Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 29 gru 2007, 19:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2007, 13:10
Posty: 14
Samochód: Volvo FH13 480PS
Lokalizacja: Wielkopolska

Witam kolegów,proszę o informacje na co zwrócić uwage przy zakupie ciągnika Scania?Dodam,że jestem zainteresowany Scanią 144 460KM a dokładniej jest to 98rocznik z przebiegiem niby 890tyś.Dziękuje za podpowiedzi i pozdrawiam :)


Tytuł:
Post Wysłano: 29 gru 2007, 19:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2007, 11:11
Posty: 301
GG: 0

Jakiś ten przebieg niepewny.....


Tytuł:
Post Wysłano: 29 gru 2007, 19:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lis 2007, 18:56
Posty: 61
GG: 5477986
Lokalizacja: Tomaszów maz

ale jest to z allegro czy z innych źródeł?? :?:

[ Dodano: Sob, 29.12.2007, 18:30 ]
ta Scani??

_________________
SCANIA- Królową szos

Moje autko:
SCENIC


Tytuł:
Post Wysłano: 29 gru 2007, 19:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2007, 13:10
Posty: 14
Samochód: Volvo FH13 480PS
Lokalizacja: Wielkopolska

Pojazd do sprowadzenia z Belgii,nie ma żadnych książek serwisowych.Przebieg podpadający dlatego pytam na co zwrócić uwage przy oględzinach....


Tytuł:
Post Wysłano: 29 gru 2007, 19:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lis 2007, 18:56
Posty: 61
GG: 5477986
Lokalizacja: Tomaszów maz

Tego to ci nie powiem ale słyszałem od znajomego że w zachodnich krajach nic nie grzebią przy liczniku, a w Polsce niektórzy przestawiają że ma mniej km. przejechane

_________________
SCANIA- Królową szos

Moje autko:
SCENIC


Tytuł:
Post Wysłano: 29 gru 2007, 22:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2007, 19:20
Posty: 175
GG: 1361427
Samochód: Scania R420 Topline
Lokalizacja: Wrocław

Na skręcony licznik z przebiegiem. Oraz ukryta rdza pod grubą ilością farby

_________________
Bednarski, Nysa

"Niezły syf mają na bazie. To ma być firma? To jakiś PGR nie firma."
"Jeżeli ktoś ma burdel i syf na swoim podwórku to odrazu świadczy o człowieku."
- Leszek Foss


Tytuł:
Post Wysłano: 30 gru 2007, 13:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2006, 8:14
Posty: 202

Jezeli chodzi o przebieg to nie spotkalem sie jeszcze aby auto z Belgii, Holandii, Wloch, Hiszpanii czy Portugalii posiadalo ksiazke serwisowa, nie wiem czy wszyscy ale duza ilosc ma po prostu cofany przebieg, a w Belgii jest to juz nagminne , to chyba nawieksi kombinatorzy w tych kwestiach zasluga tego ze jest tam spora mieszanka Polakow , Rosjan i etc

Różnie ma sie sprawa w Niemczech zarowno u rodowitych Niemcow jak i u Turkow auta maja ksiazke oryginalna rzadko, pisane sa nowe lub znajduje sie ksiazke w aucie potwierdzajaca duzo wiekszy przebieg niz na licziku lub znajduje sie kartke z ostatniej wymiany oleju.

Najpewniejsze sa auta z Francji, tam kazdy pojazd ma ksiazke serwisowa, i w 99 % przypadkow dostaje sie ksiazke przy zakupie i ma sie ta 99% pewnosc przebiegu. Tam do tej kwestii podchodzi sie bardzo restrykcyjnie i za grzebanie w tachu sa mocne paragrafy i nikt sie w to nie bawi, bynajmniej ja sie jeszcze nie spotkalem.

A odnosnie tej Scanii, to przebieg jest niski ale takie auto moglo byc eksploatowane z wywrotemlub niskopodwoziowka i wtedy przebieg nie bedzie proporcjonalny do stopnia wyeksploatowania auta, ale wiecej mozna byloby wiedziec gdyby sie zobaczylo takie auto lub nawet po zdjeciu mozna sporo wywnioskowac.

_________________
- szybciej , szybciej...
-... i tak powoli będą Cię wynosić...
--------------------------------------------------------------------------------------------
SPRZEDAŻ SAMOCHODÓW, NACZEP : http://www.nego.otomoto.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 30 gru 2007, 14:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2005, 9:17
Posty: 399
GG: 0

Cytuj:
słyszałem od znajomego że w zachodnich krajach nic nie grzebią przy liczniku
Rozbawiłeś mnie :mrgreen: A mój znajomy/ciocia/wujek/babcia powiedzieli mi, że nie jest tak :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Ostatnio zmieniony 30 gru 2007, 16:32 przez Denis, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 30 gru 2007, 16:30

Denis zgadzam sie z tobą :D wszędzie grzebią nie tylko w Polsce mamy oszustów i złodziejów :)


Tytuł:
Post Wysłano: 30 gru 2007, 17:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2006, 17:50
Posty: 76

Cytuj:
Jezeli chodzi o przebieg to nie spotkalem sie jeszcze aby auto z Belgii, Holandii, Wloch, Hiszpanii czy Portugalii posiadalo ksiazke serwisowa, nie wiem czy wszyscy ale duza ilosc ma po prostu cofany przebieg, a w Belgii jest to juz nagminne , to chyba nawieksi kombinatorzy w tych kwestiach zasluga tego ze jest tam spora mieszanka Polakow , Rosjan i etc

Różnie ma sie sprawa w Niemczech zarowno u rodowitych Niemcow jak i u Turkow auta maja ksiazke oryginalna rzadko, pisane sa nowe lub znajduje sie ksiazke w aucie potwierdzajaca duzo wiekszy przebieg niz na licziku lub znajduje sie kartke z ostatniej wymiany oleju.

Najpewniejsze sa auta z Francji, tam kazdy pojazd ma ksiazke serwisowa, i w 99 % przypadkow dostaje sie ksiazke przy zakupie i ma sie ta 99% pewnosc przebiegu. Tam do tej kwestii podchodzi sie bardzo restrykcyjnie i za grzebanie w tachu sa mocne paragrafy i nikt sie w to nie bawi, bynajmniej ja sie jeszcze nie spotkalem
Widzę ADAMO że jesteś strasznie tendencyjny w swojej wypowiedzi. A dlaczego niby Francuzi są tacy OK a reszta Europy nie? Chłopie wyluzuj. Absolutnie każdy nowy użytkownik Scania, i nie ma znaczenia z jakiego jest kraju otrzymuje książkę serwisową (bądź jak niektórzy nazywają przeglądową) w ręce i odpowiedni do specyfiki użytkowania pojazdu plan przeglądowy. Z założenia książka ta jest tylko częścią informacyjną dla klienta i nie ma nic wspólnego czasem z historią serwisowania. Bo jeżeli kierowca zapomni książki to co? Serwis odmówi mu obsługi? Poza tym porównując Europę Zachodnią do Polaków i państw byłego bloku socjalistycznego. To stosunek aut regularnie serwisowanych do odbywających "pseudoprzeglądy" poza serwisem jest ogromną przepaścią póki co? Dla każdego potencjalnego przyszłego nabywcy mam radę. Przyprowadz pojazd na serwis to przynajmniej dowiesz się jak eksploatowany był silnik w tym pojeździe. Niestety o historię serwisowania trzeba by było się zgłosić do kraju z którego pojazd pochodzi. Pozdrawiam.


Tytuł:
Post Wysłano: 30 gru 2007, 17:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lis 2007, 18:56
Posty: 61
GG: 5477986
Lokalizacja: Tomaszów maz

Cytuj:
marmex napisał:
słyszałem od znajomego że w zachodnich krajach nic nie grzebią przy liczniku


Rozbawiłeś mnie Mr. Green A mój znajomy/ciocia/wujek/babcia powiedzieli mi, że nie jest tak Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Trzeba sie troche pośmiać ale mówił mi że tam aż tak nie kombinują jak w Polsce

_________________
SCANIA- Królową szos

Moje autko:
SCENIC


Post Wysłano: 30 gru 2007, 18:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2007, 16:52
Posty: 164
GG: 0

Cytuj:
Witam kolegów,proszę o informacje na co zwrócić uwage przy zakupie ciągnika Scania?Dodam,że jestem zainteresowany Scanią 144 460KM a dokładniej jest to 98rocznik z przebiegiem niby 890tyś.Dziękuje za podpowiedzi i pozdrawiam :)
Nie polecam 144L 460Km dużo pali!!! a co masz zamiar wozić tym samochodem???


Tytuł:
Post Wysłano: 30 gru 2007, 19:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2007, 13:10
Posty: 14
Samochód: Volvo FH13 480PS
Lokalizacja: Wielkopolska

Będzie ciągała plandeke a ładunki to z kraju wyroby z drzewa a powroty to zależy co sie trafi... :) Kiedyś jeździłem taką to nie paliła wcale tak dużo a 24 tony i "ściana płaczu" w Niemczech to była ściana śmiechu...


Tytuł:
Post Wysłano: 30 gru 2007, 23:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2007, 16:52
Posty: 164
GG: 0

ale coś ten przebieg mały jest coś mi nie pasuje :?


Tytuł:
Post Wysłano: 31 gru 2007, 11:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2006, 8:14
Posty: 202

Cytuj:
Widzę ADAMO że jesteś strasznie tendencyjny w swojej wypowiedzi. A dlaczego niby Francuzi są tacy OK a reszta Europy nie? Chłopie wyluzuj. Absolutnie każdy nowy użytkownik Scania, i nie ma znaczenia z jakiego jest kraju otrzymuje książkę serwisową (bądź jak niektórzy nazywają przeglądową) w ręce i odpowiedni do specyfiki użytkowania pojazdu plan przeglądowy. Z założenia książka ta jest tylko częścią informacyjną dla klienta i nie ma nic wspólnego czasem z historią serwisowania. Bo jeżeli kierowca zapomni książki to co? Serwis odmówi mu obsługi? Poza tym porównując Europę Zachodnią do Polaków i państw byłego bloku socjalistycznego. To stosunek aut regularnie serwisowanych do odbywających "pseudoprzeglądy" poza serwisem jest ogromną przepaścią póki co? Dla każdego potencjalnego przyszłego nabywcy mam radę. Przyprowadz pojazd na serwis to przynajmniej dowiesz się jak eksploatowany był silnik w tym pojeździe. Niestety o historię serwisowania trzeba by było się zgłosić do kraju z którego pojazd pochodzi. Pozdrawiam.
Czytac posty ze zrozumieniem :lol:

Jedz do Francji po uzywany samochod ciezarowy i jedz do Belgii czy do innego kraju ktore wymienilem, a wtedy bedziemy mogli polezmizowac w tym temacie.

Kazde auto dostaje czysta ksiazke serwisowa, kwestia tylko jak sie do niej podchodzi w trakcie eksploatacji. Leza u mnie takie oryginalne Renault czysciutkie w domu wiec to nie problem.

Widze, ze sie nasluchales farmazonow....autem z Francji jedziesz do ASO podpinasz komputer (jezeli jest do czego) i Ci wychodzi przebieg i historia serwisowania a takze inne duperele, wiec zanim cos napiszesz sprawdz to :!:

_________________
- szybciej , szybciej...
-... i tak powoli będą Cię wynosić...
--------------------------------------------------------------------------------------------
SPRZEDAŻ SAMOCHODÓW, NACZEP : http://www.nego.otomoto.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 31 gru 2007, 23:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 20:47
Posty: 38

mateuszz-m1 nie wiadomo czy akurat ta Scania dużo pali. Mój tato kupił 420 i paliła znacznie więcej niż inne. To jest tak jak loteria jak trafisz na auto co mało pali to będzie mało paliło, a jeżeli kupisz auto co dużo pali, to będzie dużo paliło.. :wink:

_________________
~~ !! Ciężarówki - najlepszy wynalazek na świecie !! ~~

http://www.transportdrewna.fora.pl/


Tytuł: Re:
Post Wysłano: 23 sty 2008, 23:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2008, 14:14
Posty: 8
GG: 0

Cytuj:
Tego to ci nie powiem ale słyszałem od znajomego że w zachodnich krajach nic nie grzebią przy liczniku, a w Polsce niektórzy przestawiają że ma mniej km. przejechane

Kolego nie ma co sie sugerowac za jak z zachodu to nikt licznika nie dotykal.Niedawno polecialem po osobowke mala liczniku ok170 tys.Po sprawdzeniu w polsce okazalo sie ze nakrecila juz ponad 500tys.Teraz wiem ze tam jest pelno oszustow trzeba uwazc.


Post Wysłano: 13 lut 2008, 22:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2007, 20:09
Posty: 11
GG: 0
Lokalizacja: Zwoleń

Ja powiem tak,samochód z 1998r roku z przebiegiem ledwie przekraczającym 800tyś. Jaja sobie ktoś robi 800tyś. to mają nie które samochody z 2002 roku, a na w Holandii raczej nie stał i się na niego patrzyli tylko ganiał i zarabiał.

Zwróć uwagę czy nie ma odprysków lakieru.


Tytuł: Scania 580
Post Wysłano: 10 kwie 2008, 17:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 gru 2006, 17:08
Posty: 221
GG: 0

Witam
Koledzy jestesmy bliscy zakupu Scani 164 580 !! Auto jest z 2001 roku przebieg cos koło 800 tys km . Mam pare pytan na co uważać przy zakupie takiego potwora na co zwracac szczególna uwage ?? Auto ma latac z Chłodna na Hiszpanie , Włochy jak bedzie ze spalaniem takiego samochodu ?? Czy czesci sa dostepne ?? Prosze o rady czy zakupic czy nie.
pozdrawiam

To by miał byc ten samochód byłem juz go ogladac wszytko mi pasuje tylko musze dac zadatek i teraz nie wiem co robic !! Prosze o szybkie informacje !!
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T499726


Ostatnio zmieniony 10 kwie 2008, 19:31 przez Łukaszz, łącznie zmieniany 1 raz.
Tematy połączone.


Tytuł: Re: Scania 580
Post Wysłano: 10 kwie 2008, 19:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2007, 23:19
Posty: 67
Lokalizacja: BIŁGORAJ

No wiec tak.. Z silnikiem 580KM nie mialem osobiście doczynienia ale spalanie napewno bedzie duze. I ten model bardzo rzadko mozna spotkac na drogach więc pewnie z częsciami też bedzie troche większy problem niż np do 420KM.
Często obserwuje Scanie na allegro i musze powiedziec ze ta Scania jest juz bardzo dlugo wystawiona...

_________________
Zawsze i wszędzie SCANIA V8 najlepsza będzie


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: