jest że jak stawka za km w transporcie dobra to wpierdziele się ktoś kto np obetnie kierowcy stawkę i staje się bardziej konkurencyjny. Całe to TKI i okolice to podłożyć bombę i niech się rozjebie może wtedy transport zacznie się oplacac.


Post Wysłano: 12 lut 2019, 14:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2012, 14:36
Posty: 493

Praktycznie każdy krajowkarz jeżdżący od pn-pt ambitny za bardzo nie jest.
zarobi 5 tyś i jego życie to ciężarówka, bo jak nazwać te 2 dni wolnego, jeśli zjedzie w piątek, a nie jak w większości w sobotę.

_________________
B - 21.05.2010 C - 29.04.2013
E - 03.07.2013 KW- 10.05.2013
Nie mylili się tylko Ci, którzy nigdy nie żyli.


Post Wysłano: 12 lut 2019, 14:44
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1727
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Ociu no co jeżdżą prawie jak na przerzutach :mrgreen:


Post Wysłano: 12 lut 2019, 15:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1193
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Mikuś rozwiń myśl, bo bardzo mnie zaciekawiłeś [emoji3]

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 12 lut 2019, 15:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 wrz 2018, 20:00
Posty: 9

A ten ambitny co po kraju nie jeździ to ile razy w tygodniu w domu jest? [emoji41]

Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka



Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2477 z 3471 [ Posty: 69418 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12475 2476 2477 2478 24793471 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: