Strona 3232 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13230 3231 3232 3233 32343468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 gru 2021, 0:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
To tak śmigasz jak PKS na linii zgodnie z rozkładem, ale taka monotonia jest w każdej pracy blisko domu.
No nie, nie w każdej. Ja bym nie wytrzymał takiej roboty.


Post Wysłano: 04 gru 2021, 1:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Cytuj:
te 123 to już po kombinacjach jak tylko się da.
A że się tak zapytam - po co Ci to? Nie lepiej zezwolenie, normalne koło, normalne siodło itd ? Przecież jak mniemam ma to po budowach jeździć ?
A nie wiem czy lepiej. Robię co lubię, czyli rozpoznaję różne opcje :) To pieśń przyszłości, auto pomocnicze do tego co mam. Zresztą, jak nie ma pilnej roboty, to zdecydowanie nie czas na zakupy, gdzie za 10 letnie volvo z banią na blacie 100k może braknąć :)
Ile by wyszło na normalnym kole, z normalnym siodłem?
Zależy ale na 80tce to coś pomiędzy 115cm-120cm + jak kolega Ci napisał 13 cm doczepa. No, ceny ładne :) Szukam naczepy 50m3 wywrotki - chyba trzeba będzie znów nową, bo małe różnice wychodzą między 3-5letnią a nową. I rodzimego producenta bo nie wyobrażam sobie zamówić coś w euro i czasem za pół roku euro 5,50 będzie stało i co wtedy ?

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 04 gru 2021, 5:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36
Posty: 151
Samochód: jakiś jest
Lokalizacja: LTM

Również szukam naczepy 50-ki do 100k i w sumie mam podobne odczucia. Nie dość, że ceny z kosmosu to tak naprawdę nie ma co kupić. Ale to nie tylko u nas, gość co ściąga sprzęt z Francji mowi, że tam to samo ceny kosmos albo złom taki, że wstyd przyciągnąć..


Post Wysłano: 04 gru 2021, 7:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Zależy ale na 80tce to coś pomiędzy 115cm-120cm + jak kolega Ci napisał 13 cm doczepa. No, ceny ładne :) Szukam naczepy 50m3 wywrotki - chyba trzeba będzie znów nową, bo małe różnice wychodzą między 3-5letnią a nową. I rodzimego producenta bo nie wyobrażam sobie zamówić coś w euro i czasem za pół roku euro 5,50 będzie stało i co wtedy ?
Wiesz po ile są teraz nowe? Mam kilka ofert na mailu, i średnio 40kzł więcej niż rok, dwa temu.

To jest powód dla którego używki tak poszły do góry. Z pewnych źródeł słyszałem że Kempf wielkości 50m to blisko 200kzł, netto.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 04 gru 2021, 11:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36
Posty: 151
Samochód: jakiś jest
Lokalizacja: LTM

Staś czy benalu to już grubo powyżej 200. Wczoraj dostałem ofertę na włoskie menci to 52m3 podstawową wersja 41400 € :roll:


Post Wysłano: 04 gru 2021, 11:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2016, 21:20
Posty: 316
Samochód: Daf

Mam ofertę na wielton i zaslaw 45m3 obie w granicach 140k.
Tak czy siak lepiej kupić nowa niż 3-7 letnia bo cenowo to jedno wyjdzie.
Podobno teraz modne stało się sprowadzanie z Hiszpanii


Post Wysłano: 04 gru 2021, 11:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Wywrotki w espani maja dziwne konfiguracje. Pierwsza oś normalna a dwie ostatnie na bliźniaku. Z czego to wynika ? Inne dopuszczalne naciski ?


Post Wysłano: 04 gru 2021, 12:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36
Posty: 151
Samochód: jakiś jest
Lokalizacja: LTM

Samodzielny, osobiście nie miałem nigdy ani wieltona ani zaslawia, ale wśród znajomych patalniarzy mają u mnie lubelskie/podkarpackie chyba najgorsze opinie.. Z polskich miałem tylko dwie sztuki grasa, i mege teraz 2.5 letnia i z tych dwóch z megi najbardziej zadowolony jestem. Robimy jakieś 2-2.5 tys km na tydzień i do tej pory nic się z nią nie dzieje. Jedyna wtopa to słaby lakier ale bez problemu po roku srutowanie i malowanie całej muldy na gwarancji :wink:


Post Wysłano: 04 gru 2021, 12:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2016, 21:20
Posty: 316
Samochód: Daf

Ze zaslaw jest słaby to się zgodzę.
Grass spoko ale wydaje mi się ze jest dość ciężki.
O medze właśnie słyszę tylko złe opinie


Post Wysłano: 04 gru 2021, 13:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Jeżdżę dwoma Megami i Zasławem. Fakt że megi już mają po 10 lat, ale przebiegu to niewiem czy może chociaż 200tkm mają, Zasław z tamtego roku, stal mulda, i generalnie nic się z nim nie dzieje klapa solidna przy kiprowaniu nawet dość stabilny na wertepach niema strachu podciągać. Megi są Alu troszkę dłuższe, dużo mniej stabilne, klapy w obydwu nieraz robione po prostu zawiasy się obrywają no i instalacje... w żadnej nie działa EBS wszystko świeci mimo że nie są zajeżdżone... Poprzeczka z zamkiem z przodu w obydwu wyłamana, ale pod względem rdzy/malowania niema tragedii...


Post Wysłano: 04 gru 2021, 13:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Odnośnie cen. W przypadku firanek wszystkie marki poszły w górę od 4 do 6k Euro w porównaniu rok do roku. Jedynie ze Schwarzmüllera dostałem ofertę wyższą o 1800EUR niż w 2020. Trzeba jednak zaznaczyć, że w zeszłym roku Schwarzmüller był najdroższą ofertą :wink:


Post Wysłano: 04 gru 2021, 14:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2011, 18:39
Posty: 360
GG: 1
Samochód: Coś tam zawsze jest
Lokalizacja: Konin, Wielkopolska i reszta świata

Tu, gdzie pracuję, ciągają dwie thermomuldy Schwarzmullera i po 5 ciu latach nic praktycznie z nimi się nie dzieje. Ramy, z przebiegiem blisko 500tkm jak nowe. Muldy, z racji roboty odrobinę poobijane i w tych miejscach małe ogniska rdzy. Od czasu do czasu wymieniona linka elektrycznej plandeki, opony klocki to norma. Poza tym ...łogień i żadnych większych problemów.

_________________
Ganiam hulajnogą,bo lubię świat bez pedałów.


Post Wysłano: 04 gru 2021, 16:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Też mam jedną firankę Schwarzmullera z 2012 roku na osiach BPW. Wydaje się być niezniszczalna. Rama praktycznie bez korozji. Podłoga podwójna- deska + cieńka płyta. Dość ciężka, ale bardzo solidna. Dlatego też, nie miałem obiekcji żeby zamówić nową. Dodatkowy + to odbiór w Krakowie, a nie w Niemczech, jak u większości konkurentów :wink:


Post Wysłano: 04 gru 2021, 16:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Wydaje się być niezniszczalna.
Szkoda, że Saszka o tym nie wiedział :lol:

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 04 gru 2021, 18:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:

Wiesz po ile są teraz nowe? Mam kilka ofert na mailu, i średnio 40kzł więcej niż rok, dwa temu.

To jest powód dla którego używki tak poszły do góry. Z pewnych źródeł słyszałem że Kempf wielkości 50m to blisko 200kzł, netto.
Zamawiany w kwietniu Intercars 51 - odbierany w maju - teraz 35 więcej ... To co dla mnie konfigurowali ( m.in. smartboard, gruby panel, skos przy podłodze, gesia szyja i pare innych) - pod 180.
Schmitz - od 40 - ale tam golo w standardzie jest

Schmitz z zachodnich to raczej najtańszy był zazwyczaj także Stasiolek bliżej 50E pewnie gdzie tyle ponad rok temu mój Iron kosztował, ale on droższy od alu.

Rzucanie cenami przy wywrotkach to takie wróżenie z fusów - jest tyle opcji, ze naczepa może kosztować X +/- nawet do 30tyś zł a może i lepiej.

Schmitz na początku 2021 zmienił malowanie i może w końcu śniedzi nie będzie na muldzie ( rama pewnie będzie rdzewiała jak rdzewiała). A jak ktoś ma Schmity z 19/20r - akcja na lakierowanie muldy będzie :) Podobno rękojmia.

Też uważam, że Schwarzmuller w budowlankach jest górą - sam mam teraz na handel z 15 r rynne 25 - jak nowa wygląda, lakier jak na kabinie. A schmitz w Polsce to jak passat tdi ...


Cytuj:
Ze zaslaw jest słaby to się zgodzę.
Grass spoko ale wydaje mi się ze jest dość ciężki.
O medze właśnie słyszę tylko złe opinie
Mege mam z 15r 43m od nowości - nie ma się co czepiać, parę ma elementów technicznych które mi nie pasują, ale taka jest a nie inna i nic się z tym nie dzieje - korozja na ramie - zero - nie to co Schmitz.
Wersja light - więc musi się trochę wyginać ( prosta oczywiście jest cały czas ) - albo waga, albo sztywność - trzeba wiedzieć do czego się naczepę kupuję, a nie mówić, że słaba jak kupiło się lighta to wożenia szlamu po polach i przeładowane cały czas ... :)

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 04 gru 2021, 19:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 808
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Pany! Orientuje się ktoś w którym miejscu stoi zakaz wjazdu do Wrocławia jadąc ulicą Opolską (DK94)? Do Starodworskiej dojadę nie wjeżdżając pod zakaz, czy też nie?

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 04 gru 2021, 21:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2007, 17:41
Posty: 441
Lokalizacja: Gąsewo ( i tak nie wiesz gdzie to)

LUKA u mnie Man na 385/65 przód 315/70 tył +schmitz 385/65 ma podłogę 118 cm od ziemi. Blacha pod siodłem płaska ,siodło typowe Jsk 37.Jeżdżę sporo po budowach i nigdy nie wyrwałem nadkoli ,jedynie przód naczepy kilka razy dotknął podestu .


Post Wysłano: 04 gru 2021, 21:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Zależy ale na 80tce to coś pomiędzy 115cm-120cm + jak kolega Ci napisał 13 cm doczepa. No, ceny ładne :) Szukam naczepy 50m3 wywrotki - chyba trzeba będzie znów nową, bo małe różnice wychodzą między 3-5letnią a nową. I rodzimego producenta bo nie wyobrażam sobie zamówić coś w euro i czasem za pół roku euro 5,50 będzie stało i co wtedy ?
A jakieś niskie siodło nie byłoby dobrą opcją? Ja bladego pojęcia nie mam o traktorach pod naczepy, więc nie wiem co z czym się je.
Cytuj:
LUKA u mnie Man na 385/65 przód 315/70 tył +schmitz 385/65 ma podłogę 118 cm od ziemi. Blacha pod siodłem płaska ,siodło typowe Jsk 37.Jeżdżę sporo po budowach i nigdy nie wyrwałem nadkoli ,jedynie przód naczepy kilka razy dotknął podestu .
Dzięki za informację. To bardzo przyjemny wynik.
A jaka jest różnica między przodem a tyłem naczepy?


Post Wysłano: 04 gru 2021, 21:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Pany! Orientuje się ktoś w którym miejscu stoi zakaz wjazdu do Wrocławia jadąc ulicą Opolską (DK94)? Do Starodworskiej dojadę nie wjeżdżając pod zakaz, czy też nie?
Bodajze rozjazd Armii Krajowej/Krakowska :wink:


Post Wysłano: 04 gru 2021, 22:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 808
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Cytuj:
Pany! Orientuje się ktoś w którym miejscu stoi zakaz wjazdu do Wrocławia jadąc ulicą Opolską (DK94)? Do Starodworskiej dojadę nie wjeżdżając pod zakaz, czy też nie?
Bodajze rozjazd Armii Krajowej/Krakowska :wink:
Dzięki. Tak mi coś też mapka którą w googlach znalazłem wyglądała, ale wolałem się upewnić. Teraz wiem że można śmiało od Siechnic uderzać :)

_________________
VOLVO FAN!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3232 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13230 3231 3232 3233 32343468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: