Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Tgx 560 euro 6
Post Wysłano: 11 maja 2021, 13:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36
Posty: 151
Samochód: jakiś jest
Lokalizacja: LTM

Witam. :] Znajomy wróg za Odry wrzucił mi wydaje się ciekawa ofertę na tgx z 16 roku z silnikiem 560km d38(?). Miał ktoś doczynienia z takim autem? Ciągnik standard 4x2, na blacie 570 tys, automat, duża kabina, dobrze wyposażony. Warte to to zachodu? Jakiego spalania się spodziewać ewentualnie z wywrotka na trasach kraj, trochę Słowacji i Węgier? Niewiele miałem z manem wspólnego i jakoś nie mam przekonania. :roll:


Post Wysłano: 12 maja 2021, 10:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lis 2015, 1:19
Posty: 287

Ja tez M ANa dla mnie MANy w E6 odpadaja w przedbiegach, to samo wszystkie many na poduszkoamortyzatorach.


Post Wysłano: 12 maja 2021, 12:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Euro 6 to tylko kupować z jedną turbiną i zwykłym Intercoolerem a nie jakimś wodnym wynalazkiem :lol:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 12 maja 2021, 20:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lis 2015, 1:19
Posty: 287

Cytuj:
Euro 6 to tylko kupować z jedną turbiną i zwykłym Intercoolerem a nie jakimś wodnym wynalazkiem :lol:
A są w ogóle takie MANy E6. Wszystkie chyba z tym wynalazkiem.


Post Wysłano: 12 maja 2021, 21:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Są w ostatnich wypustach starego tgx i w tym nowym modelu tgx np silnik 470 i 510

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 13 maja 2021, 8:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lis 2015, 1:19
Posty: 287

rzeczywiscie 430,470 i 510 . nawet nie wiedzialem myslem ze wszystkie z biturbo i wodnym coolerem .Ale to dopiero roczniki po polowie 19 roku czyli auto max 2 lata.

Tak szczerze to sie mozna zastanowic po co w ogole w samochodach pozostaje taki relikt jak cooler. Skoro teraz uklady wiedza jaka jest temperatura doladowujacego powietrza ,cisnienie nawet wilgotnosc. Uklad sterowania wtryskiem potrafi dobierac dawke wydluzac skracac itp. Co wiecej czesto jest zmienna geometria ktora potrafi odpowiednio docisnac cisnienia doladowania w zaleznosci od potrzeb. Przeciez wyzsza temperatura mieszanki powinna byc mile widziana a brak poteznej pojemosci ukladu chlodzacego powinien skutkowac natychmiastowa reakcja na gaz bo turbina nie miala by opoznienia w budowaniu cisnienia. Moze jeszcze w jakis ukladach gdzie moc byla by na 1 miejscu to jeszcze owszem ,ale w slabszych wersjach silnikowych...... Owszem kiedys to mialo gigantyczne znaczenie ale wtedy uklady dzialaly po omacku wszystko bylo mechaniczne ,uklad wtryskowy mial wyznaczona stala dawke minimalnie regulowana turbokorektorem ,a nawet minimalne obnizenie temperatury porawialo doladowanie dawalo duze zyski ale teraz.....


Post Wysłano: 13 maja 2021, 13:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Czysta fizyka, inna temperatura powietrza to inna gęstość, masa... Więcej powietrza ładuje daje więcej paliwa i mamy moc... 8)


Post Wysłano: 20 maja 2021, 12:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36
Posty: 151
Samochód: jakiś jest
Lokalizacja: LTM

Koniec końców przyciągnąłem tego mana na plac a dwa dni później pojechał na Ukrainę, także można miesiąc piwkować bez roboty 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: