Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 mar 2007, 10:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 gru 2006, 20:54
Posty: 47
Lokalizacja: Czarna Dąbrówka

Czy byłby ktoś chętny do kupowania modeli herpy na ebay-u w sposób który już był kiedyś na tym forum proponowany czyli zbieramy się w kilka osób wyszukujemy jednego sprzedawce i kupujemy u niego modele.
Samemu to tak nie za bardzo bo są zbyt drogie koszta transportu, a w kilka osób jak się złożymy na przesyłkę to będzie ok. Co wy na to :?: :?: :?:

_________________
== DAF Truck ist the Best ==
POZDRO wszystkim!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 15 mar 2007, 12:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 paź 2006, 20:52
Posty: 196
GG: 90800
Samochód: Romet V8 4.3 TDI
Lokalizacja: POS

Jak by co to ja jestem chętny.

A jak znam świat, to i tak nic z tego nie będzie. :twisted:

_________________
Tiry na tory, lokomotywy w pokrzywy
Jeśli nie chcesz wiedzieć jak rozpocząć inwestowanie w trakcie studiów i zapewnić sobie finanse na całe życie to nie klikaj....
Tutaj też nie klikaj :)


Tytuł:
Post Wysłano: 15 mar 2007, 12:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2006, 17:46
Posty: 99
Lokalizacja: Włodawa

PAWLO zagadaj z DELem lub z KACZOREM.
Są pewne przymiarki co do zakupów na ebay,tylko czekamy na więcej osób które byłby chętne i pewne.
Już tak zakupiliśmy modele na ebayu w kilka osób,trochę to trwa wszystko.Od całej operacji z zakupami,zapłatą,wysyłki do polski oczekiwać można nawet do dwóch miesięcy albo do miesiąca.
Zależne od przyrody i czasu...
Najgorsze jest to,że z której oferty coś wybrać,zazwyczaj przegląda się kilka ofert aby można było ocenić co jest wartego uwagi i czy każdemu pasuje.
Jeśli mało interesujące to dalsze poszukiwania...


Tytuł:
Post Wysłano: 15 mar 2007, 13:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Tak jak Predor napisał ja już kupowałem na ebay modele w składzie: Matez, Kaczor, Predor i oczywiście ja. Największym problemem jest znalezieniem oferty w której każdy mógłby coś dla siebie znaleźć. Druga sprawa to osoba z niemieckim kontem która pomogła by nam przelać pieniążki do sprzedawcy.


Tytuł:
Post Wysłano: 15 mar 2007, 15:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 paź 2006, 20:52
Posty: 196
GG: 90800
Samochód: Romet V8 4.3 TDI
Lokalizacja: POS

Przecież większość banków oferuje już przelewy zagraniczne. A co do 2 miesięcy czekania za towarem to też się nie zgodzę. Najdłużej trafiło mi się czekać 18 dni.

_________________
Tiry na tory, lokomotywy w pokrzywy
Jeśli nie chcesz wiedzieć jak rozpocząć inwestowanie w trakcie studiów i zapewnić sobie finanse na całe życie to nie klikaj....
Tutaj też nie klikaj :)


Tytuł:
Post Wysłano: 15 mar 2007, 16:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Tak, banki oferują przelewy zagraniczne tylko że prowizja wynosi ok.50-70zł. Tak przynajmniej jest w trzech bankach w których mam rachunki. Więc w tej sytuacji trzeba kupić u jednego sprzedawcy 15-20 modeli żeby koszt przelewu stanowił akcpeptowalny % wartości pojedyńczej sztuki. Pozostaje więc znalezienie "polskiego" banku o mniejszych prowizjach , lub wpłacać bez prowizji pieniądze w niemczech, co wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem, oczywiście jeśli ma się taką możliwość.

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 15 mar 2007, 16:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2005, 21:43
Posty: 79
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Sam robilem ostatnio przelewy transgraniczne - oplaty siegnely 50 zl. Ale raz "zaszalalem" i bank dowalil mi prowizje 80 zl - za szybki przelew. Najlepiej placic przez PayPal'a - ale tu sprzedawcy doliczaja 5 % wiecej do kwoty wylicytowanej (nie wszyscy, ale sie zdarzaja).


Tytuł:
Post Wysłano: 15 mar 2007, 16:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2006, 17:46
Posty: 99
Lokalizacja: Włodawa

JAMRA akurat ja czekałem najdłużej półtorej miesiąca od zakupu na wysyłkę a najkrócej to tylko tydzień czasu.Zależne to jest od sprzedającego i jego wysłania paczki,bywa że z oporami i trzeba się upominać.
Co do przelewów to z tym to różnie bywa,wiadomo od banku jakie ma stawki za przelew zagraniczny.Prowizja wzrasta również z sumą,im większa suma do przelewu tym prowizja większa.
Bardzo dobrą,szybką,bezpieczną operacją jest PAYPAL,zero prowizji.
Tylko podstawa to karta kredytowa i nie wszyscy sprzedający mają system płatności paypal.
Również można znalezc banki gdzie prowizja jest od 20zł w górę.


Tytuł:
Post Wysłano: 15 mar 2007, 16:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 gru 2006, 20:54
Posty: 47
Lokalizacja: Czarna Dąbrówka

Z wpłatą w niemczech to nie ma żadnego problemu tylko musi być conajmniej 5 chętnych i jakiś konkretny sprzedawca.

_________________
== DAF Truck ist the Best ==
POZDRO wszystkim!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 15 mar 2007, 17:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

Jeśli chodzi o mnie, to jestem jak najbardziej zainteresowany tą inicjatywą. Czekam na konkrety.


Tytuł:
Post Wysłano: 15 mar 2007, 21:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2007, 14:24
Posty: 7
Lokalizacja: WARSZAWA

Jakby co to ja tez jestem chetny ...mozecie na mnie liczyc :D Sam osobiscie kupiłem 2 razy ale koszty sami wiecie sa zbyt wysokie.Jak coś to czekam na odpowiedz pzdr


Tytuł:
Post Wysłano: 16 mar 2007, 0:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 gru 2006, 16:12
Posty: 137
GG: 1605293
Lokalizacja: Głogów

kupuje na ebayu od czasu do czasu. dzis akurat robilem przelew i od 250 euro zaplacilem 5 euro i 9,50zl prowizji za przelew, takze Panowie nie wiem gdzie Wy macie konta ale wasze banki ostro was okradaja.... :shock:

_________________
NAJLEPSZA polska galeria ciężarówek w sieci www.trucksfoto.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 16 mar 2007, 8:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2005, 21:43
Posty: 79
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Jezeli znajdzie sie grupka - to ja tez z chcecia sie przylacze do takowej grupy "wzajemnego wsparcia"


Tytuł:
Post Wysłano: 16 mar 2007, 9:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 paź 2006, 20:52
Posty: 196
GG: 90800
Samochód: Romet V8 4.3 TDI
Lokalizacja: POS

Cytuj:
Jezeli znajdzie sie grupka - to ja tez z chcecia sie przylacze do takowej grupy "wzajemnego wsparcia"
A później na jakimś zlocie ktoś powie że z forum to "najbardziej jestem związana przez kasę zapomogowo pożyczkową"

A tak wracając do tematu to mi też zawsze przelew wychodzi tak jak już nikos9 napisał około 20 zł [ 5 euro mam stałej opłaty i do tego 0,93% od kwoty].

_________________
Tiry na tory, lokomotywy w pokrzywy
Jeśli nie chcesz wiedzieć jak rozpocząć inwestowanie w trakcie studiów i zapewnić sobie finanse na całe życie to nie klikaj....
Tutaj też nie klikaj :)


Tytuł:
Post Wysłano: 16 mar 2007, 11:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

No koledzy, nie bądźcie tacy tajemniczy, co to za banki mają takie dogodne warunki prowizyjne :?: No i czy nie trzeba mieć u nich ROR-a żeby te warunki otrzymać :?:

[ Dodano: Pią, 16.03.2007, 11:47 ]
W międzyczsie musiałem odwiedzić swoje banki i przy okazji zweryfikowałem warunki przelewu na dzień dzisiejszy przy kwocie eur równoważnej ok 150-200zł:
BPH-koszt przelewu 70zł + koszty banku docelowego co może dać ponad 100zł
WBS- koszt przelewu 15zł + mały procent od kwoty+ koszty banku docelowego co może dać ok70-100zł.
Jak się ruszyć to i tak d...pozostaje z tyłu :evil:
Nie miałem potrzeby dziś jechać do PKO BP, może tam jest trochę taniej :?:

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 16 mar 2007, 13:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2006, 17:46
Posty: 99
Lokalizacja: Włodawa

W Kredyt Banku przelew kosztuje 20zł,dziś się dowiem dokładniej na ten temat.Czy nie ma żadnych kosztów dodatkowych lub ukrytych,akurat w tym banku mam ROR.
Jak mi powiedzieli to jeszcze im większa suma do przelewu waluty zagranicznej tym większe koszta.
Dam znać pózniej co i jak,najlepiej porównać kilka banków i gdzie się najbardziej opłaca po najmniejszych kosztach i stratach finansowych.
Więc panowie którzy są zainteresowani zakupem na ebay niech się dowiedzą jak ma się sytuacja w innych bankach w tej naszej wspaniałej krainie zwanej Polską gdzie miód i wino płyną strumieniami...hehe


Tytuł:
Post Wysłano: 16 mar 2007, 14:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 gru 2006, 16:12
Posty: 137
GG: 1605293
Lokalizacja: Głogów

Posiadam konto dewizowe (euro) w WBK i tam sa takie warunki, o ktorych pisalem wyzej. Mozna skorzystac z 3 wersji przelewu: standard 29,50; pilny ok 35 a express 38zl i jest na nastepny dzien w Niemczech. Pytalem o koszty ukryte i zadnych nie bylo i mam nadzieje, ze nie bedzie :) Kilka miesiecy temu ceny byly tragiczne naszczescie UE i Urzad Ochrony Konsumentow zaczyna dbac o nas...
petrzask Do PKO PB nawet nie jedz, bo tam to jest tragedia, kiedys za zwykly przelew chcieli policzyc mi 25 zl!

p.s. jakbyscie kupowali cos naprawde fajnego moze sie przylacze :)

_________________
NAJLEPSZA polska galeria ciężarówek w sieci www.trucksfoto.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 16 mar 2007, 15:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 paź 2006, 20:52
Posty: 196
GG: 90800
Samochód: Romet V8 4.3 TDI
Lokalizacja: POS

Właśnie chciałem też napisać, że mam konto, na którym główną walutą jest Euro. Przelew na nie z mojego konta w złotówkach mam za friko, ale przelew z konta w Euro na jakiekolwiek inne konto kosztuje tak jak już pisałem. Niezależnie od tego, czy konto jest krajowe czy zagraniczne. Jedyną wadą jest to, że utrzymanie tego konta kosztuje mnie 10 euro/mc.

_________________
Tiry na tory, lokomotywy w pokrzywy
Jeśli nie chcesz wiedzieć jak rozpocząć inwestowanie w trakcie studiów i zapewnić sobie finanse na całe życie to nie klikaj....
Tutaj też nie klikaj :)


Tytuł:
Post Wysłano: 23 mar 2007, 22:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Tytuł:
Post Wysłano: 23 mar 2007, 22:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 gru 2006, 20:54
Posty: 47
Lokalizacja: Czarna Dąbrówka

Oferta ciekawa tylko niektóre ceny sa przerażające. Był kiedyś koleś który wystawiał aukcje od 1 Euro na licytacje ceny szły max do 10 Euro a modele bardzo ciekawe.

_________________
== DAF Truck ist the Best ==
POZDRO wszystkim!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: