Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 mar 2009, 20:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2009, 19:47
Posty: 11
GG: 0

Bardzo proszę "ciężkowagowców" o pomoc w poniższej sprawie:
- po dłuższej przerwie chciałbym doszkolić się w jeździe z naczepą, niestety wiele godzin spędzonych dzisiaj w necie w poszukiwaniu możliwości doszkolenia (google, pf, pkt, różne fora) nic mi nie dało. Mieszkam w Warszawie, poszukuję Ośrodka zlokalizowanego jak najbliżej, powiedzmy do 100km.
Jeżeli ktoś wie to BARDZO proszę o informację.


Ostatnio zmieniony 10 mar 2009, 20:57 przez manat, łącznie zmieniany 2 razy.

Post Wysłano: 10 mar 2009, 20:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 wrz 2008, 19:23
Posty: 262
GG: 4086883
Samochód: Ducato
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

ale co?
szukasz szkoly jazdy?

w warszawie i chcesz 100km dojezdzac? :>

_________________
B C D


Post Wysłano: 10 mar 2009, 20:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2009, 19:47
Posty: 11
GG: 0

ale co?
szukasz szkoly jazdy?

w warszawie i chcesz 100km dojezdzac?

Szanowny Panie,
Czy Pan umie czytać ze zrozumieniem? Polecam ponowną lekturę mojego pytania. I proszę dać sobie spokój z tego typu "odpowiedziami". Szkoda czasu.


Post Wysłano: 10 mar 2009, 20:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2815
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Jest bardzo mało szkol jazdy które w swojej ofercie maja CS+ Naczepa. Przeciesz lepiej jesli chcesz jezdzic zatrudnic sie w firmie i pojechac w podwojnej

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 10 mar 2009, 21:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2009, 19:47
Posty: 11
GG: 0

To może trochę dokładniej - do Wszystkich:
Jeżeli Droga Osobo nie wiesz jak pomóc (nie znasz takiego Ośrodka) to nie odpowiadaj.
Dzięki.


Post Wysłano: 10 mar 2009, 21:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 lip 2007, 17:39
Posty: 258
GG: 8732157
Samochód: srebrny
Lokalizacja: KaLIfornia

A ja się wypowiem mimo, że nie znam takiego ośrodka w okolicach Warszawy.
Czemu się tak bulwersujesz??? Ktoś Ci chce pomóc jak potrafi, doradzić może lepsze wyjście, a Ty wielce oburzony takim zachowaniem...


Post Wysłano: 10 mar 2009, 21:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2815
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Jezeli nie podoba ci sie to forum i nasze odpowiedzi to po co zadajesz tu pytanie

Podalem ci sposob jak przypomniec sobie jazde z naczepa

Zreszta nie rozumiem jak mozna to sobie przypominac

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 10 mar 2009, 21:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2009, 19:47
Posty: 11
GG: 0

Szanowny "Myles",
Nie bulwersuję się, tylko proszę o pomoc. Na razie bez skutku. Jeżeli zadasz pytanie: jak dojechać do miasta X? A ja Ci odpowiem: "nie wiem", albo: "weż sprawdź na mapie", to co Ci to da?

Drogi "ciucma102"
"Jezeli nie podoba ci sie to forum i nasze odpowiedzi to po co zadajesz tu pytanie
Nie mam zdania na temat forum, bo dopiero się zarejestrowałem.
Podalem ci sposob jak przypomniec sobie jazde z naczepa
Dziękuję, nie mam takiej możliwości.
Zreszta nie rozumiem jak mozna to sobie przypominac?"
Chodzi mi o nabranie pewności po długiej przerwie, być może źle się wyraziłem.


Post Wysłano: 10 mar 2009, 21:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

Cytuj:
Chodzi mi o nabranie pewności po długiej przerwie, być może źle się wyraziłem.
podejrzewam ze rozumiem.
to jak z jazda na rowerze - nie zapomina sie, a pewnosc wroci po paru kółkach.
nie do końca zrozumiałem czy chodzi Ci o dokupienie kilku godzin w szkole jazdy, celem pojezdzenia ze zmniejszona odpowiedzialnoscia pod okiem instruktora, czy moze o coś w rodzaju DOSZKOLENIA-tj. jazda defensywna, ekonomiczna itp
tak jak Ktos na gorze wspomniał, pare dni w podwójnej moze pomóc, należalo by o to zapytac przy rozmowie o prace, wspominajac o przerwie.
jazda po dluższej przerwie to i tak lepsza pozycja niż świerzaka, bo umiejetnosci juz posiadłes, tak jak doswiadczenie trzeba tylko to troche odswiezyc.
Ciekawi mnie jak długa ta przerwa była jezeli mozna zapytać?


Post Wysłano: 10 mar 2009, 21:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lis 2008, 14:17
Posty: 28
GG: 0
Samochód: honda
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
Bardzo proszę "ciężkowagowców" o pomoc w poniższej sprawie:
- po dłuższej przerwie chciałbym doszkolić się w jeździe z naczepą, niestety wiele godzin spędzonych dzisiaj w necie w poszukiwaniu możliwości doszkolenia (google, pf, pkt, różne fora) nic mi nie dało. Mieszkam w Warszawie, poszukuję Ośrodka zlokalizowanego jak najbliżej, powiedzmy do 100km.
Jeżeli ktoś wie to BARDZO proszę o informację.
do 100 km to raczej nie da rady,ale z tego co mi wiadomo na naczepie możesz się podszkolić w Kielcach


Post Wysłano: 10 mar 2009, 21:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2009, 19:47
Posty: 11
GG: 0

Zbawco "kselu1"
TAAAAK! Chodzi o "dokupienie kilku godzin w szkole jazdy, celem pojezdzenia ze zmniejszona odpowiedzialnoscia pod okiem instruktora". Co do podwójnej to jest tak: niedoszli "pracodawcy" mówią tak:
-Czym jeździłeś? Odpowiadam, że Mańkiem z tandemem. Na to Oni: eeee to se nie dasz rady z naczepą! Mówię, że i owszem jeździłem, tylko nie przez ostatnie trzy i pół roku. Na to Oni: No, to nie dasz rady.
I tu problem - nie chcą wziąć gościa, który jeszcze wczoraj nie jechał koniem z teściową.

Drogi "coliber86",
Tak, masz rację, też o tym słyszałem. Podobno jeszcze w Ostrołęce. Jeżeli nic bliżej nie znajdę, to czekają mnie większe wydatki.
W każdym razie, bardzo Ci dziękuję za informację.


Post Wysłano: 10 mar 2009, 22:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lis 2008, 14:17
Posty: 28
GG: 0
Samochód: honda
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
Jest bardzo mało szkol jazdy które w swojej ofercie maja CS+ Naczepa. Przeciesz lepiej jesli chcesz jezdzic zatrudnic sie w firmie i pojechac w podwojnej
Przy obecnej sytuacji na rynku pracy dla kierowców raczej "na nauke w trasie " nie ma czasu.Po pierszej trasie ze zmiennikiem zostanie wszystko "zameldowane"dla szefa co potrafi nowy kiero.Dlatego ,żeby nie wylecieć z hukiem należy sie dobrze przygotować.


Post Wysłano: 11 mar 2009, 7:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

koledze Manatowi chodzi o coś takiego jak szkola doskonalenia techniki jazdy z własnymi pojazdami.

otóż takich szkół jest w Polsce bardzo mało. ja współpracuję z firmą Test & Trening gdzie jest możliwość takiego przeszkolenia, jednak koszty wynajęcia zespołu pojazdów przekroczy możliwości przeciętnego śmiertelnika.

jeżeli szkolimy kierowców to płaci za nich firma i przy dużej ich ilości koszt wynajęcia pojazdu jest dla firmy do zaakceptowania. lub sprowadzamy pojazdy specjalistyczne do szkolenia z macierzystej firmy z Austrii.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Ostatnio zmieniony 13 mar 2009, 6:59 przez Cyryl, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 11 mar 2009, 9:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2009, 19:47
Posty: 11
GG: 0

Cześć "Cyrylu"
Trochę to inaczej. Jest tak jak napisał "kselu1".
Chodzi o "dokupienie kilku godzin w szkole jazdy, celem pojezdzenia ze zmniejszona odpowiedzialnoscia pod okiem instruktora".Z tego co wiem, to jazdy dodatkowe (tzw. doszkalające) nie są takie drogie. Potrzebuję raptem 5 godzin.
Dzięki za Twój post.


Post Wysłano: 11 mar 2009, 9:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2009, 23:43
Posty: 82
GG: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Może ten link ci pomoże :arrow: http://prawojazdywarszawa.pl/


Post Wysłano: 11 mar 2009, 10:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2009, 19:47
Posty: 11
GG: 0

Dzięki, "Blady".


Post Wysłano: 12 mar 2009, 14:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2009, 19:47
Posty: 11
GG: 0

ZNALAZŁEM.
Co prawda w PKS Ostrołęka, ale jednak.
Jak podaje strona (i Pan zajmujący się tym zagadnieniem) jest to
"DAF 85CF pełnowymiarowy TIR".
Jeżeli ktoś by potrzebował to informacja na linku:
http://www.pks.ostroleka.pl/viewpage.php?page_id=13
szerokości.


Post Wysłano: 12 mar 2009, 15:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Swoją drogą zaskoczyliście mnie tym, że w Warszawie nie można znaleźc OSK z CS + naczepa, bo akurat w ośrodku w Bielsku, w ktorym robiłem C jest do dyspozycji stary Man F90 z naczepą ;-)

Jednak taki dokońca pełnowymiarowy to on nie jest, bodaj jest tam naczepa jednosiowa i w dodatku nie za długa.

Jednak jest i przy szkoleniu C+e każdy kursant ma okazje tym poćwiczyć, zarówno cofanie po łuku jak i inne zadania takim pojazdem, na miasto tez czasem wyjeżdża.

Jednak faktycznie, ze wskazaniem drugiego ośrodka w okolicy miałbym problem.


Post Wysłano: 12 mar 2009, 20:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2007, 13:18
Posty: 280
Lokalizacja: Pomorze GWE

Troszkę OT. ale przez kilka pierwszych postów odniosłem wrażenie że chcesz otworzyć taki ośrodek i robisz badania rynkowe :) Ale do rzeczy jeżeli nie masz żadnego znajomego szofera pod okiem którego możesz troszkę poćwiczyć a powyższe linki nie przyniosły efektu skontaktuj się z pobliskimi dilerami ciężarówek, dadzą namiary na instruktorów (od ekonomicznej i bezpiecznej jazdy) prowadzą takie szkolenia dla firm i jest nadzieja że cię wciągną na "dziko" na takie szkolenie. Jeżeli masz zamiar przypomnieć sobie tylko zasady jazdy i manewry to poszukaj jakiegoś szofera z okolicy i wieczorową porom można coś......... .


Post Wysłano: 13 mar 2009, 7:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Cześć "Cyrylu"
Trochę to inaczej. Jest tak jak napisał "kselu1".
Chodzi o "dokupienie kilku godzin w szkole jazdy, celem pojezdzenia ze zmniejszona odpowiedzialnoscia pod okiem instruktora".Z tego co wiem, to jazdy dodatkowe (tzw. doszkalające) nie są takie drogie. Potrzebuję raptem 5 godzin.
Dzięki za Twój post.
w ośrodkach nauki jazdy uczą jak zdać egzamin, a jak wielu kolegów z forum wie praca kierowcy nie ma sie nijak do egzaminu.
dodatkowo wiekszość instruktorów nie pracowała w zawodzie kierowcy, oni mogę Cie nauczyć jak parkowac po łuku, jak jechać po z góry wiadomej trasie na mieście aby zdać egzamin, natomiast nie przygotują Cię do zawodu kierowcy.

tutaj bardziej byłby wskazany jakiś znajomy kierowca zawodowy.

co do mniejszej odpowiedzialności w czasie takiej wykupionej jazdy nie jest tak jak myślisz.

tablice "L" mogą być tylko wtedy kiedy za kierownicą pojazdu przeznaczonego do szkolenia siedzi osoba nie posiadająca prawa jazdy. natomiast jeżeli osoba ta posiada uprawnienia instruktor musi zdjąć te tablice. dodatkowo aby szkolić osobę posiadającą prawo jazdy trzeba mieć uprawnienia "instrutora doskonalenia techniki jazdy". więc jazda z zwykłym instruktorem nauki jazdy będzie odbywać się bez tablic i na zasadzie jakbyś wziął pasażera, a Ty odpowiadasz za wszystko jak normalny kierowca.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: