Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 lut 2014, 20:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2013, 21:32
Posty: 29
Samochód: star

To auto nie jest składane do pracy.Będzie jezdziło okazjonalnie (raz dwa razy w miesiącu w okresie letnim)
Jeśli chodzi o awaryjność to przez 2 lata odkrecila się sruba od pompy wtryskowej przez co stracil wolne obroty, strzelil przewod od wysprzeglika ze starości, skonczyly się szczotki od rozrusznika, przegnil tłumik i trzeba było go wymienić plus może jeszcze z 1 lub 2 [wycenzurowano] których nie pamiętam .Wiekszosc awarii w tym aucie wynika z racji wieku 29 lat ma w końcu. Zobaczymy nowsze auta jak będą miały po 30 lat co się z nimi będzie dzialo.
Znajomy w okolicy ma stara 1142 turbo 6 rok go używa i przez ten czas wymieniłem mu 2 uszczelki pod głowicami ,tarcze sprzegla, 2 podpory walu , szczeki w jednym kole i ostatnio wkład mostu poszedł (satelity).
Poza tym wsiada pali i jedzie z ciekawości to powietrze trzyma 4 dni.
Zanlazlem nawet zdjecie z wymiany
Obrazek


Post Wysłano: 08 lut 2014, 21:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Co tu dużo pisać widzę że kawał dobrej pracy Kolego włożyłeś w tego Stara. To widzę że już drugiego będziesz miał Stara (zielonego)do kolekcji, czy zostanie wykorzystany jako dawca części do 244 :?: Czekam na następne zdjęcia z prac nad tym klasykiem. Życzę powodzenia 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 09 lut 2014, 15:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2013, 21:32
Posty: 29
Samochód: star

To jedziemy dalej Star 244 musi mieć przedni most. Z mostem było trochę roboty piaskowanie wymiana wszystkich lozysk ,ustawianie, kasowanie luzow ,uszczelnianie, nowe szczeki cylinderki itd.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z zielonego 244 raczej nic nie będę bral bo rozebrałem 3 stary i mam z czego skladac do tego i tak większość części jest nowych.Gdy "nowy" 244 będzie gotowy to zielony raczej pojdzie na złom


Post Wysłano: 12 lut 2014, 11:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2007, 10:29
Posty: 878
GG: 5761457
Samochód: Actros 4141
Lokalizacja: Nysa

Bardzo dobrze, to wszystko wygląda! Z niecierpliwością czekam na kolejne aktualizacje tematu, bo jest na co popatrzeć ;)


Post Wysłano: 12 lut 2014, 20:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 kwie 2008, 15:14
Posty: 316
Samochód: Volvo FH12 420 Globetrotter
Lokalizacja: Sosnowiec

No naprawde, idziesz pełnym ogniem :D

Podoba mi się


Post Wysłano: 13 lut 2014, 18:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 paź 2007, 11:41
Posty: 146
GG: 0
Samochód: MB Actros MP2 MS i tak MAN lepszy
Lokalizacja: Łódź

No dokładnie tak jak mój przedmówca Dolar mówi z niecierpliwością czekam na kolejne etapy prac przy naszym mniejszym kozaku od 266 :)


Post Wysłano: 16 lut 2014, 22:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 lip 2012, 23:58
Posty: 7
GG: 15756090
Samochód: Transporter T4.
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki[WM]

Kozak kozak i jeszcze raz kozak. Jak patrze na fotki zielonego Starka to aż smak dzieciństwa się przypomina. I ten zapach po odpaleniu.. Czekam na więcej,bo na prawdę już teraz jest na co popatrzeć ;)


Post Wysłano: 17 lut 2014, 21:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2013, 21:32
Posty: 29
Samochód: star

Ostatnio kupiłem następnego stara na dawce. 1142 turbo 99 rok nalot 240 tys Będzie brany z niego silnik ale wcześniej oczywiście przejdzie remont i zostanie troszkę ulepszony oraz tylny most bo w 1142 jest stabilizator i amortyzatory na tyle. Dodam jeszcze ze chodzi jak wsciekly 110 leci na zawolanie. Droga po stara trwala 4 godziny a powtor 4:15min caly czas leciał 90-100 jakiś urywek filmu mam to wrzuce
Zdjec jakiś specjalnych jego nie mam ale cos tam zrobiłem
Tu z 10 tonami mieszanki
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Post Wysłano: 17 lut 2014, 21:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Toć nie lepiej taką "11" zachować do pracy? Aż szkoda tego rozbierać... Latało się taką ze zbożem i po 10 ton się ładowało aż mruczał z radości hahaha Do 244 chcesz wsadzić silnik razem z turbiną czy bez?


Post Wysłano: 17 lut 2014, 21:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2013, 21:32
Posty: 29
Samochód: star

Ja nie robie auta do pracy nie mam transportu tylko hobbystycznie i z zamiłowania. A ta mieszanke przywoziłem znajomemu pod kostke bo chciał i z 10 tonami jedzie bez problemu.
Co do silnika to wyladuje on w składanym 244 i dostanie wieksza turbine (z liaza)


Post Wysłano: 17 lut 2014, 21:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 kwie 2006, 18:26
Posty: 205
Samochód: Cytryna c4
Lokalizacja: EPJ

Na turbie od Liazki to nikt Cie już nie dogoni. Fajny mix Ci z tego wyjdzie powodzenia w pracach . Masz tam jakiś hamulec górski czy w starach nie montowali ?


Post Wysłano: 17 lut 2014, 22:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Na turbie od Liazki to nikt Cie już nie dogoni. Fajny mix Ci z tego wyjdzie powodzenia w pracach . Masz tam jakiś hamulec górski czy w starach nie montowali ?
Montowali tylko na fotach go nie widać. Był zaraz za turbiną na wydechu.


Post Wysłano: 06 mar 2014, 22:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2013, 21:32
Posty: 29
Samochód: star

Powoli zaczyna się robic wiosna i trzeba dzialac.Wczoraj wpadłem na pomysl ze po wlozeniu tylnego mostu calosc zostanie pomalowana klarem żeby nie stracil połysku przez najbliższe lata


Post Wysłano: 17 sie 2014, 17:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2013, 21:32
Posty: 29
Samochód: star

Mala aktualizacja.
Silnik zrobiony (nowe tloki pierscie panewki glowica simeringi pompa wody rozrusznik alternator uszczelniony wymyty pomalowany)
Wsadzony ze skrzynia w ramie.Pompa obecnie w regeneracji Na dniach ma byc gotowa a obecnie trwaja male przerobki turba ze Steyr-a.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
a tu porownanie turbin z prawej ori ze stara z lewej Steyr
Obrazek
Obrazek


Post Wysłano: 17 sie 2014, 19:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 kwie 2006, 18:26
Posty: 205
Samochód: Cytryna c4
Lokalizacja: EPJ

Już nie moge sie doczekać efektów końcowych . Nagrasz dźwięk silnika jak bedzie z turbem od steyra ? Ja do swojego stara wsadziłem właśnie silnik sw-400 turbo teraz musze tunel obniżyć w kabinie bo silnik jest dużo niżej niż oryginalny . Ps orietujesz sie może czy do dwusety można założyć kabine z jedenastki ? A jeśli tak to czy dużo przerobek jest ?


Post Wysłano: 18 sie 2014, 23:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 12:18
Posty: 525
GG: 2628774
Samochód: TGX / R480
Lokalizacja: Janów Lubelski

Jestem pełen podziwu tego co robisz z tym projektem. Pierwszy raz widzę aby ktoś rozkładał na części pierwsze całe auto. Sam mam wielki sentyment do Starów bo kilka sie ich przewinęło a jeden jest nadal, szkoda że w odstawce ;( Trzymaj tak dalej i często aktualizuj temat bo jest do czego zaglądać. Trzymam kciuki za ukończenie tej układanki.


Post Wysłano: 22 sie 2014, 22:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2013, 21:32
Posty: 29
Samochód: star

Dawno przy Starze nic nie robilem i troche zarósł w krzakach ,zeby do niego dojsc trzeba bylo odpalic kosiarke.
Pare dni temu znowu sie za niego wzialem i pare rzeczy mu przybyło: bak,wały wspomaganie.
Do pisakowania pojechala skrzynka na akumulatory i pompy mi jeszcze nie zrobili jak na złość.Po odebraniu tych rzeczy i skonczeniu flanszy turbiny bedzie pierwsze odpalanie silnika w tej ramie i po remoncie.
Tu jeszcze jedno porównanie suszarek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Co do kabiny nie widze sensu przekladania z 11 do 2 setki.Chyba ze masz cala 11 na czesci ale i tak silnik w 2 setce bedzie za wysoko


Post Wysłano: 23 sie 2014, 8:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 kwie 2008, 15:14
Posty: 316
Samochód: Volvo FH12 420 Globetrotter
Lokalizacja: Sosnowiec

Ahhh masz co robić :U Czapki z głów, zajebisty projekt :)


Post Wysłano: 29 sie 2014, 16:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2012, 22:46
Posty: 42
GG: 0
Samochód: Scania 124L

Nagrasz jakieś wideo z pierwszego odpalania?


Post Wysłano: 30 sie 2014, 13:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 paź 2007, 11:41
Posty: 146
GG: 0
Samochód: MB Actros MP2 MS i tak MAN lepszy
Lokalizacja: Łódź

Kolego szacun dla ciebie za odbudowę tego klasyka :) Naprawdę wszyscy tak jak tu piszemy czekamy na kolejne fotki z odbudowy STAR'a :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: