Strona 9 z 9 [ Posty: 163 ] Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 9
Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: Tatra T 815
Post Wysłano: 05 lut 2018, 20:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2017, 7:46
Posty: 9

Dzięki za odpowiedź
Wybaczcie ale mam jeszcze parę pytań związanych z tatrą. Jest to mój pierwszy samochód ciężarowy w związku z tym jestem totalnym laikiem a chciałbym ją trochę usprawnić zanim wyjedzie do pracy ponieważ poprzedni właściciel trochę ją zaniedbał. Czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda sprawa gaszenia silnika w moim samochodzie gaszenie odbywa się poprzez popuszczenie pokrętła służącego do regulacji obrotów znajdującego się na końcu konsoli. Pokrętło połączone jest linką z cięgnem gazu. jest to trochę problematyczne ponieważ żeby zagasić silnik trzeba linkę popuścić i go zdławić natomiast zaraz po odpaleniu trzeba ja znowu podciągnąć żeby silnik nie zgasł. przekręcenie kluczyka nic nie daje silnik nadal pracuje. drugie pytanie dotoczy obrotomierza i wskaźnika temperatury silnika i gdzie szukać przyczyny ich niesprawności. trzecie pytanie to jak prawidłowo powinno być sygnalizowane ładowanie. jeżeli chodzi o olej silnikowy to czy mogę zastosować 15w40
Przypominam że wszystkie pytania dotyczą tatry 815 92 r wywrotka
Pozdrawiam


Tytuł: Re: Tatra T 815
Post Wysłano: 06 lut 2018, 19:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sie 2007, 22:37
Posty: 13
Lokalizacja: Kolobrzeg

U mnie to pokrętło się wciska i auto gaśnie, Potem normalnie odpala. Na zewnątrz przy wlocie powietrza do silnika jest wodzik od gazu przesuwając go też możesz zgasić silnik.
Obrotomierz możesz mieć uszkodzoną linkę. U mnie wystarczyło odkręcić linkę przy obrotomierzu i delikatnie sklepać końcówkę. Z czasem się wyrabia.
Wskaźnik temperatury jeśli idzie ci na maksa to uszkodzony jest czujnik który znajduje sie przy pierwszym cylindrze (do strony wentylatora) po lewej albo prawej stronie nie pamiętam.
Ładowanie powinna gasnąć kontrolka. Nie pamiętam czy Tatra ma wskażnik ładowania. Jeśli pali się kontrolka ładowania to sprawdź regulator napięcia lub przekaźnik obok zbiorniczka do pompki sprzęgła (kiedyś mi się spalił)
Jeśli chodzi o olej to jeżdżę cały czas na Shell Rimula R4 15w40. Mam go w JCB 4cx oraz Deutz Fahr. i jestem bardzo zadowolony.
Pozdrawiam

_________________
niech moc bedzie z toba...


Tytuł: Re: Tatra T 815
Post Wysłano: 06 lut 2018, 22:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2017, 7:46
Posty: 9

u mnie te pokrętło właśnie jest zrobione prowizorycznie przechodzi przez nie śruba z dwoma nakrętkami do której podłączona jest linka wychodząca na zewnątrz kabiny i podłączona do tego wodzika pod przednią maską. po odpaleniu trzeba nakrętki dokręcać do końca żeby zwiększyć obroty natomiast żeby zgasić silnik nakrętki trzeba poluzować u unieść pedał gazu nogą. Może udało by mi się dostać gdzieś takie kompletne pokrętło


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 9 z 9 [ Posty: 163 ] Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 9


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: