Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 11 lis 2006, 23:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Dzięki za rozjasnienie.Pazdz mam bują wyboraznie przez co świat jest bardziej kolorowy ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 11 gru 2006, 23:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2006, 22:16
Posty: 22
Samochód: Chrysler
Lokalizacja: Kielce

jestem tu nowy/to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc.
jesli mam prawko na samo C. czy moge wtedy jechać samym ciągnikem siodłowym?? np na zmiane opon. i jest to ciagnik mojego ojca.

_________________
2 x Renault Magnum AE 420ti,Premium 400, Major R 420, Daf XF.


Tytuł:
Post Wysłano: 11 gru 2006, 23:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 wrz 2006, 20:46
Posty: 57

Z tego co wyczytałem to możesz jeździ samym ciągnikiem :wink:

_________________
RENAULT MAGNUM :D
....::::::::....
_____________________

"Grunt To Szybkie Ciężarówki, szybkie kobiety i bary szybkiej obsługi" :D


Tytuł:
Post Wysłano: 12 gru 2006, 18:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Spokojnie kolego samym ciagniczkiem mozesz pomykac bez zadnych konsekwencji. Sam jak mam okazje to jezdze.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 12 gru 2006, 20:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2006, 22:16
Posty: 22
Samochód: Chrysler
Lokalizacja: Kielce

eh sory.chodzilo mi oto/czy jak mam prawko na C a nie mam jeszcze 21lat i czy wtedy moge pomykac ciagnikiem.??


Tytuł:
Post Wysłano: 12 gru 2006, 20:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Możesz, ale możesz nim wykonywać przewozy tylko na potrzeby własne :wink: Chyba że nie chcesz nim niczego wozić.


Tytuł:
Post Wysłano: 12 gru 2006, 20:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:11
Posty: 713
GG: 41206084
Samochód: SCANIA R420
Lokalizacja: Augustów

Cytuj:
ale możesz nim wykonywać przewozy tylko na potrzeby własne Chyba że nie chcesz nim niczego wozić.
A wtedy musi mieć chyba kurs na przewóż rzeczy.A po drugie to co on może przewiezć samym koniem?

_________________
scania R-serie "Stronger than ever"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
International Transport

Augustów najpiękniejsze miasto Polski


Tytuł:
Post Wysłano: 12 gru 2006, 20:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2006, 22:16
Posty: 22
Samochód: Chrysler
Lokalizacja: Kielce

no własnie ja nie chce nic przewozić :) aha.wiec moge.a np holowac tym ciagnikiem drugi ciagnik moge?


Post Wysłano: 27 sty 2008, 20:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2008, 18:05
Posty: 6
GG: 0

witam wszystkich jestem tutaj nowy.. to jak ja zrobilem teraz prawko na C to nie moge jezdzic solowka o wyzszym tonazu niz 7,5 t.. ????


Post Wysłano: 27 sty 2008, 20:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 gru 2006, 21:13
Posty: 34
GG: 7588525
Lokalizacja: Koźmin

Cytuj:
witam wszystkich jestem tutaj nowy.. to jak ja zrobilem teraz prawko na C to nie moge jezdzic solowka o wyzszym tonazu niz 7,5 t.. ????
Kolego to zależy od wieku.Jeżeli nie masz ukończonych 21 lat to nie możesz przekraczać 7,5 t.Jeśli się mylę proszę mnie poprawić :) Pozdro.

_________________
szczoder


Post Wysłano: 27 sty 2008, 20:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2008, 18:05
Posty: 6
GG: 0

no mam 19 lat... i za trzy miesiace koncze szkole to nie moge isc na jakas solowke np 3 osiowe atego itp???


Post Wysłano: 27 sty 2008, 20:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2007, 22:48
Posty: 207
GG: 13717229

Cytuj:
no mam 19 lat... i za trzy miesiace koncze szkole to nie moge isc na jakas solowke np 3 osiowe atego itp???
Pod tym adresem znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie;
viewtopic.php?f=45&t=10885


Post Wysłano: 27 sty 2008, 22:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2008, 18:05
Posty: 6
GG: 0

Cytuj:
Pod tym adresem znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie;
viewtopic.php?f=45&t=10885
dzięki kolega za pomoc dużo mi to wyjaśniło :D pozdrawiam


Post Wysłano: 28 sty 2008, 15:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lut 2007, 23:46
Posty: 79
Samochód: Scania G410 E6 Streamline
Lokalizacja: Ostrzeszów (POT)

Nie wiem czy dobrze słyszałem ale podobno od roku 2009 można zrobić prawo jazdy C od 23 roku życia :?: :( Kurs ma trwać 300 godzin, podobno na autobusy to już wchodzi od września? Nie wiecie jak to jest? A może ktoś już coś pisał na 4um na ten temat? Prosze o jakieś linki gdzie zawarte są te informacje.
Pozdrawiam Pix.


Post Wysłano: 28 sty 2008, 18:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2007, 22:25
Posty: 213

coś zmienią napewno i pewnie na gorsze, więc się spiesz i rób prawko teraz ...


Post Wysłano: 09 lut 2008, 15:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2008, 10:42
Posty: 2
GG: 0

witam :) własnie ukończyłem kurs na przewóz rzeczy i zapytałem na tym kursie o wiek, co usłyszałem?? ze do ciezarówki pow 7.5 t w ogóle nie moge siadc na miescu kierwowcy i dotyczy to sie zarobkowego i prywatnego przewozu :P a z drugiej strony nasówa sie pytanie dlaczego byłem egzaminowany na ciezarówce o dmc 12 ton :P odpowiedz jest prosta - POLSKA :)


Post Wysłano: 09 lut 2008, 16:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 maja 2007, 13:11
Posty: 78
Lokalizacja: 51°31' N 20°01' E

Cytuj:
witam :) własnie ukończyłem kurs na przewóz rzeczy i zapytałem na tym kursie o wiek, co usłyszałem?? ze do ciezarówki pow 7.5 t w ogóle nie moge siadc na miescu kierwowcy i dotyczy to sie zarobkowego i prywatnego przewozu :P a z drugiej strony nasówa sie pytanie dlaczego byłem egzaminowany na ciezarówce o dmc 12 ton :P odpowiedz jest prosta - POLSKA :)

To widać że twój ośrodek szkoleniowy nie zna się na przepisach lub inspektor pomylił się tłumacząc możliwości w których można prowadzić pojazd o większym DMC. Tak więc według niego jeśli tylko posiadasz odpowiednie uprawnienia możesz kierować pojazdem w celach jak to nazwał szkoleniowych, typu pojechać na randkę z dziewczyną lub w niedziele do kościoła. Jeżeli ktoś nie wierzy niech obejrzy powtórkę dzisiejszego programu "Na osi" ;)

_________________
"Nobody will ever need more than 640k RAM!" -- Bill Gates, 1981
"Windows 95 needs at least 8 MB RAM." -- Bill Gates, 1996
"Nobody will ever need Windows" -- logical conclusion


Post Wysłano: 15 lut 2008, 12:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2007, 22:06
Posty: 66

Cytuj:
Kategoria C+E
opis: zespół pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej co najmniej 18 t i długości co najmniej 12m, złożony z samochodu ciężarowego określonego w kategori C i przyczepy lub ciągnika siodłowego i naczepy
wiek: 18 lat
uprawnienia do kierowania:

* pojazdem określonym w kategorii C, łącznie z przyczepą
* ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami).

warunki: posiadanie prawa jazdy kategorii C
inne: Do kierowania zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 24 t jest uprawniona osoba posiadająca prawo jazdy odpowiedniej kategorii przez okres co najmniej 3 lat
Czyli nie mając 21 lat można latać solówką ( np dmc 20t ) ??


Post Wysłano: 15 lut 2008, 18:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 maja 2007, 13:11
Posty: 78
Lokalizacja: 51°31' N 20°01' E

Cytuj:
Cytuj:
Kategoria C+E
opis: zespół pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej co najmniej 18 t i długości co najmniej 12m, złożony z samochodu ciężarowego określonego w kategori C i przyczepy lub ciągnika siodłowego i naczepy
wiek: 18 lat
uprawnienia do kierowania:

* pojazdem określonym w kategorii C, łącznie z przyczepą
* ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami).

warunki: posiadanie prawa jazdy kategorii C
inne: Do kierowania zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 24 t jest uprawniona osoba posiadająca prawo jazdy odpowiedniej kategorii przez okres co najmniej 3 lat
Czyli nie mając 21 lat można latać solówką ( np dmc 20t ) ??

Nie! Ludzie czy wy naprawde musicie wszystkich wprowadzać w bład nie majac zielonego pojęcia o czym mówicie? :?

_________________
"Nobody will ever need more than 640k RAM!" -- Bill Gates, 1981
"Windows 95 needs at least 8 MB RAM." -- Bill Gates, 1996
"Nobody will ever need Windows" -- logical conclusion


Post Wysłano: 20 lut 2008, 16:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lut 2008, 21:07
Posty: 25
GG: 2543900
Lokalizacja: Rzeszów

Witam To moj pierwszy post Nazywam się Damian Bigos pewnie niektorzy mnie znają z innych forum jak np. Harnaś przypuszczam ;) Mam 19lat kat. B,C,C+E badania psychotechniczne i lekarskie oraz karte kierowcy, czekam na kase na kurs na przewoz towarów.

Po tej krotkiej autoprezentacji tekst zwiazany z tematem: co do wieku wszystko dobrze wytłumaczyliście ale nie nurtuje was po co wam E do C skoro możemy jezdzić tylko do 7,5t? przeciez to tylko bus z przyczepą ale wtedy wystarczyło by nam B+E też mnie to zastanawiało i postanowiłem zadzwonić do WITD w Rzeszowie gdzie mieszkam tam Inspektor transportu udzielił mi informacji że zgadza się możemy jezdzić do 7,5t solówką ale w dowodzie rejestracyjnym jest wbita DMC solówki bez przyczepy także jeżeli ją przypniemy to dalej będziemy jezdzić samochodem o DMC 7,5t więc zapytałem jak to działa? Wytłumaczył mi po konsultacji z innym inspektorem że do 21roku życia prawojazdy kategori C+E do jazdy w celach zarobkowych działa tak jakbyś my mieli C1+E a więc możemy zarobkowo jezdzić Ciężarówkami o DMC 7,5t z przyczepą co w całości nie może przekraczać DMC 12T co znacznie rozszerza wachlarz jazdy dla nas :) bo wszystkie zestawy kubaturowe mieszczą się własnie w tym przedziale. Dodatkowo bo o tym jeszcze nikt nie pisał możliwy do obejścia nasz młody wiek jest poprzez Działalność Gospodarczą... Prawo ma zasięg jednego szczebla co oznacza że jeżeli jesteśmy kierowcami w firmie świadczymy sługi przewozowe dla spedycji...Jeżeli jesteśmy na DG świadczymy usługi jako kierowca tej firmie a ona świadczy usługi transportowe dla inncyh firm tzn że w firmie takiej jak np. Omega Pilzno która zatrudnia kierowców na działalność prywatną brak nam ograniczeń :) a przynajmniej tak mi to wytłumaczono :)

PS. Sory za taki ESEJ :P

_________________
W Naszym Fachu Nie Ma Strachu
Jedni marzą o pięknym domu, drudzy o dobrym aucie, trzeci o podróżach, czwarty o pieniądzach kolejni o pracy dającej przyjemność.
Ja te marzenia zawieram w byciu międzynarodowym kierowcom Daf-a XF105 SSC ;D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: