Strona 1912 z 3471 [ Posty: 69418 ] Przejdź na stronę Poprzednia 11910 1911 1912 1913 19143471 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 lis 2017, 19:05
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3572
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Sergiej.

Wyjechałeś, czy dalej stoisz?
Ostatnio na FB ktoś tam lajkował, jak jakiś drajwer na swoim fakenpejczu płakał, że stał 20 pare godzin, 2 razy już podjeżdżał pod bramę i nikt go nie chciał.

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 13 lis 2017, 19:07
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1727
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Parking chociaż tam mają w tym Amazonie Sergiej czy stoi się gdzieś na wyjezdzonym klepisku w kałuży ?


Post Wysłano: 13 lis 2017, 19:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Dalej stoję, pauza do rana. Parking jest porządny na kilkanaście zestawów, jest i sraczyk do dyspozycji (nie ToiToie)


Post Wysłano: 13 lis 2017, 19:17
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1727
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Chociaż tyle a nie: stan se Pan w polach będziemy dzwonić


Post Wysłano: 13 lis 2017, 19:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 726
Lokalizacja: Lublin

Kondzio, kiedyś miałem coś podobnego, też w dafie. Tzn wszystko działało tylko prędkościomierz często spadał na 0, na tachografie jechało się przez to na młotkach, świeciła się żółta kontrolka symbolizująca jazdę bez karty no i właśnie tacho potrafił rzucić błędem "brak zasilania". A, jeszcze komputer krzyczal, "ostrzeżenie układ hamulcowy ciagnika). Podejrzewali właśnie impulsator, ale w końcu okazało się, że winna jest wiązka idąca od tachografu do impulsatora.


Post Wysłano: 13 lis 2017, 19:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Jak by klocek był to by prędkościomierz nie działał [emoji23].


No a właśnie umarło wszystko , środkowy wyswietlacz , ten mały wyswietlacz od kierunków również . Ściemnianie nie działa , i tak jak pisałem , śmiga prędkościomierz i obrotomierz bez problemów , wskazówka nie skacze. .


Taki przypadek tez miałem , ale No najmniejsze zwarcie przy impulasatorze raczej powoduje ze impulasator tez pada, bo rzekomo jest bardzo czuły na przepięcia.

Trudno No to jadę do Wielunia , wezmę moduł i zegary i podmienię , co będzie zbędne to odwiozę . Bo w bispolu (kto kojarzy to wie) ludzie w porzadku wiec można się dogadać

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 13 lis 2017, 21:29
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2138
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

W Brieselang nawet zrzucają według awizacji :D

Kolo nas jest duża pralnia, która też ma swój oddział kawałek od granicy w Grimmen, pracują tam na dwie zmiany, weekendy wolne więc co robią ? Jak się nie wyrabiają z praniem itd to Polski oddzial jedzie ich wspomagać, fakt że zapewniaja im zakwaterowanie i jedzenie, ale Niemcy po drugiej zmianie do domu, a Polacy robią nocki, Niemiec w piątek kończy pracę a Polak przez cały weekend robi, jedyny plus to to że mają bodajże płacą stawkę w euro i za godziny nocne/weekendy lepiej płacone.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 13 lis 2017, 22:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Unreal, mieszkanie w Wałbrzychu można wynająć za takie pieniądze jak piszesz. Do tego opłaty i wychodzi z 1500.
Niby 4 razy w tygodniu po 10,5h, do tego dojazd 1,5h w jedną stronę z centrum. Z tamtąd do domu, a autobusów nocnych nie ma.
W dni wolne trzeba jechać by zrobić nadgodziny, żeby 3k pln było.
Wyprawa do roboty jak w filmie Bareji :)
Jak się nie ma innego wyboru, to się robi co jest, a nie narzeka, że wszędzie źle. Albo stoi po zasiłek i czeka, aż praca sama przyjdzie do człowieka.


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 13 lis 2017, 23:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
Niestety robotnikami w dzisiejszych czasach się gardzi i młodzi ludzie nie chcą pracować fizycznie.W sumie słusznie bo żywot robola w Polsce jest straszny.I to nie jest wina systemu edukacji czy podupadającego szkolnictwa zawodowego tylko....Dzieci.Wszyscy chcą iść do liceum i nie zmusisz nikogo żeby kształcił się na robotnika.Moja Matka przepracowała w szkole zawodowej prawie 40 lat i niestety idzie tam największa patologia(dzieci z kuratorem,z zawiasami,z bidula itp.),do samochodówki nie zrobili ostanio naboru do 2 klas bo nie było chętnych,u mojego kolegi w technikum po roku rozwiązali klasę,po połowa uczniów w ogóle nie chciała się uczyć przedmiotów zawodowych i chciała się dostać do liceum.

Wiesz, mnie osobiście mimo iż mam wyższe wykształcenie, najbardziej wku*** to, że przychodzą takie z*eby po szkole za biurko, skończone maja byle co i nieraz jeszcze prywatnie i chcą zamiatac ludźmi którzy robią bo 20-30 lat w zawodzie. Rządzić to kazden jeden by chciał a robić ni ma komu.


Post Wysłano: 13 lis 2017, 23:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Z tymi gasnącymi zegarami, sprawdź przewody które idą od zegarów do tachografu. Zdarzał się taki problem, elektrycy od Dafa to powinni znać.


Post Wysłano: 14 lis 2017, 0:08
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Tata stoi do jutra pod tym Electroluxem. Ja przewaliłem na załadunku stali o 2h czas pracy. Jest git.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 14 lis 2017, 0:14
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1901
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

28 dni pieronem przeleci

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 14 lis 2017, 1:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 812
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Cytuj:
Niestety robotnikami w dzisiejszych czasach się gardzi i młodzi ludzie nie chcą pracować fizycznie.W sumie słusznie bo żywot robola w Polsce jest straszny.I to nie jest wina systemu edukacji czy podupadającego szkolnictwa zawodowego tylko....Dzieci.Wszyscy chcą iść do liceum i nie zmusisz nikogo żeby kształcił się na robotnika.Moja Matka przepracowała w szkole zawodowej prawie 40 lat i niestety idzie tam największa patologia(dzieci z kuratorem,z zawiasami,z bidula itp.),do samochodówki nie zrobili ostanio naboru do 2 klas bo nie było chętnych,u mojego kolegi w technikum po roku rozwiązali klasę,po połowa uczniów w ogóle nie chciała się uczyć przedmiotów zawodowych i chciała się dostać do liceum.

Wiesz, mnie osobiście mimo iż mam wyższe wykształcenie, najbardziej wku*** to, że przychodzą takie z*eby po szkole za biurko, skończone maja byle co i nieraz jeszcze prywatnie i chcą zamiatac ludźmi którzy robią bo 20-30 lat w zawodzie. Rządzić to kazden jeden by chciał a robić ni ma komu.
O to, to to, to!
Ogólnie to nie jest problem w Polsce, tylko chyba we wszystkich krajach rozwiniętych. Wystawić rękę- bo mi się należy to tak,ale wziąść doopę w troki i uczciwie popracować to już nie...

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 14 lis 2017, 2:41

Cytuj:
Unreal, mieszkanie w Wałbrzychu można wynająć za takie pieniądze jak piszesz. Do tego opłaty i wychodzi z 1500.
Niby 4 razy w tygodniu po 10,5h, do tego dojazd 1,5h w jedną stronę z centrum. Z tamtąd do domu, a autobusów nocnych nie ma.
W dni wolne trzeba jechać by zrobić nadgodziny, żeby 3k pln było.
Wyprawa do roboty jak w filmie Bareji :)
Jak się nie ma innego wyboru, to się robi co jest, a nie narzeka, że wszędzie źle. Albo stoi po zasiłek i czeka, aż praca sama przyjdzie do człowieka.


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Bareję to ja też mam co weekend jak się tłukę nocnym autobusem ponad godzinę do domu a mieszkam zaledwie 5,5 km od zajezdni.Najbardziej perwersyjny to jest jednak nasz zastępca kierownika.Gościu mimo że zaczyna i kończy pracę w tym samym miejscu jak normalny człowiek to nie ma samochodu i powrót do domu zajmuje mu 1,5 godziny :D .
Cytuj:
Cytuj:

Wiesz, mnie osobiście mimo iż mam wyższe wykształcenie, najbardziej wku*** to, że przychodzą takie z*eby po szkole za biurko, skończone maja byle co i nieraz jeszcze prywatnie i chcą zamiatac ludźmi którzy robią bo 20-30 lat w zawodzie. Rządzić to kazden jeden by chciał a robić ni ma komu.
Ale oni nie są od pracy fizycznej tylko od rządzenia ludźmi.Czy tego chcesz czy nie tak to teraz funkcjonuje.Nawet sami pracodawcy ich do tego przyzwyczajają i taki model magistra preferują.Pracodawcy przez wypisywanie idiotyzmów w ogłoszeniach o pracę doprowadzili do tego stanu rzeczy,a rodzice dołożyli swoje trzy grosze.U mnie szukają teraz majstra na warsztat.Wymagają wyższego wykształcenia nie wiem po co.Inżynier mechanik nie zna się w praktyce na naprawie samochodów,a nawet śmiem twierdzić że nie potrafi zmienić koła w samochodzie.Inżynier siedzi na dupie przy komputerze i projektuje silniki biorąc za to dobre pieniądze.Więc nie dziw się że jak zatrudnią gościa po studiach to będzie chciał rządzić mechanikami sam nie znając się na tej robocie.Pracodawca nawypisywał bzdur w ogłoszeniu to teraz nie znajdzie nikogo na to stanowisko.Do tej roboty najlepiej awansować najstarszego stażem mechanika.

Młodzi ludzie naczytają się takich ogłoszeń i idą na studia bo bez tego rzekomo ani rusz.

Rodzice zaś widząc że dziecko lubi dłubać przy samochodzie zaraz go prostują że skoro tak się tym interesuje to powinien zostać inżynierem.I potem jego naprawianie samochodów się kończy bo siedzi przy kompie i kieruje ludźmi nie znając się w parktyce na robocie.

Presja społeczna odnośnie wyższego wykształcenia jest ogromna.Najbardziej brutalnie potraktowano niegdyś...nauczycieli.Chyba do 2002 nauczyciel nie musiał posiadać studiów.Wystarczyło 2 letnie studium nauczycielskie.W "trosce o jakość kształcenia" zmieniono przepisy i nakazano wszystkim w przeciągu kilku lat skończyć studia ,inaczej pożegnasz się z robotą.To jest szczyt draństwa żeby ludziom którzy uczyli w szkole kilkanaście lat,mają do ogarnięcia dom,dzieci i inne codzienne obowiązki zmuszać do spędzania weekendów na uczelni.Jakaś część nauczycieli straciła przez to pracę.To samo chciano zrobić z pielęgniarkami jednak w porę się opamiętano.


Post Wysłano: 14 lis 2017, 3:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Zgadza się z Tobą. Wszystko jednak obecnie zmierza w tym kierunku, że za x lat nie będzie już kim rządzić bo każdy robotę fizyczna olewa.
Moja mama też jest nauczycielem klas 1-3. Wiem, o czym mówisz.


Post Wysłano: 14 lis 2017, 6:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Bo czasem najlepiej jest powiedzieć "nie umiem" i już. Przyjdzie drugi i zrobi.
Ja jestem otwarty na każdą pracę, jeśli będzie taka potrzeba. Od łepka człowiek gdzieś coś robił, byle coś swoich pieniędzy mieć. I zwykle była to praca fizyczna.
A dzisiaj nie ważne co kto umie, ważne żeby się hajsy na koncie zgadzały i na iphona było.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 14 lis 2017, 9:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Cytuj:
Rodzice zaś widząc że dziecko lubi dłubać przy samochodzie zaraz go prostują że skoro tak się tym interesuje to powinien zostać inżynierem.I potem jego naprawianie samochodów się kończy bo siedzi przy kompie i kieruje ludźmi nie znając się w parktyce na robocie.
Chyba nie sądzisz, że osoba siedząca przed komputerem i zajmująca się zupełnie innymi sprawami powinna umieć wykonywać wszystkie czynności jakie robią osoby "niżej" w hierarchii?

Oczywiście że ludzi do pracy "fizycznej" brakuje i będzie brakować, ale to samo dzieje się z pracownikami "umysłowymi". Ogromna część studentów robi kierunki które w przyszłości nie zapewnią im pracy, a jeśli już to bardzo często słabo opłacaną. To nie jest tak, że wystarczy skończyć byle studia i za tytuł magistra ktoś zapłaci Ci dobrą pensje.

Pracuje jako programista i mimo że propaganda (mniej lub bardziej słuszna) o tym zawodzie jest ogromna, to są niesamowite problemy z zatrudnieniem kogoś nie tyle z odpowiednimi kwalifikacjami, ale w ogóle z potencjałem do zdobycia pewnych umiejętności. Jeśli już ktoś taki się znajdzie, to bardzo szybko pnie się do góry a jego zarobki mocno rosną z roku na rok. I to samo dzieje się obecnie ze specjalistami w pracy "fizycznej" - dzisiaj dobry mechanik zarabia dużo więcej niż średnia krajowa, budowlaniec robiący dobrą robotę ma listę dobrze płatnych zleceń na rok-dwa do przodu, a nawet "głupia" fryzjerka wyciaga 30zł na godzinę.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 14 lis 2017, 9:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Ale jaja...przyjechali chłopaki z 8 zaletami dla Amazona, a oni rozpięli pasy na pozostałych paletach i rozładowali całą lufę i teraz nie wiadomo gdzie są te palety. :shock: :D


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2138
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

A Ciebie już zdjęli ?:D

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 14 lis 2017, 10:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Zdejmują:) I zaraz mają ładować z powrotem na Słowację. Chłopaki od palet są z Batimu i wracają po półtorej miesiąca do domu (10 dni). Zarobki? Najniższa krajowa na papierze, wypłata 2 tyś/tydz. Minimum 4 tyg. w trasie :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1912 z 3471 [ Posty: 69418 ] Przejdź na stronę Poprzednia 11910 1911 1912 1913 19143471 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: