Strona 2847 z 3472 [ Posty: 69427 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12845 2846 2847 2848 28493472 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 mar 2020, 22:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Mi kiedys kolega "" spedytor""" powiedział, że bycie spedytorem to :
"tak jakbyś prowadził własną firmę".
I to w firmie która ma 10 samochodów. Jednak od siedzenia przed komputerem niektórym się pi***i zdrowo we łbie :mrgreen:


Post Wysłano: 26 mar 2020, 22:38
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1902
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Cytuj:

Z rampy w ogóle będzie ładowane? Bo nie wiem czy dam radę wycohać :D .
zadzwonisz po nadzór ruchu i jesteś uratowany :wink:

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 26 mar 2020, 22:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Mi kiedys kolega "" spedytor""" powiedział, że bycie spedytorem to :
"tak jakbyś prowadził własną firmę".
I to w firmie która ma 10 samochodów. Jednak od siedzenia przed komputerem niektórym się pi***i zdrowo we łbie :mrgreen:
Dobry spedytor działa w celu zmaksymalizowania zysków. Czyli czas wyjechany, mało pustych nie płatnych.
Są to cele zbieżne z celami głównego sponsora imprezy, więc jeśli wystarczająco dobrze się wczul, to mógł się tak utożsamiać.

Nie każdy robi wszystko byle jak, i na od pier dol. Niektórzy poprostu chcą być dobrzy w tym co robią.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 26 mar 2020, 22:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Mi kiedys kolega "" spedytor""" powiedział, że bycie spedytorem to :
"tak jakbyś prowadził własną firmę".
I to w firmie która ma 10 samochodów. Jednak od siedzenia przed komputerem niektórym się pi***i zdrowo we łbie :mrgreen:
To zależy czy auto ma jeździć za 2,80pln czy ma robić po 3keur+ obrotu tygodniowo. Niektórym jak widać nie potrzeba komputera, żeby coś we łbie się... :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 26 mar 2020, 23:01

Właściciel musi patrzeć w trochę szerszej perspektywie.

Ja pracując jako spedytor wpływ miałem realnie tylko na kasę za którą auto jeździ (i to tylko za ładunki, które sam brałem). Mój szefu między innymi w zeszłym roku "wyprostował" temat odzyskiwania vatu z zagranicy i niby pierdoła ale spora kasa extra z tego została. Takich szczególików przy prowadzeniu działalności jest cała masa i dopiero jak je ogarniesz (najczęściej najpierw się wpierdzielając w minę) to zaczyna to mieć ręce i nogi.


Post Wysłano: 26 mar 2020, 23:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

A niektórzy Jumasie, są zdziwieni, że ktoś w pracy daje coś od siebie, przejawia chęci i inwencję, chce poprostu dobrze pracować.
No jak to tak, przecież można iść w bylejakość, zawsze można powiedzieć że "nie dało się".

No i takiemu bylejakiemu, w głowie się nie mieści, że ktoś poprostu dobrze pracuje, stara się.

Nieviesiek, Vat z zagramanicy to w dużym uproszczeniu jest wasz zysk, więc nie ogarnianie tematu vatu to mocno posunięta ignorancja.
Mata w ogóle jakieś karty typu Dkv, Uta, wiecie jak one funkcjonują i czemu to wszystkim się opłaca?

Sorry, cofam co napisałem. Znowu wyjdzie że jestem najmądrzejszy, a społeczeństwo powoduje, że zaczynam się wstydzić swojego ogarnięcia.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 26 mar 2020, 23:23

DKV było ale skończyło :> O tym właśnie mówie - nie ma niestety książki jak prowadzić, żeby się opłacało. Poznajesz mechanizmy gdzie Ci pieniądze spierdzielają i prostujesz tematy - niestety ucząc się na własnych błędach. To jest moim zdaniem ta różnica między spedytorem a właścicielem. Przynajmniej patrząc przez pryzmat mojego doświadczenia.


Post Wysłano: 26 mar 2020, 23:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Główna różnica to jest taka, że jak przychodzi jakiś wirus, czy inny bank się przewróci, to jako spedytor pakujesz się do szalupy pierwszy, a właściciel tonie razem ze statkiem.


Post Wysłano: 26 mar 2020, 23:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

No nie wiem Nevesu, gadka zamydlająca obraz, w sumie uj wi o co chodzi. Czyli cały Ty, w pełnej krasie :D .

A wychodzi że prosty patelniorz ze Świętokrzyskiego wytyka wam, pospolite błędy, powodujące w innych firmach różnicę między byciem trochę na +, a na duży minus z tego całego ambarasu.

Sorry, nie chciałem być wszystko wiedzący / umiejący. To poprostu samo ze mnie wyłazi. Wiedzcie że się tego wstydzę.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 27 mar 2020, 0:13

To teraz prościej - zamiast brać znane karty typu DKV z fakturowaniem netto, albo błyskawicznym odzyskiwaniem vatu (na czym elegancko operator zarabia) bierzesz rozwiązania gdzie jest tanie paliwo i vat ręcznie ściągasz. Do tego dorzucasz kierowcom karty płatnicze które działają w kilku walutach i nie tracisz na przewalutowaniu. Z części krajów można akcyzę odzyskać, składasz papiery na licencje i zaraz jeszcze taniej będzie paliwo. Możesz jeździć za ile jeździłeś a zostanie więcej na prostych patentach.

Ja nad takimi rzeczami kompletnie jako spedytor się nie zastanawiałem.


Post Wysłano: 27 mar 2020, 0:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Kierownik. Nie przepraszaj bo nie jesteś. Widać też Ci trochę brakuje skoro sugerujesz odzyskiwanie poprzez UTA/DKV. 8-10% za odzyskanie to jednak trochę dużo. Mi tam się wydaje, ze zarobić jest o wiele prościej jak kontrolować koszty, mam wrażenie, że to jest główny problem.


Post Wysłano: 27 mar 2020, 7:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

No nie wiem. Mój patelniarski rozumek, podpowiada mi, że lepiej zapłacić 10%, i odzyskać 90% vatu, niż nie płacić nic i stracić 100% vatu.

Zresztą czemu się dziwisz, że jakaś firma bierze prowizję za usługę? Przecież o zwroty Vat każdy może ubiegać się sam. Spróbuj. Dowiesz się czemu kasują 10%, i następnym razem z przyjemnością zapłacisz te 10%.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 27 mar 2020, 9:08

Ty chyba trochę mnie nie zrozumiałeś, my też do niedawna płaciliśmy te 10%, teraz poszliśmy po rozum do głowy i zobacz:

25 tyś litrów paliwa miesięcznie po 1 euro netto (żeby łatwiej liczyć) to +/- 5 tyś euro vatu miesięcznie. 10% z 5 tyś euro to 500 euro, czyli rocznie 6000 euro. 27 tyś pln na samym vacie z paliwa w suchym.

Jedyna zaleta tych firm biorących 10% jest taka, że za vat wykładają z góry, a normalnie trzeba czekać i to czasami dłuuugo.


Post Wysłano: 27 mar 2020, 9:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

DKV ma 10% za VAT?! FDE ktora obsluguje Shella ma 2,5 :D haha slodko! Lepiej zaplacic pare procent i miec zwroty regularne lub fakturowanie netto niz czekac pol roku za Vatem :)


Post Wysłano: 27 mar 2020, 10:11

Już nie pamiętam czy rzeczywiście 10% czy mniej, ale w sumie za wszystko się płaci - są minimalne koszty odzyskania za dany kraj, dodatkowe opłaty i wychodzą takie kwiatki, że czasami bardziej się opłaca w ogóle nie ściągać vatu z danego kraju, niż płacić te prowizje :mrgreen:


Post Wysłano: 27 mar 2020, 10:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2016, 21:20
Posty: 318
Samochód: Daf

Jak ma się czas i nerwy to można samemu wyszarpywać VAT. Znacząca różnica pojawia się przy kilku autach bo dla 4 aut ja bym się nie pierdzielil tylko brałbym usługę z DKV.

Tabliczka odpady wydaje mi się, ze jest ocynkowana? Można ją potraktować sprayem bez podkładu ? A jak trzeba podkładem to jakimś zwykłym czy coś lepszego? Wkurza mnie ta gola blacha i bym walnął to w kolor auta


Post Wysłano: 27 mar 2020, 10:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Transport to marnotrawstwo, w ogóle się nie opłaca.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 27 mar 2020, 10:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Cytuj:
Jak ma się czas i nerwy to można samemu wyszarpywać VAT. Znacząca różnica pojawia się przy kilku autach bo dla 4 aut ja bym się nie pierdzielil tylko brałbym usługę z DKV.

Tabliczka odpady wydaje mi się, ze jest ocynkowana? Można ją potraktować sprayem bez podkładu ? A jak trzeba podkładem to jakimś zwykłym czy coś lepszego? Wkurza mnie ta gola blacha i bym walnął to w kolor auta
Napewno masz ocynk?
U nas wszystkie mamy aluminiowe, tydzień temu w jednym były malowane pod kolor ale czy był podkład musiałbym popytać.


Post Wysłano: 27 mar 2020, 11:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Nie będzie prościej okleić tej tabliczki folią?

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 27 mar 2020, 12:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Nie wiem jaki kolor ma być, ale jak to nie jest malowanie dobieranym lakierem za 50 zł/puszka, tylko sprayem ze sklepu budowlanego, to bym przejechał papierem 120-180, benzyną ekstrakcyjną i pomalował bez wdawania się w szczegóły.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2847 z 3472 [ Posty: 69427 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12845 2846 2847 2848 28493472 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: