Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 lut 2010, 16:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lut 2010, 15:58
Posty: 3
GG: 0

Witam,
Jako świeżak startujący na niemieckie autostrady mam pytanie z jakiego internetu mobilnego w Niemczech korzystacie?? Ważne żeby byl prepaid i z dobrym zasiegiem.
Znalazlem ALDITALK i TCHIBO, pierwsze za 15ojro, drugie 20ojro miesiecznie za limit 5GB. I to jest fajne - pytanie czy ktos korzysta i jak sie sprawdza, jak zasieg na parkingach??
A moze cos innego polecacie??


Post Wysłano: 02 lut 2010, 19:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Jest jeszcze Blauworld, ale oni są drożsi. Szczegółów nie znam, nie testowałem
T-Mobile za miesiąc krzyczy sobie chyba 28e.

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 03 lut 2010, 9:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 21:41
Posty: 349
GG: 997
Samochód: służbowy

Blueworld i Alditalk działają na bazie sieci E-plus. Przy Aldi jest ten plus, że ta sama karta startowa może służyć do rozmów. W dużych miastach działa przyzwoicie, co prawda szału nie ma ale da się stronki przeglądać, jakiś filmik na youtube obejrzeć czy też posłuchać polskiego radia, natomiast zdarzają sie dosyć często miejsca gdzie do dyspozycji mamy tylko gprs i wtedy trzeba być cierpliwym :D Ogólnie dobry i tani sposób na internet w ciężarówce.

_________________
Lubię SCANIĘ - jeżdżę VOLVO ale naprawdę uwielbiam - ACTROSY - wyprzedzać
. . .161DT300. . . . . . . . . . . . . .161ETZ300. . . . . . . . . . . . . .161OD300. . .

zabrali mi VOLVO dostałem "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzają


Post Wysłano: 03 lut 2010, 9:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Badys, mógłbyś napisać coś więcej o aldiTalk?

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 03 lut 2010, 10:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 21:41
Posty: 349
GG: 997
Samochód: służbowy

zestaw startowy kupujesz w ALDI koszt chyba 12E w tym 10 na rozmowy, tak samo karty uzupełniające w sklepie przy kasie lub gdzikolwiek kartę uzupełniającą E-Plus. Osobiście korzystam z innego modemu niż ten oferowany przez Aldika. Po zakupie trzeba jeszcze zarejestrować numer w sieci podając swoje dane osobowe i adres (ja podałem jakiś bzdurny adres w Berlinie - nikt tego dokładnie nie weryfikuje - a jest mniej problemów niż przy podaniu adresu w PL). Po rejestracji możemy już dzwonić ewentualnie łączyć się z siecią. Karta ma zapisane w sobie ustawienia dostępu, przy czym poprzez zmianę punktu dostępowego wybieramy taryfę dzienną lub miesięczną, opłata dobowa 2E mamy wtedy do dyspozycji 1gb lub taryfa miesięczna którą aktywuje się kodem i pobiera opłatę 15E. Jeżeli chodzi o wykonywanie połączeń do PL - nie są niestety tanie - korzystniej jest dzwonić z karty blueworld, natomiast rozmowy po Niemczech na stacjonarne i w sieci - groszowa sprawa (chyba 3centy za minutę). Mając niemiecki numer możemy równeż korzystać z hotspotów przy McDonaldach godzina dziennie - bardzo szybkiego łącza, bez konieczności płacenia ( jezeli korzystamy z taryfy dziennej, - nie ma limitu transferu)
cennik połączeń: http://aldi-talk-de.karciarz.pl/

poniżej sposób wybrania odpowiedniej dla siebie taryfy
Alditalk is using the eplus network, which does not provide HSDPA, but just regular UMTS with 384 KBit/s and

There are three alternatives:




billing: € 0.24/MB, billed in increments of 10 kb. (APN to use: internet.eplus.de)
l dayflat: € 1.99/day, bandwidth throttled to 56 KBit/s after exceeding 1 GB per day (APN to use: tagesflat.eplus.de)
l monthly flat: € 14.99/30 days, bandwidth throttled to 56 KBit/s after exceeding 5 GB per calendar month (APN to use:
internet.eplus.de)
l volumebased
billing: activated by default
l dayflat: just use the appropriate APN: tagesflat.eplus.de
l monthly flat: send the following USSDcommand
and use APN internet.eplus.de :
¡ activate: *121*004#
¡ cancel: *122#
¡ check status: *123#

_________________
Lubię SCANIĘ - jeżdżę VOLVO ale naprawdę uwielbiam - ACTROSY - wyprzedzać
. . .161DT300. . . . . . . . . . . . . .161ETZ300. . . . . . . . . . . . . .161OD300. . .

zabrali mi VOLVO dostałem "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzają


Post Wysłano: 03 lut 2010, 13:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lut 2010, 15:58
Posty: 3
GG: 0

A jak to Tchibo, bo to gownie o zasieg i szybkosc dzialania chodzi?? Moze to cos lepiej dziala??

Ktos jeszcze korzysta moze z jednego albo drugiego??


Post Wysłano: 03 lut 2010, 16:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 wrz 2008, 8:22
Posty: 113
Lokalizacja: Sulechów

Witam :D

Słyszałem, że ciekawą opcją u Niemców jest wykupienie karty wraz z modem w sieci O2.
Prawdopodobnie pakiet startowy + modem to koszt ok. 30 EU , natomiast doładowanie miesięczne bez ograniczenia limitu to koszt ok. 25 EU.
Poszperałem dzisiaj troszkę w sieci i znalazłem taka stronkę : http://www.o2online.de/nw/active/prepai ... stick.html

Chyba to prawda. Jak Wam się Panowie wydaje ?? Dobrze się doczytałem ??

_________________
“Kiedy wyda Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który
wie już wszystko o jeździe i o szosach, sprzedaj jak
najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za
kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych
kierowców”.


Post Wysłano: 30 mar 2010, 19:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2010, 19:12
Posty: 1
GG: 0

BADYS, proszę o pomoc. Chcę uruchomić neta na 30dni w aldiTalk. Po wpisaniu kodu *121*004#
dostaje informacje że kod jest nie właściwy. Czy istnieje jakaś inny sposób na uruchomienie neta?


Post Wysłano: 30 mar 2010, 23:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 21:41
Posty: 349
GG: 997
Samochód: służbowy

nie mam pojęcia dlaczego taki komunikat Tobie się pojawił, kilka dni doładowywałem konto i uruchomiałem pakiet na miesiąc czasu i wszystko poszło ok, kartę miałem włożoną do telefonu, nie do modemu. Może nie masz 15E na koncie?

P.S. teraz własne korzystam z łącza Aldi :D

_________________
Lubię SCANIĘ - jeżdżę VOLVO ale naprawdę uwielbiam - ACTROSY - wyprzedzać
. . .161DT300. . . . . . . . . . . . . .161ETZ300. . . . . . . . . . . . . .161OD300. . .

zabrali mi VOLVO dostałem "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzają


Post Wysłano: 03 kwie 2010, 14:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 mar 2010, 15:03
Posty: 17
GG: 0
Samochód: VoLvO

A czy jest taka opcja żeby wykupić sobie np transfer 5GB i mieć na czas wykorzystania? czy tylko z ograniczonym miesiącem są na wykorzystanie tego limitu?

_________________
Być kierowcą - styl, życia, praca, miłość, pasja...


Post Wysłano: 03 kwie 2010, 16:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
A czy jest taka opcja żeby wykupić sobie np transfer 5GB i mieć na czas wykorzystania? czy tylko z ograniczonym miesiącem są na wykorzystanie tego limitu?

nie ma takiej opcji i każda oferta prepaidowa ma limit czasowy żeby operator miał z czego żyć :lol:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 03 kwie 2010, 18:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 mar 2010, 15:03
Posty: 17
GG: 0
Samochód: VoLvO

szkoda bo w niemczech jestem tranzytem tylko więc nie jestem w stanie wykorzystac tego.

_________________
Być kierowcą - styl, życia, praca, miłość, pasja...


Post Wysłano: 03 kwie 2010, 21:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
szkoda bo w niemczech jestem tranzytem tylko więc nie jestem w stanie wykorzystac tego.

dlatego korzystaj z opcji dobowej no chyba że jesteś tak często że opcja monat sie opłaci

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 03 kwie 2010, 21:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 mar 2010, 15:03
Posty: 17
GG: 0
Samochód: VoLvO

mógł byś mi opisać trochę tą opcję dobową jak ona wygląda??

_________________
Być kierowcą - styl, życia, praca, miłość, pasja...


Post Wysłano: 03 kwie 2010, 22:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

alditalk=1.99e/dzień, przepustowość zdławiona do 56 kbit / s po przekroczeniu 1 GB dziennie-w limicie max 384 kbit / s ,lub 14.99/30 dni, przepustowość zdławione do 56 kbit / s po przekroczeniu 5 GB w miesiącu kalendarzowym

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 09 kwie 2010, 23:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:46
Posty: 4
GG: 0

Ja też poproszę o radę.
Jestem właśnie w reichu, kupiłem startówkę za 10 euro w Alditalk i kod za 14,99 na 30 dni. Kobieta zarejestrowała mi w polsce w necie, nie wiem czy dobrze, bo ze startówki kasa zniknęła w ciągu 3 godz netu, nie wchodziłem na żadne strony ściągające dużo bajtów. Wpisałem kod 16 cyfrowy z aldi, prosiłem przy kasie o 30 dniowy i tez znika mi euro z konta, wczoraj 2 godz, dziś 1 i już wzięło 4 euro. Coś nie tak zrobiłem,, zarejestrowałem, jeszcze jakiś kod powinienem wpisać i wysłać?
Z góry dzięki za pomoc :)


Post Wysłano: 10 kwie 2010, 1:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 21:41
Posty: 349
GG: 997
Samochód: służbowy

nie uruchomiłeś sobie pakietu na miesiąc czasu
tak jak napisane wcześniej musisz aktywować pakiet kodem w przeciwnym razie kasuje ci za transfer danych w/g cennika (połączenie bez pakietu)
pakiet aktywujesz kodem *121*004# na miesiąc czasu, z kolei na 1 dzień zmieniasz punkt dostępu z internet.eplus.de na tagesflat.eplus.de

_________________
Lubię SCANIĘ - jeżdżę VOLVO ale naprawdę uwielbiam - ACTROSY - wyprzedzać
. . .161DT300. . . . . . . . . . . . . .161ETZ300. . . . . . . . . . . . . .161OD300. . .

zabrali mi VOLVO dostałem "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzają


Post Wysłano: 10 kwie 2010, 22:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:46
Posty: 4
GG: 0

Cholercia nic takiego na papierch z aldika nie mialem, teraz mam na koncie ponizej 10E musze pewnie doladowac zeby miec 15 i wtedy ten kod?
Czemu nigdzie tego nie pisza? Pokazalem w Aldi, ze chce taryfe na 30dni, Pani wydrukowala kod i myslalem ,ze juz, wystarczy jak nim zaladuje konto.
A gdzie ten punkt dostepu sie zmienienia? Tez wkladam karte do komorki, nie do modemu.
Sorry, ze tak pytam jak laik, ale sie wkurzylem jak zaczelo mi znikac z konta.
Dzieki za cierpliwosci i info :)


Post Wysłano: 11 kwie 2010, 2:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 21:41
Posty: 349
GG: 997
Samochód: służbowy

nic nie pisze w zestawie startowym to fakt, ale pisze gdy kupisz ich modem :mrgreen:
punkt dotępu ustawiasz w komputerze przy konfiguracji połączenia z siecią,
jak się teraz łączysz, co to za telefon? kożystasz z jakiegoś oprogramowania czy poprzez dodanie połączenia i ręczną konfigurację krok po kroku

_________________
Lubię SCANIĘ - jeżdżę VOLVO ale naprawdę uwielbiam - ACTROSY - wyprzedzać
. . .161DT300. . . . . . . . . . . . . .161ETZ300. . . . . . . . . . . . . .161OD300. . .

zabrali mi VOLVO dostałem "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzają


Post Wysłano: 11 kwie 2010, 20:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:46
Posty: 4
GG: 0

Używam Sony Ericssona 902 i oprogramowanie z kompletu SE PC Suite. Po włożeniu karty MedionMobile automatycznie wszystko się działo, zapytało mnie tylko czy chcę E-Plus czy E-Plus VPS (o ile dobrze pamiętam). Wybrałem E plus, Informatyk stwierdził znajomy, ze vps to dodatkowe zabezpieczenia niepotrzebnie obciążające łącze.
WE tej chwili korzystam z UMTS (3G), tak raportuje program. Zapisały sie, dwa ustawienia EPlus3G i EPlusGPRS (w razie problemów z #G prog proponuje GPRS.
Na koncie jest już tylko 7 euro. Powinienem doładować konto do 15 E i wpisać w kom ten kod aktywujący taryfę 30 dniową i będzie ok, czy coś jeszcze zmienić?
Jeśli tak to jutro kupuję kartę w aldiku i w końcu przestanę się wk... :wink:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: