Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lis 2016, 7:57
Posty: 57
Samochód: scania

koledzy mam pytanie a mianowicie w scanii 4 z 2001 420km podczas jazdy na obwodnicy poluzował się kompresor w trakcie jady wyrzuciło prawie cały olej z układu smarowania (po zapaleniu sie kontrolki kierowca zgasił silnik), podczas spuszczania oleju zostało może z 4-5 litrów, scania została zalana świeżym olejem oraz został wymieniony filtr, od tej pory zrobione może 200-300 km. Czy jest możliwości ze mogło się coś stać z silnikiem? złapać panewki albo pierścienie?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Pierścieni to na pewno nie. Jeśli bez oleju pochodził kilkadziesiąt sekund, to chyba nie powinno go złapać, a jeśli zrobił już 300km i jedzie dalej, to chyba jest ok.

Podpytaj kierowcę po jakim czasie od zapalenia kontrolki zgasił, i bierz poprawkę że silnik pewnie prawcował ze 3 razy tyle co mówi.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Pytanie jakie ma teraz ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku. Czy pokazuje podobne wartości przed awarią

Miałem ten sam przypadek w scani r 420 tu się wyswietlił komunikat za niskie ciśnienie smarowania coś koło 2 bar pokazywał na wyświetlaczu podczas jazdy

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lis 2016, 7:57
Posty: 57
Samochód: scania

na rozgrzanym na 4 bary zimny 6,5-7 tak więc myślę że to ok? silnik ma przejechane pewnie z 1,5 miliona


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: