Strona 2859 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12857 2858 2859 2860 28613468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 kwie 2020, 20:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 kwie 2009, 9:45
Posty: 114
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Ool

Wszytko stoi cały transport a ja w marcu pobiłem swój rekord w obecnej firmie o parę km przejechanych 13800km, tu nie chodzi o to żeby się przechwalać czy coś bo pewnie inni robią więcej ale u nas kryzysu nie widzac, co prawda automotiv robiliśmy sporadycznie ale jak słyszę moich gadanie, że chyba zaraz staniemy a przychodzi piątek to jest gadka całe szczęście udało się i jedziemy ale to ostatni tydzień, taka narracja jest od 3 tyg. Nawet gdyby było tak źle to skoro przelewy za wykonany transport przychodzą za półtorej miesiąca to jeszcze mogą spokojnie spać szefostwo, wszytko rozumiem bo jest niepewność co do przyszłości ale skoro moi mówią że jest koniec świata ale dwie naczepy wezmą nowe bo stare po leasingu sprzadaja a ja im mówię to jak to jest? , dostaje odp : nie życzę sobie takich komentarzy i jak mi się nie podoba to mogę się zwolnić. W mojej miejscowości jest firma produkują pod automotiv ok. 1000 tys ludzi pracują teraz siedza na wolnym tzn odbierają setki, urlopy zaległe, urlopy z tego roku a kto nic nie ma siedzi za darmo a już dostali info ze jak ruszy produkcja to do września wszyscy idą na umowe na pół etatu oczywiście ilość godz normalna. Jutro całe szczęście startuje na Niemcy i nie pozostaje mi nic innego jak dziękować mojemu pracodawcy za możliwość zarobku. Ps. Chociaż teściową nie muszę na legalu odwiedzać bo dostaliśmy całą rodziną zakaz od niej żebyśmy nie przyjeżdżali bo ona się boi że się zarazi, jedyny pozytyw tego szaleństwa tak mówię z przymrużeniem oka.


Post Wysłano: 05 kwie 2020, 20:51

Panie kolego robota jest , ale za takie pieniądze , że nie wiadomo czy się śmiać , czy płakać. Mnóstwo żelaza stoi narazie pod plotem.Sam waberers z przerzutow ponad 2 tysiące zestawów ściagnal na bazę.Z mojej byłej firmie(fakt , że małej) też niC nie wyjechało z bazy.


Post Wysłano: 05 kwie 2020, 20:59
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

W dobie koronawirusa okazuje się nagle, że nie musisz chodzić od pokoju do pokoju by się zameldować, cięć na, bramie nie wypytuje się o głupoty. Żadnych przepustek, kartek i innych zbędnych papierków. Na załadunku nie musisz stać jak frajer i liczyć palety, dokumenty Ci nagle pod nos przywożą albo czekają na Ciebie grzecznie w korytku. Zamiast co chwilę chodzić do biura i się pytać o byle g****, można załatwić wszystko przez telefon. Drogi puste, parkingi puste, zero kontroli na drodze i nagle okazuje się, że tiry wypadków nie robią i korków a przecież jeżdżą. Pomimo wydłużenia godzin czasu pracy i jazdy nie rozbijają się na, lewo i prawo.

Normalnie dziwne rzeczy się dzieją dzięki temu wirusowi.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 05 kwie 2020, 21:12

Zero kontroli? :mrgreen:

W piątek Angole "kontrolowali" auto, dali kierowcy kartkę z napisem po Polsku, że ma wykonywać polecenia. Zakaz wychodzenia z kabiny

Lewy kierunek, prawy kierunek, stop, pozycje, postukali młoteczkiem w opony i odjazd. Całość nie trwała nawet 5 minut. Wniosek? Nie trzeba jednak kontrolować wszystkiego drobiazgowo po kolei, wystarczy obejść zestaw i sprawdzić czy się trzyma kupy czy jest związany drutem.

Miesiąc temu jak sprawdzali auto to wzięli wydruki z Anglii i szukali po kamerach czy rzeczywiście szukał miejsca parkingowego czy ściemniał. Pół godziny na jeden wydruk.


Post Wysłano: 05 kwie 2020, 23:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 814
GG: 0

to co wychodzi na to że tylko chłodnie normalnie jeżdżą? :> bo na kraju tamten tydzień tragiczny, wyjazdy prawie normalne ilości tras tylko że nie całe auta ładują, za to wrócić w strone wawy :shock:
spora część łądunków na wymiane tylko :lol:
@Kermiter to co na tej esp takiego sie działo? :>

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 05 kwie 2020, 23:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

I sanifary i prysznice darmowe. I jakies takie czystsze niz zeykle.


Post Wysłano: 06 kwie 2020, 6:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2014, 9:00
Posty: 1154
Samochód: Scania R410
Lokalizacja: Będzin

Żeby nie było że chłodnie jeżdżą non stop to tak kolorowo nie ma. Odczuwalne jest spowolnienie, jeździmy ale mniej. Najważniejsze że jest praca.

@ Największą lipę mają turyści z cv jak papier toaletowy. :mrgreen:

_________________
"Ja to jestem tradycjonalista,wolałbym rzepa zapiąć niż jakieś promy wbijać' -Król Dystrybucji 2019


Post Wysłano: 06 kwie 2020, 9:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 948
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Żarcie zawsze będzie jeździło - w mniejszym bądź większym stopniu ale będzie. Dwa tygodnie temu skup żywca zmniejszył skup o połowę, a w piątek o 8 rano cały plac aut, wjazd przed bramą i kolejka na ulicy. ;) No i więcej przyjeżdża z Danii. Także coś się ruszy na pewno, zresztą od 2 miesięcy w niedzielę nie wyjeżdżałem więc coś się dzieje, oby na dłużej. :mrgreen:

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 06 kwie 2020, 18:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
@Kermiter to co na tej esp takiego sie działo? :>
Na 40ton.net był z miesiac temu artykuł o buncie przewoźników bo z tego co pamietam całą samochodówke trzyma w swoich łapach bodajże Gefco? i każdy kto chce cos brac na lohre musi przez ich smierdzące ręce przewinąć sie a oni wymyślaja różne odpowiedzialnosci za wozy,stawki sobie ucinaja no i tak sie [wycenzurowano] przewoźnicy już kompleksowo :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 06 kwie 2020, 20:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1348
Lokalizacja: BIA

Cytuj:
(...) Drogi puste, parkingi puste, zero kontroli na drodze i nagle okazuje się, że tiry wypadków nie robią i korków a przecież jeżdżą. Pomimo wydłużenia godzin czasu pracy i jazdy nie rozbijają się na, lewo i prawo.

Normalnie dziwne rzeczy się dzieją dzięki temu wirusowi.
Dziś na 2 u wroga, przed Hanowerem, wyciągali zestaw z rowu a cała autostrada szła na bieżąco. :shock: Jeszcze miesiąc temu, podczas takiej akcji byłoby, 10 km korka w kierunku wypadku i min. 5 km po przeciwnej stronie. Ale to jeszcze nic... Helmut podstęplował WZ, nie lieferschein`a, w miejscu "kwituję odbiór dostawy" i nie zadawał przy tym durnych pytań, co to jest? Dlaczego nie po Niemiecku? Szajse ! Jak tak dalej pójdzie to zaczną Niemcy do Polski po ładunki przyjeżdżać. :lol:

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 06 kwie 2020, 21:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

Szybkie pytanie do znawców, bo nie za bardzo wiem - czy niektóre wersje 105'tek miały ocynkowane przednie zderzaki? Z reguły na olx'ie czy innym alledrogo są zderzaki mniej lub bardziej pordzewiałe, ale można też spotkać w ogłoszeniach zderzaki rzekomo w ocynku. Jest to prawda?


Post Wysłano: 06 kwie 2020, 22:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Ciekawa sprawa, nigdy o takim czymś nie słyszałem. :D Może ktoś sam sobie ocynkował zderzak. :mrgreen:

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 06 kwie 2020, 23:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Przy premierze 106 była to szumnie zapowiadana zmiana, bo w 105 jak powszechnie wiadomo zderzaki rdzewiały.


Post Wysłano: 07 kwie 2020, 6:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Yeahlcz E6 zderzak ma ocynkowany, wiem bo skasowałem taki :lol:

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 07 kwie 2020, 9:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Co łączy maniaków DAFa i Mercedesa? :roll:

Mokry sen dotyczący blachy w ocynku

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 07 kwie 2020, 10:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Jeśli to miała być wycieczka w moim kierunku to nie pykło 8)

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 07 kwie 2020, 10:41
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Czemu zaraz doszukujesz się, prywatnej wycieczki w Twoim kierunku? Ot żart, i tyle.

Nie spotkałem się w XF105, ze zderzakiem w ocynku. No chyba, że ktoś prywatniej cynkował. Natomiast kilkakrotnie widziałem zderzaki z włókna szklanego. Moim zdaniem, jedynym plusem zderzaka w Jelczu jest taki, że gdy nawet masz stłuczkę, czy pukniesz zająca, czy też innego mniejszego zwierza, trochę go się poprostuje, omaluje i jeździsz dalej. W takiej Kani, MANie, Volvie itd. już do wymiany masz cały element bo się rozsypie.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 07 kwie 2020, 10:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Nie spotkałem się w XF105
A w DAFach od 2013 nie było już ocynkowanych?


Post Wysłano: 07 kwie 2020, 10:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Jeśli to miała być wycieczka w moim kierunku to nie pykło 8)
Prędzej "samopojechanie", bo jak bardzo lubię Mercedesa, tak nie lubię DAFa.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 07 kwie 2020, 11:08
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

daf w ocynku to jak ferrari w dieslu 8)

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2859 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12857 2858 2859 2860 28613468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: