Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2019, 10:48
Posty: 2
Samochód: MAN TGA

Witam
przeglądałem całe forum i zauważyłem że w naszych autkach jest dużo problemów z skrzynią ASTRONIC, jednak żaden post nie pasuje dokładnie do mojego problemu więc postanowiłem utworzyć nowy wątek. Posiadam Mana TGA z automatyczną skrzynią biegów w ostatnim czasie wymienialiśmy komplet sprzęgła wraz z kołem i do tego była oddana kaseta skrzyni do regeneracji bo auto nie redukowało biegów z 9 i 7 trzeba było aż zdławić silnik i zapalić ponownie żeby przebił bieg na niższy czasami pomagało przełączenie na ręczne sterowanie i kierowca przebiją biegi ręcznie w dół. Jednak po wymianie sprzęgła i regeneracji kasety samochód odmówił kompletnie posłuszeństwa. Biegi działają tylko przez około 10minut po odpaleniu samochodu jednak gdy ten się zagrzeje auto zaczyna głupiec nie widzi żadnych biegów jest tylko "N". Błędy na desce wyskakują następujące: TCU03117-00, TCU03171-08,TCU00190-08,TCU03124-00,TCU03198-08 Czy może ktoś mi pomóc?? auto było w 3 warsztatach i sam nie wiem co już mam robić każą wymieniać: Olej w skrzyni, Siłownik sprzęgła, Sprzęgło, kasetę a w 1 to najlepiej całą skrzynie. Czy miał ktoś może podobny problem i może mi pomóc?? zaznaczę jeszcze raz sprzęgło było wymieniane komplet wraz z kołem i do tego kaseta była regenerowana 2razy.. Podczas wymiany sprzęgła siłownik nie był wymieniany bo warsztat uznał ze jest dobry..


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Do poprawienia styki na pinach w obu wtyczkach na skrzyni biegów.

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2007, 17:41
Posty: 441
Lokalizacja: Gąsewo ( i tak nie wiesz gdzie to)

Obejrzyj też dokładnie czy przewód od wysprzęglika nie jest przysmażony.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2019, 10:48
Posty: 2
Samochód: MAN TGA

Panowie wysprzęglik wymieniliśmy i się poprawiło ale Po dzisiejszym dniu próby i przejechaniu autem jakiś 160km dalej jest coś nie tak.. Autko z N nie może wbić biegu na 3 słychać jak coś trzeszczy ale bieg nie chce wejść i wyskakuje błąd TCU03155-00 po przekręceniu na R z powrotem N w końcu wchodzi 3 i działa normalnie. Lub trzeba zgasić samochód odpalić ponownie i wtedy wchodzi bez problemu na bieg 3 . Czy to może być spowodowane? jakaś rada?? czego szukać


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2007, 17:41
Posty: 441
Lokalizacja: Gąsewo ( i tak nie wiesz gdzie to)

A sprawdzałeś czy widełki łożyska oporowego nie zacierają się na sworzniu ,druga rzecz ciśnienie powietrza na zasilaniu skrzyni i wysprzęglika


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: