Autor
Wiadomość
Tytuł: Śmieciarki
Post Wysłano: 07 lut 2007, 23:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 mar 2006, 0:33
Posty: 295
GG: 0
Lokalizacja: z nienacka

Myśle że fotek śmieciarek nie zabraknie :) a oto moje:
Najnowszy nabytek sanockiego SPGK, którym jeździ znajomy pan Jacek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
więcej fotek narazie nie mam, może wyrwe jeszcze jakieś już z wielkim napisem SPGK :) bo dziś chyba go docierali bo jeździli nim tam i z powrotem i widziałem że już ma duże naklejki..... a co do podsumowania to nasuwa mi się myśl że kończy się era starych dymiących i hałasujących jelczów....


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lut 2007, 0:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2006, 20:33
Posty: 264
GG: 5844851
Samochód: Honda Civic VIII
Lokalizacja: Gdynia

Witam

Jeżeli chodzi o Gdynię to era starych jelczów czy starów już dawno się skończyła :wink: . Głównymi pojazdami są cztero osiowe Mercedesy i nowo zakupione Many. Z tego co widzę to ich strona jest w przebudowie więc zdjęć nie ma.
Co do Volva to bardzo dobrze się prezentuje.

_________________
Maszyny budowlane 1:50
https://www.facebook.com/pages/Maxtor-G ... 9722855170


http://www.skyscrapercity.com/


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lut 2007, 11:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

U mnie się jeszcze nie skończyła.Głownie Stary 200 hakowce,Jelcze 315,w mniejszości Volva,ale starsze modele niż ten na zdjęciach.No ale jak ma być dobrze,jak PUK nie ma szczęścia do dyrektorów.Co jeden to gorszy.Jaki silnik i skrzynię biegów ma to Volvo?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lut 2007, 12:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 mar 2006, 0:33
Posty: 295
GG: 0
Lokalizacja: z nienacka

Dowiedziałem się tyle ze ma 260-konny silnik i skrzynie manualna 12 biegów. a co do starów hakowców to u nas jest jeszcze tego pełno, a volvo oile sie nie myle jest pierwszym tej klasy wozem w SPGK... chociaż nie wiem czy czasem nie mają jeszcze starego mercedesa....


Ostatnio zmieniony 09 lut 2007, 17:14 przez Ukasz, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 08 lut 2007, 13:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2006, 17:21
Posty: 191
Lokalizacja: Zduńska Wola/łodzkie

w moim regionie śmieciarki to same mercedesy białe w układzie 6x2 (z wleczoną osią )z boskim dudniącym v8 :D:D:D:D w Łodzi jeżdzi też sporo śmieciarek 4x2 też mercedesa ale pomarańczowych

a hakowce i bramowce star 200 (nie są złe jak zadbane to czemu nie)i MAN

w Łodzi natomiast hakowce many z wleczoną osią był kiedyś taki fajny biały kamazik 52213 z hakiem i HDS i kabina sypialna zabierał te takie największe kontonery co na 4x2 nie wejdą i te obłe z szkłem papierem itd (musiał mieć mocny HDS bo te na papier podnosił HDSEM )

no ale go chyba wyzłomowali bo w dobie mietków śmieciarek kiedy star 200 w tym mieście jest rzadkościa nie wypada mieć kamaza :D pozatym troche już ciągnąl olej

takim sam los spotkał jelcze bramowce w moim mieście też już co najwyżej jakiś pojedynczy 4xx a 315 już nie ma .........


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lut 2007, 14:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lip 2006, 11:06
Posty: 380
GG: 0
Samochód: Opel Zafira 2.0 DTi
Lokalizacja: Kraków

Kraków.
Część śmieciarek to oczywiście stare poczciwe Liazy. Obecnie jest ich ok. 8. MPO Kraków obecnie zakupiło 10 nowych Manów TGL i jednego TGA hakowca. Pozostałe samochody to Volva FM6 oraz MB actrosy w 90% wykorzystywane jako pojazdy pod kontenery, czyli hakowce. Są też oczywiście Stary, lecz tylko ok. 3 sztuk. 2 jako hakowce a 1 jako śmieciarka z bocznym wsypem na jeden kubeł. MPO posiada także pługi, z których większość to poprostu FM6stki, które codziennie jeżdżą z kontenerami, a tu zaciągają na siebie solarki i zaczepiane mają z przodu pługi. Mają też ok. 6 pługów stałych, czyli takich które cały rok są jako pługi. Posiadają także ok. 4 Liazków polewaczek.
Obecnie do kubłów segregacyjnych używane są również renaulty midlum z długą zabudową i hds'em. Jest także holownik Jelcz :) całkiem żwawa maszyna :) niedawno ciągnął jakąś FM6.

_________________
ze mnie to tiroweic żaden :(!


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lut 2007, 16:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 maja 2006, 18:00
Posty: 503
GG: 7138832
Samochód: Jelcz-Scania
Lokalizacja: Tarnów

U mnie w mieście nie przeminęła era Jelczy czy Starów, ale również można spotkać nowoczesne pojazdy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
Szybszy, nie znaczy lepszy.
B,C,E


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lut 2007, 22:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 mar 2006, 0:33
Posty: 295
GG: 0
Lokalizacja: z nienacka

te 2 pierwsze jelcze to jeszcze całkiem całkiem wozy... u nas w Sanoku to volvo to rewolucja... ale i tak zanim zainwestują w następne zachodnie auta to troche wody w Sanie upłynie


Tytuł:
Post Wysłano: 24 lut 2007, 13:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 sie 2006, 19:11
Posty: 27
Lokalizacja: Warszawa

W Warszawie jest kilka firm, np. MPO, Sita, Byś, Trans-Formers, Remondis. Każda ma inny tabor, najczęściej nowoczesny. I tu niespodzianka: moje osiedle (Stary Żoliborz) obsługuje kilkunastoletnia (co najmniej, tak myślę) trzyosiowa Tatra. I kompletnie nie wiem do kogo należy. Zaś osiedle obok codziennie odwiedza malutka, króciutka Scania, doskonale pasująca do wąskich uliczek.

Aha, pyatnie do znawców: czym różni się śmieciarka bębnowa od płytowej?


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lut 2007, 8:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2006, 17:08
Posty: 60

U mnie jeżdżą czasem Stary jako śmieciarki. Ale przyjedzie raz na miesiąc, czasem dwa taka śmieciarka która bierze kontener, jedzie wyrzucić, wraca, zostawia, bierze następny... . Przypomina mi się teraz jedna historyjka która mnie spotkała.
Raz poszedłem na śmietnik z siostrą, idziemy, gdzieś w odległości 30m od kontenerów zobaczyliśmy nogę w śmietniku. Ale szliśmy dalej. Jak byliśmy pod kontenerami to człowiek wyszedł z kontenera, ale tylko po to żeby puszkę do siatki wrzucić i wrócił do środka. Ciekawe co by było gdyby go ta śmieciarka zabrała.

_________________
RKS Motor Lublin& WKS Śląsk Wrocław & RKS Chełmianka Chełm


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lut 2007, 10:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Śmieciarka płytowa ma we wnetrzu płytę,która zgniata śmieci wewnątrz.Płyta ta jest pchana siłownikiem hydraulicznym.Natomiast śmieciarka bębnewa ma w środku bęben,który się okresowo kręci i zagęszcza śmieci z przodu.Coś na zasadzie betoniarki.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lut 2007, 15:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2006, 17:21
Posty: 191
Lokalizacja: Zduńska Wola/łodzkie

z tego co mi wiadomo bębnowe już praktycznie jeżdzą tylko same płytowe

wystarczy spojrzeć od góry i widać że w płytowej jest płyta która zagarnia śmieci a w bębnowej jest jakby przedzielenie w pól ......

płytowa miała z reguły kanciaty prostopadłościenny kontener a bębnowa miała górę zaookrąglona


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lut 2007, 22:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 sie 2006, 19:11
Posty: 27
Lokalizacja: Warszawa

A więc płytowe są ogólnie lepsze od bębnowych, czy po prostu tańsze?


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lut 2007, 23:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2006, 17:21
Posty: 191
Lokalizacja: Zduńska Wola/łodzkie

klasycznym, przykładem bębnowej był jelcz 316 z zabudową wuko taka srebrna zaokrąglona u góry .......

czemu bębnowe nie jeżdzą teraz szczerze nie wiem .......


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lut 2007, 23:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sie 2006, 1:28
Posty: 54
GG: 0
Samochód: MAN TGL
Lokalizacja: Warszawa

http://www.autotransport.com.pl/arch/ar ... smieci.htm Tu jest troche poopisywane jak działają bębnowe i płytowe oraz troche innych ciekawostek :)

_________________
LKW KoRnik


Tytuł:
Post Wysłano: 26 lut 2007, 16:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 sie 2006, 19:11
Posty: 27
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
klasycznym, przykładem bębnowej był jelcz 316 z zabudową wuko taka srebrna zaokrąglona u góry .......

czemu bębnowe nie jeżdzą teraz szczerze nie wiem .......
No właśnie, wydaje mi się, że kiedyś były o wiele bardziej popularne. Te na rodzimych podwoziach były prawie tylko "beczkowate" u góry, a w środku miały widoczne takie wielkie koło.


Tytuł:
Post Wysłano: 26 lut 2007, 19:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

A czy ktoś z Was pamięta zabudowy na starach gdzie śmieci były przerzucane z kubła do kontenera za pomocą takiego harmonijkowatego rękawa ?


Tytuł:
Post Wysłano: 26 lut 2007, 22:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 maja 2006, 15:31
Posty: 38
Lokalizacja: Opolszczyzna

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia pochodzą ze strony producenta http://www.mwm-brzesko.com.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lut 2007, 0:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lut 2007, 23:46
Posty: 79
Samochód: Scania G410 E6 Streamline
Lokalizacja: Ostrzeszów (POT)

Niektóre zdjęcia fajne,takie jak z prospektu :lol: To drugie zdjecie od góry,czyli star,dobra fotka :twisted: A mozecie mi wyjasnic o co chodzi na trzecim zdjeciu od góry,wyglada jak normalna śmieciarka ale bierze kontener :roll: Chyba go wysypuje do srodka tak?Ale to za bardzo nie ma sensu bo dwa takie kontenerwy wysypie i jazda na wysypisko wyrzucic,chociaz lepiej tak niz z kazdym osobno latac :lol: Druga od dołu tez fajna Renia jest :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lut 2007, 7:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2006, 17:08
Posty: 60

to właśnie u mnie jeżdżą podobne do tej na 3 fotce. ale nie mają tego całego kosza tylko muszą zabrać cały kontener i na wysypisko i dopiero powrót

_________________
RKS Motor Lublin& WKS Śląsk Wrocław & RKS Chełmianka Chełm


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: