Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]

Co sądzicie o tym modelu
1 ) Nie podobają mi sie wgl 13%  13%  [ 4 ]
2 )Jest strasznie awaryjny 0%  0%  [ 0 ]
3 )Nie miałem styczności z tym modelem 13%  13%  [ 4 ]
4 )Może być 10%  10%  [ 3 ]
5 )Podoba mi sie 17%  17%  [ 5 ]
6 )Jest mało awaryjny 10%  10%  [ 3 ]
7 )Miałem styczność z tym modele i jestem nim zachwycony 20%  20%  [ 6 ]
8 )Chciał bym mieć jeszcze jeden taki samochód 17%  17%  [ 5 ]
Liczba głosów: 30
Autor
Wiadomość
Tytuł: Mercedes 914
Post Wysłano: 01 lip 2010, 20:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 17:08
Posty: 24
GG: 8644782
Samochód: VW Passat b5 1.9 TDI 90KM
Lokalizacja: Pęcice

Witam. Co sądzicie o Mercedesie 914. Czy jest on awaryjny czy nie i jeżeli mieliście okazje sie takim przejechać. Proszę o wasze spostrzeżenia.


Moje spostrzeżenia są takie:
Ja takim Mesiem z jeżdzę na codzień w wakacje i choć jest troche głośno to ten model ma jednak w sobie to coś (taka klasyczna praca silnika). Jak na 140 koni ma zryw nawet pod obiążeniem ok 5 ton. Fajnie się nim jeździć, jednak jedyny minus który w nim jest to strzynia tylko 6 biegowa(5 do przody i 1 do tyłu) ale jest to nie zawodny model na razie ma nawinięte na koła jakieś 496.000 km i jedyne co mechanik musi przy nim zrobić to rozrusznik (bo się dosyć często wiesza i jest problem z odpaleniem).


Mam pytanie:
Czy jeżeli samochód stoi bez hamulca ręcznego to czy powinno "uciekać" powietrze ze zbiorników czy nie. Proszę o odpowiedź ponieważ tak sie nie orjętuje w tym a w necie nie moge znaleść.


Proszę o podanie waszych "+" i "-" tego modelu.

Czekam na wasze komentarze (możecie też dać jakieś foto tego modelu)



Pozdrawiam

_________________
http://mstellwag96.blogspot.com/ <--- Blog o chłopaku, który stawia pierwsze kroki w zawodzie mechanika, zapraszam do zaglądania, komentowania i dawania cennych uwag ;-)


Post Wysłano: 02 lip 2010, 11:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 maja 2009, 17:42
Posty: 9
GG: 0
Samochód: Mercedes/MAN
Lokalizacja: Piekary Śl.

Samochod jest naprawde bez awaryjny , ale niestety wygladem juz nie zachwyca . Głosno w kabinie podczas jazdy to jeden z minusow wlasnie tego wozu. Brakuje mu 6 biegu do przodu . A jesli chodzi o reczny to nie powinno uciekac powietrze .


Post Wysłano: 02 lip 2010, 17:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 17:08
Posty: 24
GG: 8644782
Samochód: VW Passat b5 1.9 TDI 90KM
Lokalizacja: Pęcice

No tego 6 biegu czasami brakuje ale odejście i tak ma jak na 140 km. Powietrze już nie ucieka jest wszystko ok. A to że jest głośno to już jest sprawa wyciszenia środka. ale jak na swoje lata w których był produkowany to był jednak luksus.
A samochodzik jest dla tego tak mało awaryjny bo nie ma dużo elektryki i to jest jego kolejny wielki "+" i łatwo jest sie do wszystkiego dostać i we wszystkim połapać.


Proszę o dodawanie komentarzy i zdjęć co do tego modelu


http://www.baumaschinen-babic.de/shop/i ... C_0059.JPG
Foto znalezione w necie.

_________________
http://mstellwag96.blogspot.com/ <--- Blog o chłopaku, który stawia pierwsze kroki w zawodzie mechanika, zapraszam do zaglądania, komentowania i dawania cennych uwag ;-)


Post Wysłano: 08 lip 2010, 10:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sty 2010, 18:30
Posty: 28

Witam, posiadam mercedesa 917, który od 914 różni się tym, że ma turbinę, a co za tym idzie więcej koni (w tym przypadku o 30).
Posiadamy go 3 lata i od tamtej pory nic niepokojącego z nim się nie działo. Kiedy go kupiliśmy był pod zabudową chłodni i jeździł w firmie Trans-Max w Tychach. Podobno mieli ich kilka i nie było z nimi problemu. Po zakupie sprzedaliśmy chłodnię i sami zrobiliśmy z niego lawetę. Na co dzień służy do przewozu koparek, ale w miarę często zdarzają się kursy po ciągniki i inne maszyny rolnicze. Mi osobiście, wizualnie podobają się te mercedesy, a to, że jet głośno to nie dotyczy każdego. Po malowaniu założyliśmy dodatkowe wyciszenia i nie można narzekać. Wielkim plusem są dobre hamulce. Minusy? Co tu dużo mówić, nieraz brakuje klimy, elektrycznych szyb czy lusterek, ale to nie te czasu, a i bez tego idzie żyć.

Tak wyglądał po zakupie:

Obrazek


A tak teraz:


Obrazek


Post Wysłano: 11 lip 2010, 9:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 17:08
Posty: 24
GG: 8644782
Samochód: VW Passat b5 1.9 TDI 90KM
Lokalizacja: Pęcice

Masz racje kolego te modele różnią się tylko tym że jeden ma turbine a drugi nie. Ale bez elektrycznych szyb klimy czy ele. lusterek do się życ.





Dzięki za wasze wypowiedzi i proszę o więc spostrzeżenień co do modelu 914 oraz 917

_________________
http://mstellwag96.blogspot.com/ <--- Blog o chłopaku, który stawia pierwsze kroki w zawodzie mechanika, zapraszam do zaglądania, komentowania i dawania cennych uwag ;-)


Post Wysłano: 20 paź 2010, 20:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lut 2010, 23:09
Posty: 70
GG: 4064033
Samochód: Mercedes
Lokalizacja: Tłuchowo

ja mam mercedesa 814 to samo tylko inna ładowność
samochodzik mało awaryjny w środku może i głośno ale jak sie przerzucić z czegoś jeszcze mniejszego starszego to jest luksus
u mnie mesio jeździ jako lawetka i z tyłu ciąga przyczepę
Jak na tamte lata samochody bardzo udane mało elektroniki itd mój jest z 1994r


Post Wysłano: 01 sty 2011, 22:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sty 2010, 18:55
Posty: 47
GG: 0
Samochód: MB ATEGO 1523
Lokalizacja: Rawicz

Jakie jest spalanie 814 na lawecie a moze ktos wie ile spali 609 laweta


Post Wysłano: 13 sty 2011, 22:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sty 2010, 0:51
Posty: 26
GG: 3407245
Samochód: Atego 1228
Lokalizacja: Grójec

Ja mam 811. Taki motor jak w 609 tylko ze z turbiną. Od 10l/100km, a nawet nizej przy normalnej jezdzie do 14-15l z przyczepą na autostradzie z prędkością 100km/h.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: