Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 lut 2013, 23:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 cze 2012, 12:17
Posty: 4

Znalazłem stronę http://yanosik.pl/ czy mieliscie okazje korzystac z tej aplikacji w swoim telefonie ? Proszę o opinie


Post Wysłano: 05 lut 2013, 23:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Korzystałem z niej parę razy, tylko w mieście. Dość dobrze i dokładnie pokazuje korki na ulicach i sprawnie prowadzi do celu (mapy podobno tworzą niektórzy użytkownicy). Dodatkowo pokazuje fotoradary, miejsca kontroli policyjnych oraz ITD, a także miejsca wypadków. Jak na darmową aplikację oceniam ją bardzo dobrze.

Z płatnych programów nawigacyjnych na smartfony polecam NaviExpert. Kosztuje ok. 9zł miesięcznie, a jest w pełni profesjonalną nawigacją, posiadającą te same funkcje, co tradycyjne nawigacje. Ma także najlepszą moim zdaniem opcję pokazywania natężęnia ruchu i omijania korków. Będąc pod koniec wakacji w Gdańsku, w godzinach szczytu NaviExpert prowadziła nas do celu (wylot na Elbląg) bocznymi uliczkami, przez co praktycznie w ogóle nie staliśmy w korkach i zaoszczędziliśmy ponad 45 minut.

Obydwie są dość prądożerne.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 06 lut 2013, 9:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2010, 13:36
Posty: 871
Samochód: jakiś tam Tyr...
Lokalizacja: GPS signal not found...

Jeśli nawigacja to Auto Mapa, jeśli nie interesuje Cię nawi to spokojnie yanosika instaluj. Wady: nonstop połączony z internetem bo mapki ściąga z internetu. Średnio w miesiącu na yanosika idzie około 300MB danych...

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Post Wysłano: 06 lut 2013, 14:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2013, 13:52
Posty: 3

Cytuj:
Znalazłem stronę http://yanosik.pl/ czy mieliscie okazje korzystac z tej aplikacji w swoim telefonie ? Proszę o opinie
Korzystam już od ponad roku i polecam :) Darmowy, duży przyrost użytkowników, aktualne informacje, zawsze powiadamia na czas. Jasne, że może się zdarzyć, że będziesz pierwszym, który powiadamia resztę, ale na ogół Yanosik sprawuje się świetnie :) A poza ostrzegaczem ma tez nawigację omijająca korki, więc nieźle jak na apkę za free


Post Wysłano: 06 lut 2013, 18:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Navi Expert bije Auto Mapę :P Tak jak poprzednik pisał, Navi Expert naprawdę działa i omija sprawnie korki, pod warunkiem, że są jakieś alternatywne drogi. Do tego za korzystanie z funkcji cb radia podobnie jak w Yanosiku nic się nie płaci.


Post Wysłano: 07 lut 2013, 11:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2013, 13:52
Posty: 3

No za mobilne cb się nie płaci, ale już za omijanie korków tak, a w yanosiku masz to za darmo


Post Wysłano: 07 lut 2013, 11:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Płacę mniej więcej 9zł miesięcznie za NaviExpert i funkcję omijania korków mam za darmo.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 07 lut 2013, 13:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2013, 22:32
Posty: 50

Ja raz używałem yanosika pewno to był tylko zbiego okoliczności ale zero info a potem stałem 3 godziny w korku powypadkowym koło Świebodzina. Więs wole pozostać przy CB bardziej w czasie rzeczywistym info


Post Wysłano: 07 lut 2013, 18:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2010, 13:36
Posty: 871
Samochód: jakiś tam Tyr...
Lokalizacja: GPS signal not found...

Cytuj:
Ja raz używałem yanosika pewno to był tylko zbiego okoliczności ale zero info a potem stałem 3 godziny w korku powypadkowym koło Świebodzina. Więs wole pozostać przy CB bardziej w czasie rzeczywistym info
Mogłeś w tym czasie nie mieć włączonego przekazywania danych w tle. Wtedy yanosik nie działa i jest pusta mapka. Mam tak czasami jak w mega dziurę wjadę i jadę dłuższy czas... PLAY więc wiadomo... Aczkolwiek CB w aucie to przykazanie numer 1. :)

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Post Wysłano: 07 lut 2013, 18:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2013, 22:32
Posty: 50

Dane były przekywane tylko że w yanosiku zawsze jest większa szansa że będziesz tym pierwszym który się nadzieje na przeszkode poprostu mniej użytkowników jest w CB jak tylko coś się dzieje to niemal w czasie rzeczywistym o tym wiesz i masz info jak dany problem na drodze ominąć


Post Wysłano: 07 lut 2013, 18:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2010, 13:36
Posty: 871
Samochód: jakiś tam Tyr...
Lokalizacja: GPS signal not found...

Cytuj:
Dane były przekywane tylko że w yanosiku zawsze jest większa szansa że będziesz tym pierwszym który się nadzieje na przeszkode poprostu mniej użytkowników jest w CB jak tylko coś się dzieje to niemal w czasie rzeczywistym o tym wiesz i masz info jak dany problem na drodze ominąć
Miałem takie samo nastawienie jak i Ty teraz. Po tygodniu jazdy i nabitych 3kkm tylko 1 raz byłem pierwszy... Zazwyczaj albo potwierdzałem, albo anulowałem. Użytkowników online jest zazwyczaj od 25k do nawet 32k. W zeszłym tygodniu mialem 2 akcje gdzie na cb powiedzieli że za 5km suszarkę mam bo się właśnie ustawiała. Pomyślałem sobie że znów będę pierwszy. Jakieś 2km przed nimi yanosik zaskrzeczał że suszą... Inna sytuacja: stłuczka też około 5-7km przede mną... Zanim dojechałem już była na yanosiku. Obie sytuacje miały miejsce na starej drodze do Piotrkowa jadąc od Łodzi... Dla mnie jest bardzo przydatną aplikacją wspomagającą najzwyklejsze CB. :)

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Post Wysłano: 07 lut 2013, 18:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2013, 22:32
Posty: 50

Ok czyli sporo się zmieniło odkąd robiłem testy yanosika bo ja wtedy nadziałem się na wypadek i byłem około km w kolejce do miejsca więc sporo czasu mineło zanim najechałem na ten punkt. Fakt test robiłem żeby CB nie targać ze sobą z auto do auta. Ktoś kto ma możliwość mieć oba urządzenia jest raczej w 100% bezpieczny


Post Wysłano: 14 maja 2013, 16:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 maja 2013, 23:15
Posty: 3

Cześć. Jest jakaś możliwość zgrania sobie wszystkich mapek, żeby nie zżerało MB z pakietu? Jechałem 75km i zżarło mi ponad 5mb...


Post Wysłano: 19 maja 2013, 13:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2010, 13:36
Posty: 871
Samochód: jakiś tam Tyr...
Lokalizacja: GPS signal not found...

Z tego co wiem to nieda się. yanosik ściąga mapki na bieżąco z neta.

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Post Wysłano: 22 maja 2013, 15:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 maja 2013, 20:13
Posty: 3

Cytuj:
Z tego co wiem to nieda się. yanosik ściąga mapki na bieżąco z neta.
A czy jest jakaś nawigacja na Windows Phone 7, która działa w trybie offline? Słyszałem coś o tej nawigacji Nokii (występującej w Lumii), ale mam HTC akurat i jest problem :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: