Strona 1911 z 3472 [ Posty: 69427 ] Przejdź na stronę Poprzednia 11909 1910 1911 1912 19133472 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 lis 2017, 11:01
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Tata pojechał do Electroluxa w Oławie. Gadałem z nim, cieciu poinformował go by przygotował się na dłuższe oczekiwanie niż zwykle. Moje pytanie brzmi ile ZWYKLE się czeka? :D

Ps. Kondziu akurat tu jest rozładunek. :)

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 13 lis 2017, 11:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Lądowałem tam kiedyś pralki na francje , w 4 h się wyrobiłem , i ponoć był to dobry wynik

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 13 lis 2017, 11:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2007, 10:29
Posty: 878
GG: 5761457
Samochód: Actros 4141
Lokalizacja: Nysa

Ja kiedyś tam 9h wykręciłem zanim się załadowałem.


Post Wysłano: 13 lis 2017, 12:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Elex Oława to wielka loteria. Zdarzało się, że brali od strzała, a bywało też tak, że odpinałem naczepę, i czekając na telefon od dziewczyn z biura, zjeżdżałem do domu. Rekord ponad 30h.


Post Wysłano: 13 lis 2017, 12:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Kolega był tam w piątek. Zrzuca dzisiaj.
Mówi, że zwykle tam jest lipa.
Ja jeździłem Oława - Siewierz i czekania nie było zbytnio.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 13 lis 2017, 14:43
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1727
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

No Tkaczykowski odebrał nówencje Dafa i już Adamos interior i te sprawy :mrgreen:
Chociaz jemu może się jakoś uda to temu drugiego jakoś w tym nie widze


Post Wysłano: 13 lis 2017, 14:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Nasieniowód to coś przygasł i nie wiem czy nie zderzył się z szarą rzeczywistością aczkolwiek mogę się mylić. O ile Tkaczyk jakieś doświadczenia już ma tak ten jest narwany i może się nieźle zdziwić. Projekty grube bo to przecież spełnianie marzeń. Kalkulator znacznie być używany później. Tuningi fajna sprawa tylko nie w tej kolejności, ale niech robią i walczą oby zwycięsko bo upadek boli i to cholernie boli.

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 13 lis 2017, 15:37

Ja tam nikomu źle nie życzę. Chcą jeździć na swoim - a proszę bardzo. Póki nie wcinają się w moją robotę z zaniżonymi stawkami to podchodzę do tego bez emocji.
W przeciwieństwie do jednej spedycji "St..." (nazwy celowo nie podaję), która weszła nam w robotę i tak wycięła stawki, że głowa mała.


Post Wysłano: 13 lis 2017, 15:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

jabson trudno się z Tobą nie zgodzić. Trochę im się dziwię, że oklejają, że Adamosy...tu na początek potrzebna jest kasa i dopiero jak się ze wszystkim ruszy i się to będzie kręcić to se można pozwolić na spełnianie marzeń :)


Post Wysłano: 13 lis 2017, 16:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Cytuj:
jabson trudno się z Tobą nie zgodzić. Trochę im się dziwię, że oklejają, że Adamosy...tu na początek potrzebna jest kasa i dopiero jak się ze wszystkim ruszy i się to będzie kręcić to se można pozwolić na spełnianie marzeń :)
Bys miał taki układ jak oni, a podejrzewam, że tak jest. To byś sie nie martwił ;)

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 13 lis 2017, 16:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2649
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Adamos teraz spadł do drugiej ligii jak sie pojawił S.T.autopolstring :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 13 lis 2017, 16:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 wrz 2009, 14:36
Posty: 415
GG: 2487564
Lokalizacja: Wilkowice k. Bielska-Białej

Najnowsze wieści z instagrama, Nasier odbiera Dafa w tym tyg :!: :!: Przypadkiem niby znalazłem :lol:

Ten cały S.T... dość ciekawe projekty robi z tego co widzę.


Post Wysłano: 13 lis 2017, 17:27

Cytuj:
Taka ciekawostka jeśli chodzi o Emejzon :D:
"Obecnie, w Polsce znajduje się pięć centrów Amazon, a firma zainwestowała w naszym kraju już ponad 3 miliardy złotych. Dla korporacji Jeffa Bezosa pracuje już w Polsce ponad 9 tysięcy osób". Źródło: interia.pl

Niedługo to już w ogóle może brakować kierowców, jak pójdą do Emejzon'a robić za taką kasę... :mrgreen:
Odnośnie zarobków, to Field Marshal we Wrocławiu mi mówił, że pracują 4 dni po 10h. Wcześniej, pracownicy te 2-3 dni brali jako nadgodziny i ponoć konkretną kasę można było zarobić, ale się Amazon kapnął i teraz można brać tylko kilka nadgodzin w miesiącu. Z tymi dodatkami, to tak jak ktoś wcześniej pisał...

W Amazonie wygląda to tak:

Praca jest tylko 4 dni w tygodniu po 10 godzin,a w zasadzie spędzasz w niej 10,5 godziny bo masz 30 minutową bezpłatną przerwę,oraz dodatkowo dwie płatne 15 minutowe.W tej chwili stawka dla nowych robotników to chyba 15-16 brutto,dla robotników z 2 letnim stażem 18 brutto do tego do 15 % premii.z tym że realnie w ujęciu rocznym premia wynosi około 10-11%.8% regulaminowej za pełną obecność i do 7 % za wydajność całego magazynu(trzeba zrobić chyba 105% normy) a w okresie świątecznym,przy nowych pracownikach jest to niewykonalne.Do tego dodatek za godziny nocne 20 % od najniższej krajowej stawki godzinowej.Nadgodziny w dni wolne płatne 100%.Wszystko na papier
Dodatkowo w okresie świątecznym jakieś bonusy,dodatkowa kasa itp.
Realnie robotnik przy stawce 18 brutto ma miesięcznie na rekę około 2300-2500 zł.Przyjdzie dwa dni na nadgodziny i ma 3 tys.Czy to dobra kasa? Jak na Nysę czy Wałbrzych(też dowożą) nawet bardzo dobra.Tym bardziej że jak gadałem z ludźmi to w Wałbrzychu można wynająć 2 pokojowe mieszkanie za 800-900 zł(!).Gdzie we Wrocławiu trzeba dać 1700.Jak na warunki Wrocławskie to płaca raczej średniawa.

Z nadgodzinami zaczęli pilnować żeby nie przekroczyć 150 rocznie(kodeks pracy).

Kierowca to też zwykły robotnik więc nie widzę powodu żeby miał zarabiać wyraźnie więcej.

Nikt kto się szanuje nie pójdzie do pracy za 3-4 euro? Powiedział "szanujący się" szofer którego wszyscy olewają i kibluje pod rampą 5 godzin....

Niestety robotnikami w dzisiejszych czasach się gardzi i młodzi ludzie nie chcą pracować fizycznie.W sumie słusznie bo żywot robola w Polsce jest straszny.I to nie jest wina systemu edukacji czy podupadającego szkolnictwa zawodowego tylko....Dzieci.Wszyscy chcą iść do liceum i nie zmusisz nikogo żeby kształcił się na robotnika.Moja Matka przepracowała w szkole zawodowej prawie 40 lat i niestety idzie tam największa patologia(dzieci z kuratorem,z zawiasami,z bidula itp.),do samochodówki nie zrobili ostanio naboru do 2 klas bo nie było chętnych,u mojego kolegi w technikum po roku rozwiązali klasę,po połowa uczniów w ogóle nie chciała się uczyć przedmiotów zawodowych i chciała się dostać do liceum.


Post Wysłano: 13 lis 2017, 17:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
Niestety robotnikami w dzisiejszych czasach się gardzi i młodzi ludzie nie chcą pracować fizycznie.W sumie słusznie bo żywot robola w Polsce jest straszny.I to nie jest wina systemu edukacji czy podupadającego szkolnictwa zawodowego tylko....Dzieci.Wszyscy chcą iść do liceum i nie zmusisz nikogo żeby kształcił się na robotnika.Moja Matka przepracowała w szkole zawodowej prawie 40 lat i niestety idzie tam największa patologia(dzieci z kuratorem,z zawiasami,z bidula itp.),do samochodówki nie zrobili ostanio naboru do 2 klas bo nie było chętnych,u mojego kolegi w technikum po roku rozwiązali klasę,po połowa uczniów w ogóle nie chciała się uczyć przedmiotów zawodowych i chciała się dostać do liceum.
Dlatego, że nie ma dzisiaj robotników fizycznych mających fach w ręku tylko są same mgr to kumpel mający własną działalność nie może znaleźć PORZĄDNEGO pracownika. Zajmuje się ogólną elektryka z ukierunkowaniem na kompleksowe okablowanie suszarni i silosów zbożowych. Daje już około 200 dniówki i nie ma chętnych. Ale przez to, że brakuje fachowców, a dużo mgr z młodego pokolenia nie potrafi złapać śrubokręta ceny za najmniejsze pierdoły idą w górę bo wiedzą, że mogą sobie pozwolić.

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 13 lis 2017, 18:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Umarły komuś kiedyś zegary w jelczu ? Prędkościomierz j obrotomierz działa . Dodatkowo błąd wewnętrzny nr 15 na tachografie czyli brak zasilania .

Bezpieczniki dobre , przekaźniki dobre , zostaje chyba cała elektronika zegarów ?

Jak auto zjedzie , to to zbadam i odrazu prwnie pojadę do Wielunia po drugi zestaw . Ale jak by ktoś przerabiał ten temat to byłbym wdzięczny za wiedzę [emoji16]

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 13 lis 2017, 18:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Dla Amazona Polska to kura znosząca złote jaja. W Niemczech Amazony pracują na dwie zmiany, niedziele mają wolne. U nas system trzyzmianowy, weekendy, święta. Płaca 15 zł brutto dla pracownika wysyłki w Kołbaskowie, 150 km dalej w Brieselang pod Berlinem, 11,40 EUR brutto.... .


Post Wysłano: 13 lis 2017, 18:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Cytuj:
Umarły komuś kiedyś zegary w jelczu ? Prędkościomierz j obrotomierz działa . Dodatkowo błąd wewnętrzny nr 15 na tachografie czyli brak zasilania .

Bezpieczniki dobre , przekaźniki dobre , zostaje chyba cała elektronika zegarów ?

Jak auto zjedzie , to to zbadam i odrazu prwnie pojadę do Wielunia po drugi zestaw . Ale jak by ktoś przerabiał ten temat to byłbym wdzięczny za wiedzę [emoji16]
Klocka zabierz z impulsatora :)
Może właśnie wariują zegary, bo zdechło zasilanie na tachografie?
Cytuj:
Dla Amazona Polska to kura znosząca złote jaja. W Niemczech Amazony pracują na dwie zmiany, niedziele mają wolne. U nas system trzyzmianowy, weekendy, święta. Płaca 15 zł brutto dla pracownika wysyłki w Kołbaskowie, 150 km dalej w Brieselang pod Berlinem, 11,40 EUR brutto.... .
Z czego wynika, że tylko na 2 zmiany i tylko 6 dni w tygodniu, a nie jak u nas na okrągło? Jakieś przepisy socjalne, czy nie mają tyle roboty, bo lepiej to w Polsce taniej robić?


Mi się dzisiaj samochód zatrzasnął na wadze. Dobrze, że dowieźli mi kluczyki w 30 min, bo by mnie zlinczowali :?


Post Wysłano: 13 lis 2017, 18:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Jak byłem oglądać Dafa u handlyrza to nic na desce nie świeciło i z tego co pamiętam to wymieniał ten VIC-1 czy jak on tam się nazywa :)
Wczoraj na nocce w Amazonie na Kiełbasie był...1 wózkowy :)


Ostatnio zmieniony 13 lis 2017, 18:48 przez SergiejTG, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 13 lis 2017, 18:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Z czego wynika, że tylko na 2 zmiany i tylko 6 dni w tygodniu, a nie jak u nas na okrągło? Jakieś przepisy socjalne, czy nie mają tyle roboty, bo lepiej to w Polsce taniej robić?
Nie wiem z czego to wynika, ale podejrzewam, że z punktu widzenia pracodawcy lepiej pakować gadżety za 3,5 EUR niż za ponad 11... :mrgreen:


Post Wysłano: 13 lis 2017, 18:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
Dobrze, że dowieźli mi kluczyki w 30 min, bo by mnie zlinczowali :?
Dlatego se Panie dorobiłem kluczyk (bez immobilisera) za 25 zyla i schowałem "pod wycieraczką" na taki właśnie przypadek :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1911 z 3472 [ Posty: 69427 ] Przejdź na stronę Poprzednia 11909 1910 1911 1912 19133472 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: