Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 lut 2012, 11:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2005, 14:33
Posty: 326
Lokalizacja: Suwałki, Dublin

Trasa zajęła 22 dni, kilometrów 10900km. Wrzucam kilka zdjęć za jakość nie odpowiadam ;)
Dodam tylko, że jazda cały czas po suchym asfalcie wiec oprócz lekkich mrozów leciało się bez problemu. Zima zaatakowała jedynie na dalekiej Białorusi :lol:

Początek trasy, przed szlabanem LT na Privalce, zero kolejki tylko my || Wlot do Grodna od Privałki|| Tu na M1 na Białorusii|| Borysewo BY pierwsza pauza
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Krótki postój za Kurzą Stopką|| Krasna granica do Ru|| waga i za wagą insp. transportna
Obrazek Obrazek Obrazek

Największa objezdna Moskwy A108|| Nie wiem kto miał pierwszeństwo, chłopy torami walili saniami|| Tutaj juz na M7 oddalamy sie od Moskwy i wojenna maszyna|| Dzierżynsk, inspekcja transportna i chyba najbardziej wyszkoleni transportnicy z całej trasy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Autobana M7 przed Niznym Nowogorodem|| Pare minut później|| Na krótkiej pauzie|| Przed Kazaniem
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tankowanie w Kazaniu solarkę określili do -35|| Czeboksary, kolejna inspekcja|| Weekend i pauza w Nabereżnych Czelnych|| Gościnica tj ponoć Hotel, prysznic itd :lol:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W Pon start dalej|| Ciągną rope i to nie zabytek, stoi tego troche|| Tatarstan a więc cerkiew z połksiężycem|| Było równo a tutaj w oddali już Ural
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Trochę Uralu, jednak taki ja fotograf, że nic te zdjęcia nie oddają klimatu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ural mijamy i zero górek|| Pauza 45min || Slynna stojanka przed Kurganem "Sybirskie Wrota"|| Idą chłopy ostro.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wylot z Omska, gajówka|| Taka monotonna większość drogi|| Dalej to samo|| Novosybirsk, samochody, namioty na rzece i łowią
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Za Novosybirskiem na znaku Irkuck 1000km, ujechaliśmy z 30km i stoi znak Irkuck 1750km|| Holendrzy ogarnęli się tylko do 31 stopni na minusie jak jest niżej to 2 ostrzeżenia i kreski|| Tutaj na rozładunku, zdjęć z samego rozładunku nie mam bo zdejmowali o naszej 3h ich 10 rano i nie bardzo myślałem o fotach|| Nasza wioska pod Kemerowem gdzie mieliśmy zrzutkę.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tutaj jak samego Kamila wypuścili się ładować bo reszta musiała zostać. Dolotu pod załad miałem jedyne 2400km :D ale fotki może innym razem bo już straciłem cierpliwość.
Tak miałem towarzysko ;)
Obrazek

_________________
International Haulage


Ostatnio zmieniony 10 lut 2012, 16:40 przez R620, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 10 lut 2012, 12:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

Super, miałem nadzieję, że zrobisz jakąś drobną relację. Tak orientacyjnie ile najwięcej mrozu było?
Problemów technicznych z Dafami nie było? Twój Daf to ten z klimą postojową?
Ładunek skąd targaliście, z PL?

Sam chętnie bym pojechał w takie rejony, na razie to marzenie ściętej głowy...


Post Wysłano: 10 lut 2012, 12:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2005, 14:33
Posty: 326
Lokalizacja: Suwałki, Dublin

Cytuj:
Super, miałem nadzieję, że zrobisz jakąś drobną relację. Tak orientacyjnie ile najwięcej mrozu było?
Problemów technicznych z Dafami nie było? Twój Daf to ten z klimą postojową?
Ładunek skąd targaliście, z PL?

Sam chętnie bym pojechał w takie rejony, na razie to marzenie ściętej głowy...
Ponoć 38. Problemów nie było, tak to mój znaczy jeszcze tutaj jeden ma klime ale nie widać. Ładunek z GB, powrót mamy do PL wszyscy lecz każdy z innego krańca.

_________________
International Haulage


Post Wysłano: 10 lut 2012, 16:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Gratuluję takiej trasy! :wink:

Dobrze rozumiem, że wracaliście osobno? Jeśli to nie tajemnica, to możesz mi powiedzieć co i dokąd targaliście na powrocie? Długo czekaliście na ładunek do PL? Jechał z Wami Twój tata?


Post Wysłano: 10 lut 2012, 16:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2005, 14:33
Posty: 326
Lokalizacja: Suwałki, Dublin

Cytuj:
Gratuluję takiej trasy! :wink:

Dobrze rozumiem, że wracaliście osobno? Jeśli to nie tajemnica, to możesz mi powiedzieć co i dokąd targaliście na powrocie? Długo czekaliście na ładunek do PL? Jechał z Wami Twój tata?
Nie jechał, nie jeździ już ale to nie temat na forum. 2 auta ładowały sadzę z Omska w okolice Łodzi, jedne auto aluminium z Kamienia Uralskiego do Rzeszowa a ja z wioski Jajva około 200km nad Permem boazerie gdzie w niedziele ruszam na Swiecko do cyrku na odprawę i zmiana decyzji rozładunek w Opolu(dziwna sprawa). Każdego załadowali i papiery w jeden dzień. Zjechaliśmy się dopiero w okolicach Nabereznych Czelnych(1200 do Moskwy) w 3 auta i wracaliśmy, jedno było kawałek przed nami. Ogólnie w tamtą str razem a na powrocie każdy sam i róbta co chceta.

_________________
International Haulage


Post Wysłano: 10 lut 2012, 16:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1349
Lokalizacja: BIA

Im dalej na wschód gaje tacy sami jak w okol. Moskwy ? Czy daj... daj... ?

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 10 lut 2012, 20:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lip 2011, 11:24
Posty: 167
Samochód: osobowy

Trasa fajna, przynajmniej mało takich tutaj opisów. Może w ramach czasu i chęci będziesz jeszcze coś zamieszczał :?:


Post Wysłano: 10 lut 2012, 21:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Miło Cię znowu widzieć na forum. :) Opisy i zdjęcia z tras na wschód są na forum raczej rzadkie, więc takowe nawet chętniej się czyta, a tym bardziej w tej formie, bez nudzenia felietonami. Temat ciekawy, na pewno będę zaglądał do Twoich opisów.


Post Wysłano: 10 lut 2012, 23:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 815
GG: 0

ruskie bardziej kontrolują niż nasze itd :d

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 11 lut 2012, 3:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 gru 2009, 1:55
Posty: 100
GG: 0
Samochód: .:DAF XF:.
Lokalizacja: WO

No wreszcie doczekaliśmy się relacji w Twoim wykonaniu i to jakiej :) Ruska rzeczywistość, bezdroża Syberii i duże mrozy, to jest to.Rozumiem że aut nie gasiliście? i jeszcze jedno pytanko, o której startujesz w Niedzielę na te Świecko to bym w Ostrołęce fotkę Dafika czystego po Rus zrobił :wink:

Pozdro


Post Wysłano: 11 lut 2012, 13:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Również czekałem :D

Powiedz mi, jak drogi :?: Do Permu jeździłem to droga zarąbista, ale dalej nie mam pojęcia.

Czemu nie jechaliście M5 :?:

Ja swojego szefa męczę o taką trasę, ale w odpowiedzi tylko słyszę, NIE, bo jesteś za mały... :|

Jeszcze jak sprawa z parkingami :?: Można bez problemu znaleźć, czy trzeba jechać ileś tam set kilometrów :?:

Transportnej dużo po trasie stoi :?: Tacho sprawdzają kilometry :?:

Na długich zezwoleniach jechaliście :?:


Post Wysłano: 11 lut 2012, 16:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2005, 14:33
Posty: 326
Lokalizacja: Suwałki, Dublin

Cytuj:
Im dalej na wschód gaje tacy sami jak w okol. Moskwy ? Czy daj... daj... ?
Gaje maja Cie gdzieś, nikt nie zatrzymuje albo nam tak trafiało w przeciwieństwie do transportnej.
Cytuj:
Miło Cię znowu widzieć na forum. Opisy i zdjęcia z tras na wschód są na forum raczej rzadkie, więc takowe nawet chętniej się czyta, a tym bardziej w tej formie, bez nudzenia felietonami. Temat ciekawy, na pewno będę zaglądał do Twoich opisów.

Dzięki, pozdro
Cytuj:
No wreszcie doczekaliśmy się relacji w Twoim wykonaniu i to jakiej Ruska rzeczywistość, bezdroża Syberii i duże mrozy, to jest to.Rozumiem że aut nie gasiliście? i jeszcze jedno pytanko, o której startujesz w Niedzielę na te Świecko to bym w Ostrołęce fotkę Dafika czystego po Rus zrobił
Około 9 z bazy planuję. Czasem gasilismy ale tak to na okrągło.
Cytuj:
Również czekałem Powiedz mi, jak drogi Do Permu jeździłem to droga zarąbista, ale dalej nie mam pojęcia.Czemu nie jechaliście M5 Ja swojego szefa męczę o taką trasę, ale w odpowiedzi tylko słyszę, NIE, bo jesteś za mały... Jeszcze jak sprawa z parkingami Można bez problemu znaleźć, czy trzeba jechać ileś tam set kilometrów Transportnej dużo po trasie stoi Tacho sprawdzają kilometry Na długich zezwoleniach jechaliście
Teraz i z Permu do Izevska i wracając w str domu to ta droga połamana straszliwie. Jechaliśmy przez Czelabińsk i Kurgan bo tam dużo lepsza droga mimo, że są odcinki co jechaliśmy 15km 45 min w tym zero ruchu ;) 2km/h to za szybko i na podniesionych poduchach. Jak sam wracałem do od Iszimia poszedłem na góre na Tiumen i Jakaterenburg i nie polecam bo nie idzie jechać tak drogi połamane, dołem stanowczo lepiej z tym, że troche Ural bardziej górzysty. Z parkingami nie ma najmniejszego problemu, spokojnie co 600-800km można stanąć a i międzyczasie też. Jechaliśmy na długich więc na powrocie było "trochę" problemów bo każda transportna zatrzymuję. Oczywiście tacho perfekt jak nie to trzeba mieć naprawde sporo kasy na oddanie. To nie do Moskwy, że każdy gna ile wlezie. A inna sprawa jadąc na Sybir pauzy wychodzą tak czy inaczej bo średnia sprawa jeździć tam nocami.

Tu cdn, powrót.

Lece dalej|| i dalej i Tiumen już na znakach|| Wlot obwodnicą do Tiumena||

Obrazek Obrazek Obrazek

Pauza na Uralu i start z rana|| Ural, ze sniegiem może być ciekawie|| Końcowka gór
Obrazek Obrazek Obrazek

Tutaj, już od Permu jadę w górę na załadunek. Ural na głonych drogach to jest pikuś wobec tego jakie tam są góry|| Droga do wioski Jajva|| cd.
Obrazek Obrazek Obrazek

Załadunek
Obrazek Obrazek Obrazek

Oczekiwanie na papiery|| drzewko na boazerie|| druga rakieta
Obrazek Obrazek Obrazek

Powrót do domu|| Znów na M7 przed Kazaniem jak w domu ;)|| No i zjechaliśmy się w końcu z Roberto.
Obrazek Obrazek Obrazek

Tutaj jesteśmy już w trójke i krótka pauza przed Roslaviem, kierunek Poniatovka|| Tankowanie|| No i na dalekiej BY dopadła nas zima :lol:
Obrazek Obrazek Obrazek

Słoneczniki na powrocie, praktycznie zero kolejki
Obrazek

To tyle.

_________________
International Haulage


Ostatnio zmieniony 11 lut 2012, 16:53 przez R620, łącznie zmieniany 5 razy.

Post Wysłano: 11 lut 2012, 16:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
Teraz i z Permu do Izevska i wracając w str domu to ta droga połamana straszliwie.
Hmm, ja tylko jeden odcinek na M7 pamiętam, gdzie jechałem 10-20km/h, ale to było tylko 20km. Tak to 60-70 spokojnie można było gnać.
Cytuj:
Oczywiście tacho perfekt jak nie to trzeba mieć naprawde sporo kasy na oddanie. To nie do Moskwy, że każdy gna ile wlezie. A inna sprawa jadąc na Sybir pauzy wychodzą tak czy inaczej bo średnia sprawa jeździć tam nocami.
Czyli liczą po kilometrach :?: Jakby tak brakowało po 100-200/dzień to mogły by być problemy :?:
Dlaczego średnia sprawa jeździć nocami :?:
Noi nie odpowiedziałeś, czy dużo transportnej tam dalej stoi :)

Jeszcze jedno pytanko, ile dziennie km robiliście (nie ważne czy zgodnie z tacho czy nie)

W ogóle jakie są Twoje wrażenia :?: Pojechałbyś jeszcze raz :?: Ciekawe rejony czy lepiej do Moskwy i w okolice latać :?:

Ja lubię jeździć na tą dalszą Rosję, ale póki co byłem tylko w Samarze i Permie. To wrażenia mam bardzo pozytywne.


Post Wysłano: 11 lut 2012, 16:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2005, 14:33
Posty: 326
Lokalizacja: Suwałki, Dublin

Cytuj:
Cytuj:
Teraz i z Permu do Izevska i wracając w str domu to ta droga połamana straszliwie.
Hmm, ja tylko jeden odcinek na M7 pamiętam, gdzie jechałem 10-20km/h, ale to było tylko 20km. Tak to 60-70 spokojnie można było gnać.
Cytuj:
Oczywiście tacho perfekt jak nie to trzeba mieć naprawde sporo kasy na oddanie. To nie do Moskwy, że każdy gna ile wlezie. A inna sprawa jadąc na Sybir pauzy wychodzą tak czy inaczej bo średnia sprawa jeździć tam nocami.
Czyli liczą po kilometrach :?: Jakby tak brakowało po 100-200/dzień to mogły by być problemy :?:
Dlaczego średnia sprawa jeździć nocami :?:
Noi nie odpowiedziałeś, czy dużo transportnej tam dalej stoi :)



Jeszcze jedno pytanko, ile dziennie km robiliście (nie ważne czy zgodnie z tacho czy nie)

W ogóle jakie są Twoje wrażenia :?: Pojechałbyś jeszcze raz :?: Ciekawe rejony czy lepiej do Moskwy i w okolice latać :?:

Ja lubię jeździć na tą dalszą Rosję, ale póki co byłem tylko w Samarze i Permie. To wrażenia mam bardzo pozytywne.
Licza km, jak bedziesz gubił dziennie nawet tylko po 100km do wyjdzie Ci ładna suma.

Chodzi i o mrozy i bandytów co każde większe miasto a szczególnie taki Czelabińsk.

Transportna w każdym dużym i większym mieście.

Dziennie robiliśmy 600-800km. Wrażenia ok, tylo człowieka męczą te mrozy. W lato trasa ok, z dobrą ekipą taką jak my mieliśmy nie wiesz kiedy a już jesteś na miejscu. Samemu też da rade :) Podsumówując można tam skoczyć raz na jakiś czas ale nie ciągle ale to moje zdanie. Ja lubie szybkie loty, czy tu czy na zachodzie dla mnie 3 tyg to stanowczo za długo.

_________________
International Haulage


Post Wysłano: 11 lut 2012, 18:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 gru 2009, 1:55
Posty: 100
GG: 0
Samochód: .:DAF XF:.
Lokalizacja: WO

Zdjęcia jak najbardziej oddają klimat jazdy po Dalszej Rosji, muszę kiedyś tam pojechać i to nie raz... Jutro koło 11 będę Polował na Ciebie więc tam bądź czujny przy wylocie z Ostrołęki i jak zobaczysz Gościa z Aparatem to po długich please :wink:

Pozdro


Post Wysłano: 11 lut 2012, 18:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2011, 17:48
Posty: 108
GG: 13985591
Samochód: MAN TGX 18.440 XLX / Lancia Thesis
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Dziennie robiliśmy 600-800km. Wrażenia ok, tylo człowieka męczą te mrozy. W lato trasa ok, z dobrą ekipą taką jak my mieliśmy nie wiesz kiedy a już jesteś na miejscu. Samemu też da rade :) Podsumówując można tam skoczyć raz na jakiś czas ale nie ciągle ale to moje zdanie. Ja lubie szybkie loty, czy tu czy na zachodzie dla mnie 3 tyg to stanowczo za długo.
Cześć! Obejrzałem wszystkie zdjęcia bardzo skrupulatnie, i szczerze bardzo zazdroszczę Ci takich wrażeń. Niby nic ciekawego w końcu bieda, nie odśnieżone drogi wydawać by się mogło że same kłopoty, ale jakiś klimat One oddają. Zauważyłem że masz całkiem inne zdanie niż mój ojciec co do takich długich podróży, mój zaś uważa że pojedzie sobie przykładowo na taki Kazachstan to ma 3 tygodnie spokój żadnych telefonów problemów itp. Ale Ty jesteś młody, to i musisz się wyszaleć, chcesz być jak najczęściej w domu itp. Ale musisz przyznać że takie 3 tygodnie na drogach dalekiego wschodu, a u nas po zachodzie przykładowo na przerzutach to jakoś inaczej ten czas leci. Przepraszam za delikatnego Off Toppa.
Pozdrawiam, mam nadzieję że jeszcze kiedyś dasz równie ciekawą aktual'kę. :)

_________________
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to jak to zrozumiałeś.
Pozdrawiam Piotrek ;)


Post Wysłano: 12 lut 2012, 12:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 gru 2009, 1:55
Posty: 100
GG: 0
Samochód: .:DAF XF:.
Lokalizacja: WO

No i udało się złapać Kamila :wink:

Dzięki za długie i rękę w górze, do następnego :)

Obrazek
Obrazek


Post Wysłano: 12 lut 2012, 20:36
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1727
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Bardzo fajny opis, jest odskocznią od tych zachodnich tras.
Opisz od czasu do czasu jakąś ciekawą trasę.

Pozdrawiam Tomek


Post Wysłano: 12 lut 2012, 20:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Miałem okazje stać na tej stojance "Sybirskie Wrota" jak wracałem z Kazachstanu :wink:

Jak tam obecnie wygląda na Słonecznikach bo ostatnio byłem chyba latem, dalej takie długie kolejki?. Ostatnio wracam tylko przez Bobrowniki

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 14 lut 2012, 14:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2007, 23:15
Posty: 52
GG: 1
Samochód: Volvo Michieletto
Lokalizacja: Białystok

Chyba Solecznikach kolego :mrgreen: Różnie to bywa najgorzej tam wkurza , że stoisz w kolejce a gąsiory łatają lewym bo mają układy pod szlabanami :roll:

_________________
Wypijmy za błędy.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: