Strona 3015 z 3468 [ Posty: 69347 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13013 3014 3015 3016 30173468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 wrz 2020, 11:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Jedzie lepiej, tylko porównaj sobie jakie jedno i drugie miało obroty na odcięciu, główna różnica jest w przełożeniu.
Dokładnie. Charakterystyka ówczesnych silników nie pozwalała na stosowanie mostów o niskich przełożeniach i płynną jazdę w przedziale 1000-1200rpm.


Post Wysłano: 26 wrz 2020, 11:55
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Cytuj:

Ale:
Obrazek
Zdjęcie w nocy, ale jeżdżone normalne w dzień.
Tyle to u nas 410 polo a przecie wiadomo ze mocniejszy mni ropy spoli, masz strasznie ciężka nogę Kieras a od swoich cuda wymagasz :mrgreen:

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 26 wrz 2020, 12:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Cytuj:
Cytuj:
Jedzie lepiej, tylko porównaj sobie jakie jedno i drugie miało obroty na odcięciu, główna różnica jest w przełożeniu.
Dokładnie. Charakterystyka ówczesnych silników nie pozwalała na stosowanie mostów o niskich przełożeniach i płynną jazdę w przedziale 1000-1200rpm.
No wiesz ja się wychowałem na trochę innym sprzęcie.... W moim poprzednim e2 z elektryki były tylko światła i wycieraczki. Silnik to czysta mechanika, linka gazu itp w skrzyni nie było synchronizatorów bo to Fuller, no coś pięknego. Mimo technologii analogowej z epoki kamienia łupanego to chodziło lepiej niż najnowsze nowości. Jeśli chodzi o miękkość pracy dźwięk i odczucia jazdy. Fakt jak już zostało powiedziane że ekologii to tam nie było żadnej mimo że na bocznej szybce były dwa zielone listki... No i spalanie to 3-4 litry więcej do e5. Ale tam było ponad 17 litrów pojemności V8 do tego dwie małe turbiny bez żadnej zwłoki, no tu niema siły to szło pod górę przy 900 obrotów i to cichutko jedwabiście. Na odcince miał 1250...a to było auto z 1997 roku...
Ja się do niego przezwyczaiłem bo miałem go 6 lat, ale jak ktoś do mnie wsiadł to był w szoku ze jedzie się tym jak w autobusie, jakby silnik był gdzieś na końcu naczepy...
Przed chwilą aż oglądałem stare zdjęcia i tam było wyciszenie wszystkiego. Na misce był taki plastikowy kask z wyciszeniem w środku, do tego dwa ekrany boczne od ramy w dół między silnikiem a resorami, razem złączone dolnym ekranem pod misą. Nad rama po dwa ekrany do wysokości kabiny, do każdej turbiny były 3 osłony akustyczne, jedna za kołem, druga za błotnikiem i trzecią od góry za kabiną taki daszek. Tylna osłona za silnikiem, i uwaga po dwóch stronach chłodnicy ekrany żeby dźwięk nie uciekł gdzieś koło wentylatora i wkoncu ekran nad chłodnicą pod kabiną z uszczelkami... Zapomniałem dodać osłon pod skrzynia biegów i od góry pod podestem...
Które dziś auto jest tak powyciszane, a to był silnik sprzed epoki wtrysku bezpośredniego i sam w sobie chodził mięciutko.... Ehhhh się podjarałem :lol:


Post Wysłano: 26 wrz 2020, 14:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Cytuj:

Pusto - Pełno?
Jakaś różnica jest po przeliczeniu ze zbiornika?
Jaka jest różnica między FH460/500?
Pusto 50%, reszta pełno na maxa. 70% po Sce, reszta trochę po górach.
Volvo d13c 460tka, pewnie wyszła by max z litr więcej.
Wynik z komputera jest zaniżony, o 0,5 do 0,7l/100km względem tankowania.

Tak realnie, na robocie raz lepszej raz gorszej, wychodzi 25,5- 28l/100km z tankowania. Czyli wyniki zbliżone do volva 460 z d13c, którym jeździłem chyba 2 lata.
Volvo d13c 500, pali ze 3 l więcej, kierowca dobry, choć uważam że ja bym zredukował tą różnicę do 1l/100km.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 26 wrz 2020, 15:26
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Czyli kanio nie jest wcale taka najlepso :shock:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 26 wrz 2020, 15:47
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4160
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

No Paweł. Odważne słowa względem napalonych Kaniorzy. :D

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 26 wrz 2020, 16:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:23
Posty: 490
GG: 1
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Białystok, Polska B

Tak Ciebie Davo poczytam to chyba kompleksów jakiś dostać można.

_________________
Karta rowerowa - 2005r.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem...


Post Wysłano: 26 wrz 2020, 17:16

A tak w ogóle to niedawno wyszedł nowy-stary Tony Hawk, a wczoraj poprawiona Mafia 1 :D


Post Wysłano: 26 wrz 2020, 18:45
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Mafia już na dysku. Dobrze było wrócić do tej gry i to jeszcze w takiej oprawie. Z początku trochę trzeba się przestawić na inny wygląd i głosy postaci. Tommy trochę wygląda jak młody De Niro. Fabuła jest lekko zmodyfikowana, o dziwo bardzo na plus.

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 26 wrz 2020, 19:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Zanabyłem dzisiaj te Dunlopy co to żeście je tak dziewczyny chwaliły, ale zakładać będę dopiero pod koniec piździernika :D

Obrazek

Ale, żeby nie było tak kolorowo to
Obrazek
się wyświetliło drugi raz w ciągu tygodnia. W poniedziałek podjadę na komputer sprawdzić i oby to był tylko czujnik z ABSu :)


Post Wysłano: 26 wrz 2020, 19:52

Cytuj:
Mafia już na dysku. Dobrze było wrócić do tej gry i to jeszcze w takiej oprawie. Z początku trochę trzeba się przestawić na inny wygląd i głosy postaci. Tommy trochę wygląda jak młody De Niro. Fabuła jest lekko zmodyfikowana, o dziwo bardzo na plus.
Przy 4 misji gra kompletnie się zawiesiła :D Generalnie jakoś tak ciulowo zoptymalizowana, przynajmniej na xboxie.


Post Wysłano: 26 wrz 2020, 20:19
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Cytuj:
przynajmniej na xboxie.
nie dziwota jak się ma premiumke wśród konsol

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 26 wrz 2020, 20:22

PS4 miałem, pad jest do bani i kropka.

Poza tym xbox kosztował mnie nowy 600 pln więc nie ma co wybrzydzać.


Post Wysłano: 26 wrz 2020, 20:48
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Oglądam tak z nudów ogłoszenia na Otmoto właśnie i zastanawia mnie jedna rzecz.
Matysek,wiadomo handlarz znany z picowania i wogóle ale wywrotka Schmitz 2015rok i wyglada jak nowa,zresztą nie tylko ta
Oni te naczepy malują całe ,czy te zdjęcia są tak robione ze na naczepie ktora ma ponad 5lat nie widac żadnych sladow eksploatacji :mrgreen:


Post Wysłano: 26 wrz 2020, 21:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3565
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Pewnie jedno i drugie. Zobacz sobie na zdjęcia osobówek od handlarzy z Płocka i okolic. Często wyglądają lepiej jak w folderach producentów.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 26 wrz 2020, 21:25
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Najpierw wszytko jest myte ostrą chemia...

Potem naczepa jest podmalowywana i polerowana.

Woski nie woski, na pierwszy rzut oka, napalony nie zauważysz.

Żaden handlarzyna sprzedając Krone, nie pozwoli ci wejść w ramę, bo wszytko jest malowane z wierchu.

Nie wspomnę o podkopanych, albo specjalnie stawianych na lewo schmitzach, aby stały prosto :D

Mówimy o szmatach.

Plak obowiązkowo nawet na poduszkach 8)

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 26 wrz 2020, 21:42
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Rossi aż obczaje z ciekawości :lol:
Fakt na zdjęciach wszystko wyplakowane aż płynie :mrgreen:


Post Wysłano: 26 wrz 2020, 22:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Cytuj:
Pewnie jedno i drugie. Zobacz sobie na zdjęcia osobówek od handlarzy z Płocka i okolic. Często wyglądają lepiej jak w folderach producentów.
Powiem Ci Panie, że kupiłem osobówkę z Gostynina od handlarza i naprawdę jestem zadowolony. Po zakupie przejrzałem dosłownie wszystko, wymieniali mi na serwisie rozrząd i od razu zleciłem przegląd całego auta pod każdym kątem. Stwierdzili jedynie malowane tylne lewe drzwi (jednak brak szpachli, jedynie nowy lakier, podejrzewali, że mógł to być zabieg kosmetyczny z powodu ich porysowania), reszta wszystko w oryginale i stan perfekcyjny. Sam byłem w szoku, bo ogólnie kupując auto sprowadzone z zachodu, spodziewałem się, że raczej był lekko puknięty, a tu miłe zaskoczenie. :wink:

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 27 wrz 2020, 8:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2017, 11:04
Posty: 46
Samochód: najgorsze gówno-scania

Cytuj:
Cytuj:
Pewnie jedno i drugie. Zobacz sobie na zdjęcia osobówek od handlarzy z Płocka i okolic. Często wyglądają lepiej jak w folderach producentów.
Powiem Ci Panie, że kupiłem osobówkę z Gostynina od handlarza i naprawdę jestem zadowolony. Po zakupie przejrzałem dosłownie wszystko, wymieniali mi na serwisie rozrząd i od razu zleciłem przegląd całego auta pod każdym kątem. Stwierdzili jedynie malowane tylne lewe drzwi (jednak brak szpachli, jedynie nowy lakier, podejrzewali, że mógł to być zabieg kosmetyczny z powodu ich porysowania), reszta wszystko w oryginale i stan perfekcyjny. Sam byłem w szoku, bo ogólnie kupując auto sprowadzone z zachodu, spodziewałem się, że raczej był lekko puknięty, a tu miłe zaskoczenie. :wink:
Nie dodałeś najważniejszego, nie wybrałeś najtańszej oferty. Ostatnio mówię kumplowi, że podjadę zobaczyć auta. stwierdził, że taniej wyjdzie jak kupie w Pl sprowadzony z De :lol: On tak kupił i jest zadowolony bo kupił taniej niż u niemca


Post Wysłano: 27 wrz 2020, 8:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

To twój kumpel mało realnie myśli, jeżeli sądzi, że handlarz sprzeda auto taniej niż je kupi na zachodzie. :D
Ja tam się za szpeca w kwestii zakupu i oglądania aut nie uważam, ale podstawowe sprawy potrafię dojrzeć. Szukałem auta około 2 tygodnie, na początku przyjąłem strategie, że patrzę ogłoszenia, głównie aut z Polski i będę oglądał, żadnych komisów, auto do 10 tysięcy. Kurde co pojechałem to jakby inne auto było na zdjęciu, a inne w rzeczywistości... Jednemu gościowi z Płocka powiedziałem parę słów, bo przez telefon zapewniał, że jest bardzo zadbany. Fakt zewnątrz źle nie wyglądał, ale w środku, podsufitka przymocowana na jakąś listwę, bo się odkleiła, radio nieoryginalne "położone" na kokpicie, bo nie mieściło się w miejsce na nie przeznaczone i zarwany fotel kierowcy. :lol: Ogólnie miał tak zniszczony środek, że głowa mała.
Wkurzyłem się i zacząłem jeździć po komisach i jakoś się udało. Fakt, średnie mam zaufanie do komisów, bo każdy wie, że zarabiają głównie na oszustwie. Wszystkie są idealne, a potem wychodzi szydło z worka, za wiele człowiek historii się na słuchał. :)
Za Volvo V40 z 2003, 1.9 na rope, dałem 5500 zł., cena razem z opłatami.

_________________
C, CE, KW :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3015 z 3468 [ Posty: 69347 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13013 3014 3015 3016 30173468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: