Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2009, 18:52
Posty: 14
GG: 10148932
Samochód: Iveco daily 35c15

Cała moja przygoda z Iveciem 35C13 zaczyna się od grudnia zeszłego roku :) NA początku wszystko grało, ale miałem na nim izoterme o wymiarach 4,6x2,2x2,2 i była dosyć ciężka a ja chciałem zwiększyć możliwości ładunkowe samochodu :) Stwierdziłem że wymienię ją na burto plantekę i odstawiłem samochód do warsztatu, od tamtej pory zaczęło się wszystko sypać :/ NA początku jak był mróz samochodu ie szło odpalić , no to wymieniłem przekaźniki na świece, świece płomieniową i juz zaczeło gdać:D myślałem że juz nie będe miał z nim problemów ale gdzie po pierwszym załadunku na nowej zabudowie popękały mi resorki. wymieniłem je na nowe i na każdą stronę dołożyłem po 2 pióra żeby samochód był pewniejszy. Ale niestety teraz wystąpił nowy problem jak mam na samochodzie większe obciążenie niż 4 t. coś strasznie mi strzela tak jak by dyfer się rozlatywał. ja się za bardzo na mechanice nie znam ale samochód był już u 2 mechaników 1 podobno powymieniał mi krzyżaki jakieś łożyska podporowe i oporowe i za robote z częściami zaśpiewał mi 1200zł 2 rzekomo coś mi wymienił w samym dyfrze i za robotę z częściami zaśpiewał 2000zł a dalej po załadowaniu ponad 4t. coś mi strzela pod samochodem jak by sie miało rozlecieć :/ czy ktoś zna się na tym??? JAkie mogą być przyczyny takiego strzelania??


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2007, 20:10
Posty: 320
Lokalizacja: ??Bialystok

TRZEBA ZALADOWAC 6TON TO JUZ NIE BEDZIE NIC STRZELAC :/


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2009, 19:49
Posty: 68
GG: 0

Kolego sprawdz w dowodzie dopuszczalny ładunek tego auta i podaj potem będziemy rozważać.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sie 2008, 22:49
Posty: 80
GG: 9354841
Samochód: daf
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Kolego a co ty sie dziwisz ze strzela,jak ty na busika 4 tony ladujesz.Przeciez to nie ciezarowka a i nowy tez nie jest pewnie twoj sprzet.Zaladuj na niego 2,5 tony to nic ci strzelac nie bedzie,w przeciwnym razie zarzniesz auto i tyle tego bedzie.
Swoja droga to moge ci doradzic zalozenie poduszek,kumpel w swoim Ivecko zalozyl i super sie spisuje to rozwiazanie,na autko mozna wiecej(ale tylko troche wiecej zalozyc),dupa tak nie skacze jak masz malo na pace.Montaz jest bardzo prosty,do kupienia jest caly gotowy zestaw wraz z poduszkami.Kosztowalo go to ok 1500 zl brutto z faktura.Jak bedziesz potrzebowal to zglos sie do mnie to Ci podesle namiary na firme co to produkuje.


Cytuj:
Swoja droga to moge ci doradzic zalozenie poduszek,kumpel w swoim Ivecko zalozyl i super sie spisuje to rozwiazanie,na autko mozna wiecej(ale tylko troche wiecej zalozyc),dupa tak nie skacze jak masz malo na pace.Montaz jest bardzo prosty,do kupienia jest caly gotowy zestaw wraz z poduszkami.Kosztowalo go to ok 1500 zl brutto z faktura.J
Zwróć się do kolegi cichanos, on ma to w swoich autkach.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2009, 18:52
Posty: 14
GG: 10148932
Samochód: Iveco daily 35c15

Cytuj:

Temat postu: Re: [Iveco, Daily] Problem z zawieszeniem i układem napędowym Odpowiedz z cytatem
TRZEBA ZALADOWAC 6TON TO JUZ NIE BEDZIE NIC STRZELAC :/


owszem ładuje na niego i trochę więcej niż 6t ale to tylko na trasy nie większe niż 100km w jedną stronę:D w dowodzie mam wbite 698 kg ale to jeszcze samochód posiadał izoterme:/ Koledzy doradzacie mi założyć poduszki ale jeden znajowy ma iveco tylko to starsze i po zamontowaniu w nim tych poduszek tylko narzekał nie wiem dlaczego. ale one chyba tylko z tym są chyba lepsze że samochód z załadunkiem tak nie siada. Koledzy wy mówicie że ja dużo ładuje na moje ivecoale to jest jeszcze mało zapraszam kiedyś do Wolbromia (małopolskie)we czwartki zobaczycie jak niektórzy na te samochody potrafią po 7,5t i więcej ładować jak oni to robią to nie wiem ja najwięcej na swoim miałem 6,5t więcej się boję ładować :(


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2009, 19:49
Posty: 68
GG: 0

Jak tyle ładujesz na auto co ma 1tn ładunku to nie słuchaj że ci coś skrzeczy tylko jedż ,a samo się rozleci to .co skrzeczało.Żal mi innych użytkowników drogi którzy przy okazji mogą ucierpieć .Jedna rada kup pojazd o większej ładowności,albo wzmocnij tego co masz w profesjonalnym warsztacie .Podejrzewam że koszt przeróbki przekroczy wartość samochodu.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2009, 18:52
Posty: 14
GG: 10148932
Samochód: Iveco daily 35c15

Cytuj:
Jak tyle ładujesz na auto co ma 1tn ładunku to nie słuchaj że ci coś skrzeczy tylko jedż ,a samo się rozleci to .co skrzeczało.Żal mi innych użytkowników drogi którzy przy okazji mogą ucierpieć .Jedna rada kup pojazd o większej ładowności,albo wzmocnij tego co masz w profesjonalnym warsztacie .Podejrzewam że koszt przeróbki przekroczy wartość samochodu.

Sorki wielkie ale jak inni uczestnicy ruchu drogowego mogą na tym ucierpieć?? przecież z takim ładunkiem nie przekraczam prędkości 60km/h chyba że wyskoczę na trasę.z sąsiedniej wioski mają takie same iveca i ładują więcej więc poco mam ulepszać swoje?? Po to dałem za samochód 53tys żeby do niego nie dokładać:D a po co mi ciężarówka?? żebym więcej opłat za niąmiał??a 2sprawa u mnie na posesji nawet bymsie nie nawiną a iveciem nie mam większych problemów:D:P


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5949

Każdy robi jak uważa i naraża się na ewentualne konsekwencje, ale fakt pozostaje faktem, że ten samochód nie jest przeznaczony do ładunków tego rzędu. Samochody o DMC 12T mają ładowność ok 5-6T (zależnie od zabudowy), a takie Iveco nawet nie wiem jaką ma DMC, ale wydaję mi się, że 7,5T. Po prostu ten samochód nie jest przystosowany do tak ciężkich ładunków.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2008, 19:04
Posty: 25
Lokalizacja: Józefów

Jesli sie nie myle ta cyfra przed C13 czyli 35 oznacza DMC czyli 3,5 t. Musi tak byc bo jak kolega mowil wczesniej z konterekiem w dowodzie mial wbite 700kg ladnownosci.

_________________
->>http://www.btcdriver.yoyo.pl/pwn.php?ID=2805<<-


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2009, 19:49
Posty: 68
GG: 0

Jesteś tępy czy udajesz jak to auto ci się .rozleci na drodze to może dojść do poważnego karambolu,a ty próbujesz się usprawiedliwiać tym że inni też tyle ładują łamiąc przepisy.. Z ubolewaniem o twój rozsądek


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2009, 18:52
Posty: 14
GG: 10148932
Samochód: Iveco daily 35c15

Cytuj:
Jesteś tępy czy udajesz jak to auto ci się .rozleci na drodze to może dojść do poważnego karambolu,a ty próbujesz się usprawiedliwiać tym że inni też tyle ładują łamiąc przepisy.. Z ubolewaniem o twój rozsądek


Sorki wielkie ale tępy może Ty jesteś :lol: ja niesprawny samochodem nie wyjeżdzam z podwórka :) tak więc na stan dzisiejszy wykręciłem wał napędowy i zabieram się za wymianę łożysk podporowych :D mechanik wzioł za to pieniądze ale łożyska są rozwalone w mak. w miarę możliwości dam o swój samochód. Pozdrawiam :D


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2007, 20:10
Posty: 320
Lokalizacja: ??Bialystok

Naprawde w to co piszesz to az wierzyc mi się niechce to czyli ja na swoie auta o dmc 18t to ile mam ladowac moze podpowiesz ? :>

przebiles nawet chlopakow z Rabena gdzie tyle ile mial DMC to ityle ładowali :/


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2009, 18:52
Posty: 14
GG: 10148932
Samochód: Iveco daily 35c15

hmm a jaką dużą masz pake?? :>


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2008, 19:04
Posty: 25
Lokalizacja: Józefów

I to pisze odpowiedzialny człowiek... :shock: :shock:

_________________
->>http://www.btcdriver.yoyo.pl/pwn.php?ID=2805<<-


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 maja 2007, 11:42
Posty: 394
Samochód: cokolwiek dadza

Panowie, spokojnie, to musi byc jakas prowokacja, bo to jest az niemozliwe ;).

Takie glupoty to mozna poczytac w shoutboxie, z tym ze tam sa one pisane na zarty. Jak jest tutaj to az wole nie wiedziec.

Powiedz mi, co z tego ze nie wyjezdzasz niespawnym pojazdem na droge, skoro ladujesz na niego 6 t. Jezeli twoje iveco ma ladowonosci 1,5 t tzn. ze przekraczasz ją 4 krotnie, myslisz ze ujdzie Ci to płazem? Co zrobisz jak peknie Ci opona, przez co wjedziesz w samochod jadacy z naprzeciwka i zabijesz 4 osobowa rodzine? Powiesz jej rodzinie, ze ludzie z sasiedniej wioski tez tyle laduja?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2009, 18:52
Posty: 14
GG: 10148932
Samochód: Iveco daily 35c15

tak tak wiesz co teraz to głupote napisałeś. powiedz mi czym się różni opona od Iveco 65c15 a 35c15 słuchaj nie chce się robić mądry bo wiem czym cwaniakowanie się kończy :/ ale głupoty nie dam sobie wmówić a jeszcze jedno ja na samym początku zadałem pytanie czy ktoś nie wiem co mogło być przyczyną szczelania a nie czy ktoś nie zechciał by mi doradzać jak mam robić czy też nażucać jak mam traktować swój samochód.podkreślam jedno nie wy mi dajecie na części ani tak samo nikt za mnie nie będzie ponosił żadnych konsekwencji :/ doradzić nikt nie doradził więc o czym mowa??? Pozdrawiam


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 mar 2007, 18:13
Posty: 554
GG: 1960440
Samochód: Citroen C5 tourer
Lokalizacja: Krotoszyn

Cytuj:
doradzić nikt nie doradził więc o czym mowa???
A mowa o tym, że właśnie przez takich ludzi jak TY nie da się uczciwie jeździć i uczciwie zarabiać. Jeśli auto ma ładowności 1,5 tony to trzeba wozić 1,5 tony. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę ale to jest psucie rynku i okradanie uczciwych przewoźników którzy chcą zarobić i mieć czysto w kartotece, może przekonasz się kiedy zostaniesz poddany kontroli ile takie przeładowanie kosztuje.

_________________
Heavy metal and heavy transport


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2009, 18:52
Posty: 14
GG: 10148932
Samochód: Iveco daily 35c15

Cytuj:
A mowa o tym, że właśnie przez takich ludzi jak TY nie da się uczciwie jeździć i uczciwie zarabiać. Jeśli auto ma ładowności 1,5 tony to trzeba wozić 1,5 tony. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę ale to jest psucie rynku i okradanie uczciwych przewoźników którzy chcą zarobić i mieć czysto w kartotece, może przekonasz się kiedy zostaniesz poddany kontroli ile takie przeładowanie kosztuje.


Kolego wybacz ale ja nie wpierniczam się w rynek transportowy a swoim samochodem wyworzę produkty ze swojego gospodarstwa rolniczego. a druga sprawa jeżeli morzesz to wskarz mi chociaż jedną uczciwą osobę w tym państwie może mało widziałem ale w dzisiejszych czasach o uczciwości nie ma mowy. Myślisz że dla czego tak robie ze swoim samochodem?? a poza tym po co mam się wypowiadać na ten temat jak każdy to odbiera inaczej i zaraz moje słowa przekręcicie z dziesięć razy i zaraz z tego chocki klocki wyjdą.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2009, 18:30
Posty: 16
GG: 0

Opony 65c15 a 35c15 różnią się indeksem ładowności (pewnie nawet nie masz pojęcia co to jest i gdzie tego oznaczenia szukać na oponie)a strzela ci rama bo pęka.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: