Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 mar 2008, 22:39
Posty: 20
GG: 0

Witam
Mam problem z pompka plynu przeciw zamarzaniu instalacji pneumatycznej - mam nadzieje ze dobrze nazywam to urzadzenie. Chodzi dokladnie o pompke znajdujaca sie po lewej stronie na ponizszym zdjeciu: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ad0 ... c1dbd.html
Po wlaczeniu silnika z pompki przez znajdujacy sie na niej plastikowy zbiorniczek na plyn uchodzi powietrze. Po kilkunastu sekundach powietrze przestaje uchodzic jednak podczas jazdy co jakis czas schodzi pewna porcja powietrza (nawet jak silnik jest wylaczony) slychac taki kilku sekundowy syk. Pompka posiada takie pokretlo z pozycjami 1 i 0. Domyslam sie ze w lato powinno ustawic sie to w pozycji 0 i wtedy nie bylby pompowany plyn jednak jesli ustawie pokretlo w tej pozycji to powietrze caly czas uchodzi. Czy to urzadzenie da sie jakos regenerowac czy trzeba wymienic w calosci ? Do pojemniczka wlewalem denaturat - moze to byl blad, moze powinienem stosowac jakis inny specjalny plyn ?

Na koniec jeszcze jedno pytanie. Do czeko sluzy dodatkowy zbornik powetrza widoczny po prawej stronie zdjecia i urzadzenie przed nim ? Urzadzenie to co jakis czas wypuszcza dolna czescia (taka czarna rurka) powietrze przerywanym strumieniem - slychac takie "pyrkanie" :)

Pozdrawiam

--
P4tryk Jakóbiak


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sie 2007, 21:47
Posty: 133
GG: 4492357
Samochód: MAN F 2000 19.414
Lokalizacja: Częstochowa

Co do płynu :

Widziałem kiedys specjalny płyn do układów pneumatycznych (bodajze knorr`a), czy denaturat jest do takich celów be to nie wiem.

_________________
Maschinenfabrik Augsburg Nürnberg AG w skrócie MAN 19.414 FE EVO :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 gru 2008, 20:11
Posty: 94
GG: 7673682
Samochód: Yamaha, Aerox

Wydaje mi się, że to jae tak ;)

Jeśli mu się nazbiera choćby kropla wody, to ją wydmuchuje dlatego te syki, bryme śmiało lej :P


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: