Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 gru 2014, 20:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 gru 2014, 20:11
Posty: 2
Samochód: Mercedes Actros 4143

Witam! Posiadam wywrotkę Mercedes Actros 4143 8x6 i chciałbym ją zarejestrować(obecnie na niemieckich blachach) jako pojazd specjalny np. do utrzymania dróg. Jakie warunki musi spełnić taki pojazd by się na to kwalifikował. Słyszałem, że wystarczy ze ma koguty i żółty pas z napisem Utrzymanie dróg. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam


Post Wysłano: 07 gru 2014, 20:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5897
Samochód: Volvo FH

Jeśli nie stać Cię na OC, i podatek od środków tr. to sprzedaj tę padakę i zarejestruj się w UP.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 07 gru 2014, 20:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Jeśli nie stać Cię na OC, i podatek od środków tr. to sprzedaj tę padakę i zarejestruj się w UP.
stać go tylko lubi "koguty i żółty pas z napisem UTRZYMANIE DRÓG" :D

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 09 gru 2014, 21:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1600
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Widoacznie go stać, skoro kupuje takie auto na "zimę" i skoro tak chce zarejestrować tzn , że nie ma zamiaru jeździć w innych przypadkach niż zimowe utrzymanie dróg :)

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 09 gru 2014, 22:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

nie przejdzie ten numer.jeździłem kilka lat na akcji zima i jest tak, że każde auto podciągnięte pod zimę dostaje zaświadczenie wystawiane przez nadzór w którym jest zawarte :data od kiedy do kiedy jest na akcji zima.w/g tego dokumentu nie musisz nawet przestrzegać norm czasy pracy ani czasu jazdy możesz rypać do oporu.ale to w teorii a w praktyce przy poważniejszym zdarzeniu drogowym z pługosolarką policja czy itd żąda wykresówki.i po tym terminie około 15 marca każdego roku zaświadczenia tracą ważność i autka dalej jeżdżą według ogólnych dla siebie przepisów.mieliśmy zdarzenie w lipcu,itd zatrzymało naszą wywrotkę leciwą troszkę i kierownik jak podjechał do itd to tak właśnie tłumaczył ,że to pojazd specjalny bo jeździ na akcji zima.inspektor odpowiedział ,że jak w dowodzie jest napisane ,że wywrotka to jest wywrotka.kolego musiałbyś w dowodzie mieć wbite ,że to pojazd specjalny i wtedy nic ci nie zrobią , ale wątpię czy jakiś diagnosta tobie to podbije.bo pierwsza kontrola na drodze i zabiorą tobie dowód.mam nadzieję że troszkę tobie przybliżyłem temat.


Post Wysłano: 09 gru 2014, 22:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

propo żółtych kogutów to one nie upoważniają ciebie do niczego.one jedynie informują wszystkich do okoła o np.nadjężdżających gabarytach,czy pługu lub robotach na drodze.musisz uważać bo odpowiadasz na drodze jak zwykły kierowca.


Post Wysłano: 09 gru 2014, 23:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lut 2014, 22:26
Posty: 23

Cytuj:
nie przejdzie ten numer.jeździłem kilka lat na akcji zima i jest tak, że każde auto podciągnięte pod zimę dostaje zaświadczenie wystawiane przez nadzór w którym jest zawarte :data od kiedy do kiedy jest na akcji zima.w/g tego dokumentu nie musisz nawet przestrzegać norm czasy pracy ani czasu jazdy możesz rypać do oporu.ale to w teorii a w praktyce przy poważniejszym zdarzeniu drogowym z pługosolarką policja czy itd żąda wykresówki.i po tym terminie około 15 marca każdego roku zaświadczenia tracą ważność i autka dalej jeżdżą według ogólnych dla siebie przepisów.mieliśmy zdarzenie w lipcu,itd zatrzymało naszą wywrotkę leciwą troszkę i kierownik jak podjechał do itd to tak właśnie tłumaczył ,że to pojazd specjalny bo jeździ na akcji zima.inspektor odpowiedział ,że jak w dowodzie jest napisane ,że wywrotka to jest wywrotka.kolego musiałbyś w dowodzie mieć wbite ,że to pojazd specjalny i wtedy nic ci nie zrobią , ale wątpię czy jakiś diagnosta tobie to podbije.bo pierwsza kontrola na drodze i zabiorą tobie dowód.mam nadzieję że troszkę tobie przybliżyłem temat.
Kolego mógłbyś powiedzieć o jaki nadzór ci chodziło. Tak się składa że w firmie mamy jeden samochód na odśnieżaniu i nie jestem pewien że wszystko jest zgodne z prawem. Zajmujemy się odśnieżaniem od kilku lat ale wcześniej był to samochód specjalny zimą odśnieżał a resztę roku stał na kołkach i nie było problemy. Tamten poszedł na żyletki a teraz mamy wywrotkę 4x4 piaskarka stoi na skrzyni a pług do czołownicy. Kierowca na tarczkach z tyłu notuje że jeździ na odśnieżaniu a zaświadczenia wystawiamy że jeździł pojazdem wyłączonym z zakresu stosowania rozporządzenia (WE) itd..
robiliśmy podobnie z samochodami robiąc drogi w lasach (bez wyjeżdżania na drogi publiczne) codziennie po 10 czasami 11 godziń. Mieliśmy kontrola ITD i wszystko było ok


Post Wysłano: 10 gru 2014, 19:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

kolego ja jeździłem z pługiem w Olsztynie i tam odśnieżaniem zajmowała się moja firma w której pracowałem.moja firma wygrała przetarg na odśnieżanie miasta i zleceniodawcą był ratusz a dokładniej zarząd dróg mostów i zieleni.zaś jeśli chodzi o drogi krajowe czyli większość wylotówek z miasta to wszystkie DK.obsłógóje zazwyczaj generalna dyrekcja dróg krajowych,ewentualnie generalna d.d.powiatowych.zalerzy gdzie jeździcie.takie zaświadczenie .powinien wam wydać wasz płatnik bo zapewne jesteście czyimś podwykonawcą


Post Wysłano: 10 gru 2014, 20:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1600
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
.zalerzy gdzie jeździcie.takie zaświadczenie .powinien wam wydać wasz płatnik bo zapewne jesteście czyimś podwykonawcą
Dokładnie tak. Wystawia ten kto wygrał przetarg z GDDKiA, WZDW, PZD czy gmina/miastem.

A co do zwolnien z tacha ... Czas jazdy jest nie istotny, ale uwaga na czas pracy ... :>

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 10 gru 2014, 22:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lut 2014, 22:26
Posty: 23

Wielkie dzięki koledzy. Akurat w moim przypadku odśnieżamy powiat tam mamy wygrany przetarg na jedno zadanie tak więc jeden samochód w zupełności wystarczy. Więc pewnie tam trzeba będzie się zgłosić po owe zaświadczenie.
3majcie się
Pozdrowienia


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: