Strona 2861 z 3471 [ Posty: 69418 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12859 2860 2861 2862 28633471 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 kwie 2020, 22:19
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Mnie 5 lat temu w Piotrkowie Trybunalskim, mobilnie firma ratowała by zdjąć zapas bo się śruba zapiekła. Przyjechali z palnikiem, potem pojechali na bazę po "Bosha", żeby śrubę uciąć, a ostatecznie pomogli przełożyć zapas. 150zł zawołali.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 08 kwie 2020, 22:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5926

Ja w wigilie sprzedałem za 50 czy 100 zł złomową oponę, w niektórych miejscach zbliżała się już do znacznika. Chłopak się po nią tłukł 80 km w jedną stronę, zabrał i mówi, że jedzie wymienić gościowi. Za oponę skasuje 800, za naprawę drugie tyle. Czy tyle wziął, czy nie to nie wiem, ale okoliczności na pewno miały znaczenie.


Post Wysłano: 09 kwie 2020, 20:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Niemiec nie płakał, jak sprzedawał i już nie zdzwonił posłuchać silnika :D

Obrazek

Obrazek

Brakuje ok. 25-30 KM i ok. 170 Nm :)


Post Wysłano: 09 kwie 2020, 20:43

Jeździć i obserwować. :D


Post Wysłano: 09 kwie 2020, 20:46

Rozmawiałem dzisiaj z panem z DBK i teraz będą wszystkich nakłaniać do chipowania silników w ramach poprawienia ekonomii i żeby się w końcu opłacało.


Post Wysłano: 09 kwie 2020, 21:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Chyba tym z DBK :lol: .

Moje zdanie w kwestii "mocniejszy zawsze mni spoli", jest chyba znane.

Ale będzie tak: Dbk zbajeruje, czef auto wyśle, ze 3000 cebulionów położy, efekt będzie żaden, lub odwrotny od zamierzonego, ale że czef dał się nabić w butelkę (a to czef przecież, najsprytniejszy, nieomylny), to będzie fukane, że "tak, tak, tera to już naprawdę pali 22".

Tylko zapodam tu, że kiedy np Scania robi szeroko opisywany, medialny test najlepszej możliwej Kanii w historii, i ma wyjść te magiczne 22l, to jakoś nie daje do testu 730 v8, nawet nie 520 V8, nawet nie cuda robiące R6 450 bez egr, tylko zwykłą, żeby nie rzec pospolitą 410tkę. No jak to? Przecież mocniejszy poli mniej! Czemu oni o tym nie wiedzą?
:D

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 09 kwie 2020, 21:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1810
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Cytuj:
Ale będzie tak: Dbk zbajeruje, czef auto wyśle, ze 3000 cebulionów położy, efekt będzie żaden, lub odwrotny od zamierzonego, ale że czef dał się nabić w butelkę (a to czef przecież, najsprytniejszy, nieomylny), to będzie fukane, że "tak, tak, tera to już naprawdę pali 22".
Według mnie, końcówkę spaliłeś, bo będzie inaczej. Jak już da nabić się w butelkę i DBK powie, że ma palić 22 to taki czef, będzie tego wymagał. W praktyce wtedy te "szoferaki" czefa, przywiozą znowu normy rzędu 32, czef będzie zły, no bo jak to kurła, Pan w service, powiedział, że teraz pali 22, bo robił jazdę testową... Samym koniem, dookoła hali.

Podobnie było kilka lat wstecz z montażem LPG. Autos wmawiał wszystkim, że po testach auto pali 20 litrów ropy i 8 gazu. Jazda testowa właśnie wyglądała tak jak napisałem powyżej, 30 km, w sobotę o 7 rano i jeszcze samym konikiem. Czefy niestety nie brali tego faktu pod uwagę.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 09 kwie 2020, 22:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
Rozmawiałem dzisiaj z panem z DBK i teraz będą wszystkich nakłaniać do chipowania silników w ramach poprawienia ekonomii i żeby się w końcu opłacało.
Kilka lat temu zacipowałem moje Berlingo 2.0 HDI i jakoś od tamtego czasu nie umiem nim zejść poniżej 7.0 l/ 100 km. Ale to chyba dlatego, że nie zrobiłem mu tego popularnego (goownodającego) ECO-tuningu :D

Jako, że Dafu ostatnimi czasy zaczął więcej palić, albo tak mi się tylko wydaje, to zacząłem przeglądać internety i taką ciekawostkę znalazłem:
https://espedytor.blogspot.com/2016/09/ ... aliwa.html


Post Wysłano: 09 kwie 2020, 22:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Jako, że Dafu ostatnimi czasy zaczął więcej palić, albo tak mi się tylko wydaje, to zacząłem przeglądać internety i taką ciekawostkę znalazłem:
https://espedytor.blogspot.com/2016/09/ ... aliwa.html
Nie wiem kto i jak tymi testowanymi samochodami jeździł, ale domniemam, że był to pijany, upośledzony karzeł z jedną nogą krótszą (albo drugą dłuższą) i prawdopodobnie na wstecznym... :D

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 10 kwie 2020, 1:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2009, 11:40
Posty: 219
GG: 0
Samochód: Volvo

Cytuj:
Jako, że Dafu ostatnimi czasy zaczął więcej palić, albo tak mi się tylko wydaje....
Podejrzewam że spalanie ma związek z kierunkami które od jakiegoś czasu obsługujesz.
Obserwując temat "Kto? Gdzie? Kiedy? Czym?" już jakiś czas temu miałem zapytać jak Ty wychodzisz na tych krótkich trasach między PL - CZ/SK - PL często wożąc po 24 t., dodatkowo robiąc podloty na pusto po 150-250km.
Jakie masz średnie spalanie?
Jeżeli spalanie oscyluje w granicach 33-37 l/100km, to uważałbym je za normalne przy tych kierunkach i nic bym z autem nie modził. Często zmiany przynoszą gorszy efekt niż zamierzony.


Post Wysłano: 10 kwie 2020, 7:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

No i jak to się mówi "jak dbasz tak masz"
Nie wiemy czy lejesz mazut czy dafisko śmiga na dobrych olejach i filtrach.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 10 kwie 2020, 8:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
Nie wiemy czy lejesz mazut czy dafisko śmiga na dobrych olejach i filtrach.
Filtry są oryginalne, a oleje? Dłuższy czas było Texaco, potem 1 wymiana Total, teraz jest wlany Fuchs.
Paliwo było "u nas" z S-jedynki, teraz jest Amic, albo Pieprzyk :)
Cytuj:
Jakie masz średnie spalanie?
Jeżeli spalanie oscyluje w granicach 33-37 l/100km
Nooo, w sumie to na kółku/ kółkach wychodzi w tym przedziale, a nawet gdzieś tam było i 29/ 100. Przez tego Koronoświrusa odeszła Ikeła, a tam spalanie było niskie. Chyba faktycznie niepotrzebnie panikuję. Jadę zaraz wymienić cewki na retarderze to komputer podłączymy i zobaczymy co we wtryskach słychać (jeśli jest to miarodajne). Modyfikacji nie będzie, bo właśnie nie trzyma serii. Był tam kiedyś Daf z 1,2 mln i serię trzymał i mu wgrali wirusa, ale nie wiem jakie miał później parametry.


Post Wysłano: 10 kwie 2020, 11:27

Cytuj:
Cytuj:
Ale będzie tak: Dbk zbajeruje, czef auto wyśle, ze 3000 cebulionów położy, efekt będzie żaden, lub odwrotny od zamierzonego, ale że czef dał się nabić w butelkę (a to czef przecież, najsprytniejszy, nieomylny), to będzie fukane, że "tak, tak, tera to już naprawdę pali 22".
Według mnie, końcówkę spaliłeś, bo będzie inaczej. Jak już da nabić się w butelkę i DBK powie, że ma palić 22 to taki czef, będzie tego wymagał. W praktyce wtedy te "szoferaki" czefa, przywiozą znowu normy rzędu 32, czef będzie zły, no bo jak to kurła, Pan w service, powiedział, że teraz pali 22, bo robił jazdę testową... Samym koniem, dookoła hali.

Podobnie było kilka lat wstecz z montażem LPG. Autos wmawiał wszystkim, że po testach auto pali 20 litrów ropy i 8 gazu. Jazda testowa właśnie wyglądała tak jak napisałem powyżej, 30 km, w sobotę o 7 rano i jeszcze samym konikiem. Czefy niestety nie brali tego faktu pod uwagę.
O ile i z tobą i z Kierownikiem się zgadzam, ten pan z DBK też w sumie tak to rzucił na zasadzie, kazali to mówię :mrgreen: Tak jest też druga strona medalu, bo są też tacy Janusze, że auto musi spalić 33 litry i koniec. Dali na testy nowe Volvo do Quizy (firma z Gdyni, która jeździ z bananem po Polsce) to wyszły takie jaja, że specjalnie na nodze kierowca jechał całą drogę z wciśniętym gazem do oporu gdzie się tylko dało żeby udowodnić, że wcale mało nie pali (Janusz nie przewidział, że przez gps można sprawdzić jak jechał). Wsiadł inny kierowca i magicznie spalanie spadło.


Post Wysłano: 10 kwie 2020, 13:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Czyli wracamy do podstawy ze to ile auto pali zależy od tego kto jedzie

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 10 kwie 2020, 13:34

Tam się przejmujcie jakimś spalaniem jak ropa tania jak barszcz , a frachtów i tak nie ma :mrgreen:


Post Wysłano: 10 kwie 2020, 13:58

Sąsiod mówił że mu Kania 22poli a mi poniżej 26 nie chce zejść. Gdzie mogę szukać pomocy?


Post Wysłano: 10 kwie 2020, 14:06

Wytnij dziurę w podłodze weź kogoś do podwójnej obsady i pod górkę we 2 deptajcie jak flinston :lol: spalanie spadnie na pewno, info z pierwszej ręki :mrgreen:


Post Wysłano: 10 kwie 2020, 14:32
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2138
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Cytuj:
Sąsiod mówił że mu Kania 22poli a mi poniżej 26 nie chce zejść. Gdzie mogę szukać pomocy?
Za ciężko wozisz :D

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 10 kwie 2020, 14:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 815
GG: 0

Cytuj:
... nawet nie cuda robiące R6 450 bez egr, tylko zwykłą, żeby nie rzec pospolitą 410tkę. No jak to? Przecież mocniejszy poli mniej! Czemu oni o tym nie wiedzą?
:D
Właśnie, troche już jeździsz ta swoją eRka 450, opisz swe doznania, spostrzeżenia na wszelkie tematy tegoż auta :>
EDIT:
swoja drogą robota na plandeki na zagranice chyba ostro siadła, bo na krajówce w tym tyg widze multum pięknych euro 6, ładnie to wygląda a nie padła na druty powiązane :D

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 10 kwie 2020, 15:49

Cytuj:
Cytuj:
Sąsiod mówił że mu Kania 22poli a mi poniżej 26 nie chce zejść. Gdzie mogę szukać pomocy?
Za ciężko wozisz :D
Wina spedytora, jak nic! :lol:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2861 z 3471 [ Posty: 69418 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12859 2860 2861 2862 28633471 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: