Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 mar 2012, 23:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sty 2012, 19:53
Posty: 6
GG: 0

Witam.

02.04 mam egzamin na C+E w WORD Bytom. Może któryś z kolegów lub koleżanek zdawał i podziełiłby się jakimiś dobrymi radami.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.


Post Wysłano: 13 mar 2012, 22:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 gru 2009, 10:40
Posty: 31
GG: 0

Witam!

Ja zdawałem w tamtym roku w listopadzie. Egzamin zdaje się na Scani z naczepą, bodajże 124 380, skrzynia górna i dolna.
Na początku idziecie do sali, egzaminator wszystko objaśnia co jak gdzie itp. Tutaj też losujecie jaki zestaw manewrów będziecie wykonywać na placu. Są 2: pierwszy to prostopadłe przodem i ruszanie ze wzniesienia a drugi to prostopadłe tyłem i skośne. Następnie na placu losuje się 1 płyn oraz 1 światła. Potem jest jazda po łuku. Tutaj trzeba uważać (nie wiem kolego na czym zdawałeś) ale naczepa tej scani jest bardzo blisko ciągnika więc wystarczy lekki skręt i mocno wychodzi poza obrys, dlatego uważać na to na łuku szczególnie przy jeździe do tyłu oraz przy parkowaniach. Na łuk macie 5 min (jeśli dobrze pamiętam), można podciągać do przodu, zatrzymywać się byle nie najechać na linie i pachołki. Przy zatrzymaniu się max 1m od tylnych pachołków można wyjść 1 raz i zobaczyć jak się stoi. Następnie są parkowania. Jak to wszyscy zrobią to przechodzą do sprzęgania. Sprzęgania dokonuje się na Manie z przyczepą (stoi po lewej stronie placu). Ma się jakoś 10min na to zadanie. Jeden minus to taki że na gałce biegów w manie jest wkręcona śruba i nie wiadomo gdzie jakie biegi, trzeba szukać. Podjazd, odblokowanie sworznia (wystarczy dźwignią podnieść, nie ma innych zabezpieczeń), wpięcie w sworzeń, podłączenie przewodów, sprawdzenie świateł, odłączenie przewodów, dźwignięcie sworznia, odjazd.
To tyle w sumie co na placu. Jak już się to zaliczy to w 80% prawko w kieszeni.
Na mieście to raczej główne drogi. Jeśli pojedziecie w stronę Radzionkowa ulicą Długą to przed kauflandem trzeba skręcić w prawo bo dalej jest ograniczenie tonażowe. Trzeba też uważać na rondzie w Radzionkowie na Rojcy ( te małe), powoli na nie wjeżdżać bo ciężko jest się zmieścić. Też uwaga na krawężniki żeby żadnego nie przybrać.
Tak to by było na tyle.
Ja na miałem młodego egzaminatora, w porządku gościu, wyrozumiały, widać że chciał przepuścić jak najwięcej osób, w czasie jazdy po mieście pyta się o różne rzeczy. Każdemu życzę żeby na takiego trafił. Na placu miałem łatwiejszy zestaw czyli parkowanie prostopadłe i ruszanie ze wzniesienia. Na mieście to jechałem głównie Strzelców Bytomskich, Radzionków, Rojca. Egzamin zdany :)

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to służę pomocą :wink:
Pozdrawiam!


Post Wysłano: 15 mar 2012, 18:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 mar 2012, 17:49
Posty: 2
GG: 0

Witam koledzy :D

Ja z innej mańki trochę chciałbym się Was dopytać gdzie robiliście prawko i opinie o ośrodku w którym robiliście kat C gdyż przymierzam się do zrobienia C a potem E ale zbytnio nie wiem gdzie celować gdzie jakiś dobry ośrodek jest.
W Bytomiu robiliście czy Kato??

dzięki z góry za odpowiedź i sorki za off-topic :)

pozdrawiam :mrgreen:


Post Wysłano: 15 mar 2012, 20:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sty 2012, 19:53
Posty: 6
GG: 0

Dzięki kolego Pawlak73 za info.

Piotrekk7 - kat C i CE robiłem w OSK ROMA w Bytomiu, odczucia pozytywne. Na "C" jeździ się Manem troche większym niż na egzaminie, skrzynia z przebitką a na egzaminie masz skrzynie jak w osobówce (lepiej tak niż na odwrót). Słyszałem, że chcą kupić jakieś nowe autko. Na "CE" SCANIA z naczepą, starsza niż ta na egzaminie ale w sumie to to samo. Też mają zmieniać tą Scanie na coś nowszego. Plac manewrowy rozrysowany tak samo jak w WORD. Instruktorzy spoko.

Pozdrawiam


Post Wysłano: 15 mar 2012, 20:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 gru 2009, 10:40
Posty: 31
GG: 0

Cytuj:
Witam koledzy :D

Ja z innej mańki trochę chciałbym się Was dopytać gdzie robiliście prawko i opinie o ośrodku w którym robiliście kat C gdyż przymierzam się do zrobienia C a potem E ale zbytnio nie wiem gdzie celować gdzie jakiś dobry ośrodek jest.
W Bytomiu robiliście czy Kato??

dzięki z góry za odpowiedź i sorki za off-topic :)

pozdrawiam :mrgreen:
Ja kat. C robiłem u Nowaka. Instruktora miałem Pana M.Bieńka, bardzo dobry instruktor. Egzamin zdany za 1 podejściem :) Też jeździłem Manem który był taki sam na egzaminie. Jednak o teraz sam założył swoją własną szkołę Beny Trans w Bytomiu i już nie uczy u Nowaka. Ale ma też kat C.
Co do kat. C+E to robiłem u Liska w Zabrzu. Zdecydowałem się tam iść gdyż mają identyczną Scanie co na egzaminie w Bytomiu. Cena może nie jest mała ale było warto :wink: Instruktorem jest starszy gościu. Jeden minus to taki że ten instruktor pracuje raz na rano a raz na popołudnie i jak ktoś ma mało czasu (np uczy się lub pracuje) to ciężko się z nim umówić na jazdy. Jeśli się komuś nie pali ze zdobyciem C+E to nie widzę problemu :)
Egzamin na C i C+E robiony w Bytomiu.

Pozdrawiam :wink:


Post Wysłano: 16 mar 2012, 15:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 mar 2012, 17:49
Posty: 2
GG: 0

Dzięki za info koledzy :mrgreen:


Post Wysłano: 14 lut 2013, 22:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 paź 2012, 17:11
Posty: 5
Lokalizacja: Bytom

Cytuj:
Witam koledzy :D

Ja z innej mańki trochę chciałbym się Was dopytać gdzie robiliście prawko i opinie o ośrodku w którym robiliście kat C gdyż przymierzam się do zrobienia C a potem E ale zbytnio nie wiem gdzie celować gdzie jakiś dobry ośrodek jest.
W Bytomiu robiliście czy Kato??

dzięki z góry za odpowiedź i sorki za off-topic :)

pozdrawiam :mrgreen:
Zdecydowanie polecam OSK PERFEKT W Bytomiu i Piekarach Śląskich. Plac manewrowy w Radzionkowie. Jak ktoś z Was chce zdać egzamin bez problemu to po kursie w tej szkole zda za pierwszym razem.

_________________
B,B+E,C,C+E


Post Wysłano: 14 lut 2013, 22:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 paź 2012, 17:11
Posty: 5
Lokalizacja: Bytom

Cytuj:
Dzięki kolego Pawlak73 za info.

Piotrekk7 - kat C i CE robiłem w OSK ROMA w Bytomiu, odczucia pozytywne. Na "C" jeździ się Manem troche większym niż na egzaminie, skrzynia z przebitką a na egzaminie masz skrzynie jak w osobówce (lepiej tak niż na odwrót). Słyszałem, że chcą kupić jakieś nowe autko. Na "CE" SCANIA z naczepą, starsza niż ta na egzaminie ale w sumie to to samo. Też mają zmieniać tą Scanie na coś nowszego. Plac manewrowy rozrysowany tak samo jak w WORD. Instruktorzy spoko.

Pozdrawiam
Różne są zdania na ten temat, ale ja "Romy" nie polecam szczególnie na C+E.
Instruktora zobaczycie tylko na mieście, plac manewrowy będziecie ćwiczyć sami, bez niczyjej pomocy, tego sie tam nie praktykuje. Po prostu stracone godziny.
Zdawalność 25%.

_________________
B,B+E,C,C+E


Post Wysłano: 14 mar 2013, 16:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2013, 19:44
Posty: 13
Lokalizacja: Bytom

Cytuj:
Różne są zdania na ten temat, ale ja "Romy" nie polecam szczególnie na C+E.
Instruktora zobaczycie tylko na mieście, plac manewrowy będziecie ćwiczyć sami, bez niczyjej pomocy, tego sie tam nie praktykuje. Po prostu stracone godziny.
Zdawalność 25%.
Uczyłem się na C i C+E w Romie i nie mam żadnych zastrzeżeń, kategorie zdane za pierwszym razem w Bytomiu.
Polecam OSK Roma

_________________
B - 19.09.2009r. (za 1x)
C - 7.12.2012r. (za 1x)
KW - 26.02.2013r.(za 1x)
C+E - 12.03.2013r.(za 1x) Każdy egzamin - WORD Bytom


Post Wysłano: 07 lis 2013, 14:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:05
Posty: 119
GG: 0
Lokalizacja: PL

No właśnie mam zamiar się zapisać do OSK Roma na kat E do C. To jak polecacie czy odradzacie ten ośrodek?


Post Wysłano: 29 cze 2014, 21:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 kwie 2014, 15:09
Posty: 21

Panowie ktoś może coś powiedzieć na temat " Romy " ?? Chyba że macie jakieś dobre doświadczenia z inną szkołą jazdy??Myślałem też nad szkołą jazdy "ARKADIUSZ" Zależy mi tylko żeby uczyć się na samochodzie z "przebitką" a nie na jakimś starym Manie 20 letnim...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: