Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lut 2010, 9:52
Posty: 6
GG: 8114804

Interesuja mnie klocki org. i inne czesci eksploatacyjne w serwisach sa kosmiczne ceny kiedys kupilem zamiennik to nie dosc ze skonczyly sie szybko to jeszcze rozwalilo tarcze :( ma ktos rady dla zielonego gosciua w transporcie ?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sty 2010, 18:30
Posty: 28

Jak nie w serwisie, a chcesz mieć oryginalne (odradzam zamienniki) spróbuj może wypatrzyć jakąś rozbitą Scanię (czy coś w tym stylu), którą właściciel będzie chciał sprzedać na "części".
Jeśli klocki nie byłyby uszkodzone, a oryginalne na pewno nie będą tak drogi.
Tyle, że nie masz gwarancji czy wytrzymają Ci dzień czy tydzień.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lis 2008, 15:19
Posty: 353
GG: 3745303
Samochód: VOLVO FH12, 420.

Ale mu doradziles, kupowanie uzywanych klockow to jak zalewanie przechodzanego oleju do silnika.

Kup sobie klocki firmy Textar, na os kierowana do Mana kosztuja 500zl brutto, lepszych nie ma.
Jesli chcesz tanie to Lumag czy jakos tak, za ok 300zl.

Tarcze Ci sie sypnely bo klocek sie skonczyl, to nie wina klocka ze nie zostal na czas wymieniony.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sty 2010, 18:30
Posty: 28

Ale w temacie mówi ogólnie o częściach, a ja pisząc post przyznaje, że jakoś się zapędziłem :oops:
Ale jeśli chodzi o inne części np. Zbiornik paliwa jak najbardziej można kupić używany.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 lip 2007, 17:39
Posty: 258
GG: 8732157
Samochód: srebrny
Lokalizacja: KaLIfornia

No tak. Zbiornik paliwa, to część eksploatacyjna.
Ja tak samo jak Maderfaker polecam klocki Textara.
Sami ich używamy od paru dobrych lat i złego słowa powiedzieć nie mogę.
O części pytaj w sklepach typu: Opoltrans, Suder itp


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sty 2010, 18:30
Posty: 28

Ale nie wiadomo czy 500zł dla niego dużo, czy może mało?
Zresztą 500zł jak pisze kolego kosztują do Mana, a do Scanii może jeszcze droższe :/


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 lip 2007, 17:39
Posty: 258
GG: 8732157
Samochód: srebrny
Lokalizacja: KaLIfornia

No to tak, czy siak innej opcji nie widzę, bo jak sam powiedziałeś zagalopowałeś się z tymi używanymi klockami...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lut 2010, 9:52
Posty: 6
GG: 8114804

Panowie mój szef stwierdził że tarcze zniszczyły klocki pewnie mechanik dla przykrycia kierowcy wydał taka opinie klocki byly firmy knorr bremse w serwisie orginaly do scani kosztuja netto 593 zł na jedna os . . . szukam po prostu alternatywnych wyjść i gdzie najlepiej szukać części do aut ciężarowych jako iż pojazdy te są pojazdami zarobkowymi rzeczą jasną jest że części do nich są drogie ale pewnie są sklepy gdzie maja niską marże litp dlatego padło moje pytanie na forum :) pozdrawiam


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 cze 2008, 10:56
Posty: 42
GG: 0
Samochód: Scania/MB Actros
Lokalizacja: Łuków [LLU]

Knorr są bardzo dobre więc nie wiem dlaczego sie tak stało, ja ci moge polecić firmę JURID klocki chodzą 300tys. km w porównaniu do Lumagów które 150tys. nawet nie wychodzą :E

Najlepiej pokręcić się przy jakimś sklepie który ma właśnie części z rozbitków w nienaruszonym stanie. W serwisie nie ma sensu nic kupować bo tam jakość jest gorsza niż w zamiennikach a kosztują bóg wie ile.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 16:26
Posty: 28
Samochód: Peugeot Boxer
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Jesli chcesz tanie to Lumag czy jakos tak, za ok 300zl.
Stanowczo odradzam, raz je kupiliśmy i zrobiliśmy na nich zaledwie 20 tysięcy km - starły się całkowicie...

_________________
Renault Magnum AE 420ti
Mercedes-Benz NG 1625


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lut 2010, 9:52
Posty: 6
GG: 8114804

na knorrach w naszej firmie kierowca zrobił niecałe 30 tysi popekaly tarcze stwiedzono w serwisie ze przegrzane . . . zdecydowałem sie na textary mamy 20 km do granicy niemieckiej a tam sa po 80 euro :) sa na jednej scani i juz troch lataja i nie ma problemu dodam ze nie sa to trasy długo dystansowe . . .


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

Pytanie pierwsze: Jak dlugo ten kierowca pracuje u Ciebie tzn czy w ogole umie jezdzic ? Bo jezeli jest to typowy rajdowiec, ktory na wszystko kladzie lache to nawet klocki za 1000zl nie pomoga.
Pytanie drugie: Czy naczepa w ogole hamuje ?

Moim zdaniem klocki nie sa tutaj w 100% winne ...
Cytuj:
klocki byly firmy knorr bremse w serwisie orginaly do scani kosztuja netto 593 zł na jedna os
Tak, a z wymiana w serwisie scanii te same oryginaly na jedna os kosztuja cos okolo 600PLN netto :!:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lut 2010, 9:52
Posty: 6
GG: 8114804

Macie może jakieś schematy budowy itp silnika ukladu pneumatycznego itp ?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: