Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 9 z 83 [ Posty: 1655 ] Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 1183 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 lut 2013, 23:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Czyli poszukiwania nowej naczepy przybierają na sile :D.
Zdecydowanie przybierają ;) Mam kilka ofert na oku, ale wszystkie zabiegi związane z oglądaniem zintensyfikują się w weekend, myślę, że, o ile będą jeszcze aktualne, najpóźniej w poniedziałek zaprezentuję też wybrankę ;) Uchylę rąbka tajemnicy - obserwuję 3x Schmitz i 1x Krone - wszystkie na tarczach - nie chcę już bębnów w naczepie...

A jeżeli żadna po oględzinach nie będzie warta uwagi, to będę tymczasowo ciągał pożyczoną od kolegi Schmitz'kę z 98 roku :wink:


Post Wysłano: 21 lut 2013, 0:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Cytuj:
wszystkie na tarczach - nie chcę już bębnów w naczepie...
Obrazek
Polecam Schmitz z osiami SAF. Hamulec pierwsza klasa.


Post Wysłano: 04 mar 2013, 15:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Polecam Schmitz z osiami SAF. Hamulec pierwsza klasa.
Mam nadzieję, bo wybór padł właśnie na taką naczepę. Cóż mogę powiedzieć, jest to Schmitz z 2002 roku na osiach SAF. Z ważniejszych rzeczy to ma nowe opony na przedniej osi, środkowa dobre 40%, ostatnia ok. 70-80%. Dach chodzi bardzo płynnie - zsuwa się jedną ręką, podobnie boki. Dużym plusem jest szyna do mocowania ładunku Multilock. Dodatkową funkcją jest system joloda, który akurat u mnie jest zbędny. Posiada 3 skrzynki narzędziowe i kosz na 2 koła zapasowe. Naczepa ma 4 nowe amortyzatory, wymieniono w listopadzie tarcze i klocki na wszystkich osiach. Korozja ramy umiarkowana, ale widać, że raczej dbano o nią, bo regularnie robione były zaprawki.
Do tej pory jeździła regularnie między Niemcami a Francją i właściciel raczej się na nią nie skarżył, więc mam nadzieję, że kursy między Wrocławiem a Katowicami będzie pokonywała równie bezproblemowo :wink:

Zdjęcia z ogłoszenia:

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Odebrać ją planuję w tym tygodniu, jak tylko znajdę ładunek powrotny :wink:


Post Wysłano: 04 mar 2013, 15:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Bardzo dobra naczepa. Uważaj na alu deski w bokach, jak się nimi rzuca na glebę to lubią się zaginać rogi i trzeba potem klepać młotkiem bo nie chcą wejść w szynę. Sami używamy takiej Schmitki z 2006 roku i złego słowa nie powiem :)


Post Wysłano: 04 mar 2013, 17:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2010, 17:16
Posty: 816

Cytuj:
Uważaj na alu deski w bokach, jak się nimi rzuca na glebę to lubią się zaginać rogi i trzeba potem klepać młotkiem bo nie chcą wejść w szynę.
:lol:

Ładnie że się firma rozwija życzę powodzenia! :wink:


Post Wysłano: 04 mar 2013, 18:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Prawda! Można się młotkiem pizgnąć... niebezpieczeństwo czyha wszędzie!


Post Wysłano: 04 mar 2013, 20:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Zaiste nabytek godny uwagi. O cenę nie pytam bo to jakby zapytać kobietę o wiek. Co do desek Edler, trochę racji ma że się mogą przy upadku sklepać i felce mogą się nie zazębiać, że tak to ujmę. Ja przy Koegelce, którą ciągałem nie musiałem jednak wbijać łat młotkiem...


Post Wysłano: 04 mar 2013, 20:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 maja 2012, 17:21
Posty: 24
GG: 609252
Samochód: VW Golf II
Lokalizacja: Sochaczew [WSC]

Mihu, naprawdę kupiłeś naczepę godną uwagi. Jak i w dobrym stanie jak na ten wiek!

ps. Teraz czekam na wymianę ciężarówki :E


Post Wysłano: 04 mar 2013, 21:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Cytuj:
Do tej pory jeździła regularnie między Niemcami a Francją
i nie ma desek miedzy klonnicami? Bo wydaje mi sie, ze dla niemca te aluminiowe nie sa wystarczajace... czy moze to efekt 'przedsprzedazowego szabru'? Pozatym tesciowa sama w sobie wyglada na zadbana i godna uwagi.

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 04 mar 2013, 23:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Uważaj na alu deski w bokach, jak się nimi rzuca na glebę to lubią się zaginać rogi i trzeba potem klepać młotkiem bo nie chcą wejść w szynę.
A to akurat prawda - jak niefortunnie upadnie narożnikiem to może się odkształcić, jak upadnie kilka razy to może nie pasować ;)
Cytuj:
Prawda! Można się młotkiem pizgnąć... niebezpieczeństwo czyha wszędzie!
Podobnie jak ogólnoświatowy spisek zatajonych żydokomunistów potajemnie konspirujących z niemieckimi ugrupowaniami anarchistycznymi! :mrgreen:
A tak serio to przypomniał mi się pewien temat na forum - coś o niebezpieczeństwie pracy kierowcy zawodowego :mrgreen:

Wracając do tematu, to ja jednak cieszę się, że nie będę musiał się "użerać" z rozwarstwiającymi się deskami ;)
Cytuj:
O cenę nie pytam bo to jakby zapytać kobietę o wiek.
Cena w górnej granicy cen rynkowych dla podobnych naczep, ale myślę, że stan techniczny naczepy zwróci mi tą delikatną "nadwyżkę".
Cytuj:
ps. Teraz czekam na wymianę ciężarówki :E
No to raczej nie w tym roku :wink: Chyba, że Volvo odwinie mi jakiś nieładny numer, ale póki co, odpukać, nic na to nie wskazuje. A nawet ostatnio dość mile mnie "zaskoczyło" - spalaniem. Na prawie 600km trasie spaliło niecałe 180l (Wrocław - Zabrze - Klucze k. Olkusza - Psary k. Wrocławia) ze średnim ładunkiem ok. 15 ton. Jazda głównie DK94.
Cytuj:
Mihu pisze:
Do tej pory jeździła regularnie między Niemcami a Francją
i nie ma desek miedzy klonnicami? Bo wydaje mi sie, ze dla niemca te aluminiowe nie sa wystarczajace... czy moze to efekt 'przedsprzedazowego szabru'?
Pewnie pozostała część desek została u poprzedniego właściciela - mnie jednak ta ilość powinna w zupełności wystarczyć, no, może dokupię jeszcze jeden rządek ;)
Co do tras D - F to tam akurat, pracując jako spedytor, zetknąłem się, z tym, że załadowca mebli bezwzględnie wymagał auta wyłącznie z aluminiowymi deskami :wink:


Post Wysłano: 05 mar 2013, 18:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sty 2009, 18:03
Posty: 245
Samochód: Iveco Daily II 98'
Lokalizacja: Olkusz

Wizyta w Kluczach jednorazowa, czy może częściej się tam pojawiasz? :wink:


Post Wysłano: 05 mar 2013, 22:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Wizyta w Kluczach jednorazowa, czy może częściej się tam pojawiasz? :wink:
Póki co jednorazowa, leciałem tam pusto aż z Zabrza - klientowi bardzo zależało, odpowiednio zapłacił, więc i ładunek otrzymał na czas :wink:
Cytuj:
hyba, że Volvo odwinie mi jakiś nieładny numer, ale póki co, odpukać, nic na to nie wskazuje. A nawet ostatnio dość mile mnie "zaskoczyło" - spalaniem. Na prawie 600km trasie spaliło niecałe 180l (Wrocław - Zabrze - Klucze k. Olkusza - Psary k. Wrocławia) ze średnim ładunkiem ok. 15 ton. Jazda głównie DK94.
Przed chwilą odstawiłem koledze pożyczoną od niego naczepę, zatankowałem i wszystko dokładnie przeliczyłem - 29,1l :mrgreen:


Post Wysłano: 05 mar 2013, 23:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4067
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Srajtaśme woziłeś i mówisz że 15t? :P

Studia mnie w konia robią jakby co... :x

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 05 mar 2013, 23:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Srajtaśme woziłeś i mówisz że 15t? :P
Kornel, ja nie wiem gdzie Ty się w taśmę zaopatrujesz, ale wiem jedno - betonowe bloczki M8 na pewno uczynią Twe pośladki gładszymi :mrgreen: Ale fakt faktem do Zabrza miałem lekko 6t, na powrocie 24t ;)
Cytuj:
Studia mnie w konia robią jakby co... :x
Tak to już z nimi jest... Spójrz na tych wszystkich magistrów, którzy pracują w OBI - ich to dopiero studia zrobiły w konia :mrgreen:


Post Wysłano: 05 mar 2013, 23:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4067
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Zapomniłem jak się firma nazywa, ale ja ładowałem zawsze w Olkuszu; jednak główna siedziba taśmy i pieluch była w Kluczach.
Te bloczki też woziłem niestety.

Nie wiem jak inni ale ja jestenm TIRem i do OBI nie pójdę :P
Mało tego, dopóki nie odzyskam telefonu z naprawy to mam ograniczony zasób kontaktów :?

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 05 mar 2013, 23:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sty 2009, 18:03
Posty: 245
Samochód: Iveco Daily II 98'
Lokalizacja: Olkusz

Cytuj:
Zapomniłem jak się firma nazywa, ale ja ładowałem zawsze w Olkuszu; jednak główna siedziba taśmy i pieluch była w Kluczach.
Te bloczki też woziłem niestety.

Nie wiem jak inni ale ja jestenm TIRem i do OBI nie pójdę :P
Mało tego, dopóki nie odzyskam telefonu z naprawy to mam ograniczony zasób kontaktów :?
W Kluczach to Kimberly Clark, w Olkuszu to magazyny RB Logistic.
Widzę, że kolega odwiedził Silikaty. Jak będziesz kiedyś jeszcze jechał, to pisz. :)


Post Wysłano: 05 mar 2013, 23:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4067
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
W Kluczach to Kimberly Clark, w Olkuszu to magazyny RB Logistic.
Widzę, że kolega odwiedził Silikaty. Jak będziesz kiedyś jeszcze jechał, to pisz. :)

O to to, mądrego to czasem dobrze posłuchać. A te Silikaty to rzeźbią wszędzie :P

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 06 mar 2013, 21:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Widzę, że kolega odwiedził Silikaty. Jak będziesz kiedyś jeszcze jechał, to pisz.
Dokładnie, Silikaty :) Dobrze, jak będę następnym razem to na pewno się odezwę :wink:
Cytuj:
A te Silikaty to rzeźbią wszędzie
Dlatego tym większe było moje zdziwienie, że klient na budowę pod Wrocław nie zamówił ich z fabryki pod Oławą :wink:

A wracając do meritum tematu - dziś odebrałem naczepę. Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne - ciągnie się zdecydowanie lżej od poprzedniczki, o niebo lepiej hamuje i sporo lepiej wygląda :wink:
Poczyniłem też pierwsze wydatki z nią związane - "amelinowy" pałąk od naciągu plandeki na lewym tyle był już tak mocno utleniony, że po prostu się rozpadł przy kołowrotku napinacza i trzeba było wymienić całość.

Zdjęcia poglądowe zestawu:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

I taki mały dodatek :mrgreen:

Obrazek

Jutro rano ładuję budowlankę do Castoramy w Katowicach, więc będę do upatrzenia wzdłuż trasy 94 i DTŚ :wink:


Post Wysłano: 06 mar 2013, 22:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2010, 3:34
Posty: 625
Samochód: Żubr XF 105
Lokalizacja: Częstochowa SCZ

Kurde, ale to auto genialnie wygląda w swej prostocie.

I te podwójne lampy... :>

_________________
Zapraszam na kanał


Post Wysłano: 06 mar 2013, 22:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2012, 23:56
Posty: 214
Samochód: Osobowy
Lokalizacja: Śląsk

Cytuj:
Jutro rano ładuję budowlankę do Castoramy w Katowicach, więc będę do upatrzenia wzdłuż trasy 94 i DTŚ :wink:
Ty mi Pany jakąś rozpiske kursów musisz wysłać co bym mógł skorelować jakoś moje dostawy z twoimi wypadami na Śląsk, miałem być jutro w Katowicach ale zmieniłem na Białą, a tu prosze, najładniejszy eFHacz I serii zawita jutro do Katowic, no ale trudno będę Cię dalej wypatrywał w moich rejonach. Co do doczepu to widać że zadbany egzemplarz trafiłeś, szkoda tylko że plandeka jest opisana.

_________________
Moja flota


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 9 z 83 [ Posty: 1655 ] Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 1183 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: