Strona 3200 z 3472 [ Posty: 69428 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13198 3199 3200 3201 32023472 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 sie 2021, 22:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 kwie 2020, 12:24
Posty: 12

W tym przypadku przebieg nie jest stosunkowo duży 280 tys 2011 rocznik ale to jest autokar no tak jestem z patologii ale jest może dla mnie szansa bo tylko turystyka i nie mam żadnego dyżurnego ruchu radzę sobie,


Post Wysłano: 21 sie 2021, 22:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1810
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Wszystko dobre, póki chodzi. Jeździłem też znienawidzoną przez niektórych, Renią serii T i naprawdę, sprawowała się rewelacyjnie. Chodziło to i naprawdę przyjemnie się tym śmigało. I też, jeżeli miałbym kupić jakieś Volvo, które jest dużo droższe, wolałbym już tą Renatę i sporo kasy zostaje w kieszeni. Każdy robi jak uważa, ale według mnie, awaryjność aut dużo zależy od kierowcy. Firmy, gdzie auta są przypisane do kierowców, ekipa jest ogarnięta i ma pojęcie o samochodach, to auta chodzą bez zastrzeżeń, czy to królowa Scania, czy rozpadające się Renaty i Iveca. W firmach, gdzie autem jedzie codziennie ktoś inny, a jak coś w którymś puka, trze, piszczy, to w sumie póki jedzie to gitara, potem słyszy się opinie, jakie to nie są trupy. Dlatego omijam szerokim łukiem firmy, gdzie dwudziestu ludzi jeździ jednym autem, to nie dla mnie, psychika by mi wysiadła, gdybym miał się użerać non stop z kimś o jakieś awarie.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 21 sie 2021, 23:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Volvo od Renault droższe jest, ale dużo droższe to już nie. W kosztach eksploatacji wychodzi to samo. Ceny części do Renault wynalazek typu T to jest kosmos, serwisy też sobie sporo liczą, mam wgląd w faktury to wiem co mówię, a jest co wymieniać, bo wad fabrycznych tam sporo, nie mówiąc o przypadkowych usterkach. Do 500kkm to każdy tir dobry. Dalej zaczynają się schody. Dla kierowcy nie wiem też co w tym badziewiu dobrego, że kierownica jak w autobus pekaesu typu Autosan H9, że zimno w tym w nocy przy lekkim mrozie, że z lodówką trzeba kombinować żeby się nie wyłączała po czasie, że się siedzi jak na krześle, że głośniki pierdzą jak stary magnetofon? Rencyma i nogyma się broniłem żeby tylko tym nie jeździć. Dramat.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 22 sie 2021, 10:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1810
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Mówię, ja jakiś złych wspomnień z nią nie mam, może się po prostu przyzwyczaiłem, sam nie wiem. :wink: Tak czy inaczej, źle nie wspominam tego auta. :D Z tą lodówką nawet nie wiem, bo szczerze, tylko latem kładło się do niej jakiś napój lub piwo, takto stała pusta. :mrgreen: Z tym radiem to faktycznie, głośniki porażka...

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 22 sie 2021, 12:47
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1727
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Mój dobry kolega pracuje na betoniarni i ostatnio kupili chyba 6szt Range T i non stop mają z nimi jakieś problemy.
Kolegi ma obecnie przejechane 12 tys km a był z nią na serwisie juz 4 razy w tym raz żeby ją poskrecali bo nakrętki kręcił palcami w różnych miejscach ciągnika :mrgreen:
O zawieszających się asystentach wspomagających bezpieczeństwo nie wspomnę


Post Wysłano: 23 sie 2021, 10:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2010, 17:16
Posty: 816

Rok jazdy tgxem i druga awaria,upalony przewod na rozruszniku,miejsce bajka,pod dystrybutorem E100 na swiecku :roll:


Post Wysłano: 23 sie 2021, 13:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 955
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Nie masz chyba czego żałować, choć stałeś w "normalnym" miejscu. Miałem przyjemność dzisiaj się zrzucać na Przemysłowej w Słubicach, godzina z budowy koło Q8 do świateł... ;)

Najlepszy był lawirant w BMW E61 na A2 za Orlenem. Szedł awaryjnym twardo. Dostał blokadę, zaczął jeździć między autami na styki i 2km dalej stał już na poboczu po zderzeniu z chłodnią i jakims innym bolidem. :mrgreen:

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 23 sie 2021, 22:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2649
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Kolegi ma obecnie przejechane 12 tys km a był z nią na serwisie juz 4 razy w tym raz żeby ją poskrecali bo nakrętki kręcił palcami w różnych miejscach ciągnika :mrgreen:
Volva FM z zabudowami hakowymi HIAB to przez pół roku cały czas trzeba było dokrecac śruby zabudowy, każdy jeden egzemplarz z różnych dostaw, HDS też prawie zleciał z auta, no trzeba robić obsługę codzienną :lol:

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 24 sie 2021, 8:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 812
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Cytuj:
Kolegi ma obecnie przejechane 12 tys km a był z nią na serwisie juz 4 razy w tym raz żeby ją poskrecali bo nakrętki kręcił palcami w różnych miejscach ciągnika :mrgreen:
Volva FM z zabudowami hakowymi HIAB to przez pół roku cały czas trzeba było dokrecac śruby zabudowy, każdy jeden egzemplarz z różnych dostaw, HDS też prawie zleciał z auta, no trzeba robić obsługę codzienną :lol:
Kuzyn na Płn Wsch Polski oddał auto do montażu hds, do firmy poleconej przez fassi. Hds jednostronny, na 8 tonowym Atego. Założyli go na odwrót, tak że mógł sobie big bag postawić na kabinie a nie na pace :mrgreen:

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 24 sie 2021, 19:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Co to znaczy HDS jednostronny?
Generalnie HDSy montuje się w różne strony, ale to dotyczy HDSów montowanych na tylnym zwisie (no i oczywiście głównie chodzi o te na listwie). Montaż z przodu i odcięcie nad skrzynią to jakieś nieporozumienie.


Post Wysłano: 24 sie 2021, 21:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 812
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Co to znaczy HDS jednostronny?
Generalnie HDSy montuje się w różne strony, ale to dotyczy HDSów montowanych na tylnym zwisie (no i oczywiście głównie chodzi o te na listwie). Montaż z przodu i odcięcie nad skrzynią to jakieś nieporozumienie.
Montował hds za kabiną, nieduży, taki tylko żeby załadować/rozładować big baga. I zamontowali mu tak że mógł go obrócić nad kabinę, zamiast nad skrzynię. Z tego co wiem to montował go za kabiną żeby nie utracić możliwości wywrotu skrzyni do tyłu, bo to trójstronna wywrotka.

Panowie, bawił się ktoś w czyszczenie tłumika w Volvo, E5? Da się wogóle coś takiego zrobić? Czy lepiej wymienić tłumik?

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 24 sie 2021, 21:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Może nie Volvo, ale prawie. Jak mieliśmy Premiumki dxi E5 to się bawiliśmy w czyszczenie tłumików... przecinakiem. :D
Kolega co tym jeździł mówił, że nawet lepiej szła.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 24 sie 2021, 21:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 815
GG: 0

Oczywiście że idzie lepiej, mniej paliwa spala, tylko z wielkością dziury nie przesadzać, bo będzie głośno, (z 70% tego co jeździ po drogach ma "regeneracje" już bo to slychac :mrgreen: ) aczkolwiek jak ktoś umie spawać to ideolo jest odciąć dekiel od strony zewnętrznej, wywalić dwa te plastry(są 4 w 2 rzędach) czy jak kto to zwie, odmuchac, zaspawać ładnie i cieszyć się zaoszczędzonymi dolarami :mrgreen:

Bo jak przecinakiem wywalisz dziurę od wylotu, to obrazu widac jak by ktoś chciał sprawdzić, aczkolwiek sprawdza to ktokolwiek??

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 24 sie 2021, 22:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 812
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Oczywiście że idzie lepiej, mniej paliwa spala, tylko z wielkością dziury nie przesadzać, bo będzie głośno, (z 70% tego co jeździ po drogach ma "regeneracje" już bo to slychac :mrgreen: ) aczkolwiek jak ktoś umie spawać to ideolo jest odciąć dekiel od strony zewnętrznej, wywalić dwa te plastry(są 4 w 2 rzędach) czy jak kto to zwie, odmuchac, zaspawać ładnie i cieszyć się zaoszczędzonymi dolarami :mrgreen:

Bo jak przecinakiem wywalisz dziurę od wylotu, to obrazu widac jak by ktoś chciał sprawdzić, aczkolwiek sprawdza to ktokolwiek??
Myślę że z pospawaniem nie będzie problemu😉te dziury przecinakiem gdzie wycinaliście? Trzeba będzie się temu przyjrzeć i ogarnąć bo tlumik zapchany...

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 25 sie 2021, 7:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Post Wysłano: 27 sie 2021, 21:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2015, 22:54
Posty: 101

Ktoś wie o co chodzi, że hakowce z kontenerami oznaczonymi żółtym kwadratem "Kat. 2, nie do spożycia przez zwierzęta" i tablicą "ODPADY", są eskortowane przez radiowozy na bombach? W tym tygodniu widziałem 2 takie akcje, raz oznakowana kijanka prowadziła Actrosa z przyczepą i 2 kontenerami, a drugim razem nieoznakowane BMW prowadziło małe Volvo FL albo FE solo, z mniejszym kontenerem. Ktoś, coś, bo dość niebywała sytuacja, nigdy wcześniej takiej eskorty nie widziałem? :?:


Post Wysłano: 27 sie 2021, 21:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 mar 2011, 19:49
Posty: 327
Lokalizacja: Warszawa

Może ich na punkt kontroli prowadzili? BDO i te sprawy


Post Wysłano: 28 sie 2021, 1:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

Dzisiaj takie auto (Actros z przyczepą z kontenerami) mijałem - również z tablicami "Kat.2 Nie do spożycia" i z przodu "Odpady". Bez eskorty, jechał normalnie...


Post Wysłano: 28 sie 2021, 9:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Cytuj:
Ktoś wie o co chodzi, że hakowce z kontenerami oznaczonymi żółtym kwadratem "Kat. 2, nie do spożycia przez zwierzęta" i tablicą "ODPADY", są eskortowane przez radiowozy na bombach? W tym tygodniu widziałem 2 takie akcje, raz oznakowana kijanka prowadziła Actrosa z przyczepą i 2 kontenerami, a drugim razem nieoznakowane BMW prowadziło małe Volvo FL albo FE solo, z mniejszym kontenerem. Ktoś, coś, bo dość niebywała sytuacja, nigdy wcześniej takiej eskorty nie widziałem? :?:
Jak w jakimś kurniku znajdą ptasia grypę czy inny zgnilec pszczół, to jest holokaust i wtedy na szybkości wywożą na jakiś Bakutil czy do innej Sarii.

Z pół roku temu jak wywozili gdzieś z Wielkopolski z kurników "trupy" to po 3-4 duże latały na okrągło z eskortą na śmiłowo do Henryka S. Tam już tylko cyk pyk, zmielić, przerobic na tłuszczyk i mączkę i można sprzedać dalej.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 28 sie 2021, 13:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2649
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Niedawno dowiedziałem się jak odbywa się taka egzekucja kurników gdzie masz setki sztuk. Przyjeżdża cysterna z CO², zamykają wszystkie okna drzwi i wkładają węża i pompują tam gaz :D ten sam który mamy w napojach gazowanych . Jeden produkt ktory można stosować jako spozywke i truciznę.

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3200 z 3472 [ Posty: 69428 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13198 3199 3200 3201 32023472 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: