Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 lis 2012, 10:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2010, 11:59
Posty: 395
GG: 2244591
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Kluczbork OKL

Ciekaw jestem, jak daleko klienci będą w stanie zaadoptować podwozie - śmieciarka, pojazdy asenizacyjne, może cięższa laweta a'la pomoc drogowa?[/quote]

Jak zobaczyłem pierwsze zdjęcie Antosa od razu taki żółciutki holownik zaczął mi się śnić po nocach... :roll:


Ciekawi mnie tylko ile miejsca w środku? żeby nie było jak w Atego.

_________________
http://www.lechmot.pl
1.Twój problem nasze pieniądze.
2.Zawsze PIERWSI przy Tobie!.
3.Marudź ile chcesz a płać ile się należy!.


Post Wysłano: 17 lis 2012, 10:38
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2136
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Post Wysłano: 17 lis 2012, 14:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Wygląda chyba lepiej od MPIV, a już na pewno od MPIV w wąskiej budzie :)

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 02 gru 2012, 16:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 cze 2007, 14:11
Posty: 639
GG: 2158946
Samochód: Fiat CC 700 31PS
Lokalizacja: DK1 SPS

Ciekaw jestem jak się to przyjmie jako następca Axora, którego często można było spotkać pod kiprem albo w dystrybucji :D

http://www.baumaschinenbilder.de/forum/ ... tid=818262

_________________
B-8.12.2010
C-6.02.2013
C+E-23.07.2013
KW-11.03.2013


Post Wysłano: 22 mar 2013, 10:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 0:05
Posty: 272
GG: 7218297
Samochód: xf106
Lokalizacja: CB

Podobno poczta ma lada dzień brać na testy Antosa


Post Wysłano: 22 mar 2013, 12:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

cała idea Axora to zaoferowanie pojazdu mogącego spełniać rolę Actrosa, ale lżejszego i tańszego. a więc uboższego.

węższa kabina, tylny most z blachy spawanej, inne tyle zawieszenie (lżejsze), mniejsze, lżejsze silniki z autobusów.
pojazd ma zastosowanie tam, gdzie potrzebna jest niska masa, albo do dystrybucji, mniejsza kabina.
na Targach w ofertach zawsze prezentowana jest najbogatsza wersja do złudzenia przypominająca wyższy model, a do sprzedaży zazwyczaj idą golasy.
wypełnia od przestrzeń między Atego i Actrosem. niewiele zostaje tu miejsca, więc nowy model, powinien zastąpić Axora.

Axor miał złą opinię. montowany w Turcji zachowywał jakość naszego Jelcza.
gdy chyba w 2006 roku dostałem nowy ciągnik siodłowy Axor na tydzień do testowania, pisałem wtedy dla Smochodów Specjalnych, jeździłem nim tydzień.
pamiętam tylko, że przez noc przy temperaturze około +10st z niego schodziło powietrze do zera, bez podpiętej naczepy.

nie wiem gdzie będa produkować Antusa, ale miejmy nadzieję, że albo nauczyli Turków dobrze montować, albo przerzucą produkcję tam gdzie to auto będzie miało szanse spełniać jakieś wymagania jakości.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 23 mar 2013, 8:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2006, 2:00
Posty: 198
Samochód: szybki ;)
Lokalizacja: STWua

Cytuj:
cała idea Axora to zaoferowanie pojazdu mogącego spełniać rolę Actrosa, ale lżejszego i tańszego. a więc uboższego.

węższa kabina, tylny most z blachy spawanej, inne tyle zawieszenie (lżejsze), mniejsze, lżejsze silniki z autobusów.
pojazd ma zastosowanie tam, gdzie potrzebna jest niska masa, albo do dystrybucji, mniejsza kabina.
na Targach w ofertach zawsze prezentowana jest najbogatsza wersja do złudzenia przypominająca wyższy model, a do sprzedaży zazwyczaj idą golasy.
wypełnia od przestrzeń między Atego i Actrosem. niewiele zostaje tu miejsca, więc nowy model, powinien zastąpić Axora.

Axor miał złą opinię. montowany w Turcji zachowywał jakość naszego Jelcza.
gdy chyba w 2006 roku dostałem nowy ciągnik siodłowy Axor na tydzień do testowania, pisałem wtedy dla Smochodów Specjalnych, jeździłem nim tydzień.
pamiętam tylko, że przez noc przy temperaturze około +10st z niego schodziło powietrze do zera, bez podpiętej naczepy.

nie wiem gdzie będa produkować Antusa, ale miejmy nadzieję, że albo nauczyli Turków dobrze montować, albo przerzucą produkcję tam gdzie to auto będzie miało szanse spełniać jakieś wymagania jakości.
Prawie dobrze Cyrylu z malym "Ale":
Axor owszem jest montowany w Turcji w Aksari jako ciągnik siodłowe 4x2 na zawieszeniu pneumatycznym, podwozia pod wywrotki i betonomieszardki 6x4 i 8x4 na resorach, podwozia 3 osiowe z zawieszeniem pneumatycznym, oraz ciągniki 3 osiowe 6x2/2 z silnikami 360 do 430KM. Pozostałe wersje Axora, oraz ciągniki siodłowe 4x2, podwozia 6x4 budowlane, podwozia 3 osiowe 6x2/2, z silnikami 240 - 330KM, produkowane są w Niemczech w Worth.
Co do uciekającego powietrza "wyjątek nie oznacza reguły".
Antos nie jest absolutnie następcą Axora, bo występuje w 3 kabinach z niskim dachem, a kabina sypialna ma leżankę rozkładaną z za tylnych siedzeń i jest przeznaczony do ciężkiej dystrybucji lokalnej, oraz jako ciągnik siodłowe do ruchu lokalnego.
Nowy Actros, Antos, Arocs oraz Nowe Atego będą montowane w Worth, a do Aksarai zostanie przeniesiona produkcji dotychczas dostępnej gamy ciężarówek MB.
Do poczty pewnie trafi brat bliźniak bez półki pod agregat jak ten -> http://www.plandex.pl/images/stories/b204_11.jpg

_________________
MB :)


Post Wysłano: 25 mar 2013, 0:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 gru 2006, 17:33
Posty: 172
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Obrazek


Post Wysłano: 25 mar 2013, 8:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 kwie 2008, 15:56
Posty: 189
GG: 11914484

Co jak co ale ten Antos pod lohrą wygląda (przepraszam za wyrażenie) conajmniej seksownie, taki widok cieszy napewno oko na drodze. Co zastosowania owej trójki, myślę że można śmiało uznać iż Actros, Arcos, Antos a także Atego w pełni zastąpią starszą rodzine ciężarówek Daimlera. Myślę żę nie do końca jest tu na miejscu porównywanie konkretnych modeli nowej gamy MB, do ich poprzedników. Chyba ważniejszym aspektem jest ogromna możliwość konfiguracji auta jakie potrzebujemy. Swoją drogą słyszeliście coś o tych 700 konnych silnikach w Actrosie?


Post Wysłano: 25 mar 2013, 20:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2010, 17:03
Posty: 140
GG: 0

Cytuj:
Co jak co ale ten Antos pod lohrą wygląda (przepraszam za wyrażenie) co najmniej seksownie, ?

Zgadzam się z tobą w 100%, to autko pod LOHRĄ wygląda zaje***wabiście.

_________________
Pie..ol wszystko, zostań kierowcą zawodowym.
Rób to co kochasz...


Post Wysłano: 23 kwie 2013, 8:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 kwie 2013, 22:10
Posty: 20

Cytuj:
Cytuj:
Co jak co ale ten Antos pod lohrą wygląda (przepraszam za wyrażenie) co najmniej seksownie, ?

Zgadzam się z tobą w 100%, to autko pod LOHRĄ wygląda zaje***wabiście.
Też tak uważam :) Ogólnie ten antos jak dla mnie wygląda o wiele lepiej niż nowe Atego.


Post Wysłano: 29 kwie 2013, 16:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2010, 17:42
Posty: 191
GG: 4511173
Samochód: Fiat Doblo/Motorynka
Lokalizacja: Meszna

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
Mmm... Adampol zakupił Antosy :twisted:

_________________
Pozdrawiam
Jakub Szlósarczyk


Post Wysłano: 15 lis 2013, 22:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2010, 17:42
Posty: 191
GG: 4511173
Samochód: Fiat Doblo/Motorynka
Lokalizacja: Meszna

Po okolicach Bielska Białej jeździ mniejwięcej tak oklejony Antos hakowiec w średniej kabinie:
Obrazek
Dzisiaj wracając ze szkoły na zakładzie w pobliskim skupu złomu zauważyłem dach ciężarówki z kontenerem na sobie. Jutro będe chciał podjechać na zakład i szczelić kilka zdjęć, Wiec powinny być jutro na forum zdjęcia.

_________________
Pozdrawiam
Jakub Szlósarczyk


Post Wysłano: 15 lis 2013, 23:46

O ile Antos w białej kabinie pod lohrą prezentuje się znakomicie, o tyle w barwach na zdjęciu zamieszczonym przez mlody1 wywołuje u mnie mieszane uczucia, ze wskazaniem na zniechęcenie.


Post Wysłano: 16 lis 2013, 1:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Cytuj:
Po okolicach Bielska Białej jeździ mniejwięcej tak oklejony Antos hakowiec w średniej kabinie:
Pewnie DIL coś kombinuje.


Post Wysłano: 16 lis 2013, 11:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Z tym że zarówno ta lora jak i ten ciągnik to nie są Antosy tylko Actrosy MP4 Loader z kabinami ClassicSpace. Antos występuje tylko w wersji kabinowej bez łóżka.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 16 lis 2013, 11:50

Cytuj:
O ile Antos w białej kabinie pod lohrą prezentuje się znakomicie, o tyle w barwach na zdjęciu zamieszczonym przez mlody1 wywołuje u mnie mieszane uczucia, ze wskazaniem na zniechęcenie.
Cytuj:
Z tym że zarówno ta lora jak i ten ciągnik to nie są Antosy tylko Actrosy MP4 Loader z kabinami ClassicSpace. Antos występuje tylko w wersji kabinowej bez łóżka.
Obrazek
Osz kur... :mrgreen: "Tom wyskoczył jak gumka z majtek..."


Post Wysłano: 16 lis 2013, 20:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 cze 2007, 14:11
Posty: 639
GG: 2158946
Samochód: Fiat CC 700 31PS
Lokalizacja: DK1 SPS

Ten hakowiec w okolicach Bielska jeździ już parę ładnych miesięcy, nie udało mi się go jeszcze spotkać z przyczepą-zawsze solo :wink:

_________________
B-8.12.2010
C-6.02.2013
C+E-23.07.2013
KW-11.03.2013


Post Wysłano: 16 lis 2013, 21:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
Z tym że zarówno ta lora jak i ten ciągnik to nie są Antosy tylko Actrosy MP4 Loader z kabinami ClassicSpace. Antos występuje tylko w wersji kabinowej bez łóżka.
Ponoć kabina M w opcji oferuje składane łóżko, coś w stylu "średniej" kabiny w SK.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 17 lis 2013, 22:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2010, 17:42
Posty: 191
GG: 4511173
Samochód: Fiat Doblo/Motorynka
Lokalizacja: Meszna

Cytuj:
Cytuj:
Po okolicach Bielska Białej jeździ mniejwięcej tak oklejony Antos hakowiec w średniej kabinie:
Pewnie DIL coś kombinuje.
Ja go już widziałem u Jakubca w Eko-Wtórze, na parkingu stał i też jakiś raz jak on jechał, a zaraz za nim Stralis z Eko-Wtóra
Cytuj:
Z tym że zarówno ta lora jak i ten ciągnik to nie są Antosy tylko Actrosy MP4 Loader z kabinami ClassicSpace. Antos występuje tylko w wersji kabinowej bez łóżka.
Ja bym taki pewny nie był:
https://www.google.pl/search?q=antos&tb ... B600%3B600

_________________
Pozdrawiam
Jakub Szlósarczyk


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: