Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Czy sie uda???
Post Wysłano: 13 kwie 2007, 0:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2006, 0:14
Posty: 106

Jutro mam jechac przewiesc znajomemu mrozone owoce samochodem chlodnia. Auto jest na potrzeby wlasne. Mysle, ze wypisze mi fakture, ze niby owoce ja te kupilem, a potem ja wyrzuce jak mu to przewioze, czy myslice jak inspekcja mnie zatrzyma i pokaze ta fakture to wszystko przejdzie bez problemu? i drugie jaka jest kara za przewiezenie komus bez licencji?


Tytuł:
Post Wysłano: 13 kwie 2007, 6:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

wykonywanie transportu bez licencji to 15 000zł.

jeżeli już dopuszczasz się takich rzeczy, to nie mówi się o nich.
stanowi to dla firmy w której pracuję nieuczciwą konkurencję. takie postępowanie zaniża frachty, co w konsekwencji ma wpływ na wysokość wynagrodzenia kierowcy.

więc w interesie większości użytkowników tego forum, którzy mają utrzymanie z uczciwego transportu jest, aby takie postępowania zostały jak najszybciej wykryte i przykładnie ukarane.

czy nie uważasz, że szukanie porady jak nieuczwie zarobić, a Twój tyłek został nietknięty u ludzi, którzy z powodu tego poniosą straty nie jest wyjątkową bezczelnością?

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 13 kwie 2007, 12:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2006, 0:14
Posty: 106

Oj przestan, nie utrzymuje sie z transportu zarobkowo, tylko po prostu musze przewiesc cos znajomemu gdyz jade po drodze, nie zadne 24 tony, tylko tego jest bardzo malo i po drugie nie mam z tego zadnych pieniedzy. Mysle, ze za taki dobry uczynek do piekla nie pojde.

Nie lubie lamac prawo, to nie w moim stylu, po prostu tak wyszlo, no ale mam nadzieje, ze szybko uda mi sie zdobyc ta licencje...


Tytuł:
Post Wysłano: 13 kwie 2007, 13:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

więc pomyśl tak:
przewiezienie chłodnią na odcinku 100km to około 700zł (najniższy ryczałt za dniówkę).
i ktoś tego nie zarobi - inaczej komuś to wziąłeś.

czy jak ja zabiorę Ci 700zł, pewnie do piekła nie pójdę, ale czy Ty będziesz zadowolony?

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 13 kwie 2007, 16:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 mar 2006, 21:09
Posty: 51

Cytuj:
wykonywanie transportu bez licencji to 15 000zł.
Witam
No chyba przesadziłeś. Zgodnie z lp. 1.1 załącznika do UTD to "tylko" 8.000zł.
Ale to pikuś. Jak pokażesz tą fakturę to z niej mogą być dużo większe konsekwencje - karne i karno-skarbowe.
Pozdrawiam
DraKoN


Tytuł:
Post Wysłano: 13 kwie 2007, 19:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sty 2007, 14:55
Posty: 22
Lokalizacja: Poznań

Cytuj:
przewiezienie chłodnią na odcinku 100km to około 700zł (najniższy ryczałt za dniówkę).
i ktoś tego nie zarobi - inaczej komuś to wziąłeś.
Myślę że trochę przesadziłeś ostatnim stwierdzeniem. Jeśli pomożesz koledze przy naprawie samochodu to warsztat na tym nie zarobi, czy to oznacza że zachowałeś się nie fair w stosunku do mechaników którzy zarobili by na tej naprawie? Oczywiście w przypadku kolegi rzecz wygląda zupełnie inaczej bo łamie on prawo fałszując fakturę, i takie postępowanie jest wysoce naganne. Zastanów się kolego czy jest sens ryzykować rozprawą o przestępstwo podatkowe(chyba), nabrudzić sobie w aktach i co jest wielce prawdopodobne zapłacić wysoką grzywnę? Kwestie moralne każdy powinien rozpatrzyć we własnym sumieniu więc o nich nie wspominam.


Tytuł:
Post Wysłano: 13 kwie 2007, 19:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

faktycznie 15 000zł to stara cena.

trudno mi się wypowiadać na temat naprawy samochodów.
ja mówię o transporcie.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 13 kwie 2007, 22:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2006, 0:14
Posty: 106

Nikt nie zarobilby te 700 zl, bo znajomy by sam pojechal gdybym ja nie pojechal, a ze jechalem po drodze to zaoszczedzil na paliwie i teraz pewnie powiesz ze zle zrobilem bo stacja benzynowa nie zarobila itp

Watpie, aby w jakis sposob kapneli sie jakos i bym poszedl siedziec 8)


Tytuł:
Post Wysłano: 14 kwie 2007, 5:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

tu nie chodzi o coś takiego jak "pójść siedzieć" czy "pójść do piekła", bo to są bajki dla małych dzieci.
tu chodzi o jakieś poczucie etyki zawodowej.
nikt nie jest Matką Teresą z Kalkuty i nie zawsze postępujemy jak chcielibyśmy, ale mówienie o tym na forum - to coś nie tak.
przypomina mi to opowiadanie przez kierowcó o swoich sukcesach łóżkowych na 19 kanale.

możemy znaleźć 1 000 powodów usprawieliwiających, ale nie zmieni to faktu, że postępujemy źle.

oczywiście zrobisz jak uważasz, Twój wybór.
ale pamiętaj, że za jakiś czas kiedy wykupisz licencję za ciężko zapracowane pieniądze gdy przeczytasz na forum o wożeniu bez licencji zmienisz zdanie.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 07 cze 2007, 21:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2006, 17:09
Posty: 26
GG: 2308383
Lokalizacja: KALISZ

niezła dyskusja.... teraz jak będę jechał do pracy to nie wezmę po drodze już żadnego kumpla bo przecież taksówki nie zarobią.........szok


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: