Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 maja 2015, 16:37
Posty: 37
Samochód: MAN TGA 26.320
Lokalizacja: Katowice

witam
Posiadam MANa tga 26.320 6x4 euro 4 i mam problem z obsługą okresową, tzn oleje, filtry i smary.
Jakich olejów i smarów używacie do tej bryki, mam nawet książkę do niego ale tak jest to tak skomplikowanie napisane, 50 różnych silników, skrzyń biegów mostów i nie wiadomo co się odnosi do tej konkretnie bryki.
silnik: wchodzi 42litry, norma MAN 3477 czyli 5W-30 lub 10W-40 ten drugi chyba jest lany fabrycznie i jest znacznie tańszy
skrzynia biegów : niewiem jak się fachowo nazywa, jest to ręczna skrzynia 4+4 biegi (połówki i pełne) i skrzynia dolna i górna, chyba olej z normy MAN 341 czyli najlepiej 75w-90 ? Ale ile litrów i co ile km ?
mosty: niewiem nic 75W-90 ? ile litrów jaka norma MAN ?
beka max : niewiem nic ?
kalamitki: gdzie są ? bo pisze żeby smarować tylko co ile ?
kabina kierowcy jest podnoszona ręcznie - siłownik czy tam się olej wymienia ?
układ kierowniczy, uruchomienie sprzęgła wywrotu, czy tam się jakiś olej wymienia regularnie ?
a z filtrów to znam tylko/wymieniałem silnikowy, powietrza do silnika i osuszacz
co jeszcze jest ważne z obsługi okresowej ?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lis 2011, 17:15
Posty: 143
GG: 0
Samochód: man

Do silnika leję 10w40.Filtry raz do roku.Wszystkie.Smarowanie raz na 1-2 miesiące przeprowadzam ale kalamitek za dużo to nie ma.W aucie 6x2 zwrotnice+wałek kardana od przystawki+przekaźnik napędu.Skrzynia biegów czym częściej wymieniasz to nie zaszkodzi.Coś mi się obiło o uszy 100.000km(ale to ze słyszenia).W układzie podnoszenia kabiny nigdy nie wymieniałem:(W tylnym moście wymieniam ale bez żadnych specjalnych terminów.Raz na parę lat ale auto robi około 30.000km rocznie.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

EURO 4-5 10W40, EURO 6 5w40.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lis 2011, 13:37
Posty: 207
Samochód: AFN

Praktycznie każdy zestaw filtrów do wszystkich pojazdów/maszyn znajdziesz w katalogu firmy Hengst na stronie
https://www.hengst.com/pl/katalog-on-li ... catalog=eu
Oto wyniki takiego wyszukiwania dla tekstu TGA 26.320
https://www.hengst.com/pl/katalog-on-li ... catalog=eu
Olej i inne smary znajdziesz w katalogu firmy Shell pod adresem
https://www.shell.pl/kierowcy/oleje-sil ... match.html
Po wpisaniu frazy TGA 26.320 pokazuje ile i jakie oleje się stosuje. Nie ma podanych przebiegów co ile się robi wymianę ale są grupy częstotliwości obsługi technicznej - A, B, C. Nie wiem co to jest ale podejrzewam, że grupa określa jak intensywnie jest używane auto i w zależności od tego wydłuża się lub skraca interwały przeglądowe.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: