Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 cze 2015, 14:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 cze 2015, 14:31
Posty: 2

Witam mam pytanie odnosnie kupna auta ,mascotta dmc 6,5 tony, bede go uzytkowal osobiscie w celach prywatnych przy budowie domu i ogrodu (dosc duzego, musze kupic gdyz nic wiekszego mi na poseseje nie wjedzie a wynajem auta z kierowca takiego auta to min 55zl za godzine a roboty jest na ponad miesiac, wiec mi sie czesc auta zwroci) bede jezdzil po towar i wywozil go z posesji w promieniu max 40km. Czy takie auto moge kupic na siebie jakie dokumenty musze miec do prowadzenia tego samochodu. Dowiadywalem sie co i jak ale kazdy mowi co iinego. Mam prawo jazdy C kurs na przewoz rzeczy. Czy musze posiadac psychotesty, jak jest z tachografem czas jazdy, czy jako wlasciciel i kierowca musze go przestrzegac.
Ewentualnie moge poszerzyc swoja firme jako np uslugi budowlane i miec go na uzytek wlasny. czy tez bede musial posiadac odpowiednie dokumenty do prowadzenia auta? Auto uzytkowane bedzie srednio 10 godzin dziennie plus soboty.


Post Wysłano: 16 cze 2015, 16:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2015, 12:01
Posty: 39
Samochód: Iveco, Mercedes
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Musisz załatwić w urzędzie miasta / gminy zezwolenie na transport rzeczy na potrzeby własne + wypis na auto. Pamiętaj zapłacić podatek od pojazdów pow. 3,5t dmc i przykleić ViaToll'a (chyba że nie będziesz wjeżdżał na drogi objęte opłatą elektroniczną).
Musisz jeździć zgodnie z WE 561/2006 - wszystkie tarczki pauzy itd. Nie ma tu znaczenia co wozisz i gdzie. Musisz trzymać się tacho, nawet na pusto.
Ważna sprawa to jest taka, że nie wolno Ci świadczyć usług transportowych, bo musiałbyś posiadać licencję na transport. Żeby mówić o przewozie na potrzeby własne muszą być spełnione na raz wszystkie warunki:
auto we własnym posiadaniu (nie pożyczone),
musisz sam prowadzić (albo Twój pracownik) - nie może to być wynajęty kierowca,
towar, który będzie wieziony musi być Twój.
Kiedyś nie potrzebne były żadne kursy jeżeli był to PNPW, tylko badania. Teraz nie jestem do końca pewien, ale cośtam jest pozmieniane i potrzebne jest szkolenie okresowe / kwalifikacja wstępna.


Post Wysłano: 17 cze 2015, 21:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 cze 2015, 14:31
Posty: 2

Ok wszystko jasne, podatki zezwolenie ogarne, tacho musze wypytac co jak wypisywac slyszalem ze druki sa gotowe do wypelnienia ze auto stoi, trasnportu nie bede uzywal jako zarobkowy choc czasem sie trafi kurs sasiadowi ale to rozliczenie bez zadnego swistka, co do warunkow auto kupuje ja na siebie, sam prowadze ewentualnie ojciec bo posiada C ale to chyba trzeba napisac upowaznienie, towar? czy mysze miec kwit ze to ja kupilem na siebie bo raczej mat sypkie to bede kupowal bez kwitu czy kostke psycho sobie zrobie na wszelki wypadek, kwalifikacje juz posiadam, takze temat rozwiazany i do ogarniecia. dzieki jak cos to bede pytal.


Post Wysłano: 17 cze 2015, 22:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5950

No to albo przewóz na potrzeby własne i zezwolenie, albo usługi i licencja.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: