Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 maja 2007, 23:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2007, 1:14
Posty: 85
Lokalizacja: Okolice Rybnika

Witam, posiadam firme zajmującą sie dystrybucją artykułów rolniczych, chciałbym wejśc w transport, ale samochodem o łądowności 4 tony i narazie tylko Polska, jakie musze mieć dokumenty, certyfikaty czy jeszcze inne rzeczy?? Czy musze starać sie o licencje krajową?

_________________
Lenistwo idzie tak wolno, że bieda je dogania…


Tytuł:
Post Wysłano: 25 maja 2007, 5:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

musisz zrobić certyfikat kompetencji zawodowych co uprawni Cię do ubiegania się o licencję na transport krajowy.

dopiero posiadając te dwa dokumenty możesz zacząć transport zarobkowy na terenie kraju.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 25 maja 2007, 9:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 mar 2006, 21:09
Posty: 51

WItam
Chmielek: może byc też dużo łatwiejsza droga.... Zaświadczenie na przewozy drogowe na potrzeby własne.
Musisz jednak sprawdzić czy spełniać będzie Twój transport wszystkie warunki.
Lektura polecana:
tekst pierwotny: Dz. U. 2001 r. Nr 125 poz. 1371 ze zmianami.
Pozdrawiam
DraKoN


Post Wysłano: 25 maja 2007, 14:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...chciałbym wejśc w transport...
zaświadczenie o przewozach drogowych na potrzeby własne nie ma tu zastosowania.


Tytuł:
Post Wysłano: 25 maja 2007, 17:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2007, 10:58
Posty: 32

nie chcialem tworzyc nowych watkow, dlatego sory , ze to nie w temat.

Znalazlem bardzo fajny opis o CMR. W sumie kazdego to dotyczy , a czesto sie nie wie kto , gdzie , co , i jaka odpowiedzialnosc ponosi.

http://www.prawo.psm.pl/?x=D1962_49_238
(to jest stowarzyszenie przewoznikow)
A tu ta konwencja

http://www.prawo.psm.pl/?x=D1962_49_238_1

Pozdrawiam Jacek


Tytuł:
Post Wysłano: 25 maja 2007, 17:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2007, 1:14
Posty: 85
Lokalizacja: Okolice Rybnika

a jakie koszty związane ze sprawami urzędowymi?? Ile kosztuje licencja międzynarodowa?

_________________
Lenistwo idzie tak wolno, że bieda je dogania…


Tytuł: ;-)
Post Wysłano: 27 maja 2007, 21:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2006, 13:18
Posty: 5

Ciekawy jestem jaki są koszta związane z uzykaniem tego certyfikatu ?? ile czasu się go robi??


Tytuł:
Post Wysłano: 28 maja 2007, 0:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2006, 0:14
Posty: 106

W tej chwili robie certyfikat to sprawa wyglada tak kurs od 800zl do 1200zl (zalezy gdzie) Ja robie w pomorskim osrodu egzaminacyjnym i dlatego place gorne stawke czyli 1200zl, ale naprawde warto bo mam 26 godzin z panem ekonomista, 25 godzin z pania prawnik, 8 godzin z specjalista do spraw transportu i 5 godzin specjalista do spraw bezpieczenstwa ruchu drogowego, wiec jak widac nie ucza tutaj zadni ludzie bez kompetencji. Jak sie zapisywalem to czekalem na ten kurs 4 tygodnie (dopiero robia wtedy kiedy uzbiera sie pewna liczba osob) Trwa caly miesiac tylko w weekendy(np w skołach jazdy mozna zapisac sie na kurs, ktory odywa sie w dni robocze). Egzamin zregoly jest w ITS`ie czyli w Warszawie, ale czesto sie odbywaja sie w innych miejscowosciach gdy uzbiera sie pewna liczba osob, wiec jezeli komus sie spieszy to lepiej jechac do Warszawy. Na egzamin trzeba zapisać sie 2 tygodnie szybciej przed data egzaminu. Na egzaminie jest 60 pytan testowych(czyli a,b, c i d) i trzeba odpowiedziec 60% poprawnych odpowiedzi czyli 42 pytania. Jest jeszcze druga czesc- trudniejsza, bo sa dwa zadania pisemne(trzeba obliczyc np. koszty firmy itp) ponoc jeden bład moze doprowadzic to niezdania calego egzaminu. Koszt egzaminu krajowego wynosi 700zł a miedzynarodowy 800zł. Jezeli ktos ma 5- letnia praktyke w firmie to placi 100zl mniej i co wazniejsze nie musi pisac drugiej czesci czyli pisemnej. Jezeli ktos nie zda to nie musi placic znowu np 700zl tylko bodajze 400zl gdyz te 300zl jest oplaca za wydanie tego certyfikatu. Mozna zdawac od razu tez miedzy narodowy, ale pierw sie pisze krajowy, potem miedzynarodowy, lipa jest taka, ze jak ktos zda miedzynarodowy, a nie zda krajowgo, albo na odwot to nie dostaje zadnego, wiec polecam osobno zdawac krajowy, a pozniej miedzynarodowy.

Egzamin mam 16 czerwca, wiec moge sie podzielic jak bylo...
Pozdro


Tytuł:
Post Wysłano: 13 cze 2007, 22:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2007, 18:45
Posty: 57
Lokalizacja: Kalisz Pomorski

Cytuj:
Jezeli ktos ma 5- letnia praktyke w firmie to placi 100zl mniej i co wazniejsze nie musi pisac drugiej czesci czyli pisemnej.
A tak dokładniej to o jaką praktykę chodzi? 5 lat na stanowisku kierowcy, jako wspólnik, czy może pzry prowadzeniu innej działalności??? bo tak to napisałeś, że zrozumiałem, że można mieć 5 lat firmę zajmującą sie sadzeniem marchewki (tylko przykład, nie czepiać sie) i póżniej zdawać egzamin 100 zł taniej i w sumie dużo łatwiej.


Tytuł:
Post Wysłano: 13 cze 2007, 23:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2006, 0:14
Posty: 106

Musisz miec zalozona firme tranasportowa przynajmniej 5 lat.


Tytuł:
Post Wysłano: 13 cze 2007, 23:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2007, 18:45
Posty: 57
Lokalizacja: Kalisz Pomorski

Cytuj:
Musisz miec zalozona firme tranasportowa przynajmniej 5 lat.
oki. dzięki za odpowiedź, rozumiem że w firmie jest wspólnik który posiada licencję?, bo samemu w sytuacji gdy sie nie posiada licencji jest to niemożliwe.
A można wiedzieć gdzie dokładnie robisz kurs? bo w sumie pomorskie to moje okolice i za jakiś czas sam planuje sie wybrać


Tytuł:
Post Wysłano: 14 cze 2007, 0:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2006, 0:14
Posty: 106

Cytuj:
Cytuj:
Musisz miec zalozona firme tranasportowa przynajmniej 5 lat.
oki. dzięki za odpowiedź, rozumiem że w firmie jest wspólnik który posiada licencję?, bo samemu w sytuacji gdy sie nie posiada licencji jest to niemożliwe.
A można wiedzieć gdzie dokładnie robisz kurs? bo w sumie pomorskie to moje okolice i za jakiś czas sam planuje sie wybrać
Nie, moze byc firma do 3,5 tony, gdzie nie jest wymagana licencja, po drugie moze byc to np hurtownia i ma sie wpisany transport.

Napisalem juz gdzie robie, pomorski osrodek ruchu drogowego, czyli tam gdzie pewnie prawko zdawales, czyli orunia 8)


Tytuł:
Post Wysłano: 16 cze 2007, 9:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 cze 2007, 17:49
Posty: 5

witam! zamierzam załózyc własna firme transportową powyzej 12T, w związku z czym mam pytanie czy jako własciciel firmy musze miec zawodowe prawo jazdy zeby jezdzic własną ciezarówką?


Tytuł:
Post Wysłano: 16 cze 2007, 11:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2006, 0:14
Posty: 106

Cytuj:
witam! zamierzam załózyc własna firme transportową powyzej 12T, w związku z czym mam pytanie czy jako własciciel firmy musze miec zawodowe prawo jazdy zeby jezdzic własną ciezarówką?
Jakie zawodowe prawo jazdy, o czym Ty mowisz?? Wystarczy miec najzwyklejsze prawo jazdy + odpowiednie papierki...


Tytuł:
Post Wysłano: 16 cze 2007, 15:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

możesz być kompletnym analfabetą motoryzacyjnym, jeżeli w firmie będziesz miał osobę posiadającą certyfikat kompetencji zawodowych spokojnie możesz prowadzić firmę transportową.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 16 cze 2007, 16:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 cze 2007, 17:49
Posty: 5

tak, ale mnie interesuje czy jezeli bede miec takiego kierowce z odpowiednimi kwalifikacjami, sam bede mógł jechać w trase i w razie kontroli nie bede narazony na nieprzyjemnosci?
dzieki za odpowiedż


Tytuł:
Post Wysłano: 17 cze 2007, 2:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lis 2006, 1:14
Posty: 67
Lokalizacja: Irlandia

Cytuj:
molek napisał:
witam! zamierzam załózyc własna firme transportową powyzej 12T, w związku z czym mam pytanie czy jako własciciel firmy musze miec zawodowe prawo jazdy zeby jezdzic własną ciezarówką?

Jeśli chcesz sam jeżdzić czyli jako podwykonawca(samozatrudnienie) dla innej firmy musisz mieć prawko C+E, certyfikat kompetencji zawodowych i otwarą własna działalność gosp.

Cytuj:
Jakie zawodowe prawo jazdy, o czym Ty mowisz?? Wystarczy miec najzwyklejsze prawo jazdy + odpowiednie papierki...
Koego chcesz mi powiedzieć że na zwykłym "B" może jeżdzić zestawem ?, chyba nie doczytałeś tekstu :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 17 cze 2007, 8:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

każdy, który chce prowadzić pojazd ciężarowy w transporcie zarobkowym musi mieć uprawnienia jakie wymaga prawo o ruchu drogowym.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 17 cze 2007, 17:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 cze 2007, 17:49
Posty: 5

ok dzieki za odpowiedz i pozdrawiam!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 17 cze 2007, 20:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2006, 0:14
Posty: 106

Cytuj:
Cytuj:
molek napisał:
witam! zamierzam załózyc własna firme transportową powyzej 12T, w związku z czym mam pytanie czy jako własciciel firmy musze miec zawodowe prawo jazdy zeby jezdzic własną ciezarówką?

Jeśli chcesz sam jeżdzić czyli jako podwykonawca(samozatrudnienie) dla innej firmy musisz mieć prawko C+E, certyfikat kompetencji zawodowych i otwarą własna działalność gosp.

Cytuj:
Jakie zawodowe prawo jazdy, o czym Ty mowisz?? Wystarczy miec najzwyklejsze prawo jazdy + odpowiednie papierki...
Koego chcesz mi powiedzieć że na zwykłym "B" może jeżdzić zestawem ?, chyba nie doczytałeś tekstu :wink:
Chodzilo mi o najzwyklejsze "C" 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: