Strona 2411 z 3472 [ Posty: 69427 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12409 2410 2411 2412 24133472 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 gru 2018, 0:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

@Długi, pewnie z Zelgoszczą pomylił.


Post Wysłano: 07 gru 2018, 0:37
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2139
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

A byle do Polski to wszystko załadują :D

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 07 gru 2018, 4:33
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Dobra logika. Podnieść lekko dach do załadunku, co wiele nie kosztuje żeby było lżej jest bee ale targać palety po 1 tonie bo się prawego boku otworzyć nie chce jest okey :D no faktycznie uproszczenie sobie roboty.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 07 gru 2018, 5:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sie 2016, 14:18
Posty: 248
Lokalizacja: PZ

Jak dobrze nie mieć tego problemu, że załadaunek bokiem czy góra i trza coś otworzyć :lol:


Post Wysłano: 07 gru 2018, 6:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2016, 21:20
Posty: 318
Samochód: Daf

Długi ten wiadukt to za skòrczem w kierunku Kościerzyny jakieś 8 km za iglotexem. Można to objechać ale jest chyba zakaz powyżej 15 rmc.


Post Wysłano: 07 gru 2018, 7:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

To za Skorczem. Nie w Skórczu.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 07 gru 2018, 9:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Koledzy dk231/214 od a1 do Kościerzyny duzym przejde?
W poniedziałek lece do Bytowa i rozkminiam jak najlepiej z Radomska


Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
Tą drogą nie przejedziesz bo w skórczu jest niski wiadukt, ja jeździłem zawsze A1 do węzła Pelplin potem na Starogard Gd. do drogi dk22 do Zblewa i 214 na Kościerzyne, przelecisz bez problemu tylko ta dw214 bez rewelacji :wink:
Gdzie w Skórczu ten wiadukt? Może jechać do Skórcza i na GST, może na Pelplinie zjechać albo najlepiej w Swarozynie na DK 22 i do Zblewa. Oszczędzi czas, auto i organy wewnętrzne.
Pojade chyba z Pelpina na Starogard

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 07 gru 2018, 9:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Jeździ chłopak u siebie, to może wybrzydzać i szukać roboty dla siebie takiej jaka mu odpowiada.
Jak jednej czy drugiej stronie nie pasują warunki współpracy, to kończy się jak na powyższym przykładzie.
Ja jeżdżę u kogoś jako szofer i nie mogę sobie wybierać, co chce ładować a co nie.
Oczywiście , że wolałbym tylko drzwi otworzyć/zamknąć i jazda.
Niestety jeden fracht z wymianą palet, drugi bez, kolejny z wymianą i trzeba robić.
Mimo że mam stała pensję, to też o 16 nie staje na parkingu, tylko jadę do końca by robotę wykonać.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka



Post Wysłano: 07 gru 2018, 12:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Ja też sobie wybieram roboty i drewna staram się unikać, chyba, że ze sprawdzonych tartaków.
Palet nie wymieniam itp. Stali też unikam, bo często na załadunek schodzi 5h.
Palet nie ładuję, bo to g**** pospinać to jest tylko problem i dużo pieprzenia a nikt za to nie dopłaca.

Z drewnem to jest o tyle fajnie, że raz załadują Ci 22t a raz 28, a kto za mandat będzie bulił?

Też dużo wybrzydzałem i współczuję spedytorowi który mnie prowadził (dobry chłopaczyna, chciał dobrze) :D

Teraz sam sobie szukam i huk wybrzydzam, ale nikogo nie wkurzam :D

W Poniedziałek ładuję poważną trasę PL => D całe 240km :D

Jakoś nie czuję się na siłach wyjeżdżać w zachodnie Niemcy albo NL, a potem wracać za śmieszne pieniądze, albo co bardziej prawdopodobne na pusto.

EDIT:
Pytanie o tą pompę wody. To w każdym aucie się wymienia profilaktycznie? Bo u mnie actros przekroczył 950tys, a nigdy nie była wymieniana, przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo.


Post Wysłano: 07 gru 2018, 12:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Jeszcze trochę a będzie narzekanie, że trzeba kluczyk przekręcić, żeby auto odpaliło i kierownicą kręcić bo sama nie chce.
Ty sam się ręcznie zrzucasz, więc skoro nie poczułeś nigdy fajnej roboty, to może Ci nie przeszkadza. Ja wiem, że za takie samo siano można otwierać drzwi w kontenerze i na plandekę wcale mnie nie ciągnie. I mówię to wszem i wobec, że nie lubię tego robić i mnie to denerwuje. Nawet boku nie lubię odpinać, a zdarzało mi się jeździć ze szmatą dość często w życiu. To nie praca dla mnie i nie będę tego robił, dopóki mi dzieci tynku ze ścian nie jedzą (a dzieci na razie nie mam wcale). A kręcić kierownicą to akurat lubię i umiem. Dlatego wybieram prace, w których jest to moim głównym (a w przypadku kontenerów niemal jedynym) zajęciem 😉

Jeśli wrócę na międzynarod to interesują mnie tylko pudła 😉 A Ty dalej ciągnij meble i uważaj, że to jedyny sposób, żeby być dobrym kierowcą 😁

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 07 gru 2018, 12:50

Piątek 12:00 i już gównoburza, ale się zapowiada weekendzik.


Post Wysłano: 07 gru 2018, 13:04

Jeden lubi mąkę drugi córkę piekarza, każdy sam się zgodził na taką robotę jaką robi i nikt nikogo to tego nie zmuszał więc teraz takie narzekanie na siłę to tylko wasze "a bo inny to majom lepij a mnie to się w sumie nie chce".
Dziękuję miłego weekendu.


Post Wysłano: 07 gru 2018, 13:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Będę jechał jechał z Jarocina do Kętrzyna. Jakieś meble mam ładować. Pytania brzmią:
-DK15 z Jarocina przez Gniezno, Toruń do Olsztyna, a później DK16 do Mrągowa i DW591 do Kętrzyna?/
-W którym miejscu znajdę ostatni cywilizowany parking na nockę jak najbliżej miejsca docelowego?

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 07 gru 2018, 13:12

Orlen Nowe Bagienice. 5 km przed Mrągowem.


Post Wysłano: 07 gru 2018, 13:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
Z drewnem to jest o tyle fajnie, że raz załadują Ci 22t a raz 28
U mnie z tym nie ma problemu, bo jest waga na aucie i wszystko można ogarnąć ale po co się wku...denerwować, tracić czas itp...a w papierach i tak wpiszą metry sześcienne :)

Kierowca, to ma wysprzęglone na to...jemu to zwisa ile załaduje, grunt żeby dostał 50 Eur dziennie, a mandat to szef zapłaci :)
Cytuj:
Pytanie o tą pompę wody. To w każdym aucie się wymienia profilaktycznie? Bo u mnie actros przekroczył 950tys, a nigdy nie była wymieniana, przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo.
W Dafie (105-ym) jest takie zabezpieczenie, że jak uszczelnienie puszcza to płyn nie leci na łożysko, tylko wycieka przez taką dziurkę i wiadomo że się zbliża jej koniec :)


Post Wysłano: 07 gru 2018, 14:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Cytuj:
Jak dobrze nie mieć tego problemu, że załadaunek bokiem czy góra i trza coś otworzyć :lol:
ja to ubolewam,ze spinac trzeba... Przeciez u wlocha to i kamien 20tonowy na platformie bez pasa jedzie... i dojezdza do celu. :)



:mrgreen: :lol: :lol:

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 07 gru 2018, 14:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Palet nie ładuję, bo to g**** pospinać to jest tylko problem i dużo pieprzenia a nikt za to nie dopłaca.
Jaki problem w spinaniu palet? Da się to zrobić nawet bez drabiny.
Za spinanie innych towarów też nie dopłacają. 80 procent eksportów na IT które wożę to właśnie palety. Załadunek ze spięciem to godzina roboty, rozładunek 30min.


Post Wysłano: 07 gru 2018, 14:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Po pierwsze primo po chu wogole spinac palety? Zaladowane od burty do burty i po sam sufit. Ostatni rząd i dzięki i nara.
Ja lubie robote na plandece, ale musze ją lubic bo nie mam innego wyboru. Przynajmniej nie jest nudno. Troche gimnastyki. Staram sie szukać pozytywów w tym smutnym jak piz**** zawodzie ;) choć i tak mokry sen to chłodnia z otwieranym bokiem. Mistrzostwo do roboty :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 07 gru 2018, 15:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Po pierwsze primo po chu wogole spinac palety? Zaladowane od burty do burty i po sam sufit. Ostatni rząd i dzięki i nara
60 euro za brak jednego pasa na Słowenii. Wymnóż to sobie przez 14 słupków na długość naczepy.


Post Wysłano: 07 gru 2018, 15:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

No coz. Na to ja nic nie poradze. Na Szwecji 33 miejsca paletowe wrzucone i łogiń :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2411 z 3472 [ Posty: 69427 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12409 2410 2411 2412 24133472 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: