Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 kwie 2014, 22:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 mar 2014, 21:47
Posty: 5

Mamy w firmie Mana 17-192 4x4 wywrotka z HDS. Wg. naszych wyliczeń pali chyba minimum 30litrów. Zastanawiamy się nad kupnem nowego auta takiego rocznik 2000 - 2001 również 4x4 wywrotka z HDS dla przykładu: http://allegro.pl/man-19-314-4x4-wywrot ... 62149.html ma dać nam korzyści w postaci dłuższego HDS oraz mniejszego spalania. Czy to realne aby taki MAN palił około 20l? Auto generalnie robi krótkie odcinki 10-30 km rozładowanie i powrót 1h na bazie i ponowny kurs. Czy ktoś może sprostować lub wyprowadzić z błędu jeśli się mylę, albo podpowiedzieć na co zwrócić uwagę (model, silnik...)


Post Wysłano: 25 kwie 2014, 8:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 22:19
Posty: 427
Samochód: 2xr420 r500 r580

Ja bym nie liczył na takie spalanie... Pewnie naczytałeś sie o scaniach 124 i nowych furach co pala po 26-30 litrów z 25 tonami ale po trasie

Ciągniki z wanna które jedza woku komina to jest max 15 km maja normy ponad 40 litrów..

Moje atego które 1528 4x2 które tez lata trasę nieraz ponad 200km pusto ale potem jeździ po rolnikach czyli praca podobna do twojego z hdsem tu wjedz stan(z tym ze u Ciebie motor pracuje zeby hds chodził) a potem jest ładowane do pełna i wraca te 200km czyli auto robi 450 z czego 400 to praktycznie sama trasa i spalanie wychodzi na poziomie 22-24 litrów.


Post Wysłano: 25 kwie 2014, 9:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 mar 2014, 21:47
Posty: 5

Cytuj:
Ja bym nie liczył na takie spalanie... Pewnie naczytałeś sie o scaniach 124 i nowych furach co pala po 26-30 litrów z 25 tonami ale po trasie
Moja wiedza nie sięga ciężarówek ;). A ludzie w opisach na allegro podają 20l/100 wiem, że to ściema, stąd moje pytanie jak to realnie wygląda. Mi już nie chodzi o to czy to pali 20l czy 21l tylko bardziej czy kupując nowszą maszynę z silniejszym silnikiem zaoszczędzę na paliwie i ile mogę go zaoszczędzić. Wiem, że powiecie, że nie da się tego obliczyć, ale chociaż jakie mam szanse na oszczędność. Porównanie tych co podałem mój a ten z linku. Mój 94 i 200KM a z linku 2000 i 300KM


Post Wysłano: 25 kwie 2014, 10:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5939

To nie samochód osobowy, ani nawet dalekodystansowy, żeby przywiązywać tak dużą uwagę do spalania. Tu masz napęd na obydwie osie, koła jak w traktorze, praca żurawiem, zapewne jazda w terenie, krótkie trasy, częste za- i rozładunki. Nie doszukiwałbym się oszczędności w paliwie. Zaoszczędzisz choćby na sprawniejszym załadunku i rozładunku, nowszym, lepszym żurawiem, prawdopodobnie na mniejszej awaryjności itp. Wartości użytkowe w przypadku takiego auta to priorytet.


Post Wysłano: 25 kwie 2014, 11:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 mar 2014, 21:47
Posty: 5

Cytuj:
To nie samochód osobowy, ani nawet dalekodystansowy, żeby przywiązywać tak dużą uwagę do spalania. Tu masz napęd na obydwie osie, koła jak w traktorze, praca żurawiem, zapewne jazda w terenie, krótkie trasy, częste za- i rozładunki. Nie doszukiwałbym się oszczędności w paliwie. Zaoszczędzisz choćby na sprawniejszym załadunku i rozładunku, nowszym, lepszym żurawiem, prawdopodobnie na mniejszej awaryjności itp. Wartości użytkowe w przypadku takiego auta to priorytet.
Przywiązuję dużą wagę bo jeśli mój pali nawet 40l a ja robię minimum 2000km miesięcznie to koszt paliwa 4200zł jeśli nowszy paliłby 30l to miesięcznie oszczędzam 1000zł a to już sporo! Do tego mam nowszy i sprawniejszy HDS, lepsze w teorii auto itp... Stąd moje pytanie jaka szansa, że nowszy o 6 lat będzie palił mniej. Bo wszystko rozbija się o to czy kupować nowe czy ulepszać HDS na starym i turlać się starym. Zmiana HDS to kwota 20tyś lekko. Jak bym sprzedał swojego za 30tyś to już mam połowę na nowego. Reszta w leasing i w przypadku, że będzie palił ciut mniej to można zakładać, że połowa raty idzie z oszczędności na paliwie. Więc tak jakby mam nowe auto za free. Czy dobrze kombinuję? :)


Post Wysłano: 25 kwie 2014, 23:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1597
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Nie bedzie palil mniej. Musialbys kupic cos w stylu atego, m2000, iveco eurocargo 120-18 - malolitrazowe silniki do 200KM - te pala ok20, a nie 300KM w 4x4 i przy pracy z hds.
Po drugie takie auta ciezko z litrazowac - musialbys odejmowac zuzyte paliwo przy pracy z hds

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 26 kwie 2014, 21:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 mar 2014, 21:47
Posty: 5

Cytuj:
Nie bedzie palil mniej. Musialbys kupic cos w stylu atego, m2000, iveco eurocargo 120-18 - malolitrazowe silniki do 200KM - te pala ok20, a nie 300KM w 4x4 i przy pracy z hds.
Po drugie takie auta ciezko z litrazowac - musialbys odejmowac zuzyte paliwo przy pracy z hds
Mi jest obojętnie czy z HDS czy nie chodzi o to ile wydaję miesięcznie na auto. Obliczyliśmy dwoma sposobami ile auto nam pali i wychodzi około 25l/100 w miesiącu średnia. Więc chyba czytając Wasze opinie jest bajka. Pierwszy sposób był liczony: Zalać do pełna wyjeździć, zalać do pełna i obliczyć. Drugi sposób dokładniejszy wiem ile w kwietniu wydałem na paliwo i wiem ile kilometrów wyjeżdżone więc prosty rachunek około 25l/100 włącznie z HDS'em. Więc zakładam, że jak kupię nowsze autko to oszczędności nie będzie. Czyli pozostaje zmiana HDSu na lepszy


Post Wysłano: 27 kwie 2014, 21:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5084
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
Nie bedzie palil mniej. Musialbys kupic cos w stylu atego, m2000, iveco eurocargo 120-18 - malolitrazowe silniki do 200KM - te pala ok20, a nie 300KM w 4x4 i przy pracy z hds.
Po drugie takie auta ciezko z litrazowac - musialbys odejmowac zuzyte paliwo przy pracy z hds
Mi jest obojętnie czy z HDS czy nie chodzi o to ile wydaję miesięcznie na auto. Obliczyliśmy dwoma sposobami ile auto nam pali i wychodzi około 25l/100 w miesiącu średnia. Więc chyba czytając Wasze opinie jest bajka. Pierwszy sposób był liczony: Zalać do pełna wyjeździć, zalać do pełna i obliczyć. Drugi sposób dokładniejszy wiem ile w kwietniu wydałem na paliwo i wiem ile kilometrów wyjeżdżone więc prosty rachunek około 25l/100 włącznie z HDS'em. Więc zakładam, że jak kupię nowsze autko to oszczędności nie będzie. Czyli pozostaje zmiana HDSu na lepszy
cudów nie ma.
jak poprzednicy napisali 4x4, wywrotka, hds i krótkie odcinki taki pojazd zawsze spali więcej niż podobny jeżdżący po trasie - chcesz mieć oszczędności zacznij jeździć osobowym (pali mało) możesz mieć tylko problem z przewozem ładunków, ale zawsze możesz zaczepić przyczepkę.
tak naprawdę zmiana hds na nowszy też nie załatwi sprawy bo jakoś musisz go "napędzać" - możesz spróbować własnych mięśni będzie na pewno tanio i zdrowo. :D

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 28 kwie 2014, 17:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1597
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Cytuj:
Nie bedzie palil mniej. Musialbys kupic cos w stylu atego, m2000, iveco eurocargo 120-18 - malolitrazowe silniki do 200KM - te pala ok20, a nie 300KM w 4x4 i przy pracy z hds.
Po drugie takie auta ciezko z litrazowac - musialbys odejmowac zuzyte paliwo przy pracy z hds
Mi jest obojętnie czy z HDS czy nie chodzi o to ile wydaję miesięcznie na auto. Obliczyliśmy dwoma sposobami ile auto nam pali i wychodzi około 25l/100 w miesiącu średnia. Więc chyba czytając Wasze opinie jest bajka. Pierwszy sposób był liczony: Zalać do pełna wyjeździć, zalać do pełna i obliczyć. Drugi sposób dokładniejszy wiem ile w kwietniu wydałem na paliwo i wiem ile kilometrów wyjeżdżone więc prosty rachunek około 25l/100 włącznie z HDS'em. Więc zakładam, że jak kupię nowsze autko to oszczędności nie będzie. Czyli pozostaje zmiana HDSu na lepszy
Pewnie ,ze bajka, wynik bardzo ładny.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: