Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 mar 2009, 5:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2009, 23:51
Posty: 8
GG: 2809405
Samochód: Scania 124 L 420
Lokalizacja: Bydgoszcz

Witam

Mam pytania...Jezdze Scania 124L z 2004r. Jakies 3 miesiace temu bylo w tym aucie wymieniane Webasto... Od tego czasu cuda sie dzieja a bledy chyba wszystkie juz wyskakiwaly...Ostatnuo jednak sa to blad E33(po wymianie swiecy juz nie wyskakuje) i E32..
Wogole jest dziwna sytuacja bo nowa swieca po 3 miesiacach sie spalila a nagar jaki miala jest wrecz nieprawdopodobny...4dni temu zostalo wymieniona swieca,webasto pochodzilo 2 dni i wyskakuje blad E32,webasto sie normalnie odpala,zaczyna dmuchac zimnym powietrzem,po chwili gasnie,rusza znowu i zapala sie wlasnie ten blad...
Blad pewnie bedzie zwiazany z paliwem ? Czy gdzies sie ustawia dawke paliwa? jesli tak to gdzie? Jezdzilem do jakiegos serwisu websta ale z tego co widze to oni sami sie za bardzo nie znaja...

Co prawda "sezon grzewczy" sie juz powoli konczy to jednak ogrzewanko jest nadal brdzo przydatne...

Za wszelkie podpowiedzi i rady bardzo serdecznie dziekuje...


Post Wysłano: 06 mar 2009, 16:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2009, 21:13
Posty: 32
GG: 3991648
Samochód: Scania 124L
Lokalizacja: Piaseczno

E32-wygaśnięcie płomienia na stopniu dużym, powodem może być niewłaściwa ilość paliwa lub powietrza spalania
sposób usunięcia: nalezy skontrolować ilość paliwa i prędkość obrotową dmuchawy.
a tak z Polskiego na nasze to wydaje mi się że masz złą pompkę paliwa i za dużo albo za mało podaje paliwa, a ciekawe co oni Ci wymienili jak było w naprawie czy tylko świece, może zły sterownik włożyli i źle wysterowuje pompkę albo obroty turbiny.


Post Wysłano: 06 mar 2009, 21:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2009, 23:51
Posty: 8
GG: 2809405
Samochód: Scania 124 L 420
Lokalizacja: Bydgoszcz

Cytuj:
E32-wygaśnięcie płomienia na stopniu dużym, powodem może być niewłaściwa ilość paliwa lub powietrza spalania
sposób usunięcia: nalezy skontrolować ilość paliwa i prędkość obrotową dmuchawy.
a tak z Polskiego na nasze to wydaje mi się że masz złą pompkę paliwa i za dużo albo za mało podaje paliwa, a ciekawe co oni Ci wymienili jak było w naprawie czy tylko świece, może zły sterownik włożyli i źle wysterowuje pompkę albo obroty turbiny.
Wlasnie nie wiem co oni dokldnie wymieniali bo jezdze ta skania dopiero od polowy stycznia, a webasto bylo wymieniane krotko przed...Rozmawialem z kolega i mowil ze wymieniali cale webacho,a czy sterownik tez czy nie to juz nie wiedzial....Kolego a nie wiesz moze czy mozna ta dawke jakos wyregulowac :?:


Post Wysłano: 09 mar 2009, 2:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2008, 22:35
Posty: 75
GG: 483170
Samochód: IVECO MAN DAF SCANIA RENAULT
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

kolego-vitam. W szczególnych przypadkach istnieje pewna możliwość regulacji.Ale przede wszystkim musiałbyś podać dokladnie jakie zamontowali ci ogrzewanie....

_________________
HELP-TIR-Pomoc24 help-tir@wp.pl GaduGadu 483 170
Elektromechanika ciężarowa


Post Wysłano: 09 mar 2009, 8:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Kolego mi się wyświetlał ten sam błąd . Powodem tego że webasto nie grzało było powietrze w przewodzie z paliwem . Po " odpowietrzeniu " wszystko działa normalnie


Post Wysłano: 10 mar 2009, 5:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2009, 23:51
Posty: 8
GG: 2809405
Samochód: Scania 124 L 420
Lokalizacja: Bydgoszcz

Po weekendzie webasto dziala bez zarzutu...(bynajmniej narazie)
Nie wiem dokladnie jakie to jest webasto bo tak jak pisalem nie ja bylem je montowac tylko kolega ktory jezdzil wczesniej ta Scania...

U mnie nie powinno sie zapowietrzyc bo zawsze paliwo jest na full,pozatym ono raz dziala dobrze a raz nie...ale profilaktycznie mi powiedz jak je odpowietrzyles :?: Moze nastepnym razem jak wyskoczy mi ten blad to sprobuje je odpowietrzyc i moze cos pomoze...


Post Wysłano: 10 mar 2009, 8:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

U mnie też zawsze jest paliwo ale mimo tego takie coś miało miejsce . Poszukaj przewodu z paliwem który wchodzi w kabine do webasto . Jeśli to scania to webasto masz pewnie gdzieś pod łóżkiem z lewej strony . Odkręć ten wężyk i włącz webasto. Zobacz czy paliwo będzie leciało pod ciśnieniem czy kapało po kropelce, będziesz widział czy w przewodzie idzie samo paliwo czy też powietrze. W ten sposób ja to odpowietrzałem . Włączałem webasto i czekałem aż pompka przepcha całe powietrze


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: