Strona 2598 z 3471 [ Posty: 69418 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12596 2597 2598 2599 26003471 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 cze 2019, 22:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Wola H12
Wolnossące V12, 26,6l pojemności i 360 kucy.
Zużycie oleju jak w XF105- jakieś pół litra na godzinę pracy przy pełnej mocy :mrgreen: (dane książkowe)

Wg internetów nie miał nic wspólnego z czołgami.
Ten ze zdjęcia faktycznie jest agregatem w jednej z miejskich spółek.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 22 cze 2019, 23:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 maja 2011, 22:27
Posty: 55

Cytuj:
Wczorajsza trasa Aachen-Frankfurt nad Menem,do pusto, powrót 25t, parę sporych górek jak na Actrosa 430 i 24,5l z tankowania.Pusto 90km/h, powrót na ADR-ach 80km/h,
Skoro bez adr jedziesz 90 to Jaki jest sens zwalniać nagle do 80km/h na adr gdzie w Niemczech i tak jest dozwolone 80? :D


Post Wysłano: 23 cze 2019, 2:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1349
Lokalizacja: BIA

Cytuj:
(...) więcej tego dziadostwa tym bardziej się w tyłku przewraca. Jeszcze trochę to w tych Kaniach będzie osobna rubryka z pomiarem ładowania stolca. [emoji38]
Nic się nie przewraca. To auto poza małym spalaniem ma pełno minusów.
- Notorycznie zawieszające się radio, serwis rozkłada ręce. Cala Szwecja i pół Holandii zastanawia się już trzeci rok WTF?
- Lodówka która potrafi się wyłączyć w lato ponieważ jest za gorąco w kabinie :D. Nie można w niej ustawić konkretnej temperatury. Wszystko albo zamarźnie albo będzie pływać. Jedynym rozwiązaniem jest trzymać ok 10 *C na wyświetlaczu. Jest jakaś akcja serwisowa na to uja warta.
- W biedzie niema nawet moskitiery w szybę dachu. Wiem w Jelczu też czasami niema jest jakaś lipna klapa.
- Mokre webasto które ciągnie dużo prądu a ciepła dalej tak średnio.
- Cala kabina jest mała więc nagrzewa się to w środku w lato jak piekarnik.
- Pseudo chorowane wstawki na kierownicy i wokół liczników,które w lato odbijają promienie słoneczne prosto w oczy - rewelacja :D
O ile jestem w stanie zrozumiem zasikanie właścicieli, podkreślam właścicieli, tych aut spalaniem 20 - 25 l/100 km. O tyle hasła "Scania najlepsza" w ustach kierowcy nie rozumiem. Dobra może i ona jest ale na pewno nie najlepsza.

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 23 cze 2019, 6:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

PZL WOLA istnieje zmieniła się tylko nazwa na ZM WOLA adres (także email) ten sam.
zmienił sie również silnik widoczny na zdjęciu Kornela i obecnie wersja H (12 cyl) jest zastąpiona wersją M (8 cyl).
tu można sobie przeczytać informację ze strony firmy o historii zakładów:
http://www.pzl-wola.pl/index.php?page=historia

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 23 cze 2019, 9:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2009, 15:49
Posty: 288
Samochód: 21' 590 S
Lokalizacja: G D A Ń S K

Cytuj:
Cytuj:
(...) więcej tego dziadostwa tym bardziej się w tyłku przewraca. Jeszcze trochę to w tych Kaniach będzie osobna rubryka z pomiarem ładowania stolca. [emoji38]
Nic się nie przewraca. To auto poza małym spalaniem ma pełno minusów.
- Notorycznie zawieszające się radio, serwis rozkłada ręce. Cala Szwecja i pół Holandii zastanawia się już trzeci rok WTF?
- Lodówka która potrafi się wyłączyć w lato ponieważ jest za gorąco w kabinie :D. Nie można w niej ustawić konkretnej temperatury. Wszystko albo zamarźnie albo będzie pływać. Jedynym rozwiązaniem jest trzymać ok 10 *C na wyświetlaczu. Jest jakaś akcja serwisowa na to uja warta.
- W biedzie niema nawet moskitiery w szybę dachu. Wiem w Jelczu też czasami niema jest jakaś lipna klapa.
- Mokre webasto które ciągnie dużo prądu a ciepła dalej tak średnio.
- Cala kabina jest mała więc nagrzewa się to w środku w lato jak piekarnik.
- Pseudo chorowane wstawki na kierownicy i wokół liczników,które w lato odbijają promienie słoneczne prosto w oczy - rewelacja :D
O ile jestem w stanie zrozumiem zasikanie właścicieli, podkreślam właścicieli, tych aut spalaniem 20 - 25 l/100 km. O tyle hasła "Scania najlepsza" w ustach kierowcy nie rozumiem. Dobra może i ona jest ale na pewno nie najlepsza.


Bardzo fajnie to opisałeś Jacoo.

W moim przypadku to co zostało napisane wyżej tez się przydarzyło i potwierdzam ze tak jest. O moskitierze nie wiedziałem bo nasza R NG powiedzmy do najbiedniejszych nie należy.

Ale żeby dołożyć pare argumentów z punktu widzenia użytkowania jako przewoznik, to zacznijmy od tego ze nie jest tak bajkowo. Podobnie jak do odczuć z użytkowania z perspektywy kierowcy, tak z perspektywy leasingobiorcy, użytkownika wynajętego auta czy (daj Boze każdemu) rzeczywistego właściciela - jest po prostu fajnie do momentu aż coś się nie [wycenzurowano], polityka serwisowo/gwarancyjna to jest coraz częściej odczuwalne spychanie na ZŁE UŻYTKOWANIE. Zwykle utrzymanie pojazdów (poza umowami naprawczymi, z których nie korzystam) jest diabelnie drogie. System działania importera Scania Polska jest temu winien a nie ludzie w poszczególnych serwisach.

Lada dzień kolejna podwyżka na auta Scania, w połączeniu ze znacząca podwyżka roboczogodziny w serwisach - sprawia, ze ja jako młodociany fanatyk marki przestaje widzieć sens w kupowaniu nowych aut od nich. Dokładając doświadczenia związane przez 2,5 roku jak można było, a jak można dziś zostać potraktowanym - to daje tylko do myślenia czy to nie jest przypadkiem zachłyśnięcie się Scania Polska, tak ogromna sprzedażą, czyli znaczy to, ze marketing nowego modelu zadziałał w 125%.

_________________
KINGS NEVER DIE


Post Wysłano: 23 cze 2019, 10:26

Powiedzcie lepiej jak ta nowa Scania się prowadzi i czy fotel jest wygodny podczas długiej jazdy.


Post Wysłano: 23 cze 2019, 10:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5926

Dziwie się takiej ich polityce, bo po początkowym efekcie wow, tak samo jak było w przypadku volva (i chyba również MP4), wiele osób zaczyna dostrzegać minusy tych aut, również wynikających z chorób wieku dziecięcego. Może być tak, że za chwile sprzedaż spadnie na twarz, bo ludzie zaczną wybierać bardziej dopracowane konstrukcje konkurencji - takie Volvo, które jest bezpośrednim konkurentem Scanii jest na rynku do 2013, więc mają już za sobą 6 lat ulepszeń i pewnie niedługo jakiś lift.


Post Wysłano: 23 cze 2019, 11:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Powiedzcie lepiej jak ta nowa Scania się prowadzi i czy fotel jest wygodny podczas długiej jazdy.
Prowadzi się bardzo dobrze. Układ kierowniczy jest precyzyjny, siła wspomagania dobrze dobrana. Jedyne co zauważyłem w egzemplarzu z przednią osią na poduszkach to była tendencja do "podskakiwania" przedniej osi podczas szybkiej jazdy po poprzecznych nierównościach, np. na osiemnastce z Olszyny. Na 70km zdarzyło się tak kilka razy, więc to raczej nie przypadek.
Fotel jest jednym z lepszych na rynku, pod warunkiem, że jest to fotel w wersji Premium. Niższe modele to raczej takie średnie.


Post Wysłano: 23 cze 2019, 11:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2648
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Lada moment rusza produkcja nowego MANa to dopiero zacznie sie sikanie ze szczescia :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 23 cze 2019, 11:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

KamilloooTGA,na pusto jechałem 90 bo budzik"mnie podniósł" dopiero za 3 razem,a musiałem to do 14 zdjąć,a było prawie 500km w kółku,to chciałem trochę podgonić.Zwykle jeżdżę max 85,na ADR-ach tylko z górki...😁Co do Scanii,fajnie wygląda i zapewne się też fajnie jedzie taką S500 full LED,ale moim zdaniem to auto jest trochę przereklamowane,i raczej przesadzone z ceną...Ciekawe jak by to wyszło w rocznym zestawieniu z najnowszym FORD-em F-MAX-em,tam też jest mega kabina i 500km pod dupą,a około 25tys E zostaje w kieszeni pod względem zakupu...😉

Kermiter z tym odnowionym MAN-em podobno czekają do 2020r,tak samo jak z liftem FH.W tym roku zobaczymy zapewne tylko odnowionego Stralisa.

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 23 cze 2019, 12:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Lada moment rusza produkcja nowego MANa to dopiero zacznie sie sikanie ze szczescia :D
Jak nie zrobią dużej szyby to jedynie można na sikać na tego nowego Kamaza.
Po drugie to nie będzie nowy MAN tylko kolejny mocny lifting jak w Jelczu :lol:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 23 cze 2019, 12:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

a ja w weekend nie zawracam sobie głowy transportem.wypad na ryby zaliczony 5kg szczupaka wpadło na łódke. :P


Post Wysłano: 23 cze 2019, 12:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2017, 23:00
Posty: 124

Ten silnik to Wola - Henschel. Produkowany na zakupionej licencji od producenta austriackiego Henschel. W wersji doładowanej spotkacie go na kutrach rybackich.
Ten sfotografowany to typ 12V 1416. Doładowany to 12V 1416A.
Te silniki produkował też WSK-PZL Kalisz pod jakimś innym oznaczeniem. Niestety nie wiem jakich. Jedynym dostarczycielem części do nich są handlowcy z Rosji. W FR jest co najmniej 5 różnych zakładów produkcyjnych które produkują i serwisuję te silniki po dziś dzień jako napędy do wiertnic stacjonarnych, kutrów i agregatów prądotwórczych.


Post Wysłano: 23 cze 2019, 12:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

W tym roku będzie lift Mana, jak dobrze pamiętam to już ta generacja będzie z małą szybą przednią i bez bocznych okienek, a w przyszłym roku całkiem nowa generacja która będzie dzielić kabine ze Scania. Takie info mam od kolegi ktory pracuje w Niepołomicach i widział prezentacje nowego modelu. Przewoźnicy którzy użytkują Many też już byli na prezentacji.


Post Wysłano: 23 cze 2019, 12:51

U mnie w okolicy znajoma firma użytkowała tylko i wyłącznie scanie od 1990r, po zakupie nex gena s500 na całkiem fajnym wypasie i zawodzie pod względem obietnic i serwisu wzięli dwa dafy i dwa volva.


Post Wysłano: 23 cze 2019, 12:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Już sobie wyobrażam scanie z znaczkiem mana.
Jak obecny Volkswagen LT z logo Man

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 23 cze 2019, 13:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Już sobie wyobrażam scanie z znaczkiem mana.
Jak obecny Volkswagen LT z logo Man
Grill ma być typowo Manowski


Post Wysłano: 23 cze 2019, 13:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

To ma się rozumieć że cały gril z logo będzie od mana.
Ostatnio widziałem mana tgl z atrapą od Stara.
To te ostatnie Stary które różniły się tylko atrapą od mana

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 23 cze 2019, 13:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Ten silnik to Wola - Henschel. Produkowany na zakupionej licencji od producenta austriackiego Henschel. (...)
Kopjuj wklej:
http://www.wola-henschel.com/indexp.htm

Czy aby na pewno Henschel był austriacki?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka



_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 23 cze 2019, 13:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Przecież to cichanos w kolejnej mutacji.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2598 z 3471 [ Posty: 69418 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12596 2597 2598 2599 26003471 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: