Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 cze 2014, 10:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 cze 2014, 10:45
Posty: 27

Czym się różni KW wstępna od przyspieszonej?

Egzamin jest taki sam?

Ile konkretnie pytań jest 30 z ilu?
Mozecie mi podac stronki www gdzie bym pytań się nauczył oraz jakies materiały?

Np o czasie kierowcy, o karcie kierowcy o wszystkich rozporządzeniach itp
Dla mnie te pytania są abstrakcyjne.

Robię KW w formie e learningu i slajdy są bardzo trudne a często pytania potem są jakby wyssane z kosmosu i nie dotyczą często tych slajdów.

Skąd mam tą wiedzę posiadać? Np czego dotyczy rozporządzenie 4343/535 itp
Niektóre pytania są łatwe że nawet debil odpowie ale niektóre są po prostu bardzo trudne np jakieś mechaniczne sprawy, lub rozporządzenia, przepisy lub co to jest wysiłek tlenowy, beztlenowy itp.


Post Wysłano: 13 cze 2014, 12:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 kwie 2014, 10:10
Posty: 10

Jedna od drugiej różni się przede wszystkim ilością godzin którą trzeba spędzić nad nimi.
Twoja szkoła zapewne korzysta z e-learningu z tej strony http://www.e-kierowca.pl/index.php/kwalifikacja-wstepna. Masz tam opisane ile godzin podlega pod którą. Egzamin jest taki sam w przypadku jednej jak i drugiej wersji.

ps. Jak dobrze pamiętam, wszystkie pytania zawarte w kwalifikacji były bardzo dobrze opisywane na slajdach gdyż też to tak przerabiałem, postaraj się czytać dokładnie to co czytasz, wiele elementów się powtarza przez co można sobie je zapamiętać. Czas pracy znajdziesz w necie albo w książce którą dostarcza LOK.

Tutaj masz co nieco o tym: http://www.czas-pracy-kierowcy.pl/


Post Wysłano: 13 cze 2014, 15:55

Płacisz za to z własnej kieszeni czy jakieś dofinansowanie?


Post Wysłano: 14 cze 2014, 9:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 cze 2014, 10:45
Posty: 27

nie placę nic

No tak ale slajdów jest straszna ilość 500 x 14 działów

Nie ma bada skąd się nauczę czego dot. rozp. 242423232/423/2323
niektóre pytania są tak zamotane ze szkoda gadac

Prosiłbym o dokładne opisanie chociaż czasu pracy, wykresówek, karty kierowcy itp

Po zdaniu KW mam obowiązek zapalcic 180zl za karte kierowcy czy sie z tym wstrzymac?


Post Wysłano: 14 cze 2014, 9:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

O czasie pracy masz osobny temat. Tam jest opisane niemalże wszystko a nawet więcej. Jak czegoś nie wiesz, to pyraj tam.

Sent from my GT-I9100


Post Wysłano: 14 cze 2014, 10:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 kwie 2014, 13:12
Posty: 31

Raczej nie 500x14 bo każdy dział ma inną ilość slajdów
Po 2 skoro chcesz być kierowcą to chyba powinieneś sam przeglądać net i uczyć się czasu jazdy pracy itp a nie pytać i żeby ktoś się rozpisywał zresztą jest osobny wątek
Nie wszystkie wiadomości ze slajdów są ważne ale duża ich część się powtarza kilkakrotnie więc można co nieco zapamiętać.
A egzamin nie jest trudny jeśli choć trochę kursant się przyłoży- jeśli nie znasz odpowiedzi to albo zostawiasz i wracasz albo wybierasz odpowiedz drogą eliminacji.
Jeśli masz już C i robisz KW to możesz sobie wyrobić kartę kierowcy żeby potem wymienić prawko (żeby nie robić tych 2 rzeczy razem)


Post Wysłano: 14 cze 2014, 10:20

Cytuj:
nie placę nic
Wszystko w temacie. Gdybyś musiał na to zarobić, to na pewno nie byłoby tu takich pytań.


Post Wysłano: 14 cze 2014, 10:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sie 2010, 18:21
Posty: 134
GG: 1
Samochód: Premium 460

Tak z ciekawości: jesteś piekarzem/rolnikiem/inżynierem?
Nie płacisz nic bo robisz to w ramach przekwalifikowania?

Osoba która faktycznie chce jeździć, wie jakie potrzebuje kursy i czym się od siebie różnią.
To nie kurs pilotażu promu kosmicznego, tylko przygotowanie do pracy w zawodzie kierowcy. Coś co każdy średnio inteligentny człowiek, z minimalnymi chęciami jest w stanie ogarnąć.
Po to jest kurs aby przygotować się do egzaminu i zdać go, jak tysiące ludzi przed Tobą.
Jeśli mimo wszystko nie czujesz się na siłach, może zostań przy pieczeniu chleba, nie wszyscy muszą być kierowcami :wink:


Post Wysłano: 14 cze 2014, 10:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 kwie 2014, 13:12
Posty: 31

Właśnie oto chodzi piekarz nie musi być kierowcą tak samo jak kierowca nie będzie piekarzem :P
Ale gdyby wyłożył z kieszeni 2,500 to by inaczej pisał a nie tak podane na tacy


Post Wysłano: 14 cze 2014, 11:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 kwie 2014, 10:10
Posty: 10

Cytuj:
Nie ma bada skąd się nauczę czego dot. rozp. 242423232/423/2323
niektóre pytania są tak zamotane ze szkoda gadac

Prosiłbym o dokładne opisanie chociaż czasu pracy, wykresówek, karty kierowcy itp

Po zdaniu KW mam obowiązek zapalcic 180zl za karte kierowcy czy sie z tym wstrzymac?
Po pierwsze to kolego warto się nauczyć korzystać z internetu, przecież wszystko czego nie wiesz masz w sieci.

Co do czasu pracy to przecież ci podałem link z opisem, czego ty tam nie rozumiesz?


Post Wysłano: 14 cze 2014, 12:42
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1728
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Myślę źe Wolfzan i Bartek ładnie podsumowali temat i zgadzam się w stu procentach.Rozmawiałem ostatnio z gościem który kwity robił za darmo,na moje pytanie czy będzie pracował jako kierowca odpowiedział:co Ty poje...... Cię


Post Wysłano: 14 cze 2014, 13:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 cze 2014, 10:45
Posty: 27

no ale co mnie interesuje jak zbudowane jest oko albo c oto jest wysilek beztlenowy
kawał rzeczy tam wcale nie ma nic wspólnego z kierowcą

A jeszcze takie pytanie Mając kat. c+e bez KW i gdy nas złapią jadąc ciężarówką grozi cos za to?
Znam kolesia co jezdzi bo UE na ""tirach"" ma tylko prawko c+e i b oraz 19lat a kw rzadnej nie robil a na pytanie czemu to mówi ze poza granicami nie jest wymagana przepisami.


Post Wysłano: 14 cze 2014, 16:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2013, 6:51
Posty: 75

Takich pytań jak z czego jest zbudowane oko albo ile wypadków było 12 czerwca 1999 na egzaminie niema, zazwyczaj są to konkretne pytania.


Post Wysłano: 14 cze 2014, 16:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5952

Zaczyna mnie przerażać, że pojawiają się pytania "czy można nie zdać egzaminu KW?" albo, że ktoś nie rozumie treści na slajdach.


Post Wysłano: 14 cze 2014, 16:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Kw jest wymagana wszędzie. Przecież to nie polski wymysł jest.
A co Ci grozi. Przy kontroli pewnie mandat i zakaz dalszej jazdy. W razie wypadku konsekwencje będą większe, bo ubezpieczalnia nie wypłaci odszkodowania.
Równie dobrze można jeździć bez prawka.

Sent from my GT-I9100


Post Wysłano: 14 cze 2014, 17:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Zdawałem miesiąc temu kwalifikacje.
Nie wiem jak w innych województwach, ale w śląskim testy są układane na podstawie kursu z strony e-kierowca.
W praktyce wygląda to tak, że 80% pytań było identyczne jak w ksiażce "Kwalifikacja Wstępna Złota Edycja" e-kierowca, i do tego parę pytań tajnych chyba 2 albo 3.
Ogólnie jeden wielki banał, nie wiem jak można tego nie zdać, były ze mną przypadki co 5 raz podchodzili.


Post Wysłano: 14 cze 2014, 18:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 cze 2014, 10:45
Posty: 27

a to w wordzie jest?
ja myslalem ze to wewnetrzy jest taki od picu

a praktyka tez jest czy nie?

ale czemu mam dostac mandat jak prawko mam a tylko kw nie mam?


Post Wysłano: 14 cze 2014, 18:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 cze 2014, 10:45
Posty: 27

kurde mówie ze niektóre są debilne pytania ale niektóre są trudne
np o jakims ćwiczeniach tlenowych, izotermicznych, beztlenowych co mnie to hu... interesuje?

albo o tym czasie te podstawowe to ja znam ale niektóre pytania dot. czasu są jakies takie skąplikowane i nie wiadomo co zaznaczyć

albo jakies detektywy itp
poda ktos stronke gdzie sie tego nauczę?
Tak jak pisałem mam chęci ale skąd?

No i dodam ze na slajdach są rzeczy co nie ma ich w pytaniach a pytania są tez takie co niema ich na slajdach.


Post Wysłano: 14 cze 2014, 19:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Cytuj:
a to w wordzie jest?
ja myslalem ze to wewnetrzy jest taki od picu

a praktyka tez jest czy nie?

ale czemu mam dostac mandat jak prawko mam a tylko kw nie mam?
Co z tego, ze masz prawko jak nie masz KW. Bez tego nie możesz jeździć zarobkowo i raczej nikt Cię do pracy bez KW nie przyjmie.

Sent from my GT-I9100


Post Wysłano: 14 cze 2014, 20:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sie 2009, 10:44
Posty: 48
GG: 0

Mnie osobiście przerażają i strasznie irytują takie inteligenty - gdzieś coś słyszeli o fajnie trza spróbować , a co za tym idzie częściej tacy ludzie załapują się na jakiekolwiek dofinansowanie , jak nie samo KW to ktorąś z kategori prawka , lub mają całość za free a gdy już to zrobią dochodzą do magicznego wniosku - " czy będzie pracował jako kierowca odpowiedział:co Ty poje...... Cię " - a ludzie którzy jakoś sobie ciułają zeby gdzieś w końcu spełnić swoje marzenia - i zrobić pełen komplet kwitów zawsze mają podgórkę

A na pytanie jak zdac i skąd czerpać wiedzę - odp usiąść na dupie i wykazać trochę zainteresowania oraz nauki.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: