Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 mar 2012, 23:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

DAF'ik wywołuję "trochę" kontrowersji...zresztą, dziwić się i nie trudno...

Połączenie czarnej antrapy, luster i podszybia daję piękny efekt w wykonaniu DAF'a - jestem zdecydowanie za.
Autko przy mądrym planie działania może się podobać i to jest widać - jednym się podoba, drugim nie ale to jest cena indywidualności - choćby pierwszy z brzegu przykład to Renault Magnum.

Mi osobiście obecny wygląd autka, średnio się podoba - uważam, że wizja Krzyśka z 4 dalekosiężnymi i bez niektórych naklejek jest jak najbardziej trafna. Ale ja mogę TYLKO ocenić to, co jest na zdjęciach autora - bo na pewno nie zasiądę za jego sterami i na pewno nie będę brał udziału w jego modyfikacji. Najważniejsze, żeby się szefostwu podobał, nam niekoniecznie.
Zresztą, nawet nie wiem czy Policja nie zabierze dowodu rejestracyjnego za "nieparzystą liczbę świateł drogowych". Wiem, że za takie coś, co napisałem wcześniej, czepiali się i zabierali dowody, ale jak jest teraz...

Ktoś wcześniej napisał odnośnie tych żółtych reflektorów - bardzo proszę w miarę możliwości ( nawet na PW ), aby napisał mi, jak to w końcu jest w Polsce z nimi - czy Policja i ITD nie czepiają się za żółte halogeny ( tylko halogeny )?

Pozdrawiam


Post Wysłano: 11 mar 2012, 0:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Tu macie przykład jak może wyglądać auto bez zbędnych naklejek czy dodatkowych halogenów
viewtopic.php?f=44&t=30279&start=20

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 11 mar 2012, 1:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lip 2008, 8:39
Posty: 76
GG: 12110295
Samochód: Volvo FH500
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Cytuj:
Noooo, 2 rurki trux'a i 6 halogenów to naprawdę wielki tuning jest...
Doczytaj kolego dokładniej moją wypowiedź i komentarze u mnie w garażu. Nie jeden już narzekał jakie to volvo ochydne z tą rurką i halogenami (nawiasem mówiąc specjalnie nie dodaję nowych zdjęć, żeby nie pokazywać co tam podoczepialiśmy, bo zaraz by się zrobił podobny bałagan jak tutaj, a po co to komu? A dlaczego?). Komentujemy sprawę ogólnie i tego się trzymajmy: ciężarówka odbiegająca od ,,normy" zaraz jest złośliwie komentowana przez niektórych tutaj. Więcej zrozumienia, jak się nie podoba-napisz i się wypowiedz (ja akceptuję to, że komuś może się nie podobać), ale nie każ zaraz zrywać naklejek.

Mówmy dalej o kontrowersyjnym Dafie: każdy ma prawo powiedzieć, że się nie podoba, ale po co zaraz najeżdżać na kolegę i mówić jaka to ta ciężarówka ochydna, że nie można się patrzeć, że zabiorą dowód, że lampki nie takie.
Można doradzić, ale nie kazać, każdy zrobi jak uważa :)

_________________
Volvo FH 500:
viewtopic.php?t=32774


Post Wysłano: 11 mar 2012, 1:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 kwie 2008, 15:56
Posty: 189
GG: 11914484

Mi rowniez daf jakos nie przypadl do gustu, mysle ze miedzyosiowki oraz pomalowanie felg na bialo z jakimis czerwonymi sprawiloby ze bardziej by cieszyl oko, no i pomysl ze zdjeciem srodkowego halogena tez jest dobry, no ale coz zrobicie co bedziecie uwazac ;)


Post Wysłano: 11 mar 2012, 17:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sty 2010, 0:49
Posty: 241

Bartek z mojej strony możesz zawsze liczyć na poparcie, od zawsze byłem fanem holenderskiego stylu i cieszy mnie fakt że jest w Polsce ktoś kto upiększa swoje auta w ten sposób. Jedynie do czego się przyczepie to bumerangi, moim zdaniem lepiej wyglądałyby te klasyczne. No i oczywiście pomarańczowe uszy pod lustra też by fajnie tutaj grały.


Post Wysłano: 11 mar 2012, 17:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:00
Posty: 175
GG: 2267782
Samochód: IVECO Eurostar & VOLVO V40
Lokalizacja: Sochaczew (WSC)

Cytuj:
mysle ze miedzyosiowki [...] sprawiloby ze bardziej by cieszyl oko,
Przy tych zbiornikach nie da się zamontować międzyosiówek. Są 2 rodzaje zbiorników montowanych przez DAFa, jedne to 1495L, a drugie to bodajże ~1100L, ale pewien co do pojemności tych mniejszych nie jestem. Te 1495L wystają za bardzo, aby mogły się zmieścić osłony boczne.


Post Wysłano: 11 mar 2012, 18:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Bartek jak wychodzi Wam spalanie?. Auto już miało pierwsza trasę?. Ciekawi mnie opinia odnośnie prowadzenia oraz spalania w porównaniu do Volvo bo o pojemności kabiny nie ma co dyskutować.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 11 mar 2012, 20:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2005, 16:35
Posty: 829
Samochód: Ciężarowy
Lokalizacja: Wronki

Jak sprawuję się ta skrzynia w porównaniu do I-Shifta?


Post Wysłano: 11 mar 2012, 22:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Cytuj:
Przebieg: 134 KM

Myślę, że to będzie odpowiedzią na wasze ostatnie pytania.
Pozdrawiam


Post Wysłano: 11 mar 2012, 22:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Cytuj:
Przebieg: 134 KM

Myślę, że to będzie odpowiedzią na wasze ostatnie pytania.
Pozdrawiam
I wytarty pedał hamulca przy tym przebiegu, normalnie żenada :mrgreen:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 11 mar 2012, 22:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2010, 15:48
Posty: 484
GG: 1
Samochód: Actros 440/FH XL 500
Lokalizacja: Ostrołęka

Pedał hamulca rzeczywiście jest zdarty, ale pod pedałem wszystko wygląda na nowe. W serwisach ze starych robią nowe :mrgreen:.

Ktoś zamieścił zdjęcia z modyfikacją halogenów i z czterema halogenami naprawdę wygląda ładnie.

_________________
prezentacja moich Daf, Volvo


Post Wysłano: 11 mar 2012, 23:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2009, 15:49
Posty: 288
Samochód: 21' 590 S
Lokalizacja: G D A Ń S K

Cytuj:
Bartek jak wychodzi Wam spalanie?. Auto już miało pierwsza trasę?. Ciekawi mnie opinia odnośnie prowadzenia oraz spalania w porównaniu do Volvo bo o pojemności kabiny nie ma co dyskutować.
Jeżeli powiem Ci ile spalil po pierwszej i jedynej trasie to raczej bedzie niewymierne. Pogadamy o tym za 2-3 tygodnie wtedy będzie można coś rzeczowego powiedzieć.

Tata mówi że pozycja za kierownica jest zdecydowanie lepsza w Volvo. Zakres ustawienia kierownicy w DAFie jest bardzo mały. Dodatkowo fotel też nie gwarantuje tego komfortu, który daje nam Volvo.
Cytuj:
Jak sprawuję się ta skrzynia w porównaniu do I-Shifta?
Auto zdążyło już przelecieć kółko i z tego co przekazał mi tata, skrzynia nie jest w stanie tak szybko działać jak i-Shift, tata ocenił to że jest trochę wolniejsza, jednakże różnice każdy odczuwa inaczej.

Cytuj:
Bartek z mojej strony możesz zawsze liczyć na poparcie, od zawsze byłem fanem holenderskiego stylu i cieszy mnie fakt że jest w Polsce ktoś kto upiększa swoje auta w ten sposób. Jedynie do czego się przyczepie to bumerangi, moim zdaniem lepiej wyglądałyby te klasyczne. No i oczywiście pomarańczowe uszy pod lustra też by fajnie tutaj grały.
W tym przypadku na nasze usprawiedliwienie - stary wykonawca naszych projektów niestety zamknął firmę, więc musieliśmy znaleźć innego dostawce naklejek. Ten niestety nie wykazał się dostateczną dbałością. "Bumerangi" nie zostały wkonane tak jak oczekiwalismy, podobnie ma się sprawa w przypadku rombów i bannera. Aczkolwiek czas to pieniądz. Auto oklejaliśmy w noc przed wyjazdem.

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Przebieg: 134 KM

Myślę, że to będzie odpowiedzią na wasze ostatnie pytania.
Pozdrawiam
I wytarty pedał hamulca przy tym przebiegu, normalnie żenada :mrgreen:
Takie zgryźliwości zostaw dla swoich kolegów, a tutaj prosił bym cie o zachowanie kultury.

W DAFach to norma, dodając fakt że w aucie serwis wprowadzał kilka zmian, gdzie przypuszczając serwisant wsiadał i wysiadał kilkanaście razy, to raczej nie dziwi mnie fakt ze metalowy pedał, ktory pryśnięto farbą mógł się przetrzeć. Dodam też że w chwili gdy robiłem zdjęcia wnętrza, auto miało 32.5 km przebiegu.

_________________
KINGS NEVER DIE


Ostatnio zmieniony 11 mar 2012, 23:42 przez bart, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 11 mar 2012, 23:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 sty 2010, 16:03
Posty: 226
GG: 11516920
Samochód: DAF CF 440 Euro 6 Space Cab
Lokalizacja: Starzyny [SZA]

Cytuj:
W tym przypadku na nasze usprawiedliwienie - stary wykonawca naszych projektów niestety zamknął firmę, więc musieliśmy znaleźć innego dostawce naklejek. Ten niestety nie wykazał się dostateczną dbałością. "Bumerangi" nie zostały wkonane tak jak oczekiwalismy, podobnie ma się sprawa w przypadku rombów i bannera. Aczkolwiek czas to pieniądz. Auto oklejaliśmy w noc przed wyjazdem.
Bez urazy i z całym szacunkiem, ale jeśli Wam się coś nie podobało to po co na siłę to naklejaliście? :shock:
W dodatku naklejać na szybko, bo auto wyjeżdżało w trasę jakby to na pierwszą trasę było najważniejsze.

_________________
Nie ma lipy, same dęby!
DAF XF 105 Super Space Cab - nie ma większego.
Lubię Actrosy... Wyprzedzać pod górę :mrgreen:


Post Wysłano: 11 mar 2012, 23:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2009, 15:49
Posty: 288
Samochód: 21' 590 S
Lokalizacja: G D A Ń S K

Cytuj:
Cytuj:
W tym przypadku na nasze usprawiedliwienie - stary wykonawca naszych projektów niestety zamknął firmę, więc musieliśmy znaleźć innego dostawce naklejek. Ten niestety nie wykazał się dostateczną dbałością. "Bumerangi" nie zostały wkonane tak jak oczekiwalismy, podobnie ma się sprawa w przypadku rombów i bannera. Aczkolwiek czas to pieniądz. Auto oklejaliśmy w noc przed wyjazdem.
Bez urazy i z całym szacunkiem, ale jeśli Wam się coś nie podobało to po co na siłę to naklejaliście? :shock:
W dodatku naklejać na szybko, bo auto wyjeżdżało w trasę jakby to na pierwszą trasę było najważniejsze.
Nie powiedziałem że nie podobaly nam się, nie były w stu procentach tak jak my oczekiwaliśmy. Aczkolwiek to szczególy, które zostaną poprawione. Jednak że specyfika naszej pracy nie daje nadzieji ze auto szybko sie pojawi na bazie, stąd decyzja ze robimy pierwsze podejście z tym co mamy, zresztą to co się dało to poprawialiśmy. ;)

_________________
KINGS NEVER DIE


Post Wysłano: 11 mar 2012, 23:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2010, 15:48
Posty: 484
GG: 1
Samochód: Actros 440/FH XL 500
Lokalizacja: Ostrołęka

W Volvie masz wszystko pod ręką, a w Dafie jest sporo więcej luzu.
Ta pozycja za kierownicą w dafie to zdecydowanie gorzej wypada niż w volvo. Regulacja kierownicy jest dość ograniczona. Nie wiem jak z tym fotelem jest w 105, ale u nas chyba się rozwalił, albo jest całkiem opuszczony, albo podniesiony na maksa. Są tam jakieś jeszcze regulacje, ale to mało.

Ciekawi mnie jaką normę Daf przywiezie :] .

_________________
prezentacja moich Daf, Volvo


Post Wysłano: 11 mar 2012, 23:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

I co powiesz że to normalne że po kilku krotnym naciśnięciu na pedał hamulca żeby on tak wyglądał, bo dla mnie wygląda jak by było przejechane kilkadziesiąt tysięcy kilometrów anie 35 kilometrów. Kłania się dbałość fabryki o szczegóły :wink:
Ja tam czekam na relacje jak się sprawuje AS-TRONIC w Dafie. Czy każdy producent pod siebie konfiguruje oprogramowanie skrzyni biegów

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 11 mar 2012, 23:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2009, 15:49
Posty: 288
Samochód: 21' 590 S
Lokalizacja: G D A Ń S K

Cytuj:
I co powiesz że to normalne że po kilku krotnym naciśnięciu na pedał hamulca żeby on tak wyglądał, bo dla mnie wygląda jak by było przejechane kilkadziesiąt tysięcy kilometrów anie 35 kilometrów. Kłania się dbałość fabryki o szczegóły :wink:
Ja tam czekam na relacje jak się sprawuje AS-TRONIC w Dafie. Czy każdy producent pod siebie konfiguruje oprogramowanie skrzyni biegów
Wyżej napisałem co nieco. Pełna relacje z trasy zdam, gdy tata wróci do domu.

_________________
KINGS NEVER DIE


Post Wysłano: 11 mar 2012, 23:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Szacuje się, że używamy hamulca średnio 2x na kilometr. W tym przypadku daje nam to jakieś 200x naciśnięty hamulec :mrgreen:


Post Wysłano: 24 mar 2012, 9:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2012, 22:45
Posty: 1
GG: 0
Samochód: Z AdBlue
Lokalizacja: EPJ

DAF bardzo ładny i podoba mi się . :D
A z tym pedałem hamulca to pomyśleliście , że mogło się światło od lampy błyskowej odbić . ? :>


Post Wysłano: 24 mar 2012, 16:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2005, 14:33
Posty: 326
Lokalizacja: Suwałki, Dublin

Cytuj:
Cytuj:
Autko niczego sobie, lecz ja widziałbym je w taki wydaniu Obrazek , ale o gustach i guścikach się nie dyskutuję, wielu bezawaryjnych. Pozdrawiam.
Popieram, popieram i do tego jeszcze międzyosiówki z czerwonym paskiem na środku i byłoby super :D .
Do Dafa z kociołkami 1500 nie ma możliwości wstawienia spojlerów międzyosiowych, za szerokie są zbiorniki.

Co do spalania Dafa to trzeba wziąć małą poprawkę. Każdy nowy odebrany Daf ma odcięcie na 89 a w rzeczywistości jedzie 87, 86. 2 lub 3 km zawyża na każdej setce, w miesiącu spora suma się zbiera. Nie mówię, że Dafy to nieoszczędne auta ale gdyby szedł 90 w rzeczywistości inaczej to by wyglądało. Dafy to i białorusy na autostradach rysują :lol:
Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:

A skoro coś kosztuje mniej, a zarobi to samo.. .
Nie mów chop.... póki Ci się daf nie zacznie psuć :wink:
Spalanie przede wszystkim... A Daf i tak będzie się psuc, 5 lat i na złom.
Szokująca teoria. Jak rzeźnicy jeźdżą to każde auto padnie. Nie miejsce aby o tym tutaj rozprawiać ale w najmniejszym stopniu się z tym nie zgadzam.

_________________
International Haulage


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: