Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 lis 2008, 16:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2005, 20:40
Posty: 358
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

Z reguły transport ponadgabarytowy wykonywany jest nocą, jednak zdarzają się dzienne transporty. Tak było w przypadku zlecenia MICRO-TRANS, które transportowało z Pińczowa do Ożarowa 4 elementy mieszalników cementu, a każdy z nich miał po 6,20m średnicy. Wszystko zaplanowano na przed ostatni weekend listopada - załadunek elementów miał miejsce 21 i 22, a transport odbył się 23 listopada (niedziela). Ok. godziny 6 rano zaczęto wyprowadzanie zestawów z terenu zakładu, a punkt szósta przyjechała policja w sile dwóch radiowozów. Oprócz 6 pilotów z MICRO (trzy samochody, sześciu ludzi) towarzyszyły 4 samochody z opolskiej firmy "Chem-Sped", pogotowie energetyczne, pogotowie telekomunikacyjne, wspomniane wyżej dwa radiowozy policji oraz pracownicy PKP Energetyka, którzy na jednym z przejazdów wyłączali trakcję.

Zacznę od początku - zestawy po załadunku na terenie zakładu w Pińczowie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z wyjazdu mam tylko materiał wideo, ale w ciągu godziny zrobiliśmy tylko 2,5 km. Idealna norma, żeby zdążyć na czas do Ożarowa oddalonego o dobre 100 km... Jak wiadomo, prognozy pogodowe nie były pomyślne, z początku o dziwo nie było intensywnych śnieżyc, ale po czasie... z resztą sami zobaczycie, trochę zdjęć z transportu :).

Obrazek

Wjazd do miasteczka - wszystko było by pięknie i ładnie, gdyby nie nisko zawieszone linie energetyczne. A wiadomo, nie wypada ich zerwać ;). Sam przejazd miał bardzo dużo świadków, bo wjechaliśmy... kiedy tłumy ludzi zaczęły wychodzić z kościoła :). Przejazd przez miasteczko którego nazwy nie pamiętam zajął chyba około 30 minut. Może jednak się wyrobimy? :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zabezpieczenie tyłów:

Obrazek

W tle blokada jednego z wielu skrzyżowań:

Obrazek

Obrazek

Brawa dla służb odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg - na podjeździe pod górę szklanka, ja ledwo utrzymywałem się na jej nawierzchni a co dopiero zestaw... Jednak improwizacja czasem czyni cuda ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Osobiście moje ulubione zdjęcie :)

Obrazek

A tu już mała godzinna pauza, oczekiwanie na służby kolei wyłączające trakcję na przejeździe. Warunki istnie syberyjskie.

Obrazek

Obrazek

Ruszamy dalej - warunki na drodze nie należały do sprzyjających...

Obrazek

...jednak niesprzyjające warunki nie zdejmą rogala z twarzy kierowców MICRO :mrgreen:

Obrazek

Przeprawa przez kolejne miasteczko (mmm, nie ma to jak zaparowany obiektyw):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejna chwila pauzy:

Obrazek

A tu już trochę ujęć na zestawy z drogi podczas jazdy - o dziwo ruchu nie było problemów z niecierpliwymi kierowcami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przejazd przez wspomniane torowisko:

Obrazek

A tym zdjęciem zakończę relację...

Obrazek

Więcej zdjęć już nie mam, do Ożarowa dojechaliśmy o 17, a na placu panowała ciemność, to też nie było zbytnio możliwości do zrobienia porządnych ujęć. Zaczynając trasę była obawa, że za jeden dzień transport nie dotrze, jednak udało się na czas :). Dziękuję firmie MICRO-TRANS za umożliwienie mi udziału w tym transporcie od początku do końca, naprawdę niesamowite przeżycie :). Film niedługo.

_________________
Uważaj na zapałki, którymi w czasie jazdy podtrzymujesz oczy, gdyż mogą się zapalić lub wbić w gałki oczne.


Post Wysłano: 24 lis 2008, 16:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

No Wojciechu jak zwykle pełen profesjonalizm.Przy najbliższej okazji namówię Wiesiolka na zaproszenie Ciebie w trasę.Micro ma bardzo ładne auta,ale jak napisałem już do Ciebie te koguty pasują do całokształtu jak świni siodło.Oczywiście to moje subiektywne odczucie a o gustach się nie dyskutuje,może właścicielowi Micro one się podobają.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 24 lis 2008, 17:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2005, 0:37
Posty: 137
GG: 11
Samochód: FH16 750
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

fotki bardzo fajne , transport ciekawy juz niemoge sie doczekac tego filmiku , mowisz ze ci sie to bardzo podoba a nie planujesz zostac pilotem ?? napewno doswiadczenie juz jakies masz .


Post Wysłano: 24 lis 2008, 22:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Gratuluję ujęć. Szczególnie genialnie wyszło ujęcie "rogala" na twarzy jednego z kierowców - nadaje się to na okładkę PT :D No i całe to zamieszanie robi duże wrażenie


PS. Popieram. Te koguty na Volvie delikatnie go szpecą.....na Manie podobnie

_________________
NIE-POMPIARZ


Post Wysłano: 24 lis 2008, 22:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2006, 12:58
Posty: 550
GG: 8261240
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Zdjęcia wyśmienite. Niedalekie moje tereny, jakby nie patrzeć. Zestawy prezentują się świetnie, tym bardziej w porze zimowej. Możesz mi zdradzić trasę przejazdu ? :wink:

_________________
Ból z serca bliskich, a przesłanie dla Was.
Obudźcie się ludzie i przejrzyjcie na oczy jesteśmy tacy jak Wy i może to was zaskoczy ...


Post Wysłano: 25 lis 2008, 16:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2005, 22:52
Posty: 11
Lokalizacja: Kraków City

Zdjęcia przedstawiają wspaniały transport drogami polskimi w jakże trudnych warunkach. A wiadomo zima to nie za dobry okres do transportów tak ciężkich elementów. Ale Micro Trans profesjonaliści zdali na 5-kę. Zdjęcia.. cóż pełna profeska nie jedna gazeta by się nie powstydziła mając takie zdjęcia do jakiegoś głębszego artykułu. Myślę że czasami koledzy z zagranicy mogą pozazdrościć

Na prawdę super.


Post Wysłano: 26 lis 2008, 17:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2006, 16:31
Posty: 256
GG: 3902780
Samochód: FH Erło 5
Lokalizacja: Szczecin

Boskie zdjęcia! :shock:

_________________
Dokładnie kolego, tak jak mówisz!


Post Wysłano: 26 lis 2008, 18:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:46
Posty: 43
GG: 0

Zdjęcia naprawde profeska mi szczegłólnie przypadło do gustu trzecie od końca z FHaczem na pierwszym planie i dwoma zestawami w tle.

wie ktoś może ile TGA pokazany na tych fotach ma kucy?

_________________
A ja wolę... Magnum


Post Wysłano: 26 lis 2008, 21:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2005, 20:40
Posty: 358
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

Cytuj:
wie ktoś może ile TGA pokazany na tych fotach ma kucy?
510 koni.

_________________
Uważaj na zapałki, którymi w czasie jazdy podtrzymujesz oczy, gdyż mogą się zapalić lub wbić w gałki oczne.


Post Wysłano: 26 lis 2008, 22:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sie 2007, 21:47
Posty: 133
GG: 4492357
Samochód: MAN F 2000 19.414
Lokalizacja: Częstochowa

Foxik trasa zacna. Często widze wasze zestawy pod Auchan`em za Częstochową :wink: . Samochody równiez zacne.


Pozdr
Michał.Enter

P.S Mysle ze nie będziesz miał nic przeciwko jak ukradnę ci fotkę na tapetę na pulpit i na komórke ? 8)

_________________
Maschinenfabrik Augsburg Nürnberg AG w skrócie MAN 19.414 FE EVO :)


Post Wysłano: 27 lis 2008, 10:45

Super relacja, krotko, zwiezle i pewnie kazdy dluzej zostawil strone z relacja w swojej przegladarce i rozkoszowal sie ujeciami. Az zazdrosc bierze, ze samemu sie nie uczestniczy w takich trasach. Gratuluje :)
Cytuj:
Gratuluję ujęć. Szczególnie genialnie wyszło ujęcie "rogala" na twarzy jednego z kierowców - nadaje się to na okładkę PT :D No i całe to zamieszanie robi duże wrażenie


PS. Popieram. Te koguty na Volvie delikatnie go szpecą.....na Manie podobnie
Tak mi sie troszke wydaje ze te koguty sa wymagane przez prawo.... takze to nie jest widzimisie wlasciciela :)


Post Wysłano: 27 lis 2008, 15:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2005, 0:37
Posty: 137
GG: 11
Samochód: FH16 750
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Cytuj:
Super relacja, krotko, zwiezle i pewnie kazdy dluzej zostawil strone z relacja w swojej przegladarce i rozkoszowal sie ujeciami. Az zazdrosc bierze, ze samemu sie nie uczestniczy w takich trasach. Gratuluje :)
Cytuj:
Gratuluję ujęć. Szczególnie genialnie wyszło ujęcie "rogala" na twarzy jednego z kierowców - nadaje się to na okładkę PT :D No i całe to zamieszanie robi duże wrażenie


PS. Popieram. Te koguty na Volvie delikatnie go szpecą.....na Manie podobnie
Tak mi sie troszke wydaje ze te koguty sa wymagane przez prawo.... takze to nie jest widzimisie wlasciciela :)
nie chodzi o to ze ma koguty bo wiadomo ze miec musi tylko ze te koguty takie ochydne i małe :) Fox odpowiedz mi na pytanie :D


Post Wysłano: 27 lis 2008, 17:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2005, 20:40
Posty: 358
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

Cytuj:
nie chodzi o to ze ma koguty bo wiadomo ze miec musi tylko ze te koguty takie ochydne i małe :) Fox odpowiedz mi na pytanie :D
Nie sposób się z wami zgodzić :mrgreen: Osobiście nic do nich nie mam :)

_________________
Uważaj na zapałki, którymi w czasie jazdy podtrzymujesz oczy, gdyż mogą się zapalić lub wbić w gałki oczne.


Post Wysłano: 27 lis 2008, 18:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2005, 0:37
Posty: 137
GG: 11
Samochód: FH16 750
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Cytuj:
Cytuj:
nie chodzi o to ze ma koguty bo wiadomo ze miec musi tylko ze te koguty takie ochydne i małe :) Fox odpowiedz mi na pytanie :D
Nie sposób się z wami zgodzić :mrgreen: Osobiście nic do nich nie mam :)
dlatego o gustach sie nie rozmawia , ale nadal mi nie odpowiedziales na pytanie zadane na poczatku tematu :)


Post Wysłano: 27 lis 2008, 20:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2005, 20:40
Posty: 358
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

Cytuj:
nadal mi nie odpowiedziales na pytanie zadane na poczatku tematu :)
Powoli do tego dążę ;)

_________________
Uważaj na zapałki, którymi w czasie jazdy podtrzymujesz oczy, gdyż mogą się zapalić lub wbić w gałki oczne.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

jak zwykle pełny profesionalizm. Rewelacja :)
To pierwsze miasteczko którego nazwy nie pamiętasz to na 99% Chmielnik :wink:


Post Wysłano: 28 lis 2008, 14:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2007, 20:02
Posty: 9
GG: 0
Lokalizacja: dolnyślask

kolego pełen profesjonalizm ! świetne fotki , aż chce się czytać i oglądać takie trasy, powodzenia.


Post Wysłano: 28 lis 2008, 21:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 cze 2008, 21:23
Posty: 29

Kolego FOX fotki świetne wręcz idealne trasa opisana bez zarzutów wszystko jest perfecto a składziki aż ślinka cieknie :) Pozdrawiam.
Moja ocena jeśli chodzi o trasę to 10/10 :) Oby więcej takich trasek :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2006, 17:49
Posty: 7
GG: 5931925
Lokalizacja: Zabrze

No foty genialne, opis również. Proszę o więcej takich relacji :)


Post Wysłano: 29 lis 2008, 15:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2008, 22:02
Posty: 118

Fox kozacko ci to wyszło gratulacje, tez bym chciał kiedyś się tak przejechać z nimi :D :mrgreen:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: