Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 kwie 2021, 16:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 kwie 2021, 15:52
Posty: 3
Samochód: Daf

Witam wszystkich na forum i o radę proszę!
W miarę stary ze mnie kierowiec :D ,ale i tak potrzebuje pomocy.Od roku nie jeżdżę ,tylko pracuję jako magazynier w mojej Hurtowni ,której byłem przez 15 lat kierowcą.Mój szef sobie wymyślił,że otworzy sklep w Sofii, w Bułgarii.Wysyła mnie tam z kolegą,aby pomóc trochę przygotować.Jedziemy samochodem z firmy (DAF 26t.) i przewoźimy potrzebne rzeczy jak mroźnie sklepowe,jakieś regały i mój prywatny zestaw narzędzi i elektronarzędzi.Jako że nigdy nie jechałem dalej niż do Budapesztu,proszę was o radę jak przejechać tę trasę w miarę bez problemu.Jedziemy z Austrii przez Węgry i Rumunię.
1.Jakie dokumenty potrzebuję na przewóz rzeczy,jeżeli należą one do naszej firmy?(boję się o moje narzędzia,żeby mi ich ktoś nie chciał zabrać)
2.Czy przejadę na Dowodzie osobistym?
3.Jaką trasą lecieć?Które granice? może jakieś sprawdzone,czy Google maps da radę?
4.Jak z opłatami za Autostrady,czy krajówki?
5.Czy są jakieś dziwne zasady jazdy w Bułgarii lub Rumuni? Żeby nie dawać pretekstu do płacenia mandatu,czy łapówek
I mam jeszcze wiele pytań,ale może sami coś podpowiecie....
Wesołych,Zdrowych Świąt Wielkiej Nocy dla wszystkich życzę.Za odpowiedzi z góry dziękuje i Pozdrawiam.


Post Wysłano: 02 kwie 2021, 23:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2015, 22:54
Posty: 101

Witaj,

Więc tak, po kolei:

1. Nie wiem jak to wygląda przy transporcie na potrzeby własne, ale nikt Ci nic nie zabierze, aby tylko było uwzględnione
w dokumentach, gdyby chcieli zrobić jakąś dokładniejszą kontrolę,
2. Tak, dowód osobisty i dowód od pojazdu/przyczepy/naczepy dajesz na granicy i to wszystko, czasem chcą zobaczyć
prawo jazdy. (kolega musi mieć prawko kat. C, bo inaczej pasażera nie wpuszczą, jeśli nie jest kierowcą - potrafią
sprawdzać czy są zalogowane obie karty kierowców w tacho),
3. Najlepiej będzie udać się autostradą na Nadlac (HU-RO) i potem na Calafat/Widyń (RO-BG).
Z Nadlaca autostradą A1 do Lugoja, dalej drogą nr 6 do Drobety, dalej drogą nr 56A i 56 do Calafatu
Po bułgarskiej stronie, z Widynia drogą nr 1 do Botewgradu i dalej A2 do Sofii. W samej Sofii jest sporo zakazów,
trzeba mieć wykupione zezwolenie na wjazd, ale nie wiem jak to się ogarnia. A bułgarska policja potrafi zabierać
prawo jazdy za wjazd pod zakaz tonażowy
4. W Rumunii jest winieta dzienna, ważna zawsze do północy danego dnia.
W Bułgarii jest podobnie jak na Węgrzech - wykupujesz przejazd konkretną drogą, opłata jest ważna 24h od momentu
zakupu. Na granicy Calafat/Widyń płacisz tylko dodatkowo za przejazd mostem nad Dunajem, a dalej żadnych
dodatkowych bramek na autostradach nie ma.
5. W Rumunii staraj się nie wyprzedzać na autostradzie, bo jest zakaz w dzień, a też lubią za to zabrać prawko...
Jest sporo miejsc gdzie lubi ustawić się inspekcja, tamtejsze "trafiki". Policja często ustawia się z kamerkami.
W Bułgarii mniej inspekcji, ale policja często stoi zakamuflowana gdzieś w krzakach. Ale i w jednym i w drugim kraju,
jak coś się dzieje, to na pewno będziesz wiedział, bo nikt nie oszczędza mrugając długimi :mrgreen:
Na granicach mogą wołać o "tradycję", "na kawę" itp. Jak nie ma żadnego punktu zaczepnego, gdzie mogliby robić
problemy, to nie ma co im dawać, terminali płatniczych jeszcze się nie dorobiły te sępy :wink:

Jak coś więcej potrzebujesz, to pytaj, postaram się pomóc


Post Wysłano: 03 kwie 2021, 11:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 kwie 2021, 15:52
Posty: 3
Samochód: Daf

Hytman dziękuję co bardzo, w razie czego bede pytać. Co do jazdy w Sofii,szef nalegażebym zdążył we wtorek przed 7 Rano.Może po 7-mej obowiązuje ten zakaz.


Post Wysłano: 11 kwie 2021, 15:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 kwie 2021, 15:52
Posty: 3
Samochód: Daf

Hytman witam!!!! Ja już z powrotem w domu,wszystko poszło według twojego planu bez większych problemów.Oczywiście Rumuni wyczuli ,,nowego" i nie obyło się bez łapówki :/ Źle wypisana winieta,zamiast 3 osi(Kat.E),Wpisane były 4(Kat.F).Wykłócałem się,że zapłaciłem więcej niż powinienem,ale to nie miało znaczenia.Chodziło o kasę.Moje niedopatrzenie!Za wszystko jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.


Post Wysłano: 12 kwie 2021, 18:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2015, 22:54
Posty: 101

Cieszę się, że mogłem pomóc :D

Nie spodziewałem się, że będą robić problemy nawet za przepłaconą, przez pomyłkę, winietę... :shock: Co za paranoja, ale to taki kierunek, że szukają dziury w całym

Pozdro, szerokości


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: