Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 sie 2015, 14:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 sie 2015, 13:44
Posty: 6
Samochód: Kamper > 3,5t

Witam kolegów,

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem kampera-ciężarówki mocno powyżej 3,5t i w związku z tym mam pytanie.

Zauważyłem jeżdżąc po drogach, że w miejscach, w których same misiaczki (bez krokodylków) zatrzymują normalne osobówki nigdy jeszcze nie widziałem zatrzymanych ciężarówek.

Czy dobrze rozumuję, że misiaczki zatrzymują ciężarówki tylko w miejscach gdzie mają dużo miejsca (parking) i stoją razem z ITD ?


Post Wysłano: 21 sie 2015, 17:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1311
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Nie ma reguły. Mnie ostatnio dokonali tzw dynamicznego zatrzymania w takim miejscu, że ze 3 minuty czekałem zanim z radiowozu podejdzie do mojego auta. Generalnie powinni zatrzymywać w miejscach nie zagrażających bezpieczeństwu na drodze, a jak jest faktycznie, to każdy jeżdżący trochę po kraju widzi.
Poza tym to ja rzadko widzę policję i ITD razem, chyba że mają jakieś akcje.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 21 sie 2015, 22:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 sie 2015, 13:44
Posty: 6
Samochód: Kamper > 3,5t

Cytuj:
Nie ma reguły. Mnie ostatnio dokonali tzw dynamicznego zatrzymania w takim miejscu, że ze 3 minuty czekałem zanim z radiowozu podejdzie do mojego auta. Generalnie powinni zatrzymywać w miejscach nie zagrażających bezpieczeństwu na drodze, a jak jest faktycznie, to każdy jeżdżący trochę po kraju widzi.
Poza tym to ja rzadko widzę policję i ITD razem, chyba że mają jakieś akcje.
Ale jak już stoją umundurowani (nie tajniacy), to raczej nie zatrzymują ciężarówek ? Nie zwróciłeś na to uwagi ?
Cytuj:
Proponuje autorowi tematu zabrać się za naukę, za 2 tygodnie powrót do gimnazjum :wink:
Nie wiesz do kogo mówisz, a ja nie wiem o czym mówisz, chyba mnie z kimś pomyliłeś.


Post Wysłano: 23 sie 2015, 2:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3280
Lokalizacja: eu

Czyżby pisał "pan" od pytań o jeździe ma luzie lub biegu?

Co do zatrzymania... To na jakiej podstawie mają zatrzymać? Bo rutynowa tak zwana kontrola nie mieści się w polskich przepisach

Wysłane z mojego DRIVE2 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 23 sie 2015, 19:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 sie 2015, 13:44
Posty: 6
Samochód: Kamper > 3,5t

Cytuj:
Czyżby pisał "pan" od pytań o jeździe ma luzie lub biegu?
To było do mnie, czy do kolegi wyżej ?

Jeśli do mnie to naprawdę nie wiem o co Wam chodzi, może mam podobny avatar albo nick do kogoś ? Serio mnie z kimś pomyliliście.
Cytuj:
Co do zatrzymania... To na jakiej podstawie mają zatrzymać? Bo rutynowa tak zwana kontrola nie mieści się w polskich przepisach
Mnie ostatnio rutynowo zatrzymywano na kontrolę trzeźwości w trasie, więc nie wiem jak w przepisach, ale w praktyce na pewno jest to stosowane.


Post Wysłano: 23 sie 2015, 20:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3146
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Jak trzeźwość to chyba nie Rutynowa :)

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 24 sie 2015, 0:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 sie 2015, 13:44
Posty: 6
Samochód: Kamper > 3,5t

Cytuj:
Jak trzeźwość to chyba nie Rutynowa :)
Schodzimy z tematu, ale to była masowa nocna kontrola - zatrzymywali wszystkich po kolei (albo kogo się udało złapać) i każdy dmuchał. Nie pytali o dokumenty ani o nic. Tylko dmuchałem i następnego zatrzymywali.

Wracając do tematu: Pytałem kolegów z mojej miejscowości i oni też nigdy nie widzieli, żeby zwykła kontrola osobówek zatrzymywała TIRy. Więc pewnie coś w tym jest.


Post Wysłano: 24 sie 2015, 5:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
Jak trzeźwość to chyba nie Rutynowa :)
Schodzimy z tematu, ale to była masowa nocna kontrola - zatrzymywali wszystkich po kolei (albo kogo się udało złapać) i każdy dmuchał. Nie pytali o dokumenty ani o nic. Tylko dmuchałem i następnego zatrzymywali.

Wracając do tematu: Pytałem kolegów z mojej miejscowości i oni też nigdy nie widzieli, żeby zwykła kontrola osobówek zatrzymywała TIRy. Więc pewnie coś w tym jest.
ty pierwszy dzień za kierownicą?
od dość dawna kontrole trzeźwości na drogach to standart i polegają właśnie na "łapance" 100% jadących daną drogą.
dmuchają wszyscy bez wyjątku i mali i duzi i kolarze też.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 24 sie 2015, 6:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

znowu jakaś ściema.
kampera powyżej 3,5t DMC, nie kupuje się od razu, zwykle jest to drugi, ale częściej kolejny kamper.
osoby posiadające takie pojazdy to doświadczeni kierowcy i raczej to ich się pyta o sytuacje na drodze, a nie oni pytają.
po drugie właściciele kamperów bardzo rzetelnych informacji mogą zasięgać na forum CAMPERTEAM, gdzie w wizytówce umieszcza się markę kampera (zabudowy) oraz numer telefonu, bo wszyscy służymy sobie pomocą i nikt nie jest anonimowy. nie ten wiek, nie te zwyczaje.

jednym słowem wygląda to tak jakby 40-letni piłkarz nożny wszedł do szatni młodzików i pytał się: jak się gra w tą piłkę?

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 24 sie 2015, 10:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 sie 2015, 13:44
Posty: 6
Samochód: Kamper > 3,5t

Cytuj:
znowu jakaś ściema.
kampera powyżej 3,5t DMC, nie kupuje się od razu, zwykle jest to drugi, ale częściej kolejny kamper.
osoby posiadające takie pojazdy to doświadczeni kierowcy i raczej to ich się pyta o sytuacje na drodze, a nie oni pytają.
Hahahahaha.
Nie wiem o co Wam tutaj wszystkim chodzi, mieliście jakiś nagły atak tajniaków pod przykrywką na to forum czy jak ?

Serio kompletnie nie mam pojęcia co się tutaj wyprawia, moje pytania są podyktowane czystą ciekawością, nie ma żadnego ukrytego drugiego dna.
Cytuj:
po drugie właściciele kamperów bardzo rzetelnych informacji mogą zasięgać na forum CAMPERTEAM, gdzie w wizytówce umieszcza się markę kampera (zabudowy) oraz numer telefonu, bo wszyscy służymy sobie pomocą i nikt nie jest anonimowy. nie ten wiek, nie te zwyczaje.
Na CamperTeam też mam konto, tylko tam nie pytam o takie rzeczy ;)
Pomyślałem, że lepiej będzie spytać TIRowców, bo oni mają więcej informacji na ten temat.


Post Wysłano: 24 sie 2015, 10:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 sie 2015, 13:44
Posty: 6
Samochód: Kamper > 3,5t

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Jak trzeźwość to chyba nie Rutynowa :)
Schodzimy z tematu, ale to była masowa nocna kontrola - zatrzymywali wszystkich po kolei (albo kogo się udało złapać) i każdy dmuchał. Nie pytali o dokumenty ani o nic. Tylko dmuchałem i następnego zatrzymywali.

Wracając do tematu: Pytałem kolegów z mojej miejscowości i oni też nigdy nie widzieli, żeby zwykła kontrola osobówek zatrzymywała TIRy. Więc pewnie coś w tym jest.
ty pierwszy dzień za kierownicą?
od dość dawna kontrole trzeźwości na drogach to standart i polegają właśnie na "łapance" 100% jadących daną drogą.
dmuchają wszyscy bez wyjątku i mali i duzi i kolarze też.
Prowadzę osobówkę już siódmy rok, ale taką nocną kontrolę z łapanki miałem tylko raz i było to około rok temu. Serio.


Post Wysłano: 24 sie 2015, 13:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

nie ma znaczenia ile czasu jeździsz.
ja ani razu nie dmuchałem w nocy ( w alkomat :lol: ) za to w dzień zdarza mi się to od czasu do czasu.
z drugiej strony to na biegunie trudno o misiaczków z alkomatami bo tam po prostu by nie działały. :D

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 25 sie 2015, 16:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

zwracam honor autorowi, bo znamy się z CamperTeam i pomagałem mu rejestrować jego grzmota wielkości autobusu.

miałem rację, że właściciel kampera najpierw szuka porady na CamperTeam, ale nie skojarzyłem osoby.

natomiast co do kontroli: po prostu trzeba jeździć na trzeźwo i zgodnie z przepisami.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: